Články k tématu: Reuters

Koronavirus už nakazil téměř půl milionu lidí, 20 tisíc připravil o život

25.03. 19:59

Z bezmála 200 zemí světa bylo dnes odpoledne hlášeno celkem 435.470 potvrzených případů nákazy koronavirem, vyplývá z databáze agentury Reuters. Už 103 zemí evidovalo úmrtí alespoň jednoho člověka s nemocí COVID-19, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, přičemž obětí globální pandemie je nejméně 19…

Ruské dezinformace na YouTube dobře vydělávají, tvrdí analýza

07.06. 11:06

Ruskem sponzorované kanály šířící na platformě YouTube dezinformace zaznamenávají miliardy zhlédnutí a generují milionové reklamní výnosy. Uvádí to zpráva analytické společnosti Omelas, o níž dnes informovala agentura Reuters. Kanály přitom v rozporu s regulemi sítě nejsou vždy označeny jako…

Celý svět sleduje Česko. Může za to Babiš a Benešová

04.06. 21:26

Demonstraci za demisi premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové dnes zaznamenaly i velké světové agentury, které protest označují za jeden z největších od sametové revoluce v roce 1989. Podle agentury Reuters je demonstrace v Praze další z řady protestů v postkomunistických…

reklama

Pence vyzval k propuštění novinářů Reuters, kteří psali o genocidě Rohingů

05.09. 08:55

Washington - Americký viceprezident Mike Pence vyzval Barmu k okamžitému propuštění vězněných novinářů agentury Reuters. Na twitteru v úterý vyzval barmskou vládu, aby zvrátila soudní verdikt, na jehož základě byli oba reportéři v pondělí posláni na mříže.

Dva reportéři Reuters zachytili masakr Rohingů, v Barmě byli odsouzeni k sedmi letům

03.09. 11:04

Rangún - Novináři Ťjo Sou U (28) a Wa Lone (32) dostali v Barmě sedm let vězení. Soud je shledal vinnými z nelegálního držení státních dokumentů. Verdikt mimo jiné kritizují diplomati USA a Británie.

Soud v Barmě odložil očekávaný rozsudek nad reportéry, hrozí jim přísný trest

27.08. 09:09

Rangún - Barmský soud odložil vynesení rozsudku v případu dvou reportérů agentury Reuters na 3. září. Verdikt měl přitom padnout dnes. Důvodem je prý onemocnění předsedajícího soudce.

Zeman je muž s láskou k alkoholu, který útočí na elitu a užívá na veřejnosti hrubé výrazy, píše Reuters

23.01. 21:29

Londýn/Praha - Agentura Reuters se opět věnuje tématu volby českého prezidenta. Pár dní před druhým kolem českých prezidentských voleb musí vyzyvatel současné hlavy státu Miloše Zemana vyvracet v debatách s voliči podezření, že jeho postoj k migraci je příliš mírný. Téma migrace totiž předvolební…

Dva barmští novináři Reuters byli obžalováni, chtěli odhalit pravdu o tažení proti Rohingům

10.01. 12:59

Rangún - Barmská prokuratura dnes oficiálně obžalovala dva místní novináře, pracující pro agenturu Reuters. Za porušení státního tajemství jim hrozí až 14 let vězení. Ťjo Sou U (27) a Wa Lone (31) byli zatčeni 12. prosince.

Novináři vyzradili státní tajemství? Reportérům Reuters hrozí v Barmě 14 let vězení

27.12. 10:00

Rangún - Barma prodloužila vazbu dvou místních novinářů pracujících pro agenturu Reuters. Soud má začít 14. ledna. Novináři, proti jejichž zatčení protestovali zástupci EU, OSN i USA, jsou obviněni z porušení státního tajemství. Hrozí jim až 14 let za mřížemi.

Agentura Reuters varuje před Babišem. Poukazuje na jeho slova o zahraniční politice a Rusku

10.10. 16:19

Agentura Reuters si před českými volbami všímá slov někdejšího českého vicepremiéra, šéfa hnutí ANO a především favorita voleb do Poslanecké sněmovny Andreje Babiše. Pozastavuje se nad jeho výroky o Rusku a protiruských sankcích.

reklama
Fotogalerie