Svět

Chtějí USA napadnout Sýrii? Objevilo se varování

Aktualizovali jsme 24.11.2016, 20:39, 24.11. 08:14

Tvrzení Bílého domu o tom, co páchá Rusko a Asadova vláda v syrské válce, jsou stále více spekulativní, emoční a nezaložená na jakýchkoliv reálných důkazech. Tvrdí to alespoň bezpečnostní expert Greg Copley. Prezident think tanku International Strategic Studies Association, který dříve působil jako…

Rusko je na nohou: EU nám káže, ale sama své zásady porušuje

Aktualizovali jsme 24.11.2016, 19:58, 24.11. 12:57

Moskva - „Po desetiletí kázala Evropská unie Rusku a propagovala svobodu projevu jako jeden ze svých základních principů, ale pokrytecky ji odmítla jako zbytečný luxus, když se nehodí do jejího příběhu.“ Právě to tvrdí šéfredaktorka ruské státní televize Russia Today (RT) Margarita Simonyanová.

Kolumbijská vláda podepsala s povstalci novou mírovou dohodu

24.11. 19:48

Bogotá – V kolumbijské Bogotě dnes byla podepsána nová verze mírové dohody mezi vládou a povstalci z organizace Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC). Ta by měla ukončit více než padesát let trvající konflikt.

reklama

Ruská FSB zatkla kapitána Černomořské flotily. Byl údajně ukrajinským špionem

Aktualizovali jsme 24.11.2016, 17:20, 24.11. 10:22

Moskva - Ruská kontrarozvědka FSB na anektovaném Krymu zadržela bývalého příslušníka štábu ruské Černomořské flotily Leonida Parchomenka. Prý byl špiónem ve prospěch Ukrajiny. Za velezradu mu hrozí až 20leté vězení.

Syrská opozice a Rusko odsouhlasily humanitární pomoc Halabu

24.11. 17:19

Damašek/Ženeva - Poradce OSN pro humanitární záležitosti Jan Egeland dnes oznámil, že syrská ozbrojená opozice souhlasí s plánem OSN na zásobení východního Halabu a na evakuaci zraněných a nemocných. Souhlas vyjádřilo také Rusko.

Tusk se setkal s Porošenkem. Dohodli se na prodloužení sankcí

24.11. 17:16

Brusel - "Prezident EU" Donald Tusk po dnešním jednání s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem prohlásil, že se unie na prodloužení sankcí vůči Rusku shodne ještě před summitem 15. a 16. prosince.

Vážné varování: Zničí nás asteroid, varuje Hawking

24.11. 17:15

Londýn – Světoznámý vědec a profesor Stephen Hawking varuje před ničivou zkázou, která Zemi hrozí. Poukazuje, že Zemi s velkou pravděpodobností jednoho dne zničí asteroid.

Ukrajina rozhodla: Druhou světovou válku začal SSSR

Aktualizovali jsme 24.11.2016, 17:14, 24.11. 11:12

Kyjev - Ukrajinská Nejvyšší rada přijala Deklaraci paměti a solidarity zákonodárců Ukrajiny, Polska a Litvy. Ta mimo jiné vymezuje začátek druhé světové války, za kterým údajně stála kromě nacistického Německa i SSSR.

Islámský stát zaútočil u Bagdádu, bomba zabila 80 lidí

24.11. 16:51

Bagdád - Sunnitský Islámský stát se přihlásil k bombovému atentátu na šíity, při kterém dnes jižně od Bagdádu přišlo o život přes 80 lidí. Mezi oběťmi je mnoho Íránců.

Rusko poslalo do Sýrie letadlovou loď. Expert prozradil proč

Aktualizovali jsme 24.11.2016, 16:51, 24.11. 08:44

Moskva/Damašek - Objevení se ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov u břehů Sýrie hraje zcela jistě roli politickou. Letadla startující z paluby těžkého křižníku schopného disponovat palubním letectvem již přes týden operují nad syrskými provinciemi Idlib a Homs, kde útočí na pozice radikálů.…

Nový bulharský prezident: Bude loajální k EU i NATO

24.11. 16:49

Sofia - Nově zvolený bulharský prezident Rumen Radev, kterého kritici překřtili na "rudého generála", se bude držet prozápadní orientace země. Prohlásil to dnes v rozhovoru se státním rozhlasem.

Rwanda chce omluvu od Vatikánu kvůli genocidě

24.11. 16:31

Kigali - Vatikán by se měl podle Rwandy omluvit za roli katolické církve při genocidě v roce 1994, kdy extremisté z řad většinových Hutuů zavraždili kolem 800 tisíc menšinových Tutsiů.

Tvrzení USA o 11. září nesedí, varují vědci. Co se ve skutečnosti stalo?

24.11. 16:24

New York – Nová zpráva, která se týká útoku z 11. září 2001 v New Yorku, může nahnat vodu na mlýn konspiračním teoretikům. Podle nové studie vědců totiž požár nemohl způsobit pád věže číslo 7, známé také jako World Trade Center 7.

Izrael pohltily požáry, plameny ohrožují město Haifa

24.11. 16:20

Jeruzalém - Izrael se už třetím dnem potýká s ničivými požáry, jejichž hašení komplikuje sucho a silný vítr. Čtyři osoby podezřelé ze žhářství byly zatčeny a ještě dnes stanou před soudem v Jeruzalémě.

Europarlament chce dát k ledu přístupová jednání s Tureckem

24.11. 15:57

Brusel - Přístupová jednání s Tureckem by měla být zmrazena, a to kvůli postupu vlády v Ankaře po potlačeném červencovém pokusu o státní převrat, vyzvali dnes europoslanci. Rozzlobená reakce z Turecka na sebe nenechala dlouho čekat.

IS vyrábí chemické zbraně? Odborníci varují před nebezpečím

24.11. 15:41

Bagdád – Islámský stát už při svých útocích v Iráku a Sýrii použil nejméně v 50 případech potenciálně nebezpečné chemické látky. Odborníci varují, že si IS zřejmě tyto látky vyrábí sám. To ale není zdaleka vše.

Makat, nestudovat. Kreml spustil hon na akademiky mezi úředníky

24.11. 15:32

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin pasoval státní úředníky s vysokým akademickým titulem na podvodníky a odepřel jim svou důvěru. Ministerstva nyní usilovně pátrají po zaměstnancích, kteří se šéfovi Kremlu znelíbili.

Pohled Rusů na USA se mění. Trump zafungoval

24.11. 15:08

Moskva - Průzkum sociologické společnosti Levada ukázal, že ruská veřejnost pohlíží na Spojené státy v posledních několika měsících příznivěji. Důvodem je zvolení Donalda Trumpa do funkce prezidenta USA.

Charlie Hebdo začne nově vydávat v Německu

24.11. 14:59

Paříž - Satirický časopis Charlie Hebdo se téměř dva roky po útoku na redakci postavil na nohy. Nově začne vydávat v Německu, které se potýká s přívalem muslimských uprchlíků.

V Bruselu začal summit EU, tématem jsou víza a protiruské sankce

24.11. 13:46

Brusel - V Bruselu se dnes koná už osmnáctý summit EU o Ukrajině, dopoledne dorazil i prezident Petro Porošenko. Čekají se témata od minského procesu a bezpečnosti v Donbasu přes problematiku vízové liberalizace a vzájemného obchodu až po energetiku.

Angela Merkelová v Německu azyl nedostala

24.11. 13:39

Berlín - Angela Merkelová nedostala v Německu azyl. Nejedná se ovšem o kancléřku, ale o 10měsíční syrskou holčičku, kterou její rodiče z vděčnosti pojmenovali po šéfce vlády. Ani slavné jméno dcery, tak rodině nepomohlo.

Řecko je ochromeno. Lidí protestují proti škrtům

24.11. 13:36

Atény - V Řecku dnes stávkují zaměstnanci veřejného sektoru. K výzvě odborového svazu ABEDY se připojili lékaři, učitelé i úředníci městských správ. Nelíbí se jim penzijní a další ekonomické reformy.

Přísná věznice dala trestancům klíče a pustila je. Dopadlo to nečekaně

24.11. 13:01

Paříž - Vězeňský režim je přísný a tvrdý. Není důvod, aby tomu bylo jinak, odsouzení lidé za sebou mnohdy mají vážně přečiny proti zákonu a nezřídka i proti jiným lidem. K unikátnímu pokusu se však odhodlala jedna z nejtvrdších věznic v Evropě, která trestance pustila.

Rusko přišlo s nevídaným nápadem. Chce snímat otisky prstů cizincům

24.11. 12:52

Moskva - V Rusku už platí zákony, které de facto znemožnují zahraničním organizacím činnost v zemi. Nyní ministerstvo vnitra přichází s návrhem na zavedení povinného snímání otisků prstů všech cizinců, kteří do Ruska zamíří.

reklama
Fotogalerie