Technika

Facebook vypne rozpoznávání obličejů a odstraní některá data

02.11. 20:10

Americká sociální síť Facebook vypne systém rozpoznávání obličejů, který automaticky identifikuje uživatele na fotografiích a videích. Současně odstraní informace o obličejích více než jedné miliardy lidí. Jako důvod firma uvedla rostoucí obavy z používání této technologie ve společnosti.

Facebook interně řeší neshody a neschopnost čelit nenávisti, tvrdí média

26.10. 13:55

Americká média v posledních dnech pokračují v publikaci informací z rozsáhlého souboru interních dokumentů společnosti Facebook, které přibližují její problémy s projevy nenávistí či s dezinformacemi na sociální síti kolem loňských amerických voleb.

Zemanův stav má posoudit nově vzniklé lékařské konzilium

Aktualizovali jsme 26.10.2021, 13:30, 26.10. 11:36

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana posoudí multioborové lékařské konzilium. Jeho vytvoření dnes potvrdila Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), jejíž ředitel a Zemanův ošetřující lékař Miroslav Zavoral vznik konzilia inicioval. Výstup z práce konzilia předpokládá ÚVN na počátku listopadu, uvedla…

reklama

Nejčastěji napodobovanou značkou hackery je Microsoft

24.10. 17:29

Nejčastěji napodobovanou značkou při phishingových podvodech, které cílí na osobní údaje, byl ve třetím čtvrtletí Microsoft s podílem 29 procent. Proti předchozímu čtvrtletí to ale znamená pokles o 16 procentních bodů.

Google představil dvě verze telefonu Pixel 6, které vybavil vlastním procesorem

19.10. 21:38

Americký internetový gigant Google dnes představil dvojici nových telefonů Pixel 6 a Pixel 6 Pro, které vybavil vlastním procesorem Tensor. Ten přístrojům umožňuje funkce využívající umělou inteligenci a strojové učení.

Nedostatek čipů dopadá na každou automobilku jinak. Toyota je téměř bez potíží

19.10. 15:46

Nedostatek polovodičů, který už více než rok po celém světě ovlivňuje řadu odvětví, trápí zejména automobilky. Ne všechny ale stejně. Projevuje se sice na všech kontinentech, v některých asijských zemích jsou ale dopady méně citelné.

Apple představil nové modely notebooků MacBook Pro

18.10. 21:55

Americká společnost Apple dnes představila dva nové modely notebooků MacBook Pro, které budou mít její nové vlastní čipy. Doposud nejvýkonnější notebooky Applu měly čipy od Intelu. Oba počítače se začnou dodávat příští týden.

Facebook plánuje zaměstnat 10.000 lidí v EU k vývoji virtuálního vesmíru

18.10. 08:05

Americká technologická společnost Facebook oznámila, že v příštích pěti letech hodlá najmout 10.000 lidí v zemích Evropské unie, kteří budou pracovat na vývoji konceptu "virtuálního vesmíru" nazývaného metaverse. Lidé by v něm mohli chodit nakupovat, pořádat schůzky nebo navštěvovat kulturní akce…

Ruští filmaři se vrátili v pořádku z ISS, natáčeli tam záběry pro nový film

17.10. 19:22

V Kazachstánu dnes bezpečně přistála loď Sojuz MS-18 s ruským filmařským týmem, který ve vesmíru natáčel záběry pro nový film s pracovním názvem Výzva. Filmaři přistání natáčeli a podle koproducenta snímku Konstantina Ernsta by se záběry měly objevit v chystaném filmu, uvedla agentura AFP.

Automobilový průmysl musí počítat s nedostatkem polovodičů i v příštím roce

17.10. 08:10

S nedostatkem polovodičů se budou automobilky potýkat po celý příští rok. Na konferenci věnované dodavatelským řetězcům čínského automobilového průmyslu to řekl viceprezident společnosti Bosch China Investment Ťiang Ťien. Dodal, že tento nedostatek ale nebude tak závažný jako letos v létě.

Dalekohled pořídil detailní snímky, které poodhalují původ asteroidů

16.10. 15:51

Astronomové z Evropské jižní observatoře (ESO) pořídili pomocí dalekohledu v Chile podrobné snímky 42 planetek patřících k největším objektům hlavního pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Vědcům, mezi nimiž jsou i Češi, tato pozorování pomohou prozkoumat původ planetek ve Sluneční soustavě.

V září v Česku nejvíc útočily programy kradoucí hesla

13.10. 13:47

Na české uživatele v září nejvíce útočily škodlivé programy kradoucí přihlašovací údaje z internetových prohlížečů. Dohromady měly zhruba dvoutřetinový podíl. Nejaktivnější byl trojský kůň Agent Tesla s podílem 46 procent, následuje Formbook se 14 procenty. Uvedla to antivirová firma Eset.

Apple bude muset zřejmě omezit výrobu iPhonů 13 kvůli nedostatku čipů

13.10. 08:59

Americká technologická společnost Apple pravděpodobně sníží produkci chytrých telefonů nové generace iPhone 13 kvůli celosvětovému nedostatku čipů.

Google nebude tolerovat reklamy, které popírají globální oteplování

08.10. 17:57

Společnost Google bude na svých platformách blokovat reklamy, v nichž se objeví informace zpochybňující globální oteplování. Firma to oznámila v příspěvku na svém blogu. Chce tím zúžit prostor pro dezinformace šířené popírači vědecky podložené teorie o změnách klimatu a znemožnit jim z takového…

Facebook: Za výpadkem služeb nebyl žádný zlý úmysl

Aktualizovali jsme 5.10.2021, 21:31, 05.10. 21:01

Za chybnou změnou konfigurace, která v pondělí způsobila několikahodinový výpadek služeb společnosti Facebook, nebyl žádný zlý úmysl nebo záměr. Šlo o běžnou údržbu sítě, která spojuje datová centra Facebooku. Informoval o tom dnes americký internetový gigant, který dříve neuvedl jasně, zda byla…

Microsoft oficiálně uvedl na trh nové Windows 11

Aktualizovali jsme 5.10.2021, 17:37, 05.10. 13:55

Americká softwarová společnost Microsoft dnes uvedla na trh nový operační systém Windows 11, a to v podobě možnosti jeho bezplatné instalace na některé počítače se systémem Windows 10. Produktový ředitel Windows Panos Panay uvedl, že nová verze operačního systému má za cíl zjednodušit uživatelům…

Facebook a další služby začaly po globálním výpadku znovu fungovat

05.10. 07:57

Sociální sítě facebook a Instagram a aplikace pro zasílání zpráv Whatsapp, které v pondělí postihl několikahodinový výpadek, začaly dnes v noci znovu fungovat. Společnost Facebook oznámila po 04:00 SELČ, že její služby jsou znovu přístupné on-line a její zaměstnanci pracují na postupném návratu k…

Internetové služby se potýkají s výpadky. Nefunguje Facebook či Instagram, problémy má Google

Aktualizovali jsme 4.10.2021, 21:19, 04.10. 18:27

Internetová síť se potýká s masivními výpadky služeb. Problémy mají uživatelé sociálních sítí od Facebooku i některé služby Googlu a další webové aplikace. Podle dostupných informací se jedná o chybu systému DNS.

Evropsko-japonská sonda BepiColombo poslala své první fotky Merkuru

03.10. 16:46

Evropsko-japonská sonda BepiColombo zaslala na Zemi své první fotografie planety Merkur, okolo které v pátek proletěla ve vzdálenosti méně než 200 kilometrů. BepiColombo míří na oběžnou dráhu Merkuru, na kterou vypustí dvě sondy, jednu od Evropské kosmické agentury (ESA) a druhou vyvinutou…

YouTube bude blokovat videa se zavádějícími informacemi o vakcínách

29.09. 16:49

Technologická společnost YouTube začne na své stejnojmenné internetové platformě blokovat veškerá videa s nepravdivými a neověřenými informace o schválených a běžně používaných vakcínách. Firma rovněž smaže kanály některých význačných aktivistů vystupujících proti očkování. Ti podle expertů nesou…

Síť pro sdílení krátkých videí TikTok má přes miliardu uživatelů

27.09. 18:44

Síť pro vytváření a sdílení krátkých videí TikTok v létě překonala hranici jedné miliardy aktivních uživatelů za měsíc. Firma, která patří čínské společnosti ByteDance, to uvedla v příspěvku na blogu. Ve srovnání s loňským červencem je to nárůst o 45 procent.

EU chystá zavedení jednotné nabíječky pro telefony či tablety

Aktualizovali jsme 23.9.2021, 22:02, 23.09. 13:32

Na dobití jakéhokoli mobilního telefonu či tabletu prodávaného v Evropské unii by měla v budoucnu stačit jediná nabíječka. Evropská komise dnes představila návrh pravidel, na jejichž základě se budou všichni výrobci muset přizpůsobit standardu USB-C.

IP TV využívá téměř čtvrtina Čechů. ČTÚ může výrazně omezit pozemní TV vysílání

Aktualizovali jsme 22.9.2021, 14:38, 22.09. 11:47

Televizní signál prostřednictvím internetové televize IP TV v současnosti přijímá pětkrát více domácností než před pěti lety. Jejich podíl se zvýšil ze čtyř na 22 procent. Dominantní platformou stále zůstává pozemní vysílání, které využívá 55 procent domácností, což je o tři procentní body méně.…

Vozítko NASA bude pátrat na Měsíci po vodě u kráteru Nobile na jižním pólu

21.09. 15:26

Americká vesmírná agentura NASA vybrala na Měsíci lokalitu, kde má za dva roky začít pátrat po vodě a dalších zdrojích její robotické vozítko VIPER. Místem přistání bude západní okraj kráteru Nobile na jižním lunárním pólu, sdělila agentura na svém webu.

reklama
Fotogalerie