Články k tématu: Vědci

Co dělá s lidmi sledování televize? Mozek reaguje neobvyklým způsobem

dnes 12:42

Málokdy se to stane při jiných činnostech než právě při sledování televize. Máte potřebu svému partnerovi něco sdělit, ten vás ale zarytě ignoruje a nadále se věnuje sledování akčního filmu nebo sportovního seriálu. Nejedna žena přitom trpí pocitem, že právě televize je pro jejího může důležitější,…

Co leží pod našima nohama? Vědci to zjistili a jsou vyděšeni

Aktualizovali jsme 18.7.2018, 22:29, včera 20:37

Vědci z floridské univerzity zjistili, co se skutečně nachází pod našima nohama, tedy pod svrchní vrstvou půdy nad zemským jádrem. Podle nich se pod zemí rozléhá oceán obřích rozměrů, který, když vyschne, vyhubí veškerý život na zemi.

Dopřáváte si odpolední šlofík? Vědci zjistili zajímavou věc

Aktualizovali jsme 17.7.2018, 22:00, 17.07. 09:22

Každý si čas od času rád zdřímne, třeba po vydatném víkendovém obědě. Vědci ale zjistili, že odpolední šlofíky mohou pořádně uškodit zdraví. Pak ale otočili a přišli na to, že v jednu dobu je to skutečně ku prospěchu.

reklama

Turínské plátno? Polovina stop krve je podvrh, zjistili vědci

16.07. 18:39

Turín - Nová forenzní analýza ukázala, že nejméně polovina stop krve na turínském plátně, které dle legendy nese otisk těla umučeného Ježíše Krista po jeho sejmutí z kříže, je podvrh.

Užíváte vitamínové doplňky? Vědci provedli testy, sami byli hodně překvapení

15.07. 07:40

Vitamínové doplňky patří k nejpopulárnějším doplňkům stravy, ale nedávný výzkum vědců pod vedením Davida Jenkinse naznačil, že zobáním barevných pilulek vám život neprodlouží. Jejich efekt byl dokonce tak malý, že překvapil samotné vědce.

Mohou muslimové ovládnout Evropu? Vědci to spočítali a tady jsou výsledky

Aktualizovali jsme 14.7.2018, 22:29, 13.07. 21:03

Americký výzkumný ústav Pew Research Center tvrdí, že by měl v následujících letech výrazně stoupnout podíl muslimů v Evropě. V případě, že by se zcela zastavila migrace, by mělo procento muslimů v evropské populaci stoupnout z 4, 9% (2016) na 7, 4% (2050). Důvodem má být vyšší plodnost muslimů v…

Brambory jako skrytá hrozba? Vědci vydali vážné varování před oblíbenou potravinou

Aktualizovali jsme 14.7.2018, 22:28, 14.07. 06:30

Řím - Brambory mají v našem jídelníčku své nezastupitelné místo, většina z nás je jí dokonce několikrát týdně. Vědci však varují, že pokud jde o zdraví, hodně záleží na tom, jaké úpravě brambor dáváme přednost.

Opravdu jsou cigarety škodlivé? Vědci zjistili, co v cigaretách nás vlastně zabíjí a kdy se toho zbavíme

14.07. 07:30

Řada příležitostných kuřáků by vám jistě řekla, že pokud si zapálí jednou za čas, tak to tělu nevadí. Naopak notoričtí kuřáci se mnohdy domnívají, že je to právě nikotin, který škodí zdraví a má rakovinotvorné účinky. A málokdo skutečně tuší, za jak dlouho se tělo zbaví všech následků kouření.…

Čeští vědci pomohli objasnit, jak se život dostal z vody na souš

13.07. 08:03

Praha – Čeští vědci významně pomohli s přečtením genomu složité vodní řasy, která je pokládaná za sestru suchozemských rostlin. Mezinárodní tým se řasou zabýval proto, aby odhalil, jak se zhruba před 500 miliony let odehrál přechod organismů z vody na souš.

Cestujete hromadnou dopravou? Zahráváte si se zdravím, je to to nejhorší, co můžete udělat, tvrdí vědci

11.07. 19:23

Praha - Hromadnou dopravou cestuje většina z nás – především pokud pracujeme či žijeme ve velkých městech. Denně se tímto způsobem po celém světě přepravují miliony lidí. Ačkoliv jde o ekologickou a často i velmi levnou cestu, jak se dostat z místa na místo, má taková doprava i svá úskalí.

Proč mají zebry černo-bílé pruhy?

10.07. 07:58

Stockholm – Proč mají zebry pruhy? Vědci z univerzity ve švédském Lundu vyvrátili jednu z nejrozšířenějších teorií, podle níž mají zebří pruhy chladivý efekt.

Přelomový objev? Mléčná dráha je plná toxické a lepkavé mastnoty, zjistili vědci

07.07. 16:22

Vesmír je temné a studené místo - a ve většině částí galaxie je zřejmě dosti lepkavý. Mléčná dráha je totiž podle experetů plná toxické a lepkavé mastnoty

Vědci vyvinuli embryo nosorožce, který je téměř vyhynulý

04.07. 19:48

Dvůr Králové nad Labem - Mezinárodnímu týmu vědců a zoologů Česka, Německa a Itálie se podařilo uměle vyvinout embryo nosorožce. Jde o průlomový krok k záchraně nosorožců severních bílých, kteří jsou považováni za vyhynulé.

V těle máme dva mozky, zjistili vědci. Neuvěříte, k čemu slouží ten druhý

Aktualizovali jsme 30.6.2018, 22:05, 30.06. 13:14

Sydney - Napadlo vás někdy, jak je možné, že vám kručí v břiše, když žaludek nemá žádné nervy? Jak lidské tělo pozná nutkání na stolici, když ani střeva neobsahují nervy? Jak je možné, že celý proces trávicího traktu funguje tak perfektně, jako žádný jiný? Vědci na tyto otázky konečně našli odpověď…

Proč nikdy nebudeme moci cestovat v čase do minulosti?

29.06. 14:42

Brisbane - Každý z nás někdy zatoužil vrátit se do minulosti a napravit chybu, kterou učinil, nebo se podívat do budoucnosti a zjistit, kam se bude dále ubírat vývoj lidstva. Podle vědců není cestování časem ale není tak nedostižné, jak si lidé myslí. Jediný problém je v tom, že cesty do minulosti…

Jste závislí na mobilu? Zkuste si tento jednoduchý test a uvidíte

28.06. 08:11

Londýn - Mobilní telefon se stává nejlepším přítelem každého z nás. Noc co noc vedle něj usínáme, probouzíme se s ním a pátráme po něm častěji, než například po klíčích od bytu. Kdy už ale obyčejné užívání telefonu hraničí se závislostí a jak s ní bojovat?

Tajemství Stanfordského experimentu odhaleno: Nejděsivější pokus na světě byl podvod?

24.06. 07:00

Sacramento - Co se stane, když zavřete skupinu lidí do místnosti nebo budovy? Na to už odpovědělo mnoho hororových filmů. Vědci ale podobný pokus provedli také, jenže s přesně určenými rolemi. Z poloviny dobrovolníků z řad studentů udělali vězně, z té druhé dozorce. Poté je na dva týdny zavřeli do…

Velké překvapení: V vědci v hrobce našli vyhynulý druh opice

22.06. 08:39

Londýn/Peking - Lebku gibona, který mohl být prvním opičím druhem vyhynulým v důsledku lidské činnosti, objevili vědci mezi ostatky ze starodávné čínské hrobky.

Kolik kávy denně musíte vypít, abyste si prodloužili život?

19.06. 13:22

Je káva zdravé, nebo našemu tělu škodí? Vědci, kteří se na tuto otázku snaží odpovědět, se stále častěji kloní k první variantě. Alespoň podle nedávných výzkumů. Podle nejnovější studie, o které informuje server The Telegraph, by mohlo pití kávy snížit šanci na časnou smrt. Klíč spočívá ve vypitém…

Kdo vyhraje letošní MS ve fotbale? Umělá inteligence už předpověděla nového šampióna

18.06. 16:47

Moskva - Určit dopředu vítěze jakéhokoliv sportovního utkání je takřka nemožné. Pokud nemáte almanach z budoucnosti a necestujete do minulosti jako ve filmu Návrat do budoucnosti, vše je ve hvězdách a otázkou vytrvalosti, výkonu hráčů, taktiky a náhody. Vědci ale tvrdí, že ví, kdo letošní…

Jak na náš působí počasí? Výsledek výzkumu vědce zvedl ze židle

Aktualizovali jsme 17.6.2018, 22:07, 17.06. 17:59

Vancouver - Lidé změny počasí zvládají jen s obtížemi a na mnoho z nich působí hůře, než co jiného. Zjistili to kanadští vědci, kteří svou studii publikovali v časopise Plos One. V ní uvádějí, že pro mnoho lidí jsou teplotní výkyvy větším šokem, než teroristické útoky.

Teplé počasí nepotrvá věčně: Předpověď na příští roky hovoří o dramatickém zvratu a katastrofě

Aktualizovali jsme 15.6.2018, 22:01, 15.06. 13:33

Londýn - Chladné zimy, parná léta plná tropických dní a téměř nulové jaro a podzim. Tak řada lidí v posledních letech vidí aktuální stav počasí v Česku. Ani letošní rok nebude výjimkou a opět se budeme podle předpovědí potýkat s ohromnými vedry. Jaká nás ale poté čeká zima?

Vědci možná našli lék na virus HIV

15.06. 18:39

Hongkong - Vědecký tým z Hongkongské univerzity dnes ohlásil objev, který by mohl znamenat průlom v léčbě AIDS. Protilátka, která už byla testována na myších, dokáže vir HIV kontrolovat a odstraňovat napadené buňky.

Co vše o vás ví váš mobilní telefon? Zjistí i věci, které byste nikdy nikomu neřekli

Aktualizovali jsme 14.6.2018, 22:09, 14.06. 07:57

Molekuly látek vyskytující se na mobilním telefonu mohou odhalit ohromující množství informací o zdraví a životním stylu majitele. A to i včetně toho, jakému jídlu dává přednost, či jaké užívá léky.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace