Články k tématu: Stromy

Sucho v ČR je devastující. Některé stromy letos nepřežijí, obává se botanik

23.04. 08:54

Květen by musel být hodně deštivý, aby výrazně zmírnil dopady sucha na lesní porosty. Lesy na severu Čech suché období těžce zasáhlo, ohroženy ale mohou být i lokality v jiných částech republiky. Stromy, které byly postiženy už loni, by letos nemusely přežít. ČTK to řekl Martin Kopecký z…

Lidé dávají na Vánoce přednost jedličce

25.11. 15:41

Mezi lidmi stoupá obliba dražších vánočních stromků. Lidem nevadí za ně dát víc peněz. Kupují si jedle, černou borovici nebo stříbrný smrk. ČTK to řekl pěstitel a prodejce stromků Jaromír Rejl ze Starých Ždánic na Pardubicku.

Lesy mizí ze Země závratnou rychlostí. Kolik stromů zmizelo loni?

25.04. 20:01

Loni zmizelo ze zemského povrchu na 12 milionů hektarů lesa, což odpovídá úbytku o rozloze zhruba 30 fotbalových hřišť za minutu. Ačkoliv je to méně než v předchozích dvou letech, stále je to čtvrtý nejvyšší úbytek od roku 2001. Informoval dnes server BBC s odkazem na nevládní organizaci Ústav pro…

reklama

Tragédie na Šumavě: Padající strom zabil čtyřiapadesátiletého dřevorubce

18.07. 15:03

Hartmanice (Klatovsko) - Padající strom zavalil dnes ráno v lese nedaleko Hartmanic na Klatovsku čtyřiapadesátiletého dřevorubce.

Stát mění platnou legislativu kvůli kůrovci

04.05. 17:52

Praha - Stát bude moci řešit kůrovcovou kalamitu podle krizového zákona, umožní mu to novela lesnické vyhlášky, kterou dnes podepsal ministr v demisi Jiří Milek (za ANO).

Vichřice shodila na malého chlapec strom

Aktualizovali jsme 30.4.2018, 17:33, 30.04. 17:11

Ostrava - Dvacetimetrová lípa spadla dnes zhruba ve 13:00 v Bohumíně na Karvinsku na třináctiletého chlapce a zaparkované auto. Chlapec má zřejmě zlomenou nohu. Moravskoslezští hasiči už měli kvůli událostem souvisejícím se silným větrem dvě desítky výjezdů. ČTK to sdělil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

700letý indický strom byl připojen na kapačky, lidé se ho snaží ochránit před termity

20.04. 09:48

Dillí - Sedm set let starý strom v jihoindickém státě Telangana napojili na "kapačky", kterými mu podávají ředěné pesticidy. Posvátný banyán, který je zároveň druhým největším stromem svého druhu na světě, se tak odborníci snaží uchránit před škodlivými termity, napsal zpravodajský server BBC.

U Bílého domu museli kvůli špatnému stavu uříznout část ikonického stromu

28.12. 08:14

Washington - Pohled na jižní průčelí Bílého domu doznal ve středu změny. Zmizela totiž část ikonického šácholanu, který tam během svého mandátu ve 30. letech 19. století zasadil tehdejší americký prezident Andrew Jackson.

Na muže spadl strom. Vichřice Herwart má v Česku třetí oběť

30.10. 13:30

Liberec/Praha - Nedělní vichřice v Česku má třetí oběť. Muž z Bělé pod Bezdězem podlehl zraněním, která utrpěl, když na něj spadl strom. Kvůli následkům bouře zůstaly dnes uzavřeny Královská zahrada a Jelení příkop v areálu Pražského hradu. Uzavírka je naplánována i na úterý.

Nejvyšší soud se zabýval sousedskými spory o stromy a spadané listí, nový verdikt by měl vše vyřešit

18.09. 11:44

Brno - Nejvyšší soud (NS) vynesl verdikt, který by měl definitivně vyřešit sousedské spory o stromy. Justice má napříště zvažovat, zda byly stromy vysazené před účinností nového občanského zákoníku, anebo až po ní.

Kolik druhů stromů na světě existuje? Botanici je spočítali, číslo vás překvapí

05.04. 10:52

Londýn - Mezinárodní organizace sdružující botanické zahrady BGCI se rozhodla, že spočítá všechny druhy stromů na naší planetě. Dospěla k číslu, kterému neuvěříte.

V Ghaně spadl strom, zabil 18 lidí

20.03. 15:59

Akkra - Na skupinu lidí, kteří se koupali v řece u vodopádů Kintampo v Ghaně, spadl strom. Zahynulo 18 osob a 20 dalších utrpělo zranění.

Bouře zničila legendární kalifornskou tisíciletou sekvoj

12.01. 09:49

Los Angeles - Během silné bouře, která se začátkem tohoto týdne přehnala přes Kalifornii, spadla v národním parku Calaveras i jedna slavná sekvoje. Její stáří se odhadovalo na 1000 let, v jejím ohromném kmeni byl dokonce průjezd pro auta.

Jmelí likviduje tisíce zdravých stromů. Vysává z nich vodu i živiny

11.07. 18:44

Ostrava - Obce v Moravskoslezském kraji bojují s přemnoženým jmelím, které ničí stromy. Agresivní parazit z nich vysává vodu i živiny a stromy usychají. Jmelí se přitom rychle šíří a napadá čím dál více druhů stromů.

VIDEO: V malajsijském deštném pralese objevili nejvyšší strom na světě

08.06. 13:38

Kuala Lumpur - Svět má nový nejvyšší tropický strom světa. Byl objeven v deštném pralese v Malajsii a měří neuvěřitelných 89,5 metru.

reklama
Fotogalerie