Články k tématu: rasismus

Trump podepsal rezoluci odsuzující neonacisty a rasisty, rýpnul si i do antifašistů

15.09. 08:00

Washington - Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal rezoluci odsuzující neonacisty, rasisty a vyznavače bělošské nadřazenosti. Američané by podle šéfa Bílého domu měli jednat "jako jeden muž" a obnovit svazky lásky a oddanosti, které je spojují jako národ. Poznámku na adresu…

Kalergiho plán: Tajná dohoda na křížení Evropanů s migranty

Aktualizovali jsme 14.9.2017, 22:56, 12.09. 21:43

Vídeň - Richard Mikuláš Coudenhove-Kalergi byl rakouský šlechtic s československým občanstvím, po matce Japonec, po otci Rakušan. V učebnicích se o něm ale příliš nedočtete, přitom byl zakladatelem Panevropské unie - nejstaršího a doposud existujícího hnutí za sjednocení starého kontinentu. Svým…

Otec nabádal dceru k rasismu. Měla si představovat, že bije Romy a muslimy. Policie už vznesla obvinění

14.09. 12:07

Benešov - Muž (27) podle policie nabádal svou nezletilou dceru k rasismu, hrozí mu až tři roky vězení. Na videu dívka tloukla basebalovou pálkou do polštáře a měla si při tom představovat představitele různých etnik či náboženských skupin.

reklama

Rasismus při záchranných akcích? Při hurikánu Irma prý byli nejprve zachraňováni bílí turisté, stěžují si lidé

11.09. 18:30

Paříž - Hurikán Irma se minulý týden nevyhnul ani francouzské části ostrova Svatý Martin. Tamní obyvatelé z řad černošské a míšenecké populace si stěžují, že bílí turisté dostali přednost při evakuaci z této karibské lokality.

OSN apeluje na Rusko: Zasáhněte proti rasismu v politice i sportu

28.08. 17:39

Moskva - Rusko by mělo důrazněji zasáhnout proti rasistickým útokům ruských ultranacionalistů a neonacistů i proti projevům nenávisti ruských politiků. S význou dnes přišel Výbor OSN proti rasové diskriminaci.

Šerif bojující proti přistěhovalcům dostal od Trumpa milost

26.08. 08:48

Washington – Americký prezident Donald Trump udělil milost někdejšímu šerifovi Joeovi Arpaiovi, který byl shledán vinným z pohrdání soudem. Informovaly o tom dnes tiskové agentury. 

Výbor OSN vyzval vůdce USA k bezpodmínečnému odsouzení projevů rasismu

23.08. 13:48

Ženeva/Washington - Výbor OSN pro odstranění rasové diskriminace (CERD) v reakci na nedávná slova amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes vyzval Spojené státy a jejich politické vedení k bezpodmínečnému odsouzení a vyšetření rasistických trestných činů.

Trump je jen hubatý trouba? Americká média nešetří kritikou amerického prezidenta

22.08. 08:09

NÁZOR - Stále izolovanější Donald Trump se stává ubohou a opuštěnou postavou, deklaruje úvodník serveru The Observer. Známý britský liberální týdeník napojený na prestižní deník The Guardian uvádí, že odchod Steva Bannona, ultrapravicového hlavního stratéga Bílého domu, odráží katastrofální týden…

Británie se postavila Trumpovi. Mayová ho kritizuje za kontroverzní výroky

16.08. 19:49

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes řekla, že nevidí žádný prostor pro srovnávání lidí, kteří propagují fašistické názory, s těmi, kteří jim odporují. Reagovala tak na úterní kontroverzní výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Trump se vyjádřil k rasismu, Ku Klux Klan mu poděkoval

16.08. 15:35

Washington - Americký prezident Donald Trump se měl na úterní tiskové konferenci vyjádřit k plánům v oblasti infrastruktury, vrátil se však k protestům v Charlottesville. Jeho slova, že vinu na tamních násilnostech nesou obě strany, vyvolala lavinu kritiky.

Média jsou na nohou. Prudce reagují na Trumpovy výroky

16.08. 12:25

Washington - Vystoupení amerického prezidenta Donalda Trumpa, v němž v úterý postavil na roveň bělošské nacionalisty a jejich odpůrce při srážkách v Charlottesville, vyvolalo v médiích záplavu reakcí. Šéf Bílého domu zaskočil i své poradce.

Kdo může za násilnosti v USA Podle Trumpa všichni

16.08. 11:22

Washington - Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa nesou vinu na víkendových násilnostech ve Virginii obě strany, v obou táborech jsou podle něj dobří i špatní lidé. Sbor šéfa Bílého domu opouštějí další lidé.

Města v USA po rasovém násilí v Charlottesvillu hromadně ničí jižanské pomníky

15.08. 20:34

Washington – Americké média informují o tom, že rasové násilí v americkém Charlottesvillu, jehož bezprostřední příčinou byl spor kolem konfederačních symbolů, vyvolalo v USA spěšnou likvidaci památek odkazujících na éru jižanského rasismu a otrokářství.

Trumpův sbor opustili po násilí ve Virginii další šéfové firem

15.08. 13:29

Washington - Násilnosti ve městě Charlottesville mají další dopady na Bílý dům. Generální ředitelé technologické společnosti Intel Brian Krzanich a oděvní značky Under Armour Kevin Plank se rozhodli ukončit spolupráci s prezidentem Donaldem Trumpem. Již před nimi takto zareagoval šéf…

Mayová a Merkelová odsoudily rasismus, k postojům Trumpa se nevyjádřily

14.08. 14:31

Londýn/Berlín/Washington - Víkendové nepokoje ve virginském Charlottesvillu nepřežila dvaatřicetiletá obhájkyně práv menšin Heather Heyerová, do níž najel vůz bělošského radikála. Britská premiérka Theresa Mayová odsoudila rasovou nenávist a reakci prezidenta USA Donalda Trumpa. Podobně se…

Trump po násilnostech čelí tlaku. Musí odsoudit bělošské rasisty, žádají lidé

14.08. 13:00

Charlottesville - Dva dny po násilnostech vyvolaných akcemi bělošských rasistů v americkém Charlottesville čelí prezident Donald Trump silnému tlaku, aby odsoudil počínání radikálních skupin, které vedlo ke smrti mladé ženy a zranění řady lidí.

Akce rasistů v americkém Charlottesvillu vyvolává odpor. Terčem kritiky je také Trump

13.08. 11:27

Washington - Nepokoje v americkém Charlottesvillu vyprovokované akcí bělošských extremistů vyvolávají v USA rostoucí odpor a kritiku sklízí i nejednoznačný komentář prezidenta Donalda Trumpa. Vyplývá to z dnešních informací amerických médií.

Policisté ve Virginii zasahovali při akci bělošských extremistů, použili i slzný plyn

12.08. 12:36

New York - Stovky bělošských extremistů s hořícími pochodněmi se v noci na dnešek střetly se svými odpůrci v univerzitním areálu ve virginském Charlottesvillu.

Slovensko je na nohou: Pracovník benzinky odmítl obsloužit cizince tmavší pleti. To je ostuda, zuří lidé

Aktualizovali jsme 8.8.2017, 22:15, 08.08. 11:54

Bratislava – Slovenská média informují o případu, kdy zaměstnanec čerpací stanice Slovnaft odmítl obsloužit cizince tmavší pleti. Celému incidentu přihlížel také Slovák, který kauzu zveřejnil na sociálních sítích. Společnost se nejprve vymlouvala, nakonec se ale cizinci omluvila.

Pozitivní diskriminace v amerických školách? Vláda chce vyšetřovat znevýhodňování bělochů

02.08. 17:05

Washington - Americká vláda chce nechat vyšetřovat a možná i pohnat k soudu střední a vysoké školy, které při přijímání studentů zvýhodňují příslušníky etnických menšin, a diskriminují tak údajně bělochy.

Etnické menšiny nejsou vítány, napsala tělocvična. Prý se bojí teroristů

30.07. 11:25

Berlín - Tělocvična ve východní německé spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko čelí kritice poté, co ve svém okně zveřejnila oznámení, v němž etnickým menšinám říká, že už nejsou v zařízení vítány. S odkazem na německá média o tom informuje server The Local.

Češi jsou největší rasisté v Evropě, ukázal výzkum vědců z Harvardu

Aktualizovali jsme 15.7.2017, 19:45, 15.07. 09:38

Praha – Evropané si velmi často spojují tváře lidí s černou pletí s negativními myšlenkami. Ukázal to průzkum vědců z Harvardovy univerzity, ze kterého cituje server The Conversation. Nejhůře z tohoto průzkumu vychází Češi.

Rasista Macron? Africké ženy rodí sedm nebo osm dětí, to je problém, tvrdil. Teď čelí ostré kritice

14.07. 10:49

Paříž – Francouzský prezident Emmanuel Macron se stal terčem ostré kritiky kvůli svému projevu na summitu zemí G20 v Hamburku. V něm mluvil o problémech v Africe, mnohým se ale nelíbí, co pronesl. Komentátoři a novináři mluví o tom, že podporuje rasismu a stereotypy.

FBI řeší možnou rasovou vraždu na marylandské univerzitě, bílý mladík ubodal černocha

22.05. 18:22

Baltimore - Bělošský mladík Sean Urbanski (22), údajně rasista, se podezřelý z vraždy černošského studenta Bowieho univerzity. Ten zemřel pouhé dva dny předtím, než měl v úterý složit absolutorium.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací