Články k tématu: nájemné

Vláda má v plánu zaplatit za podnikatele třetinu nájemného, oznámil Babiš

Aktualizovali jsme 2.5.2020, 19:42, 02.05. 16:43

Stát se chystá podnikatelům, kteří jsou v nájmu a museli kvůli dopadům šíření koronaviru zavřít, uhradit minimálně třetinu nájemného za dobu od 12. března do konce června. Třetinu nájemného by měl uhradit pronajímatel, třetinu nájemník a třetinu stát, řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Sněmovna přehlasovala Senát: Stát nebude ručit za dlužné nájemné

22.04. 13:21

Nájemníci nebudou moci dostat výpověď z bytu, pokud do konce července nebudou platit nájemné kvůli tomu, že jsou v důsledku opatření proti epidemii koronaviru bez příjmů. Dlužné nájemné ale mají zaplatit do konce letošního roku. Sněmovna to dnes opětovně schválila. Odmítla návrh Senátu, aby za…

Středočeský kraj pronajal hotel za neobvykle nízkou částku

06.11. 10:33

Bělá pod Bezdězem - Středočeský kraj pronajal nový hotel ve sportovně-rekreačním areálu Vrchbělá. Dle odhadu realitního makléře by se nájemné mělo pohybovat v rozmezí 80 až 150 tisíc korun měsíčně, společnost Autosport Promotion ale platí jen 17 tisíc měsíčně.

reklama

Spory o výši náhrady za regulaci nájemného? ÚS řízení neobnoví

27.09. 11:48

Brno - Ústavní soud (ÚS) neobnoví řízení o stížnosti tří lidí, kteří se soudili o výši náhrady za někdejší regulaci nájemného. V návrhu neúspěšně poukazovali na letošní verdikty Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Nebyli totiž jeho účastníky.

Německo je v krizi: Zemi chybí milion bytů. Nájmy strmě rostou

07.06. 10:54

Berlín - Ve velkých německých městech jako jsou Berlín, Mnichov, Hamburk, Kolín nad Rýnem, Frankfurt nad Mohanem nebo Stuttgart za posledních deset let stouply ceny nájmu i o desítky procent. Situace se patrně v dohledné době nezlepší, protože v zemi chybí zhruba milion bytů.

Jak se mění podmínky nájmu při změně vlastníka bytu?

18.05. 14:39

V průběhu nájmu může dojít k prodeji či darování pronajatého bytu. Tato okolnost sama o sobě neznamená, že nájem bytu skončí a nájemce bude muset pronajatý byt opustit. Změnit se ale mohou některé podmínky nájmu. Pro nového pronajímatele například nejsou závazná ustanovení smlouvy, která si nájemce…

Most zvýší nájem na nechvalně známém romském sídlišti Chanov

24.03. 16:34

Most - Most zvyšuje nájemné v bytech na sídlišti ve čtvrti Chanov, která patří mezi sociálně vyloučené lokality. Ceny chce radnice přiblížit obvyklému nájmu. Částka vzroste od července o čtyři koruny až osm korun na nejvýše 35 korun za metr čtvereční a měsíc. Novinářům to dnes řekl primátor Jan…

Česko musí zaplatit 2 miliony kvůli regulaci nájmu, rozhodl soud ve Štrasburku

13.02. 16:30

Štrasburk/Praha - Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku se zastal tří Čechů, kteří tvrdili, že země regulací nájemného porušila jejich práva. Stát jim tak musí zaplatit dohromady zhruba 2,19 milionu korun (81.000 eur).

Námitka promlčení ve sporech o odškodnění majitelů bytů je nemravná, zlobí se ÚS

31.10. 15:50

Brno – Hlava XXII. Právě tak Ústavní soud popisuje situaci, kdy stát uplatňuje ve sporech o odškodnění majitelů bytů za dřívější regulaci nájemného námitku promlčení. Podle dnešního verdiktu je to v rozporu s dobrými mravy, protože to byl právě stát, který vytvořil nepřehlednou a matoucí situaci.

Ceny nájmů rostou závratnou rychlostí. Důchodcům hrozí, že skončí na ulici

29.09. 16:37

Praha - Náklady na bydlení v České republice dosáhly alarmující hladiny. Podle údajů Sdružení nájemníků ČR jsou druhé nejvyšší v Evropské Unii, což může způsobit vážné problémy zejména seniorům. Ceny nájmů totiž rostou mnohem rychleji než důchody.

Nižší kauce nájemného? Sněmovna jí zřejmě sníží na polovinu

16.09. 14:20

Praha - Sněmovna dnes rozhoduje o maximální kauci nájemného. Zřejmě ji sníží z šestinásobku jeho výše na trojnásobek.

reklama
Fotogalerie