Články k tématu: Zdravotnictví

Poslanci navrhují povolit eutanazii. Projde asistovaná sebevražda?

03.06. 11:56

Praha - Asistovaná sebevražda je tématem, který je v Česku stále trochu tabu. Teď by ale mohla mít mnohem konkrétnější obrysy, poslanci totiž hodlají zákon o důstojné smrti předložit k projednání svým kolegům.

Sestry ve zdravotnictví už možná nebudou potřebovat vysokoškolské vzdělání

02.06. 20:04

Praha – Legislativní rada státu doporučila schválení novely, který by upravila podmínky v nelékařských zdravotnických povolání. Podle ní by už například zdravotní sestry nemusely mít tříleté vysokoškolské vzdělání, stačilo by absolvovat rok studia na vyšší odborné škole. 

Česko značně zaostává v domácí péči o umírající děti

30.05. 10:44

Praha - Dětská paliativní péče je určena rodinám, jejichž dítěti bylo diagnostikováno život ohrožující nebo život limitující onemocnění. Pro tyto rodiny představuje pomoc, jak tuto těžkou životní etapu zvládnout co nejdůstojněji. V případě České republiky se odhadem jedná o několik tisíc…

reklama

U zubaře si připlatíte, někde až o 40 procent, ukázuje průzkum

30.05. 08:10

Praha - Spousta lidí nechodí k zubaři ráda, někteří mají ze zubařského křesla bez nadsázky hrůzu. A přispívá k tomu i fakt, že návštěva zubařské ordinace může vyjít pořádně draho. A dentisté navíc tlačí ceny dál vzhůru.

Babiš zvítězil, Němeček oznámil, že odvody státu mají vzrůst celkem o 5,05 miliardy

26.05. 13:47

Praha - Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) v pondělí předloží vládě návrh, podle kterého má od ledna 2017 měsíční platba státu za děti, důchodce či nezaměstnané do zdravotního pojištění stoupnout z 870 na 940 korun. Ministr tedy po kritice ze strany Andreje Babiše (ANO) z původních…

Čínští lékaři kupovali ilegální vakcíny a testovali je nevědomky na lidech

21.05. 10:04

Peking - V Číně bylo zatčeno 135 zdravotnických činitelů, kteří vědomě kupovali ilegální vakcíny a používali je na lidech. Podobná kauza se objevila již v březnu.

Léčivý přípravek proti rakovině zakázán, obsahuje nepovolené látky

Aktualizovali jsme 19.5.2016, 13:22, 19.05. 09:33

Praha - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) upozorňuje na léčivý přípravek VIASKOR, který nesmí být používán při poskytování zdravotních služeb a nesmí být nadále uváděn do oběhu v Česku.

Zdravotnictví by mohlo dostávat 5 miliard z tabákové daně

17.05. 15:19

Praha - Do zdravotnictví by mohla plynout část daně z tabáku, ročně by získalo navíc pět miliard korun. Návrh zařadí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) do krizového plánu.

Mladí lékaři volají po reformě vzdělávání, sepsali pro vládu Desatero

17.05. 12:06

Praha - Vzdělávání mladých lékařů se musí stát pro nemocnice prioritou a jeho financování musí být zajištěno ze státního rozpočtu. Požaduje to spolek Mladí lékaři, který vyzval vládu, aby se zabývala komplexní reformou vzdělávání mladých lékařů a zajistila na ni peníze.

Porodní domy v Česku zatím nebudou. Brání tomu tyto věci

Aktualizovali jsme 16.5.2016, 16:28, 16.05. 13:25

Praha - Předsedkyně hnutí za aktivní mateřství Petra Sovová na dnešní tiskové konferenci zveřejnila záměr uspořádat v Praze cyklus kulatých stolů na téma porodních domů a jejich zřizování v České republice.

Co bude s nemocnicemi? Polovina zdravotníků chce odejít už tento rok

12.05. 12:32

Praha - Odbory provedly průzkum mezi zdravotníky. Víc jak polovina jich chce z nemocnic ještě letos odejít a jako důvod uvádějí nízké mzdy a přetěžování. Ve srovnání s předchozími roky se tak situace zhoršila.

VZP bude prověřovat nákupy nemocnic, umožní to tento zákon

11.05. 14:57

Praha - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) začne od 1. července, kdy vstoupí v platnost zákon o zveřejňování smluv, prověřovat nákupy nemocnic. Tým jejích analytiků posoudí v registru smluvní vztahy nemocnic s dodavateli kardiostimulátorů, defibrilátorů a dalších zdravotnických prostředků. VZP…

Zakáže se vývoz léků? Česku hrozí jejich nedostatek

11.05. 10:58

Praha - Sněmovní zdravotnický výbor přerušil projednávání předlohy, podle níž by mohly úřady zakázat zpětný vývoz vybraných léků z Česka tak, aby nehrozil jejich nedostatek. Poslanci dostali čas na podávání návrhů úprav. Výbor se k lékové novele vrátí začátkem června.

Krizový štáb varuje: Bez 10 miliard se rozpadne nemocniční péče

10.05. 17:39

Praha – Vláda musí zvýšit odvody státu do zdravotnictví, vyzval k tomu dnes Krizový štáb nemocnic, pacientů a odborů. Pro příští rok je podle krizového štábu nezbytné zvýšit odvody státu o deset miliard, s nižšími finančními prostředky nelze současnou kritickou situaci zvládnout.

Budoucnost zdravotnictví do roku 2017: Co ministr plánuje pro zastavení odchodu lékařů?

10.05. 15:49

Praha - Zvýšení platů v nemocnicích o deset procent příští rok a během tří let celkem o 30 procent obsahuje Strategie zdravotnictví do roku 2017, o které dnes jednal ministr Svatopluk Němeček (ČSSD) s předsedou Lékařského odborového klubu Martinem Engelem. Strategie se věnuje také reformě…

Vyšší mzdy pro zdravotníky? Němeček souhlasí

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 10:45, 09.05. 18:15

Praha - Zástupci nemocnic se dnes shodli s ministrem Svatoplukem Němečkem (ČSSD) na tom, že vláda musí dát peníze zdravotnickým zařízením, aby mohly platy růst o deset procent.

Ministerstvo dodá do zdravotnictví 3,6 miliardy korun

06.05. 16:05

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) plánuje vydat na zvýšení kvality návazné péče ve zdravotnictví 3,6 miliardy korun, většinou z evropských fondů. Peníze lze použít na modernizaci přístrojového vybavení, zdravotnických prostředků a technologií. Maximální výše příspěvků na jeden projekt je…

V Česku existuje více než 4000 porodních asistentek, většina je přímo v nemocnicích

05.05. 10:29

Praha - Porodních asistentek je v Česku 4300, což zhruba odpovídá potřebám nemocnic. Málo je asistentek komunitních, které pracují mimo nemocnice. Těch je jen kolem stovky, v některých krajích působí jen jedna či dvě, nejhorší situace je v severních a jižních Čechách. V Německu na podobném území je…

Přibývá žen, které rodí až po 35. roce věku. Mění se tím něco?

05.05. 10:26

Praha - Přestože v Česku přibývá žen, které rodí po 35. roce věku, celkové výsledky porodních komplikací a zdraví dětí se tím nezhoršují.

Google má přístup k téměř 2 milionům zdravotním údajům. K čemu je využívá?

04.05. 16:03

Washinton – Výsadní postavení společnosti Google na technologickém trhu, které mu dává i přístup k obrovskému množství potenciálně citlivých osobních údajů, dělá starosti mnoha lidem. Server New Scientist nyní upozornil na skandální odhalení, že Google má zřejmě přístup k citlivým zdravotním údajům…

Distributorům léků hrozí miliónové pokuty,dávají přednost zahraničí před ČR

04.05. 08:08

Praha - Poslanecká sněmovna v úterý začala projednávat novelu zákona, která by měla udělat přítrž největšímu strašákovi lékáren - nezvladatelnému vývozu potřebných léků do zahraničí. Poslanci chtějí vývozcům rozdávat milionové pokuty, v krajních případech chtějí zakázat provozování činnosti až na…

Platy ve zdravotnictví se zvýší 1. ledna, dohodla dnes vláda s odbory

03.05. 11:00

Praha - Lékaři, sestry a další zdravotnický personál dostane přidáno. Vláda schválila navýšení jejich platů o 10 procent. Koalice se na tom dohodla s odbory.

Doktoři a učitelé dostanou přidáno. ČSSD tak chce udržet kvalitní pracovníky v Česku

01.05. 10:59

Vyškov - Sociální demokracie chce řešit situaci v českém zdravotnictví a udržet v něm kvalitní pracovníky. Navrhuje zvýšení tarifních platů lékařů a zdravotních sester o deset procent.

Migranti budou dostávat při vstupu do Itálie zdravotní karty

29.04. 21:32

Řím - Itálie jako první ze zemí Evropské unie začne běžencům, kteří utíkají do Evropy, vydávat zdravotní karty.

reklama
Fotogalerie