Články k tématu: Řecko

Makedonie běžencům úplně uzavřela hranice

09.03. 13:10

Skopje - Už tak kritická situace na řecko-makedonské hranici se ještě víc komplikuje. Slovinsko a Srbsko začaly uplatňovat nová opatření pro vstup na své území, Makedonie proto svoje hranice uprchlíkům zcela uzavřela.

Řecko má problém kvůli přísným kontrolám. Na cestu do Evropy tam čeká už 37 tisíc běženců

08.03. 13:49

Atény - V Řecku se už nahromadilo 37 tisíc uprchlíků, kteří se chtějí dostat dál do nitra Evropy, ale kvůli přísným kontrolám na balkánské trase nemohou přejít přes hranice. Makedonie jich za posledních 24 hodin přijala pouze 337.

Řecký ministr financí vyzývá věřitele: Ukončete revizi programu do 1. května

07.03. 20:39

Atény - Nynější prověrka plnění podmínek záchranného programu pro zadlužené Řecko by měla být dokončena do 1. května. Mezinárodní věřitele k tomu dnes vyzval řecký ministr financí Euklidis Tsakalotos.

reklama

Rakouský přístup k migrační krizi způsobí humanitární katastrofu, stojí v otevřeném dopise do Vídně

07.03. 16:00

Atény/Řecko – Rakouští dobrovolníci pomáhající uprchlíkům Řecku poslali otevřený dopis své vládě. Ta se před několika dny rozhodla, že výrazně omezí nejen počet žadatelů o azyl, ale také množství těch, které přes svoje území nechá projít dál do Německa. To ale podle dobrovolníků spustí…

Rozsáhlá evakuace u řecko-makedonské hranice. Uprchlíky ubytují ve vnitrozemí

Aktualizovali jsme 7.3.2016, 13:01, 07.03. 12:13

Atény - Uprchlíky, kteří se v posledních dnech nahromadili u řecko-makedonské hranice, čeká rozsáhlá evakuace. Náměstek řeckého ministra obrany Dimitris Vitsas dnes řekl, že je třeba běžence ubytovat v přijímacích zařízeních více ve vnitrozemí.

Situace uprchlíků na řeckých hranicích se zhoršuje, v Bruselu pořádají krizový summit

07.03. 08:38

Brusel - V Bruselu byl na dnešek svolán krizový summit kvůli horšící se uprchlické krizi a tisícům lidí, kteří uvízli na makedonsko-řecké hranici. Podle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) jde o humanitární krizi. Informoval o tom server Time.

Merkelová. Pomoz nám, žádají zoufalí uprchlíci

06.03. 12:35

Atény – V Řecku uvízlo asi 25 tisíc uprchlíků kteří jsou frustrovaní, zoufalí, mnozí z nich stanují přímo uprostřed měst, včetně Atén. V pondělí také prorazili zábrany na Makedonské hranici. Podle německého tisku přitom volali o pomoc, kterou žádali od německé kancléřky Angely Merkelové.

Řecko se ostře pustilo do Fica, kvůli jeho výrokům k migrační krizi

04.03. 13:38

Atény - Výroky Roberta Fica k migrační krizi popudily Řecko. Atény mluví o provokaci, kterou slovenský premiér zvolil záměrně chvíli před parlamentními volbami.

32 tisíc uprchlíků čeká v Řecku, hranici jich dnes přešlo jen 500

03.03. 22:21

Atény – Řecké ministerstvo obrany a ministerstvo pro integraci oznámilo, že se v zemi stále nachází 32 tisíc uprchlíků, kteří tu uvízli poté, co Makedonie zavřela hranice a další země na takzvané balkánské trase omezily příjem imigrantů z Řecka. Přímo na hranicích čeká víc než 11 tisíc lidí.

Kiska občanům: Řecko by mělo zůstat součástí Schengenu

02.03. 01:05

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes uspořádal videokonference na sociální síti, kde mu zájemci mohli klást otázky. Mimo jiné uvedl, že by mělo Řecko nadále zůstat součástí Schengenu. Jde tedy o další záležitost, ve které se neshodne s premiérem Robertem Ficem.

reklama
Fotogalerie