Články k tématu: studenti

Studenti a důchodci ušetří. Budou mít slevy na jízdné

11.03. 14:54

Praha - Důchodci nad 65 let a studenti by měli od letošního června dostávat ve vlacích a autobusech slevu na jízdném 75 procent. Novinka by měla začít platit od změny jízdních řádů, tedy od 10. června.

Studenti volili v 2. kole prezidenta, Drahoš drtivě porazil Zemana

17.01. 20:26

Praha – Ve druhém kole prezidentských voleb mezi studenty zvítězil bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, který získal 75,86 procent hlasů. Drahoš porazil svého protikandidáta Miloše Zemana ve všech krajích.

Řecko zakázalo školní výlety do ciziny, aby to nebylo líto chudým dětem

05.01. 09:28

Atény - Řecké ministerstvo školství zakázalo třídní výlety studentů středních škol do zahraničí. Nechce, aby byli "traumatizováni" spolužáci, kteří by si zájezd nemohli finančně dovolit. Informuje o tom agentura AP.

reklama

Na školách v Česku je stále více studentů z postsovětských republik

16.12. 10:11

Praha - Stále více lidí z postsovětských republik chce získat vysokoškolský titul v Česku. Na vysokých školách přibývá studentů z Ruska a Ukrajiny, ale i z Kazachstánu.

Studenti se vyzkoušeli volby. Jak by podle jejich hlasování vypadala Sněmovna?

05.10. 08:03

Praha – Pokud by do Poslanecké sněmovny volili pouze studenti středních škol, nejvíce křesel by získali Piráti. Ukázalo to hlasování, kterého se mohli zúčastnit žáci starší 15 let. Školní volby se uskutečnily dnes a v úterý. Věrně napodobovaly ty opravdové. 

Středoškoláci budou příští týden volit do Sněmovny, volby nanečisto pořádá Člověk v tísni

26.09. 19:32

Praha - Studenti gymnázií, středních odborných škol a učilišť ve věku od 15 let mohou odvolit ve sněmovních volbách nanečisto, které se uskuteční 3. a 4. října.

Na středních a základních školách přibývá studentů s poruchami učení

09.09. 13:07

Praha - V posledních letech podle statistik ministerstva školství přibývá na středních školách studentů se závažnými poruchami učení jako jsou dyslexie, dyskalkulie nebo dysgrafie.

Šest věcí, díky kterým poznáte, že jste chytřejší než ostatní

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 22:28, 19.08. 14:49

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale lze vypozorovat několik nenápadných znaků, zda je člověk chytřejší než ostatní. A jde opravdu o věci, do kterých byste to neřekli. Máte-li například smysl pro humor a umíte ho rozdávat, pravděpodobně vám to pálí víc, než unuděným morousům.

Třetina vysokoškoláků má partnera ze stejného oboru

05.08. 13:39

Praha - Přibližně třetina vysokoškoláků v Evropě žije s partnerem, který vystudoval podobný vysokoškolský obor. Počty takových párů se ale liší v různých oborech a také v různých zemích.

V Íránu odsoudili amerického studenta za údajnou špionáž

17.07. 10:26

Teherán - Student Princetonské univerzity Si Jüe-wang dostal v Íránu deset let vězení. V rozsudku se uvádí, že byl odsouzen za špionáž, kterou měla zastřít jeho vědecká práce. Ministerstvo zahraničí USA v reakci na verdikt vyzvalo Írán, aby propustil všechny americké občany "neprávem zadržované v…

Studenti se vzbouřili proti testu z angličtiny, vadilo jim mumlání prince Harryho

24.05. 08:47

Düsseldorf - Studenti v Severním Porýní-Vestfálsko si vydupali změnu společné závěrečné zkoušky z angličtiny. Vadila jim nekvalitní nahrávka, na které údajně princ Harryho nesrozumitelně mumlal. Test pokládali za příliš těžký i učitelé.

Studenti stále častěji podvádí, seminárky a diplomky si kupují. Univerzity jsou bezradné

23.05. 16:17

Praha - Ačkoli mají v současné době vysokoškoláci studium díky internetu usnadněné v porovnání s minulými generacemi, mnozí jsou líní už i napsat seminární, bakalářskou či diplomovou práci. Za peníze si je nechávají vypracovat od někoho jiného. Univerzity si s tímto problémem nevědí rady.

Zahraniční studenty možná snadněji dostanou studijní víza v Česku

20.05. 15:35

Praha - Cizinci ze zemí mimo EU, kteří se dostali na vybrané vysoké školy v Česku, by mohli mít snadnější cestu k získání studijního víza.

Studentský Majáles přilákal i dnes do Prahy desítky studentů

01.05. 16:34

Praha - Pražský Studentský Majáles dnes navštívily desítky studentů. Průvodem v maskách došli z Kampy do areálu Karolina a na Ovocný trh, kde majáles oficiálně zahájil rektor Univerzity Karlovy (UK) Tomáš Zima.

Studentský majáles začíná: Centrem Prahy prošel rej masek, průvod zahájila Krnáčová

29.04. 20:05

Praha - Desítky studentů dnes dopoledne zaplnily prostor na křižovatce ulic Vodičkova a Jungmannova v centru Prahy. Někteří na sobě měli masky a kostýmy. Neklamné znamení, že začal majáles.

Mladým lidem ranní vstávání nesvědčí, může jim způsobit psychické problémy, varují vědci

11.04. 11:55

Mladí lidé by do práce nebo školy neměli chodit brzy ráno, ale naopak – měli by začínat až kolem jedenácté hodiny. Tvrdí to výzkumníci z University of Nevada, kteří se ve své studii zaměřili na to, jak začátek výuky souvisí s výkonností studentů.

Úlevy na daních i placené volno. Studovat při práci má své výhody

24.03. 14:53

Rozhodnutí začít se studiem při zaměstnání není jednoduché. Dodatečné zvyšování kvalifikace je totiž časově i finančně velmi náročné. V případě studia při práci se proto vyplatí dosáhnout dohody se zaměstnavatelem. Pokud je zvyšování kvalifikace důležité pro konkrétní pracovní pozici, máte nárok na…

Medici nechtějí zůstat v Česku, Každý čtvrtý se chystá do ciziny

22.02. 16:12

Praha - Průzkum mezi studenty českých lékařských fakult patrně nepotěší politiky, ale ani občany. Více než čtvrtina mediků plánuje po skončení studia pracovat v zahraničí. Častěji chtějí odejít muži. Mezi důvody jsou mimo jiné lepší platové podmínky, získání zkušeností a možnost studia cizího…

Češi jsou zhýčkaní? Studenti za 25 tisíc korun pracovat nepůjdou

22.02. 09:29

Praha - Studenti českých vysokých škol. Aktuálně jich je přes 311 tisíc. Většina z nich jsou ženy, kromě Čechů jde o početné skupiny Slováků, Rusů, Ukrajinců nebo Kazachů. Jejich počty pomalu klesají, přesto se najdou obory, kde je studujících víc než kdy dřív. Jací jsou vlastně čeští vysokoškoláci…

Studenti k volbám chodí, změny ale neočekávají

12.02. 13:40

Praha - Více než čtyři pětiny studentů českých vysokých škol chodí k volbám pravidelně, nebo alespoň většinou. Neodrazuje je ani nedůvěra ve vliv voleb na situaci v zemi.

Bělobrádek chce, aby za doktorandy platil zdravotní pojištění stát

14.01. 13:31

Praha - Za studenty v doktorském programu v denním studiu by měl hradit zdravotní pojištění stát, navrhl v novele příslušného zákona vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

Studenti VŠ a vztahy? Sex na jednu noc je neláká, chtějí dlouhodobou známost

07.01. 13:27

Praha - Online průzkum časopisu Studenta ukázal, že studenti vysokých škol preferují dlouhodobé vztahy a osobní seznamování. Nejdůležitější je pro ně ve vztahu důvěra, naopak nejmenší význam přikládají věku. Ani sex pro ně ve vztahu není podstatný.

Jak se bránit lžím na internetu? Vědci varují před podléháním nepravdám

24.11. 17:16

Brno - Propaganda 21. století je sofistikovanější a záludnější než ta z dob 20. století. Často se totiž dle politologů nesnaží publikum přesvědčit, ale jen znejistit, otřást jeho jistotami a důvěrou v systém. Velkou roli při jejím šíření hraje internet.

Student ČVÚT se prosadil ve světě vynálezem glukometru

06.11. 15:52

Praha - Dvaadvacetiletý Marek Novák se prosadil jako jeden z pěti studentů z celého světa na mezinárodní vesmírné konferenci v mexické Guadalajaře.

reklama
Fotogalerie