Články k tématu: Roboti

Revoluce v medicíně: Jaká je síla nanotechnologie?

19.01. 17:06

Vědci vynalezli revoluční technologii – mikročip, který prý dokáže léčit rány, nervy i poškození orgánů. Nové průkopnické zařízení může vytvořit nové buňky uvnitř vlastního těla pacienta jednoduše tím, že bude působit na kůži. Tato technologie by mohla otevřít řadu nových možností léčby a naprosto…

Povstání robotů: Sci-fi, nebo realita blízké budoucnosti?

13.01. 13:28

Povstání robotů muže být blíž než kdokoliv v minulosti předvídal. Tvrdí to britský kosmolog, astrofyzik a prezident britské Královské astronomické společnosti lord Martin Rees. Během několika staletí podle něj stroje nahradí lidstvo.

Ve využívání robotů zaostáváme za Slovenskem. Budeme je však potřebovat čím dál více, ukazuje studie

08.01. 09:37

Do čtyř let se počet Čechů v produktivním věku sníží o 1,5 %, ekonomika ale v následujících letech přesto poroste. V roce 2030 by měl český HDP dosáhnout úrovně zhruba 9 bilionů korun. To ukazuje nejnovější studie společnosti HSBC „Svět v roce 2030“, která pro příštích 11 let předpovídá ekonomický…

reklama

Avatar není fikce? Těmito. technologiemi z filmu už dnes lidstvo disponuje

07.12. 07:59

Když se před devíti lety objevil v kinech film Avatar režiséra Jamese Camerona, mluvilo se o technologické senzaci. Snímek byl revoluční především kvůli použité 3D technologii. Jednalo se zároveň o nejdražší a nejvýdělečnější film všech dob. Nás ale zajímají především technologie, které…

V Číně vznikne unikátní továrna. Roboti v ní budou vyrábět sami sebe

28.10. 10:29

Švýcarská strojírenská společnost ABB plánuje postavit v Číně továrnu, ve které budou roboti vyrábět roboty. Investice do továrny v Šanghaji má činit 150 milionů USD (3,4 miliardy Kč), informovala společnost. Čína je největším trhem průmyslových robotů.

Roboti našli nové využití. Baví děti ve školkách, ty jsou nadšené

19.09. 13:29

Peking - Děti v mateřské školce v Pekingu propukají v smích, když se snaží rozluštit hádanku, kterou jim dal jejich nový učitel: malý rozkošný robot s kulatou hlavičkou a obličejem v podobě dotekové obrazovky, píše agentura AFP. Asistent samostatného vyučování Keeko je vysoký 60 centimetrů a…

Kdo nahradí lidskou sílu? Umělá inteligence vyřeší styk se zákazníky

03.06. 11:53

Praha - Uměla inteligence vyřeší firmám až polovinu komunikace se zákazníky. Téměř 60 procent podniků již má takzvané virtuální asistenty.

Na Mars poletí průzkumný vrtulník

12.05. 08:34

Washington - Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) plánuje vyslat v roce 2020 na Mars kromě robotického vozítka poprvé také vrtulník.

Nedávejte práva robotům! Pro lidskou populaci by to bylo velmi nebezpečné, varují vědci

18.04. 10:29

Proti rezoluci Evropského parlamentu, ve které pověřuje Evropskou komisi vypracováním práv "elektronických osob" se postavila v petici skupina robotiků a vědců, píše CNN.

Zničí svět roboti? Podle vědců máme poslední šanci to zastavit

Aktualizovali jsme 14.4.2018, 15:22, 14.04. 07:52

Autonomní bojové stroje neovládané člověkem, udělají válku daleko více efektní. Staví však lidstvo před obrovský praktický a morální problém. píše Al-jazzera. Za jejich zákaz se nyní rozjíždí mezinárodní kampaň.

Kdo rozhoduje o propouštění zaměstnanců? Dnes roboti

08.04. 14:57

New York - Možná už to nebude trvat příliš dlouho a budete moci velebit či vinit umělou inteligenci (AI) za to, že vás přijali do zaměstnání - nebo vám naopak dali padáka, napsal zpravodajský server Daily Mail.

Hrozí nám od umělé inteligence nebezpečí? I robot může být terorista

22.02. 14:32

Londýn - V příštích deseti letech by mohla zvyšující se efektivnost umělé inteligence posílit počítačovou kriminalitu a teroristé by mohli více využívat drony či roboty. Odborníci také zmiňují možnost snadnější manipulace voleb na sociálních sítích prostřednictvím takzvaných internetových botů, což…

Obrovský pokrok v medicíně: Vědci vyrobili e-kůži, dokáže se sama zahojit

13.02. 09:32

Boulder (USA) - Vědci z Coloradské univerzity v Boulderu vyrobili ze speciálního polymeru a nanočástic stříbra takřka plnohodnotnou náhražku lidské kůže. Takzvaná e-kůže je navíc recyklovatelná a má schopnost hojení.

Pentagon se bojí? Rusko i Čína vyvíjí bojové roboty, USA jim nestačí

05.01. 16:49

Washington - Pentagon musí přidat do kroku, jinak jim Rusko i Čína utečou na poli bojových robotů o mílí, obává se Robert Work z amerického ministerstva obrany. Rusko už je připraveno i vyrábět autonomní roboty zabijáky, kteří budou schopni sami provádět složité vojenské operace, řekl na fóru…

Na olympijských hrách v Japonsku budou pomáhat roboti, návštěvníkům budou tlumočit

13.12. 10:02

Tokio - Japonci se chystají nasadit na pomoc návštěvníkům letních olympijských her v roce 2020 roboty. Jedním ze sedmi humanoidů je "kočka" zvládající tlumočení ze čtyř jazyků.

Život v roce 2030? Vědci předpověděli, jak bude vypadat

Aktualizovali jsme 1.12.2017, 22:08, 27.11. 14:03

Jak vypadal svět před 13 lety? Chytré televize byl pro nás skoro neznámý pojem, dotykové telefony byly mimo finanční možnosti běžné veřejnosti a internet se svou rychlostí nemohl ani zdánlivě rovnat tomu dnešnímu. Lidé a zejména jejich technologie učinili významný pokrok a vyvíjejí se i nadále. Na…

Ukradnou nám roboti práci? Podle odborníků ne tak docela

16.10. 16:31

Kapitáni českého průmyslu hovoří o nutnosti připravit se na příchod tzv. průmyslu 4.0. Podle mnoha varovných hlasů postupná automatizace a robotizace průmyslu může vést k významné redukci pracovních míst. Tyto apokalyptické představy jsou podle serveru Quartz poněkud přehnané. Jak ukazuje příklad…

Nesmrtelnost je na dosah ruky? Lidstvu chybí jen krůček

Aktualizovali jsme 15.10.2017, 19:55, 15.10. 13:27

Londýn - Lidstvo se žene za představou nesmrtelnosti od nepaměti. Ve středověku zde byli alchymisté pátrající po kameni mudrců, ve 20. století byla zase populární kryogenika a nyní zde máme firmy, které tvrdí, že pracují na přenosu lidského vědomí do počítačů a sítí, čímž se zbavíme fyzického těla.

Kuchaři přijdou o práci? Do restaurací vtrhli roboti, připraví pizzu či hamburger

15.10. 10:41

New York - Nejběžnějším obrázkem toho, jak automatika mění každodenní život, jsou patrně vozidla bez řidiče. Roboti si ale v rámci čtvrté průmyslové revoluce už nacházejí cestu také do restaurací. Píše o tom list The Wall Street Journal.

Civilizace se řítí do vážných problémů, hrozí konflikty a nestabilita, varuje šéf Světové banky

11.10. 09:07

Washington - Prezident Světové banky (SB) Jim Yong Kim se domnívá, že civilizace bude muset řešit vážné potíže, až automatizace vezme pracovní místa lidí. Hrozí podle něj konflikty a nestabilita.

Unikátní spojení těla a stroje: Stanou se z ochrnutých lidí kyborgové?

10.10. 09:12

Ochrnutí lidé by mohli znovu začít chodit díky mozkovým implantátům, které přemění myšlenku v elektrický impuls. Vědci zatím nové zařízení úspěšně otestovali na opicích a věří, že by mohlo fungovat i u lidí, píše deník The Daily Telegraph.

Největší hrozba pro lidstvo? Tato věc by nás mohla do konce století zničit

Aktualizovali jsme 5.10.2017, 22:15, 05.10. 09:16

Dnešní výzkum nanotechnologií může jednoho dne vést k výrobě nanonukleárních bomb nebo robotů o velikosti hmyzu, tvrdí fyzik a futurista Louis Del Monte z Minnesoty, který ve své knize Nanoweapons: A Growing Threat To Humanity varuje před úskalí budoucnosti.

Jak získat Nobelovu cenu? Je to jednoduché, vyřešte jednu z těchto otázek

Aktualizovali jsme 30.9.2017, 22:19, 30.09. 14:02

Lidstvo musí čelit velkému množství problémů – od epidemií po změnu klimatu. Některé jsou náhoda, jiné jsme na sebe přivolali sami. Velké výzvy volají po úžasných nápadech. Je třeba nová technologie, vědecká řešení a chytrá řešení.

Budoucnost hudby? Robot bude dirigovat Verdiho, zazpívá Bocelli

12.09. 09:31

Pisa - Švýcarský humanoidní robot YuMi bude dnes večer v italské Pise dirigovat italské hudební těleso Lucca Philharmonic Orchestra. Tenorista Andrea Bocelli zazpívá árii La donna è mobile z opery Giuseppeho Verdiho Rigoletto, sopranistka Maria Luigia Borsiová má na repertoáru árii O mio babbino…

reklama
Fotogalerie