Články k tématu: Muži

Vědci objevili další důkaz, že mozky mužů a žen pracují odlišně

14.04. 15:42

Řím - Vůči egoistické či altruistické volbě reagují mozky žen a mužů rozdílně: zatímco u žen se systém odměny více aktivuje, když učiní rozhodnutí s příznivým společenským dopadem, jako je pochopení a pomoc, u mužů naopak tentýž neuronový spoj pracuje s větší intenzitou, když učiní egoistické…

Co způsobuje padání vlasů? Vědci přišli s objevem

14.04. 10:06

Washington - Po celé roky mnozí lidé věřili, že geny mužského plešatění se předávají prostřednictvím chromozomu X z matky na syna. Lidová moudrost radila nevěstě podívat se na muže v příbuzenstvu z matčiny strany ženicha, aby si udělala představu o tom, jak bude její milovaný časem vypadat. Ovšem…

Ideální mužské tělo: Jak se v průběhu času měnil symbol krásy a jak vypadá dnes?

16.03. 11:27

Koncept "ideálního těla" se konstantně mění. To, co bylo před více než stoletím považované za perfektní a krásné, se dnes odsuzuje a naopak. Umělec Nicolay Lamm posbíral fotografie zachycující mužské tělo a vytvořil odpovídající modely.

reklama

Platová nerovnost v Hollywoodu? Herec Paul Newman se podělil se Susan Sarandonovou o honorář

09.03. 10:48

Los Angeles - Herečka Susan Sarandonová řekla, že jí kolega Paul Newman při společném natáčení filmu Soumrak v roce 1998 dal část ze svého honoráře, když zjistil, že ten její je nižší než jeho.

Muži jsou predátoři? Francouzská kampaň proti obtěžování v hromadné dopravě přestřelila

08.03. 18:19

Paříž - Kampaň proti sexuálnímu obtěžování žen v prostředcích hromadné dopravy v Paříži a okolí čelé kritice. Muži jsou na plakátech zobrazeni jako predátoři z živočišné říše - medvěd, vlk nebo žralok.

Jak jsme na tom s mytím rukou? Vědci se při pohledu na lidskou hygienu zhrozili

06.03. 16:31

Desítka studentů zhruba měsíc co nejnápadněji sledovala chování lidí na veřejných toaletách a umývárnách v Heidelbergu a okolí. Výsledek je jasný. Ženy si myjí ruce důkladněji než muži.

Hádáte se s partnerem často? Pak váš vztah déle vydží

15.02. 14:15

Londýn - Páry, které se dovedou správným způsobem hádat, mají desetkrát větší naději, že spolu vydrží, než dvojice, které své problémy zametají pod koberec. Nejvýbušnějšími tématy ve vztahu jsou sex, peníze a zlozvyky.

Návod na rozeznání homosexuálů? Malajsijský list přišel se šokujícím tvrzením

13.02. 16:43

Kuala Lumpur - Malajsijský list zveřejnil poznávací znaky homosexuálů. Uvedl například, že gayové mají vousy, nosí značkové oblečení a rádi chodí do posilovny, kde okukují jiné muže. Lesbičky naproti tomu znevažují muže, drží se za ruce a neustále se objímají.

Nevinné flirtování se může změnit v sexuální obtěžování? Kampaň MeToo zvýšila obavy

01.02. 11:44

Paříž - Podle nedávného průzkumu časopisu Elle si 72 procent mužů do pětatřiceti let myslí, že svádění je dnes mnohem obtížnější než dříve. Obavy z toho, že se nevinné flirtování může změnit v sexuální obtěžování, vzrostly hlavně kvůli kampani MeToo.

Seznamky pro sapiosexuály? Aneb když lidi přitahuje spíše IQ než krása

31.01. 10:18

Sydney/Řím - Někteří lidé jsou místo toho, aby považovali za sexy modré oči či světlé vlasy, fascinováni inteligencí. Ukázala to studie Západoaustralské univerzity zveřejněná v časopise Intelligence.

Proč muži umírají dříve? Vědci na to asi přišli

Aktualizovali jsme 27.1.2018, 22:35, 27.01. 11:35

Ženy podle statistik žijí déle, než muži. Není proto překvapením, že v případě seniorů a lidí v pokročilejším věku najdeme více žen než mužů. Dlouho vědci pouze spekulovali, proč tomu tak je. Nyní ale mají odpověď.

Našli jste si první šedivé vlasy? Může to být ukazatel vážných zdravotních problémů

22.01. 10:41

Pánové, šediví vám vlasy? Pak byste podle vědců měli být ve střehu. Změna barvy vaší kštice totiž může podle nových výzkumů úzce souviset se zvýšením rizikem výskytu některých zdravotních problémů

Co s lidmi udělá rozvod? Muži a ženy na něj reagují odlišně

Aktualizovali jsme 21.1.2018, 14:08, 20.01. 08:25

Ať už jde o rozvod, odloučení nebo ovdovění, konec manželství není pro nikoho bezbolestný. Především pro další život mužů, u nichž nová životní situace ovlivňuje jejich stravovací návyky. V případě mužů jde o drastické zhoršení skladby jídelníčku, zatímco u žen zřejmě nová situace stravování příliš…

Máte strach, že vám partner uteče? Můžete tomu zabrínit

Aktualizovali jsme 17.1.2018, 16:55, 17.01. 13:39

Řada párů se obává, že jim jejich protějšek ze vztahu uteče kvůli nedostatečné intenzitě sexu. Vědci se proto rozhodli zjistit, jak často by spolu měli partneři spát, aby ve vztahu vše fungovalo. Výsledky nové studie jsou překvapivé a leckoho možná zaskočí.

Magazín Vogue ukončil spolupráci se dvěma fotografy, prý obtěžovali mužské modely

15.01. 11:26

Londýn - Vedení britské verze časopisu Vogue ukončilo spolupráci se známými fotografy Mariem Testinoem a Brucem Weberem, kteří byli v USA obviněni ze sexuálního obtěžování. Nevhodného chování vůči mužským modelům se prý dopouštěli v polovině 90. let. Oba umělci to popřeli.

Otcovskou dovolenou mohou využít otcové dětí narozených na konci prosince

12.01. 18:18

Praha – Na otcovskou dovolenou, která se začne poskytovat od února, budou moci jít také tatínci, jejich ratolesti se narodily koncem loňského roku či v lednu. Otcovskou upravuje zákon o nemocenském pojištění. Podle normy si otcové mohou po narození potomka v šestinedělí vybrat týden placeného volna…

Smrtelná mužská nemoc? Pánové nepřehání, při chřipce skutečně trpí víc než ženy

Aktualizovali jsme 5.1.2018, 14:22, 05.01. 08:06

Mnoho žen už zažilo období, kdy mužský člen rodiny kvůli chřipce, nachlazení nebo ucpanému nosu se tvářil, jako by každou vteřinou měl umřít. Za tímhle "přeháněním" však bude něco pravdy, zjistili vědci. Podle nich totiž "mužská chřipka" skutečně existuje. A ano, muži při ní neskutečně trpí.

Kterou barvu mají Češi nejraději? Jedna z nich podle průzkumu zcela dominuje

04.01. 12:50

Praha - Podle průzkumu agentury STEM/MARK je nejoblíbenější barvou Čechů modrá, s odstupem následuje černá, zelená a červená. Ze základní palety barev je pak nejméně populární hnědá, kterou zvolilo jen jedno procento lidí.

Je lepší být single, nebo ženatý? Průzkum jasně ukázal, kdo se má v životě lépe

Aktualizovali jsme 29.12.2017, 22:09, 29.12. 08:14

Lidé žijící v manželství mají mnoho důvodů být samolibí: mohou se dělit výdaje, mohou žít svobodně bez strachu, že zemřou sami a mohou trávit čas s ostatními manželskými páry. Existuje ale i další důvod, proč se manželé cítí dobře, píše server The Independent.

Závisí spokojený vztah na vzhledu? Podle vědců ano,. Ale ne tak, jak si myslíte

16.12. 11:50

Záleží ve vztahu na vzhledu? Vědci tvrdí, že ano – ale zřejmě ne tak, jak si myslíte. Studie provedená na 223 nově sezdaných párech u ZSA ukázala, že ženy jsou ve skutečnosti spokojenější s méně atraktivními partnery.

Formální pánský oblek je mrtvý. Pánská móda se výrazně mění

09.12. 12:44

Washington - Formální pánský oblek je mrtvý, píše americký deník The Washington Post. Oblek však nezhynul náhlou a bezbolestnou smrtí, návrháři ho ze šatníků nevyloučili jediným tahem tužky v náčrtníku. Jeho ústup byl pomalý a utrápený.

Holíte se každý den? Podle vědců hazardujete se svým zdravím

03.12. 13:22

Mnozí pánové řeší dilema, zda vousy holit, či neholit. Kromě estetické stránky tady jde také o zdraví, jak ukázal nový výzkum. Muži, kteří se denně ráno holí, mají třikrát větší pravděpodobnost, že na bradě a tvářích hostí bakterii Staphylococcus aureus, tedy zlatého stafylokoka.

Masturbujete často? Zásadně si tím snižujete riziko rakoviny, to však není vše

Aktualizovali jsme 30.11.2017, 22:41, 29.11. 15:47

Praha - Primář Urologické kliniky VFN a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze Libor Zámečník oznámil výsledky amerického průzkumu. Pravidelná masturbace snižuje riziko rakoviny prostaty až o třetinu. Ideální frekvence je 21krát měsíčně, minimální počet zdraví prospěšných ejakulací je pak…

Experti se dostali do úzkých: Proč žijí ženy déle než muži? Při výzkumu se objevil problém

29.11. 09:44

Ženy žijí déle, to je prostý fakt. Proč tomu tak je? To už je těžší hádanka, na kterou se snažili odpovědět vědci z univerzity v Alabamě.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace