Články k tématu: nemoc

Proočkovanost dospělých je v Česku nízká, lékaři varují před problémy

dnes 14:47

Praha - Dospělí se v Česku nechávají očkovat stále málo, přitom po padesátce i dříve již klesá výkonnost imunitního systému. Od dospělých se navíc mohou nakazit i ještě neočkované děti v jejich okolí. Patrné je to zejména u černého kašle. Upozornili na to odborníci na dnešní tiskové konferenci…

Ramadana ve vazbě prohlédli lékaři. Roztroušenou sklerózu sice má, na svobodu ho ale nepustí

včera 21:50

Paříž - Švýcarský islamolog Tariq Ramadan, který čelí obvinění ze znásilnění dvou žen, trpí roztroušenou sklerózou. Potvrdili to lékaři, podle nichž se ale může zdravotním úkonům, které jsou s ní spojené, věnovat i ve francouzské vazbě, kde je od konce ledna.

Nebezpečná chřipka? Virus v letošní sezoně zabil už 225 Čechů

17.04. 13:10

Praha - Na následky komplikací způsobených chřipkou v letošní sezoně v Česku zemřelo do minulého pátku 225 lidí. Z toho 180 lidí bylo starších 60 let, ostatní byli mladší, jednomu pacientovi, který chřipce podlehl, nebylo ještě ani pět let. S vážným průběhem nemoci skončilo v nemocnici 644 lidí.…

reklama

Lékaři přeceňují rizika srdečních onemocnění? Předepisují léky i lidem, kteří je nepotřebují, tvrdí vědci

Aktualizovali jsme 16.4.2018, 22:03, 16.04. 14:51

Onemocnění srdce patří k nejčastějším příčinám úmrtí. Správná diagnóza a určení rizika takovýchto onemocnění by proto měly být prioritou. Deník TIME ale upozorňuje, že se při diagnóze často spoléhá na nepřesné rizikové faktory.

Nepříjemný zánět močového měchýře. Jak se ho účinně zbavit?

Aktualizovali jsme 15.4.2018, 20:14, 15.04. 09:35

Podle studií prodělala zánět močových cest zhruba každá druhá žena, některé údaje však uvádějí dokonce až 70 % žen, které tuto nepříjemnost zakusily. Přibližně patnácti procentům z nich se záněty vracejí opakovaně.

Závažné onemocnění, jímž trpí i Zeman. Jak poznat neuropatii?

14.04. 10:58

Praha - Neuropatie je komplikací cukrovky, která nebolí, ale vede k necitlivosti nohou, problémům s pohybem i ke zkrácení života. S cukrovkou se potýká asi osm procent Čechů, ročně přibudou asi 3000. Neuropatii ve vážnější formě má podle odhadů asi třetina.

Stres nás může zničit, varují lékaři. Co všechno nám způsobuje?

14.04. 10:56

Řím - Bolení hlavy, nevolnost, a dokonce zubní kazy jsou překvapivé způsoby, jak tělo dává najevo úzkostný stav. Chronický stres může doslova zmenšit velikost hipokampu, který hraje zásadní roli v dlouhodobé paměti, takže třeba zapomenete na schůzku nebo si nemůžete vzpomenout, kam jste dali klíče.

Co způsobuje padání vlasů? Vědci přišli s objevem

14.04. 10:06

Washington - Po celé roky mnozí lidé věřili, že geny mužského plešatění se předávají prostřednictvím chromozomu X z matky na syna. Lidová moudrost radila nevěstě podívat se na muže v příbuzenstvu z matčiny strany ženicha, aby si udělala představu o tom, jak bude její milovaný časem vypadat. Ovšem…

Vědci objevili na jihovýchodě Moravy dosud neznámou genovou mutaci známé nemoci

10.04. 16:21

Olomouc - Vědci z olomoucké lékařské fakulty objevili u obyvatel Horňácka na jihovýchodě Moravy dosud neznámou genovou mutaci zodpovědnou za vznik zcela nového typu parkinsonismu.

Nepřítel zdraví číslo jedna? Sezení škodí lidem podobně jako cigarety, může nám pořádně poškodit zdraví

06.04. 11:30

Řím - Dlouhodobé sezení je spojeno s větší náchylností k srdečním a cévním chorobám, k cukrovce, k rakovině tlustého střeva, ke slábnutí svalů a kostí, k bolestem páteře, ke křečovým žilám, a dokonce i ke zhoršení funkce mozku.

Superodolná nemoc? Pacientem nula je nakažený Evropan, nezabírají na něj žádné léky

01.04. 10:39

Na světě existuje na 30 tisíc nemocí, z nichž většina není léčitelná. Na ty nejběžnější z nich ale zná současná medicína aspoň nějakou léčbu, která dokáže minimálně prodloužit život nakaženého pacienta. Jiné nemoci možná znějí hrozivě, mnohdy na ně ale zabírají obyčejná antibiotika. V Británii se…

Nejoblíbenější lék většiny z nás? Vědci zjistili věci, po kterých si ho už asi nevezmete

Aktualizovali jsme 31.3.2018, 22:47, 31.03. 09:15

Každý z nás je má doma a někteří je nosí s sebou na každém kroku. Léky proti bolesti jsou něčím, bez toho si mnoho lidí nedokáže svůj život v dnešní době představit. Přesto ovlivňují lidské tělo více, než se zdá. A podle posledního výzkumu mohou ovlivnit i následující generace...nebo to, jestli…

Letošní epidemie chřipky v Česko končí

29.03. 16:30

Praha - Letošní epidemie chřipky skončila. Počet nových případů tento týden klesl proti minulému téměř o čtvrtinu, je jich 1060 na 100.000 obyvatel. Epidemie začala na začátku února, oproti předchozímu roku to bylo asi o měsíc později.

Hospodářská komora nadále požaduje tři dny neplacené nemocenské

25.03. 16:22

Praha - Hospodářská komora bude na pondělním zasedání tripartity ohledně vyplácení nemocenské v prvních dnech prosazovat zachování karenční doby, tedy prvních tří dnů nemocenské bez nároku zaměstnanců na náhradu.

Orgány, bez kterých člověk může žít? Žaludek není to jediné, co nepotřebujeme

24.03. 15:33

Aby člověk mohl strávit tučné jídlo, potřebuje k tomu na pomoc žluč, která jídlo, zejména tučné, rozkládá. V zásadě ale člověk může bez žlučníku klidně žít. To samé platí třeba o slezině nebo štítné žláze. Podívejte se, jak to všechno funguje.

Pouze zlomek nemocných lidí trpících demencí má správou diagnózu a léčbu

24.03. 14:37

Brno - Jen asi 15 procent Čechů, kteří trpí demencí, má správnou diagnózu a přiměřenou léčbu. Zlepšení včasného záchytu záleží hlavně na zapojení praktických lékařů.

Čeští vědci zkoumají černý kašel. Bakterie odzbrojí imunitu, tělo pak s nemocí ani nezačne bojovat

22.03. 19:29

Praha - Bakterie černého kašle manipulují s imunitou, tělo pak s nemocí ani nezačne bojovat. Nemoc tak často tělo oslabí pro další infekce. Vyplývá to z práce českých vědců z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR, kterou publikovali v časopise Scientific Reports. Podle odborníků jsou černým…

Vědci šokují: Na mor zemřela polovina Evropy, podle nich to ale bylo dobře

Aktualizovali jsme 21.3.2018, 22:17, 21.03. 11:39

Středověká "černá smrt", děsivá epidemie moru, která si vyžádala miliony obětí, přinesla lepší zdraví budoucím generacím. Vyplývá to z analýzy koster na londýnských hřbitovech, o níž informoval zpravodajský server BBC News.

Brazílie má strach ze žluté zimnice, nechá očkovat všechny obyvatele

21.03. 10:11

Brasília - Brazílie se potýká s nejhorší epidemií žluté zimnice za posledních několik let, od loňského července tomuto infekčnímu onemocnění podlehlo už 300 lidí včetně několika turistů. Vláda proto rozhodla, že nechá do dubna 2019 očkovat obyvatele celé země.

Změny v nemocenské? Zaměstnavatelé mají platit 1. až 11. den nemoci, navrhuje ANO

21.03. 08:01

Praha - Hnutí ANO navrhuje, aby zaměstnavatelé vypláceli nemocenskou od 1. do 11. dne nemoci. Nyní zaměstnavatelé proplácejí 4. až 14. den.

Zánět dásní je nebezpečnější, než by se mohlo zdát. Může zhoršit cukrovku a "přeskočit" na srdce

19.03. 15:46

Praha - Stav zubů a dásní se vzájemně ovlivňuje s cukrovkou i postižením cév. Upozornili na to zástupci vedení České stomatologické komory (ČSK) u příležitosti dnešního Světového dne ústního zdraví.

Choroba s tajemným názvem "X"? Vědci mluví o viru, který může vyhladit lidstvo

Aktualizovali jsme 18.3.2018, 18:17, 18.03. 07:30

Světová zdravotnická organizace (WHO) se připravuje na „chorobu X". Právě tuto nemoc WHO zahrnula do svého nejnovějšího globálního plánu pro urychlení výzkumu a vývoje ve zdravotnicky mimořádných stavech, jako jsou epidemie Eboly, SARS nebo viru Zika. Informuje o tom server stanice CNN.

Dva ze tří lidí mají v těle nebezpečný virus. Neví o něm, ale šíří ho dál

18.03. 17:11

Více než dvě třetiny lidí mladších 50 let trpí infekčním virem herpes simplex, který je znám jako opar. Ačkoliv jde na první pohled o banální onemocnění, opak je pravdou. Opar totiž není pouze záležitostí rtů, kde se tvoří zřejmě nejčastěji, ale může přivodit i nepříjemné sexuální problémy.

Vážně nemocní lidé mají naději? Stačí jedna maličkost a mohou být zase zdraví

18.03. 09:44

Alergie není radno podceňovat. Lidé, kteří touto nemocí trpí, o nich vědí své. V nejlepším případě dokáží člověku znepříjemnit život, v tom horším ho i vážně ohrozit na zdraví. Nyní ale svítá na lepší časy, odborníkům se totiž povedlo zjistit, jak potlačovat reakce imunitního systému, a tím…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací