Články k tématu: šikana

Pomsta za šikanu. Na škole v Denveru střílel transgenderový mladík

Aktualizovali jsme 8.2.2020, 11:54, 08.02. 09:16

K loňské střelbě ve škole na předměstí amerického Denveru s jedním mrtvým a osmi raněnými se přiznal mladistvý, který se chystal změnit pohlaví. Spolužákům se mstil za šikanování. V pátek se obžalovaný podle agentury Reuters přiznal k vraždě a pokusům o vraždu.

Horor na slovenských školách: Učitelé šikanují studenty, studie je alarmující

05.10. 12:05

Většina žáků středních škol a studentů vysokých škol na Slovensku se setkala s různými formami ponižování ze strany učitelů. Vyplývá to z výsledků rozsáhlé studie nevládní organizace Mesa 10 o stavu slovenského školství.

Nenech to být! Více než třetina upozornění na šikanu odeslaných aplikaci se týká fyzického ubližování

30.01. 12:50

Nenech to být, projekt, který založili tři studenti brněnského gymnázia Vídeňská, Jan Sláma, David Špunar a Pavel Ihm, na pomoc dětem, které se staly obětí šikany. Tvůrci nyní zveřejnili analýzu rizikového chování na školách v ČR vycházející z 3000 anonymizovaných upozornění, která aplikací prošla.

reklama

Situace na českých školách je otřesná. Šikana a znásilnění jsou na denním pořádku

Aktualizovali jsme 22.9.2018, 23:08, 18.09. 15:56

Praha - Šikana mezi spolužáky na českých školách má často podobu posměšků a vydírání prostřednictvím sociálních sítí, s vysokou četností se vyskytují problémy se sexuální orientací či sexuálními narážkami. Vyplývá to z analýzy oznámení, která žáci vložili na web projektu Nenech to být, kde mohou na…

Šikanou je ohroženo každé dítě. Jak s ní zatočit?

29.08. 08:14

Praha - Začátek nového školního roku se blíží a rodiče pomalu připravují své děti na konec prázdninových radovánek. Přestože teď budete mít své děti pět dní v týdnů pod dohledem a nebudete muset trpět hrůzou z toho, co provádí venku, i ve zdánlivém bezpečí vzdělávacího zařízení existují určité…

Austrálií otřásla sebevražda šikanované dívky z reklamy

11.01. 08:03

Sydney - Australskou veřejností otřásla sebevražda 14leté dívky známé z reklamy na klobouky. Amy "Dolly" Everettová si vzala minulý týden život kvůli neupřesněné internetové šikaně.

Kateřina Valachová ocenila in memoriam šikanovanou učitelku z Třebešína

28.03. 16:56

Praha -  Šikanovaná učitelka Ludmila Vernerová ze Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze, která zemřela loni v lednu, byla dnes v sídle Senátu in memoriam oceněna. Vyznamenáno bylo i dalších 44 pedagogů, kteří převzali medaile ministerstva školství. Medaili prvního stupně letos obdrželo 26…

Německé elitní armádní středisko řeší týrání a šikanu

28.01. 21:03

Pfullendorf (Německo) - Týrání, ponižování, šikana, omezování svobody, sexuální nátlak. Tyto a jiné delikty řeší ve výcvikovém středisku armády v Pfullendorfu na jihozápadě Německa.

Odvolací soud bude řešit šikanu učitelky školy Na Třebešíně

15.12. 11:39

Praha - Údajnou šikanou učitelky pražské školy Na Třebešíně, ze které jsou obžalováni tři mladiství, se bude zabývat odvolací pražský městský soud.

Kauza školy na Třebešíně skončila smírem

13.12. 11:24

Praha - Exředitel Střední průmyslové školy Na Třebešíně František Bártl se dohodl na smíru se školou a s pražským magistrátem, na které podal žalobu kvůli svému odvolání z funkce.

Bývalý ředitel průmyslovky Na Třebešíně zažaloval školu i magistrát, v kauze šikany prý nepochybil

05.12. 16:24

Praha - František Bártl, bývalý ředitel Střední průmyslové školy Na Třebešíně, kterou otřásl skandál s šikanou, zažaloval školu i pražský magistrát. Kauza bude příští týden pokračovat u Obvodní soud pro Prahu 10.

V případu šikany učitelky Na Třebešíně byli obžalováni tři nezletilí mladíci

26.09. 17:22

Praha - Státní zástupkyně obžalovala tři nezletilé mladíky, kteří jsou zapojeni do kauzy šikany učitelky pražské střední školy Na Třebešíně. Případem se nyní bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 4, jednání ještě nenařídil. 

Šikany učitelky v Třebešíně: Policie navrhla obžalovat tři studenty

02.09. 12:46

Praha - Ve věci šikany učitelky pražské střední školy Na Třebešíně policie navrhla obžalovat tři mladíky. Podle kriminalistů se dopustili výtržnictví a omezování osobní svobody.

Pražské školy se potýkají se šikanou. Město si zaplatí průzkum

06.08. 16:28

Praha - Praha zaplatí průzkum s názvem Bezpečná pražská škola, který se uskuteční ve 150 školách. Učiní tak kvůli případům šikany.

Otřesný případ šikany: Spolužáci přejí dívce smrt. Škola nic nedělá

Aktualizovali jsme 20.6.2016, 15:25, 20.06. 08:11

Sydney - Je jí teprve dvanáct let a prožívá peklo, jaké si mnozí z nás ani nedokážou představit. Spolužáci ji tak moc nenávidí, že Tayle přejí smrt. Každý den ji na chodbách šikanují, nadávají a sexuálně obtěžují. Škola ale přivírá před problémem oči a dívka tak prosí o pomoc veřejnost.

Šikana učitelů na českých školách: Některé případy končí smrtí

20.06. 09:17

Praha - Šikana na českých školách je daleko horší, než se původně zdálo. Jak ukázal poslední průzkum, zkušenosti s ní má každý pátý kantor. Za terorizování svými žáky mnohdy učitelé zaplatí i životem.

Studenti dlouhodobě šikanovali učitelku, policie zahájila trestní stíhání

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 15:07, 08.06. 13:27

Praha – Policie zahájila stíhání tří mladíky v kauze šikany učitelky z pražské střední průmyslové školy Na Třebešíně. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Daněk. Podle březnových závěrů České školní inspekce vedení školy při řešení šikany selhalo a porušilo školský zákon. 

Brutální šikana, dívku mlátila před spolužáky, ti se jen smáli. A to byl jen začátek

07.05. 11:06

Londýn - Velmi brutální případ šikany řeší policisté ve skotském městečku Paisley. Na teprve čtrnáctiletou dívku se vrhla její spolužačka, začala ji surově bít a kopat, dokonce jI tahala za vlasy - a to vše přímo před zraky dalších žáků tamní školy. Nikdo však bezbranné školačce nepomohl, všichni…

Padly tresty za šikanování učitelky ve škole Na Třebešíně, tři žáci byli potrestáni

Aktualizovali jsme 16.4.2016, 20:48, 16.04. 12:27

Praha - Žáci, kteří brutálně šikanovali učitelku pražské průmyslové školy Na Třebešíně a její utrpení si následně natáčeli, trestu neujdou. Deníku Právo to oznámilo vedení školy.

reklama
Fotogalerie