Články k tématu: Potraviny

Nedostatek másla ve Francii? Lidé panikaří. Média radí, jak si vyrobit vlastní

včera 11:34

Paříž - Nedostatek másla ve Francii je sice jen sporadický, ovšem v zemi, která podle některých statistik konzumuje zdaleka nejvíc másla na jednoho obyvatele na světě, nejde o marginální záležitost.

Tloustneme úplně po všem? Vědci se zaměřili na zdravé a light potraviny a nestačili se divit

Aktualizovali jsme 16.11.2017, 10:36, 14.11. 09:48

Potraviny, které jsou zdravější nebo spadají do kategorie bio či light, by pro naše tělo měly být podle všeobecného přesvědčení prospěšné. Není tomu tak ale vždy. Zjistili to odborníci z několika studií, v nichž se zaměřili na účinky zdravějších jídel na lidské tělo.

Čokoláda je návyková jako droga? Pro naše zdraví je ale opravdu prospěšná

10.11. 09:49

Paříž - Čokoláda uvolňuje, zlepšuje náladu a stimuluje paměť. Stejně jako lékárníci v 18. století jsou milovníci čokolády přesvědčeni o jejich zdravotních účincích, které se teď experti snaží vědecky dokázat.

reklama

Posedlost zdravým jídlem vás může i zabít, ortorexie je modním stylem poslední doby

06.11. 10:19

Paříž - Zdravé jídlo je sice přínosné, pokud jde o naše zdraví, ale pokud se stane hlavním zdrojem našich starostí a snažíme se jíst stále zdravěji a zdravěji, dospějeme k poruše příjmu potravy nazývané ortorexie. Píše o tom francouzský týdeník L´Express.

Máte rádi sladkosti? Dávejte pozor, oblíbená cukrovinka může napáchat pořádnou paseku

05.11. 18:48

„Láska to je nemoc zlá, každý na ní svůj lék má, poslechněte jak jsem na to od lesa šel já. Rozhod jsem se léčit lásku lékořicí, objednám si aspoň tisíc odnoží,“ zpívá ve známém songu Václav Neckář. Lékořice se sice využívá v lidovém léčitelství tak i v praktickém lékařství, přesto není její…

V Bruselu se opět bude mluvit o dvojí kvalitě potravin

05.11. 14:55

Brusel - Problematikou dvojí kvality potravin se budou v pondělí na jednání v Bruselu opět zabývat ministři zemědělství zemí Evropské unie.

Národní potravinová sbírka hledá dobrovolníky, příští týden budou vybírat dary od lidí

04.11. 12:52

Praha - V sobotu 11. listopadu se uskuteční Národní potravinová sbírka. Organizátoři hlásí, že většina z 4500 dobrovolnických míst je obsazena, chybí 20 lidí v Chotěboři a Kolíně. 

Pravidlo pěti vteřin: Můžeme snít jídlo, které nám upadlo na zem?

01.11. 13:09

Pravidlo pěti vteřin je oblíbená teorie týkající se jídla spadlého na zem. Podstata pravidla spočívá v tom, že jídlo, které spadlo na podlahu, je možné bezpečně sníst bez zasažení bakteriemi nebo původci nemocí, pokud je zdviženo do pěti sekund. Jak se na něj ale dívají vědci?

Máte pořád pocit hladu? Vědci možná přišli na zásadní objev

28.10. 14:14

Řím - Aminokyseliny arginin a lysin jsou schopny ovlivňovat rozhodující struktury našeho mozku, jimž předávají impuls spojený s pocitem sytosti. Zjednodušeně řečeno, mohly by nám pomáhat shazovat kilogramy. O nové studii informuje italský deník Corriere della Sera.

Zdražuje máslo i vejce. Češi si letos za pečení cukroví pořádně připlatí

26.10. 16:39

Vánoce jsou každoročním zásahem do peněženek. Nejen, že nakupujeme dárky pro své blízké, ale zařizujeme ozdoby a na poslední chvíli sháníme vše, co jsme během celého roku zajistit nestihli. Letos je ale třeba počítat s dalším nákladem, vzhledem k rostoucím cenám se totiž prodraží i pečení cukroví.

Co s námi dělá pozdní večeře? Vědci na to přišli a nestačí se divit

Aktualizovali jsme 25.10.2017, 22:04, 25.10. 14:20

Večeře je pro řadu lidí tím nejdůležitějším jídlem. Pro někoho znamená první teplé jídlo během dne, pro jiné zase příležitost posedět u jednoho stolu s celou rodinou. Vědci z výzkumného zdravotnického centra v Texasu nyní přišli s varováním - pozdní večeře může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Ital sní ročně až 23,5 kilo těstovin

25.10. 21:32

Milán - Italové jsou největšími konzumenty těstovin, každý z nich jich rok co rok spořádá 23,5 kilogramů.

Je bezpečné jíst jídlo, na kterém seděla moucha?

22.10. 10:06

Kdo by si nerad vyrazil na piknik? Pokud oželíme brouky a mírné nepohodlí venku, občasný oběd pod širákem rozhodně nemůže uškodit. Hmyz ale může na naše potraviny zaútočit i doma, a najít například mouchu na jídle, které se právě chystáte sníst, není nic výjimečného. Podle odborníků jde ale o vážné…

Jak působí sůl na vaše tělo? Realita je jiná, než se dosud tvrdilo

Aktualizovali jsme 15.10.2017, 19:58, 15.10. 07:51

Až doposud se obecně předpokládalo, že vysoká konzumace soli vede ke zdravotním problémům. Výzkum vědců z kanadské McMasterovy univerzity ale naznačuje, že realita je mnohem složitější. Vice informací přinesl server Science Daily.

Může vám ublížit den plný jídla a pití? Vědci donutili zdravé lidí jít nezdravě, nestačili se divit

14.10. 10:27

Zná to téměř každý z nás, pracovní týden byl hektický a dlouhý a vy už se těšíte na víkend, kdy vás čeká velká oslava plná jídla a pití. Jeden den plný nepříliš zdravého jídla přece neuškodí, řekneme si. Je to ale skutečně pravda?

V Bratislavě se jedná o dvojí kvalitě potravin. Sobotka chce revidovat směrnici EU

13.10. 14:20

Bratislava - Ve slovenské metropoli se dnes koná spotřebitelský summit. Český premiér Bohuslav Sobotka na něm prohlásil, že řešení dvojí kvality zboží v EU vyžaduje revizi unijní směrnice o nekalých obchodních praktikách.

Pekař z Nice bojuje za záchranu tradičního francouzského croissantu, chce označení původu

13.10. 09:41

Nice - Až 85 procent croissantů, které si dnes Francouzi kupují, je vyrobeno průmyslově. Pekař Frédéric Roy (46) z jihofrancouzského města Nice chce zachránit řemeslnou výrobu tradičního zavinutého rohlíku. Vyzval proto k vytvoření speciálního označení původu, které spotřebitelům zaručí, že…

Špagety, kečup, pizza. Dvojí kvalitu potravin v EU potvrdily další testy

12.10. 12:13

Praha - Z 21 testovaných dětských výživ, krmiv pro domácí zvířata a privátních výrobků řetězců prodávaných v podobném obalu v Německu, Rakousku, Česku, Slovensku a Maďarsku, jich bylo stejných pouze sedm. Tři výrobky byly mírně odlišné, 11 jich bylo jiných.

Vejce nejsou jediný problém. Toxický fipronil se našel i v dalších potravinách v německých obchodech

10.10. 13:34

Berlín - Toxický insekticid fipronil se v Německu kromě vajec našel i v pečivu, vaječných salátech nebo vaječných likérech. Sdružení na ochranu spotřebitelů požaduje, aby byly dané produkty staženy, to se ale zatím nestalo.

Je máslo drahé? Odborník srovnal cenu dnes a před 30 lety

08.10. 12:39

Praha - Cena másla stoupá k 70 korunám. Přesto je v současnosti v přepočtu na průměrnou mzdu stále nižší než na počátku 90. let minulého století, tedy na konci socialismu.

Salámy, párky nebo konzervy. Co skutečně obsahují?

07.10. 09:54

Praha – Hodně znepokojivé výsledky přinesl test uzenin, které povedl časopis dTest. Opět se totiž objevily problémy s dodržením deklarovaného složení i se splněním předepsaných požadavků na jakost.

V Německu se objevily další otrávené potraviny

06.10. 22:51

Berlín - Německá policie dnes zadržela 42letého muže. Je podezřelý, že v supermarketech ve středním Německu otrávil několik jogurtů.

Ceny másla rostou v celé Evropě. Jak jsou na tom Němci či Poláci?

05.10. 11:07

Berlín/Varšava - Zdražování másla se netýká jen Česka. Například v Německu je podle tamního Sdružení mléčného průmyslu nyní cena másla na nejvyšší úrovni za nejméně 50 let. V Rakousku stoupla cena másla od poloviny loňského roku až o 80 procent. V Polsku lze máslo i nadále kupovat ve slevových…

EU může dvojí kvalitu potravin vyřešit do roku a půl, tvrdí Jurečka, návrh Bruselu prý ale není dobrý

03.10. 11:49

Praha - Evropskou legislativu, která by řešila dvojí kvalitu potravin, by bylo možné dle ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) přijmout do roku a půl. Návrh Evropské komise ale nepokládá za ideální.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací