Články k tématu: nemoc

Tajemství klinické smrti aneb opravdu se promítne život před očima?

Aktualizovali jsme 29.5.2017, 23:37, včera 21:21

Lidé, kteří přežili klinickou smrt, často popisují, že se jim před očima promítl celý život. Výjimkou nejsou ani pocity naprostého klidu a míru.

"Záchodový oblak." Nebezpečný jev najdete téměř v každé koupelně

28.05. 21:59

Zřejmě každý z nás si uvědomuje, že toaleta je jedním z těch míst v domácnosti, kde se vyskytuje nejvíce bakterií a s nimi spojeného rizika. Nebezpečí podle odborníků představuje především jev, kterému se říká „záchodový oblak“.

Infarkt jako tichý zabiják? Možná jste ho už měli a ani o tom nevíte

Aktualizovali jsme 26.5.2017, 23:17, 22.05. 11:19

Infarkt v dnešní společnosti patří mezi hlavní příčiny úmrtí lidí. Jak ale s odkazem na studii, která vyšla v lékařské publikaci Circulation, varuje americký deník TIME, 45 % všech infarktů jsou případy bez symptomů.

reklama

Velký počet HIV pozitivních se léčí vČesku, zatěžují zdravotní systém

26.05. 16:18

Praha - Více než čtvrtina léčených HIV pozitivních v Česku jsou cizinci. Jsou především z východní Evropy a někteří nemají zdravotní pojištění, což představuje zátěž pro český zdravotní systém. Onemocnění AIDS bylo diagnostikováno u 552 HIV pozitivních v Česku, loni na něj zemřelo 16 lidí.

Na severu Moravy řádí spalničky. Hygienička varuje před šířením nemoci

25.05. 16:40

Ostrava - V Moravskoslezském kraji se nakazilo spalničkami celkem 120 lidí, nemoc se v regionu začala šířit koncem března. Virus spalniček se přenáší kapénkovou infekcí. Loni bylo v Česku podle Státního zdravotního ústavu evidováno jen sedm případů spalniček.

Cholera v Česku: Šíření nákazy není =pravděpodobné, uklidňuje hlavní hygienička Gottvaldová

25.05. 14:50

Praha - Dva Češi se během pracovního pobytu v Tanzanii nakazili cholerou. Šířené nakažlivé choroby v tuzemsku nehrozí, uklidňuje hlavní hygienička Eva Gottvaldová. Oba pacienti jsou nyní v domácí karanténě do doby tří negativních výsledků odběrů stolice. Naposledy byla nemoc v Česku zaznamenána…

Skandál WHO: Za cesty utrácí víc než za boj s AIDS, tuberkulózou a malárií dohromady

24.05. 09:55

Ženeva - Na veřejnost se dostaly interní dokumenty Světové zdravotnické organizace (WHO). Vyplývá z ních, že na cestovní náklady šlo víc peněz než na boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii dohromady.

Společnost je nemocná, odnášejí to ti nejmenší, varuje radní.

18.05. 12:39

Praha - Podle pražského radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka je česká společnost nemocná. Medicínským problémem je zejména nedostatek dětských psychiatrů, společenským to, že nastává "krize rodiny". Lacko na svém blogu na serveru Aktuálně.cz dodává, že počet dětských psychiatrů, kteří v…

Dlouhodobě nemocní zaměstnanci zřejmě dostanou vyšší nemocenskou, poslanci změnu schválili

17.05. 11:38

Praha - Sněmovna dnes chválila vládní novelu o pojistném na sociální zabezpečení. Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti tak zřejmě budou brát od příštího roku vyšší nemocenskou. Norma musí ještě projít Senátem, pak poputuje na Hrad k podpisu prezidenta.

Co mají společného manželství a studium? Mohou vám způsobit rakovinu

15.05. 18:53

Pokud máte vysokoškolský diplom a zároveň žijete s druhou osobou v manželství, pak byste měli zpozornět. Podle švédských vědců jste totiž více ohrožení rakovinou mozku, než lidé s nižším vzděláním nebo svobodní. Vyplývá to ze studie, kterou odborníci zveřejnili v magazínu Journal of Epidemiological…

Monogamie je pro člověka nepřirozená. Tak proč ji dodržujeme?

14.05. 20:24

Zůstávat s jedním partnerem po většinu života není ve zvířecí říši běžné. Pro člověka jde ale o naprostý standard, nebo tomu tak alespoň ještě nedávno bylo. Ačkoliv jdeme tímto životním stylem proti přírodě, možná k tomu máme dobrý důvod. Na rozdíl od zvířat totiž můžeme trpět na sexuálně přenosné…

V Kongu se opět objevila ebola, vyžádala si už tři životy

12.05. 17:07

Kinshasa - Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že se v Kongu opět šíří smrtící virus eboly. Úřady hlásí tři mrtvé, přítomnost viru byla laboratorně potvrzena u jedné oběti.

Jaké jsou nejčastější nemoci na světě? Trápí většinu populace

12.05. 11:22

Nemoci či bolest zná každý z nás. Občas máme chřipku, jindy angínu nebo nás jen bolí hlava či v krku. Překvapivě nejčastější nemocí na světě je ale bolest zad, a v závěsu za ní se drží deprese.

Stav nouze kvůli viru zika v Brazílii po 18 měsících skončil

12.05. 08:44

Brasília - Brazilské ministerstvo zdravotnictví ukončilo nouzový stav vyhlášený před 18 měsíci kvůli epidemii viru zika a silnému nárůstu počtu případů souvisejících vývojových vad mozku kojenců.

Léky fungují: Délka života HIV pozitivních se prodloužila o 10 let

11.05. 12:42

Londýn - Podle studie zveřejněné v lékařském časopisu The Lancet se délka života HIV pozitivních dospělých osob se v USA a v Evropě prodloužila v průměru o deset let. Zásluhu na tom mají nové léky proti AIDS používané v takzvané antiretrovirové terapii.

Jak se probudit z kómatu? Lékaři brzy nebudou mít dobré zprávy

11.05. 09:54

Snad nejhorším aspektem blízké osoby, která upadla do kómatu, je pro příbuzné otázka, zda se vůbec někdy probudí. Nyní vědci tvrdí, že našli způsob, jak tuto otázku alespoň částečně zodpovědět.

Alergie jako nakažlivá nemoc? Může se šířit mezi lidmi

10.05. 09:24

Alergie na potraviny trápí mnoho lidí a v některých případech mohou krom komplikací způsobit i smrt. Vědci nyní potvrdili, že se alergie na potraviny mohou přenést z člověka na člověka během transplantace kostní dřeně.

Venezuelské zdravotnictví je v troskách, Pudce vzrostla dětská úmrtnost, šíří se malárie

10.05. 07:58

Caracas - Hluboková ekonomická krize se začíná podepisovat na zdraví Venezuelanů. Dětská úmrtnost loni vzrostla o 30 procent, mateřská úmrtnost o 65 procent a počet případů malárie o 76 procent.

V Norsku kvůli nemoci zastřelí 2200 sobů

09.05. 14:20

Oslo - V Norsku bude odstřeleno zhruba 2200 volně žijících sobů kvůli šíření choroby zvané chronické chřadnutí jelenovitých (CWD). Jedná se o obdobu nemoci šílených krav.

Můžete mít mrtvici z práce? Vědci zjistili zajímavý paradox

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 22:19, 08.05. 12:32

Studie zveřejněná na stránkách časopisu Stroke vydávaného American Heart Association tvrdí, že pravděpodobnost cévní mozkové příhody zvyšuje ztráta zaměstnání, ale i návrat do práce po delší době nečinnosti.

Ponocování dospíme, kávou střízlivíme? Pozor na nejznámější mýty o lidském těle

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 20:20, 08.05. 13:26

Mezi lidmi koluje mnoho pověr, jak náš organismus funguje. Některé jsou neškodné, jiné vám ale mohou i ublížit. Tomu se snaží na serveru uamshealth.com zabránit Lékařská fakulta Arkansaské univerzity, která zveřejnila přehled nejčastějších medicínských mýtů. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

V Jemenu se objevily stovky případů cholery

08.05. 11:00

Saná - Ve 12 provinciích na severu a západě Jemenu bylo registrováno celkem 1681 případů podezření na onemocnění cholerou. Experti mají obavy, že země zmítaná občanskou válkou stojí na prahu epidemie. Cholera se šíří velmi rychle hlavně v oblastech s nízkou úrovní hygienických standardů a…

Deprese je dědičná? Dlouholetá studie odhalila zajímavou skutečnost

05.05. 18:34

Deprese patří k vážným zdravotním problémům, které se začínají podrobně zkoumat až v moderní době. Nová studie, na kterou upozornil server Science Daily a která byla publikována v lékařském časopise American Journal of Psychiatry, varuje, že děti rodičů s depresemi mají samy větší riziko depresí.

Utajená léčba rakoviny? Kolem nádorů panuje řada mýtů

02.05. 21:54

MAGAZÍN - Lék na rakovinu existuje, ale zatajují nám ho. Žádná rakovina není, zabíjí nás její léčba. Rakovina je uměle vyvolaná, aby snížila počet lidstva. To je jen několik ukázkových konspiračních teorií, které se kolem této smrtící nemoci udržují.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací