Technika

Čeští vědci používají pro výzkum vesmíru obří antény v Chile

10.03. 09:40

Praha - Soustava ALMA tvořená 66 obřími anténami v chilské poušti Atacama slouží pro pozorování a výzkum vesmíru i českým vědcům.

Český vědec vyfotil Muskovu Teslu na oběžné dráze

05.03. 15:49

Praha - Vyfotit elektromobil Elona Muska putující po oběžné dráze se podařilo českému astronomovi Martinu Maškovi. Vůz vynesla do kosmu raketa Falcon Heavy, která odstartovala z floridského Mysu Canaveral 6. února.

Evropská komise požaduje odstranění teroristického obsahu na internetu do hodiny

01.03. 14:43

Brusel - Podle Evropské komise by měly internetové společnosti ze svých systémů do hodiny od oznámení odstranit obsah související s terorismem. Členské státy EU by ze své strany měly zajistit, že mají dostatečné prostředky k rychlému odhalování takového obsahu.

reklama

Apple chce pokořit Samsung, chystá iPhone s obří obrazovkou

27.02. 12:38

Los Angeles - Společnost Apple na podzim uvede na trh tři nové mobilní telefony, včetně vůbec největšího iPhonu s obří obrazovkou. Její úhlopříčka má měřit 6,5 palce (16,5 centimetru), bude tak větší než u konkurenčního modelu Samsung Note 8.

Mléčná dráha pod palbou? Na Zemi se z vesmíru řítí stovky nebezpečných hvězd

27.02. 08:11

K naší planetě pomalu cestují stovky nebezpečných těles. Existuje okolo dvou tuctů hvězd, které proletí okolo 3,26 světelných let od sluneční soustavy. A okolo 600 hvězd by podle odhadů mělo proletět přibližně 16,3 světelných let od soustavy. Všechno je to dostatečně blízko, aby hvězdy narušily…

Chytré TV nejsou až tak chytré? Až 90 % TV s Androidem může být napadeno virem

Aktualizovali jsme 26.2.2018, 22:16, 26.02. 13:22

Barcelona - Až 90 procent chytrých televizorů s operačním systémem Android TV je ohroženo útokem počítačových virů. Mohou být nakažené vyděračskými programy, odposlouchávat, co se děje v domácnosti, těžit bitcoiny nebo napadat další zařízení.

Samsung představil Galaxy S9, nejočekávanější telefon roku

25.02. 22:28

Barcelona - Firma Samsung Electronics dnes v Barceloně představila nový chytrý telefon Galaxy S9. Jeho hlavní předností je vylepšený fotoaparát, který v mnoha ohledech přinese revoluci ve fotografování.

Jak se hledají mimozemšťané? Lidem pomáhají tato obří zařízení

24.02. 10:23

Lidé dodnes neví, jestli jsou ve vesmíru sami. Rozhodně ale nelení a snaží se prakticky bez ustání monitorovat okolní vesmír a pátrat po jakýchkoliv náznacích, které by mohly svědčit o existenci jiných mimozemských civilizací. Slouží jim k tomu poměrně rozsáhlá a složitá soustava teleskopů, z nichž…

Hrozí nám od umělé inteligence nebezpečí? I robot může být terorista

22.02. 14:32

Londýn - V příštích deseti letech by mohla zvyšující se efektivnost umělé inteligence posílit počítačovou kriminalitu a teroristé by mohli více využívat drony či roboty. Odborníci také zmiňují možnost snadnější manipulace voleb na sociálních sítích prostřednictvím takzvaných internetových botů, což…

Twitter přistoupil k razantnímu kroku, zablokoval tisíce podezřelých účtů

22.02. 13:40

New York - Twitter kvůli porušování pravidel zablokoval několik tisíc účtů na sociální síti. Přesný počet není znám, provozovatel sítě jen sdělil, že odpojil ty profily, jejichž aktivita je podezřelá. Opatření se týká i takzvaných robotických účtů, o jejichž chod se starají automatické programy.

Internetovou seznamku podle průzkumů využila víc než polovina Čechů

13.02. 19:19

Praha - Internetové seznamky někdy využilo 59 procent Čechů. Polovina z nich na ně chodí jen pro zábavu a necelá desetina se zajímá pouze o sex.

Start Progressu k ISS byl odložen

11.02. 14:04

Bajkonur (Kazachstán) - Start ruské nákladní lodě Progress k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) byl dnes na poslední chvíli patrně kvůli počítačové závadě zrušen.

Utajené zbraně americké armády: Konspirace, nebo skutečně existují?

11.02. 07:45

S novými technologiemi dostává pojem "válka" nové obrysy. Již dnes se vyvíjejí zbraně budoucnosti, kterým se bude jen těžko dát bránit. Už nepůjde jen o výbuchy a střelné zbraně, dostáváme se do nového věku. To platí i pro Spojené státy, o jejíž armádě se vyprávějí různé historky. Některé se týkají…

Úspěch Muskovy rakety obmění i evropský vesmírný výzkum

07.02. 16:48

Praha - Úspěšný úterní start rakety Falcon Heavy se projeví i v plánech Evropské vesmírné agentury (ESA), do níž patří i Česko. Elon Musk navíc vzbudil nadšení pro kosmonautiku, dobývání vesmíru a pro techniku.

Zemi dnes zahalil unikátní modrorudý superúplněk

31.01. 19:57

Washington - Část obyvatel zeměkoule měla dnes možnost vidět na obloze unikátní úkaz, který někteří odborníci nazývají modrorudý superúplněk.

Facebook spouští novinku: Více lokálních zpráv

30.01. 12:41

San Francisco - Facebook bude na své sociální síti upřednostňovat lokální zprávy. Novinka se okamžitě spouští v USA a v průběhu roku se rozšíří do více zemí, napsal na svém facebookovém účtu zakladatel a šéf firmy Mark Zuckerberg . Jde o součást snahy zapojovat lidi do života jejich komunity, uvedl…

Co by se stalo, kdyby se Země zdvojnásobila? Naše tělo by se začalo měnit, a to je jen začátek

Aktualizovali jsme 29.1.2018, 22:11, 29.01. 15:24

Přes všechny problém je Země ideálním místem pro život. Co by se ale stalo, kdyby se naše planeta najednou zvětšila a byla dvakrát tak velká? Náš život by to radikálně změnilo.

Co by bylo horší: Pád do nitra Země nebo do černé díry?

28.01. 10:07

Nejhlubší místo na Zemi má zhruba 11 kilometrů a pád do něj se díky ohromnému tlaku nedá přežít. Mohl by ale v takovém případě přežít člověk pád ještě hlouběji?

Může být UFO skutečné? Bývalý vědec Pengatonu má prý důkazy

27.01. 11:19

Tvrzení, že ve vesmíru nejsme sami a že naši planetu čas od času navštíví mimozemšťané, se na internetu objevují často. Málokdy ale pochází od předních vědců amerického ministerstva obrany.

Čínané úspěšně naklonovali opice. Otevřeli cestu ke klonování lidí

24.01. 22:02

Peking - Čínští vědci naklonovali opice a otevřeli tím cestu k případnému budoucímu klonování lidí. Vyplývá to z jejich článku, který dnes zveřejnil odborný časopis Cell (Buňka).

V Miláně vznikl nejvýkonnější průmyslový počítač na světě

19.01. 09:27

Milán - Italská energetická společnost Eni instalovala nové kapacity ve svém superpočítačovém centru v Miláně a vytvořila nejvýkonnější průmyslový počítač na světě. Informuje o tom agentura Reuters.

Nejhorší dopravní nehoda v Česku se odehrála před 70 lety. Dodnes ji žádná nepřekonala

Aktualizovali jsme 17.1.2018, 22:26, 17.01. 13:45

Mohlo jít o den jako každý jiný. Místo toho se proměnil v tragédii, která nemá v české dopravě obdoby. 13. července 1947 zažilo Ústí nad Labem nejtragičtější nehodu v dějinách tuzemské tramvajové dopravy. Zemřely při ní desítky lidí a další stovka byla zraněna.

Miliony lidí včetně Čechů si stáhly do mobilu zavirované herní aplikace

14.01. 14:31

Praha - Ve zhruba 60 herních aplikacích umístěných v obchodě Google Play se objevil škodlivý kód, který zobrazuje pornografii.

Jak se chránit při jaderné apokalypse? Roli hraje každá minuta

13.01. 09:17

Jaderný útok, ale i povodně, zemětřesení, záplavy nebo tornáda. To jsou jen některé z katastrof, které nás mohou nečekaně zasáhnout. V některých případech bychom měli dost času na sbalení potřebných věcí, ale například při jaderném výbuchu hraje roli kažná minuta. Je proto dobré být připraven na…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací