Články k tématu: počítače

Děti v Česku podléhají fámám z webu. Chybí jim mediální výchova, říká expert

20.09. 08:01

Praha - České děti a mládež se stávají stále častěji obětí dezinformací a fám. Věří leckdy naprostým bludům, protože jim chybí kvalitní mediální výchova. Neumějí hodnotit informace, jejich zdroje ani obsah. Podléhají proto (nejen) rasistickým a xenofobním kampaním na internetu.

Měli bychom si přelepovat webkameru lepící páskou? Šéf FBI má jednoznačný názor

16.09. 11:30

Washington – Přelepujete si lepící páskou svou webkameru na notebooku či počítači? Že to považujete za zbytečné? Dlouho byli lidé, kteří to dělali, považováni téměř za blázny. Jak ale říká šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování, dělat bychom to měli všichni.

TOP 25 nejpoužívanějších hesel roku 2015

14.09. 14:00

Londýn - Hesla jsou dnes nejběžnějším způsobem šifrování. Používají se při přihlašování do e-mailu, sociálních sítí, internetového bankovnictví, zkrátka do jakémkoliv účtu zřízeného na internetu, a nejen tam. Ale i přesto, že odborníci neustále upozorňují na nutnost vytvoření silného hesla, lidé si…

reklama

Umělá inteligence je na vzestupu. 5 případů, v nichž se stane součástí běžného života

13.09. 17:25

Palo Alto - Umělá inteligence (UI) se postupem času stala nedílnou součástí moderního života. Příkladem může být inteligentní osobní asistent Siri od firmy Apple nebo počítače s UI, které využívají banky a jsou samy schopné rozeznat podezřelé transakce na našich účtech a včas nás varovat před…

Třikrát rychlejší bezdrátový internet? Vědci mají nový vynález

01.09. 13:54

Massachusetts - Pomalé bezdrátové připojení k internetu přes WiFi může být již brzy minulostí. Vědci totiž vymysleli zcela novou komunikační technologii, která se může pochlubit nejen mnohem větší rychlostí, ale i zvýšeným dosahem.

Skutečnost binárních opcí: Životní šance nebo podvod?

27.08. 21:26

Praha - Práce online z pohodlí domova. Vysoce nadprůměrné zisky a minimum úsilí. Kladné i negativní ohlasy a mnoho nezodpovězených otázek. Jaké jsou binární opce ve skutečnosti. Jedná se o životní příležitost nebo o podvod?

Nejmenší pevný disk na světě je okem neviditelný

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 10:32, 22.07. 17:30

Amsterodam – Technologický vývoj a pokrok se zdá být téměř nezastavitelný a lidé tak již nejsou překvapeni tím, že se technologie stále zlepšují a zmenšují. Unikátní kousek se ale nyní povedl vědcům z nizozemské Delftské technologické univerzity, kteří vytvořili nejmenší pevný disk na světě.…

Česko má on-line databázi nalezených věcí, využívá ji už 30 institucí

13.07. 10:53

Praha - V Česku zahajuje provoz bezplatná on-line databáze nalezených věcí. Služeb portálu eztraty.cz nyní využívá 30 subjektů a institucí.

Víc než čtvrtina lidí používá v práci neautorizovaný software

26.06. 14:24

Praha - Více než čtvrtina zaměstnanců tuzemských firem instaluje do podnikové počítačové sítě neautorizovaný software.

Nákupy na internetu: Na co si dát pozor, aby vás e-shop nepodvedl?

21.06. 08:18

Praha - Téměř 1,6 milionu korun musely zaplatit v 1. čtvrtletí letošního roku e-shopy za to, že klamaly zákazníky. Nejčastěji uváděly nepravdivé informace, které mohou vést spotřebitele k rozhodnutí ohledně nákupu, který by jinak neuskutečnil.

Pozor na tento e-shop. Po přijetí peněz nepošle zboží

Aktualizovali jsme 20.6.2016, 20:13, 20.06. 12:17

Praha - Česká obchodní inspekce ústy svého mluvčího velmi důrazně varuje před jedním e-shopem, který sice peníze od klientů přijme, ale zboží nepošle a hotovost nevrací.

Stačil jeden email a Ruslanka vylákala ze seniora 100 tisíc

04.06. 12:44

Praha - Lásku na celý život sliboval člověk, který se v e-mailové komunikaci s 71letým mužem z Trutnovska vydával za 29letou Ruslanu. Jen co jí muž na účet do Ruska poslal téměř sto tisíc korun na víza a letenku do České republiky, jejich dopisování skončilo. Po ženě už pátrá dokonce i Interpol.

Internetové obchody v jiné zemi, než EU moc netáhnou. Lidé se bojí o bezpečnost

23.05. 17:30

Brusel - Zájem o nákupy přes internet v jiné zemi Evropské unie je nízký. Lidé se obávají hlavně bezpečnosti plateb a toho, zda budou moci zboží vrátit.

Odejdou z "heuréky" i další obchody? Také pochybujeme o nezávislosti, říkají

20.05. 16:48

Praha - Konec spolupráce se srovnávačem cen Heureka.cz zvažují po Alza.cz další internetové obchody, které provozuje společnost HP Tronic. Mezi nimi například Kasa.cz a Euronics.cz.

Obchod Alza už nenajdete ve srovnávači cen Heureka. Co se stalo?

19.05. 17:52

Praha - Největší český internetový obchod Alza.cz přestal nabízet své zboží přes srovnávač cen Heureka.cz. Podle e-shopu není srovnávač nezávislý.

Odborníci radí, jak dostat děti od počítače

13.04. 09:06

Praha - „Neseď pořád u té obrazovky a běž ven!“ Taky to říkáte svým potomkům několikrát denně, a oni stejně nejdou? Tady je pár triků, jak to zařídit, aby vás příště poslechli.

Software většina uživatelů i firem pirátí kvůli úspoře

07.04. 16:31

Praha - Firmy i domácnosti si nejčastěji pořizují nelegální software ve snaze ušetřit. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů protipirátské aliance BSA.

Zeptal se na Twitteru muslimky na útoky. Policie ho zadržela

25.03. 11:55

Londýn - Velmi rychle se na sociální síti Twitter rozšířila zpráva Brita, která ve svém tweetu tvrdil, že konfrontoval muslimskou ženu ohledně útoků v Bruselu. Policie nyní muže obvinila z rasově motivovaného zločinu. Informovala o tom agentura AP.

Twitter se nemění, limit 140 znaků zůstává

18.03. 22:57

New York - Americká společnost Twitter nechá délku příspěvku na své stejnojmenné síti beze změn.

Šampion v go už potřetí prohrál s počítačem Googlu. Podlehl jsem tlaku, řekl

12.03. 11:36

Soul - Jihokorejský šampion ve hře "go" I Se-dola utržil již třetí porážku od superpočítač společnosti Google AlphaGo. Hra má sice jednoduší pravidla než šachy, ale ve srovnání s nimi má mnohem širší škálu tahů.

Umělá inteligence poprvé porazila šampióna ve hře go

09.03. 14:17

Soul - Superpočítač s programem AlphaGo od společnosti Google poprvé porazil lidského přeborníka ve starodávné asijské deskové hře go. Jihokorejský šampion I Se-dol se rozhodl vzdát první partii, když uznal, že už porážku neodvrátí.

reklama
Fotogalerie