Články k tématu: Muži

Proč se muži a ženy liší? Vědci rozluštili stovky let starou hádanku

Aktualizovali jsme 10.11.2017, 22:02, 09.11. 16:14

Chování mužů a žen je v některých případech tak odlišné, jak jen to je možné. Vědci dlouho nevěděli proč, nová studie ale zjistila, co za tím vězí. Ženy jsou totiž od přírody hodnější, než muži.

Pozor na esemesky. Vědci dokáží z krátké zprávy určit lháře

10.11. 10:37

Ithaca (USA) - Zatímco lhaní při osobním kontaktu prozrazují všeobecně známé signály, v případě esemesek je to složitější. Vědci z Cornellovy univerzity ale tvrdí, že v textových zprávách našli vzorec naznačující, zda pisatel mluví pravdu.

Stereotypy o dívkách a chlapcích přetrvávají po celém světě

09.11. 10:22

Řím - Rozsáhlý výzkum uskutečněný mezi mladými lidmi od deseti do čtrnácti let v 15 zemích prokázal, že stereotypy o zranitelných ženách a silných mužích stále přetrvávají. Je to mýtus, který v sobě zahrnuje zvýšená očekávání od obou pohlaví a který je silně spojen se zdravotními riziky u…

reklama

Těhotenství u mužů? Podle experta by mohli děti rodit již velmi brzy, problémem je ale etika

08.11. 09:18

Muži by mohli bez problémů být těhotní– a to už třeba zítra. Tvrdí to odborník na plodnost, který podle svých slov nevidí žádné „zjevné problémy, které by tomu zabránily", uvádí server The Independent.

Po čem muži touží? Takhle vypadá ideál ženské krásy

Aktualizovali jsme 7.11.2017, 22:08, 04.11. 22:56

Praha - Nikdo z nás není dokonalý. To je známa věc. Navíc má každý člověk jiný vkus. Jak se říká, proti gustu, žádný dišputát. Muži ale mají jasnou představu, jak by měla krásná žena vypadat. A nebo spíše neměla?

Proč se muži a ženy chovají jinak? Vědci se pokusili rozlousknout velkou hádanku

Aktualizovali jsme 6.11.2017, 16:14, 06.11. 11:51

Chování mužů a žen je v některých případech tak odlišné, jak jen to je možné. Vědci dlouho nevěděli proč, nová studie ale zjistila, co za tím vězí. Ženy jsou totiž od přírody hodnější, než muži.

Nebezpečné holení: Víte, jaké problémy si můžete touto běžnou činností způsobit?

06.11. 14:49

Bez řádného oholení si mnoho lidí nedokáže představit svůj obličej, klín nebo nohy. Holení je zkrátka trendem moderní doby a dnes už i prakticky přirozená záležitost. V některých případech ale může tuto činnost doprovázet řada nepříjemných problémů. Jak se jim vyvarovat?

Muži mají větší mozek než ženy. Kdo je ale inteligentnější?

Aktualizovali jsme 2.11.2017, 20:53, 02.11. 11:01

Průměrný lidský mozek váží zhruba 1,4 kilogramů a představuje asi 2 procenta celkové hmotnosti jedince. Je známo, že mužský mozek je ale o něco málo těžší než ženský, zhruba o deset procent. Hraje ale tento rozdíl v inteligenci člověka nějakou roli?

Obětí domácího násilí můžou být i muži. Většinou ale netuší, že jsou týráni

30.10. 15:11

Dallas - Pokud jde o domácí násilí, oběťmi jsou i muži. Někteří si ani neuvědomují, že jsou týráni, dokud si nepřečtou letáky určené většinou ženám.

Chcete se zalíbit svému okoli? Existují triky, jak být atraktivnější

Aktualizovali jsme 29.10.2017, 18:49, 29.10. 07:44

Lidé z podstaty své povahy chtějí vypadat atraktivně. Jak ukazují různé průzkumy, vliv na to má kromě našeho vzhledu také naše chování a to, jak jednáme s lidmi. Tímto tématem se zabývala nejedna vědecká studie.

Jak fungují naše pudy? Vědci porovnali základní lidské potřeby a zjistili, čemu dáváme přednost

12.10. 14:34

Sexuální touha a potřeba jíst patří po pudu sebezáchovy k nejsilnějším lidským přirozenostem. Většina mužů je ale díky neuronové mozkové síti naprogramována tak, aby podléhali spíše intimnímu pokušení. Ženy však tuto síť postrádají, a tak je pro ně jídlo v žebříčku priorit na vyšším místě.

Vědci zjistili, co si muži skutečně myslí o ženách

28.09. 11:59

Muži se domnívají, že chytré ženy jsou „sexy“ - alespoň teoreticky. Jak ale zjistili vědci z Univesity of Bufallo, v praxi je pak jejich názor úplně jiný,

Jak ženy ničí mužům život? Obviňují je ze zneužívání dítěte

22.09. 19:27

Praha - Zbraní v boji o děti při rozvodu či rozchodu se stává falešné obvinění ze sexuálního zneužívání. Přistupují k němu některé ženy, aby svému expartnerovi znemožnily kontakt s potomkem.

Na letišti v Mnichově byl zadržen 39letý Brit, zachránilo mu to život

13.09. 15:57

Mnichov - Britovi (39) zřejmě zachránilo život to, že by zatčen na letišti v Mnichově. Lékař mu při povinné prohlídce před vzetím do vazby zjistil vážné onemocnění.

Jak poznat, že vám někdo lže?

04.09. 15:05

Mezinárodní právnická firma se sídlem v Austrálii provedla výzkum, podle jehož výsledků žije jeden z pěti manželských párů z celého světa ve lži. Manželé si lžou ve věcech majetku, osobních vztahů i své minulosti. Lži se ale netýkají jen párů, narazit na ně můžete i mezi přáteli nebo dětmi. Jeden…

I tátové trpí: Co je stresuje v období těhotenství partnerky?

02.09. 11:03

Paříž - Příchod dítěte vyvolává obavy a stres také u mužů. Jakmile pominou první chvíle radosti nad narozením dítka, začíná jejich mozek pracovat a klade si mnoho otázek. I oni zvracejí, nabírají na váze nebo jsou unavení.

Konec mužů a žen? Kanada zavádí genderově neutrální pasy

31.08. 22:44

Ottawa - Kanada jako první v Americe umožňuje vydávání genderově neutrálních pasů. Občané Kanady, kteří se necítí být ani ženou, ani mužem, mohou při žádosti o pas vyplňovat do kolonky pohlaví písmenko "X".

Rovnost mužů a žen? Nastane nejdříve za dvě stě let, tvrdí odborníci

26.08. 20:08

Nejen blížící se prezidentské volby nám ukazují, že některé práce jsou nadále výsadou především mužů. A pracovat téměř výhradně s nimi, či ještě lépe budovat kariéru přes často výrazné zvýhodňování mužů, je pro ženy těžká výzva. Podle analýz ale nelze v nejbližších desítkách let očekávat žádnou…

Dobrá nálada prodlužuje život jen ženám, zjistili vědci

26.08. 14:48

Život je jako zrcadlo: směje se na tebe, když se do něho díváš s úsměvem. A život se v případě žen prodlužuje. Výzkum publikovaný na stránkách American Journal of Epidemiology zahrnuje údaje z let 2004 až 2012 získané u 70.000 pacientek zařazených do výzkumu Nurses' Health Study. Vyplývá z něho, že…

Ženský mozek akčnější než mužský? Vědci dokáží předpovědět závažné choroby

19.08. 15:14

Řím - Vědci z Amen Clinics v Newportu v Kalifornii analyzovali výsledky 46.034 zobrazení mozku získaných díky diagnostické metodě SPECT (jednofotonová emisní výpočetní tomografie) a konstatovali, že ženský mozek je mnohem aktivnější než mužský. Zjištění je důležité například pro léčbu Alzheimerovy…

Kavárna zavedla speciální přirážku: Muži vydělávají více než ženy, proto si připlatí

12.08. 10:17

Melbourne - Melbournská kavárna zavedla 18procentní přirážku pro muže, protože vydělávají v průměru o 18 procent více než ženy. CHce tak upozornit na nerovné platové podmínky žen a mužů v Austrálii.

Společnost Google propustila inženýra kvůli nevhodném prohlášení o ženách

08.08. 21:00

San Francisco - Google propustil inženýra, který se domnívá, že ženy nejsou v technologických profesích zastoupeny stejnou měrou jako muži, jelikož pro tyto obory nejsou biologicky rovnocenně vybaveny. V amerických sdělovacích prostředcích se o případu hovoří jako o skandálu, hojně se o něm…

Ve světě roste počet mužů trpících poruchou příjmu potravy

05.08. 16:21

Londýn - Čím dál vyšší počet mužů vyhledává pomoc kvůli poruchám příjmu potravy, jako je anorexie či bulimie. Podle dostupných údajů jejich počet v Británii stoupl za poslední dva roky téměř o polovinu, napsal list The Sun.

Orgasmus u můžu jako samozřejmost? Ani náhodou, varují lékaři

05.08. 09:59

Pokud se mluví o problémech s orgasmem, většinou jsou to ženy, které si stěžují na neschopnost vyvrcholit. Ovšem i muži mají své problémy – některé fyzické a jiné psychické. Ovšem všechny jsou vážné a je třeba je řešit.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací