Články k tématu: Vědci

Co bude s lidmi po konci světa? Vědci zjistili, jak se budeme chovat

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:14, včera 17:30

Jak by lidé reagovali na informaci, že se blíží definitivní konce světa? To je otázka, kterou si kladou mnozí vědci. Zároveň ale hned dodávají, že jde o psychologický jev, který lze jen velmi obtížně zkoumat, protože není etické financovat studii, v rámci které by bylo třeba přesvědčit lidské…

Sklenka vína denně prospívá? Je to přesně naopak, otočili vědci

včera 15:22

Sklenka červeného vína denně? Může způsobit i zhoubné nádory. Aspoň to tvrdí nová studie britské lékařky, která se pokouší varovat před důsledky pravidelného pití alkoholu. Nadměrné množství může způsobit i zhoubné nádory, rizikovější skupinou jsou ženy.

Máte strach z pavouků? Díky tomuto triku se ho můžete zbavit jednou provždy

Aktualizovali jsme 22.8.2017, 14:43, 22.08. 08:11

Strach z pavouků je spolu se strachem z výšek jednou z nejčastějších obav, kterou lidé trpí. Odborníci ale nyní přišli na trik, kterým se může této nepříjemné vlastnosti zbavit téměř každý, a při troše zručnosti to zvládnete i v domácích podmínkách.

reklama

Chcete být přitažliví pro opačné pohlaví? Zkuste tyto rady vědců

Aktualizovali jsme 21.8.2017, 22:03, 21.08. 16:17

Ať už jsme zadaní, nebo ne, kvůli ostatním chceme vypadat atraktivně. Jak ukazují různé průzkumy vliv na to – kromě našeho vzhledu – má také naše chování a to, jak jednáme s lidmi. Tématem se zabývala nejedna vědecká studie, jejich výsledky shrnuje server 22words.com.

Kdo může za nemoci, kterými lidé trpí? Vědci a lékaři konečně našli odpověď

21.08. 11:23

Způsob, jakým se lidé vyvinuli neodpovídá současnému modernímu světu, ve kterém žijeme. Důsledky toho jsou tragické a pociťujeme je na našem zdraví, varují vědci. Podle nich je totiž právě současný svět zodpovědný za nemoci, kterými trpíme.

Vědci chtějí přeprogramovat člověka. Kolika let se budeme dožívat?

21.08. 09:40

Vědci se domnívají, že objevili způsob, jak „omladit" lidské buňky, díky čemuž by se mohla zvýšit délka života až na 108 let. Výzkumníci tvrdí, že by mohli prodloužit délku života díky „přeprogramování" těla. Studie na toto téma byla publikována v odborném časopise Cell.

Chcete mít víc peněz? Spěte, radí odborníci

Aktualizovali jsme 20.8.2017, 17:12, 20.08. 08:49

V zemích, kde se spí více hodin denně, jsou i vyšší příjmy. Naopak ten, kdo málo spí, je méně produktivní a také méně vydělává. Ukázal to alespoň jeden americký výzkum, který se zabýval zvyky různých populací. Například firmy jako je Google nebo Nike už nějaký čas sázejí právě na odpočaté…

Vymazání vzpomínek? Podle vědců je to možné

20.08. 16:59

Vědci se zabývají metodami, které by dokázaly vymazat vzpomínky na něco děsivého z lidského mozku. Experiment se zatím provedl jen na laboratorních myších a podle některých odborníků by podobný pokus na lidech byl neetický.

Budou se moci alergici normálně najíst? Vědci jsou na stopě novému objevu

20.08. 13:34

Alergie na arašídy patří mezi k nejobvyklejším alergiím mezi lidmi. Alergiky to omezuje v konzumaci těchto oříšků, ale také všeho, v čem by mohly být stopové prvky burských ořechů. A pokud se podíváte na složení potravin, arašídy mohou být všude.

Jsou domácí zvířata opravdu prospěšná? Nový výzkum ukázal, že je to jinak

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 22:28, 19.08. 10:44

Vědci se podívali na zoubek oblíbenému přesvědčení, že vlastnit psa nebo kočku je pro člověka zdravé. Zkoumali přes pět tisíc rodin. Výsledky vás možná překvapí.

Tajemství břicha rozluštěno: Proč se nám svírá žaludek před stresující událostí?

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 15:33, 19.08. 11:59

Břicho nikdy v minulosti nevyvolávalo takový zájem veřejnosti a vědců, jako právě teď. Fascinuje psychology i vědecké kruhy. Jaký vztah máme ke svému břichu ve společnosti, kde vládne nadměrná spotřeba a následná detoxikace?

Brněnští vědci přišli na to, jak zatočit s nevyléčitelnou chorobou mozku

19.08. 14:34

Brno - Vědecký tým v Brně vyvinul metodu, kterou chce pomoct pacientům s nevyléčitelnou a dědičnou Huntingtonovou chorobou. Odborníci úspěšně vyzkoušeli na prasatech takzvanou genovou terapii, jejíž pomocí se snaží oddálit nástup nemoci.

Proč je Británie ostrov? Může za to středověký "brexit"

19.08. 13:14

Odchod Velké Británie z Evropské unie není prvním brexitem v historii. Vědci tvrdí, že našli důkazy mnohem dávnějšího odtržení. Zjistili totiž, jak byla zničena země, která kdysi spojovala Británii s Evropou.

Vědci zmutovali mravence. Změnili tím jejich chování

17.08. 10:11

Mravenci jsou jedni z nejspolečenštějších tvorů na Zemi. Organizují se ve skupinách, každý jedinec má své specifické úkoly jako je hledání potravy, obrana před predátory, budování tunelů a tak dál. Aby to mohlo fungovat je zapotřebí obrovské množství koordinace a komunikace. Co se ale stane, když o…

Jak by mohli vypadat mimozemšťané?

17.08. 09:39

Existuje ve vesmíru život? A pokud ano, je inteligentní? A jak by mimozemšťané mohli vypadat? To jsou jen některé otázky, které se hodí hlavami celé řady z nás. Server Business Insider shromáždil informace od předních světových vědců a na jejich základě vytvořil možnou podobu inteligentní životní…

Neexistují, přesto je vnímáme. Proč lidé slyší hlasy?

Aktualizovali jsme 16.8.2017, 22:21, 16.08. 16:54

Veliká část lidské populace někdy slyšela zvuky, které ve skutečnosti neexistují. A přesto by lidé mohli přísahat, že na ně někdo určitě volal. Co tyto halucinace způsobuje?

Trump nebo Hitler? Nová studie zjistila, kdo je větší psychopat

16.08. 14:40

Donald Trump po stránce psychopatických rysů předhání i takové negativní osobnost historie, jako nacistický vůdcem Adolf Hitler či římský císaře Nero. Tvrdí to studie vědců z britské Oxfordské univerzity.

Proč se nám líbí hezké věci? Odborníci jsou zmatení, tuto schopnost by lidé mít neměli

15.08. 10:05

Není překvapením, že se nám líbí hezké věci. Dokážeme ocenit krásu a žasnout při pohledu na úchvatné scenérie. Podle odborníků je tato schopnost ale záhadou, a lidé by ji správně mít neměli. Proč tedy tyto věci náš mozek zpracovává?

Konspirační teorie jsou často velmi bizarní. Proč jim miliony lidí věří?

15.08. 08:06

V oblasti 51 pitvají mimozemšťany, změna klimatu je mýtus, Johna Fitzgeralda Kennedyho zastřelili američtí agenti a přistání na Měsíci bylo nahrané ve studiu. To jsou jedny z nejznámějších konspiračních teorií, kterým věří miliony lidí. Dvě nejnovější studie poodhalují to, proč lidé takovým věcem…

Proč staré knihy voní? Nosem můžeme odhalit, zda jim hrozí zkáza

13.08. 13:29

Staré knihy mají výraznou vůni, která je nezaměnitelná. Právě tato vůni také celá řada vášnivých čtenářů řadí ke svým oblíbeným pachům. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vzniká?

Léčba parazitem? Lidé si do těla možná budou nasazovat červa žijícího v prasatech

Aktualizovali jsme 11.8.2017, 16:10, 11.08. 08:44

Léčit se tak, že si do těla nasadíme parazity, kteří oslabí náš imunitní systém? To je základní myšlenka nového "léku", který chce na evropský trh dostat jedna z firem. Lékaři sice uznávají, že testují, zda by něco takového mohlo fungovat, zároveň ale pacientům radí, aby takové léky rozhodně…

Žádné řízení aut, nepřetržitý lékařský dohled a návrat Marylin Monroe. Jak bude vypadat svět v roce 2050?

09.08. 17:06

Lidé nebudou moci řídit auta, navíc budou každý den a každou hodinu pod lékařským dohledem. Otom, zda dostanou práci nebo snad "padáka", rozhodnou počítače. I tak by podle matematika a teoretického fyzika Tobyho Walshe mohl vypadat svět v roce 2050.

Zmrzlina, která se nerozteče? Vědci jsou na stopě přelomovému objevu

09.08. 11:54

Rozpuštěná zmrzlina, která nám teče po rukou a nechává fleky na oblečení, to je zcela jistě ničitel příjemných slunečných dnů. Už brzy by ale takové problémy mohly být minulostí. Tým japonských inženýrů totiž našel způsob, jak situaci vyřešit, hlásí server IFL Science.

Když se nastěhujete k partnerovi, stane se s vaším tělem něco nechutného

Aktualizovali jsme 7.8.2017, 22:03, 07.08. 09:22

Páry, kteří žijí společně, se dohodli, že budou sdílet celou řadu věcí, jako jsou postel, koupelna a kuchyně. Samozřejmě, že když se nastěhujete ke svému partnerovi (nebo on k vám), vše se změní – a to včetně kožních bakterií. Vědci z University of Waterloo v Ontariu v Kanadě zjistili, že když…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací