Lenka Bradáčová

Lenka Bradáčová, od 30. července 2012 vrchní státní zástupkyně v Praze.

Bradáčová: Elektronické důkazy jsou u války nový fenomén

Domov

Zcela novým fenoménem v monitorování válečného konfliktu jsou elektronické důkazy z Ukrajiny, ať už ve formě SMS a MMS zpráv či audiohovorů a videohovorů. Novinářům to dnes řekla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Poznatků je podle ní velké množství a česká policie je nyní především musí analyzovat. Zdůraznila, že jde teprve o prvotní šetření.

Alena Schillerová

Jourová sražena z trůnu. Nejvlivnější ženou ČR se poprvé stala Schillerová

Domov

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Do čela žebříčku se dostala poprvé a na prvním místě vystřídala loňskou vítězku eurokomisařku Věru Jourovou, která se letos umístila na druhém místě. Následuje pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která žebříček vedla řadu let před Jourovou. Forbes to dnes oznámil v tiskové zprávě.

Ilustrační foto

Nástupce Zemana? Zde jsou favorité na post prezidenta, Češi už sázejí

Domov

Největšími favority na budoucího prezidenta České republiky jsou podle bookmakerů aktuálně premiér Andrej Babiš (ANO, 6,5:1) a senátor Pavel Fischer (nezávislý, 7:1). Na vítězství Babiše jde téměř čtvrtina objemu všech sázek, následuje generál Petr Pavel se 16 procenty. ČTK to sdělil mluvčí sázkové společnosti Fortuna Petr Šrain.

Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák. Areál staveb, určený k rekreačním a odpočinkovým účelům, vlastní podle zdrojů prostřednictvím několika firem politik a podnikatel Andrej Babiš.

Vrchní žalobci předali vyjádření ke kauze Čapí hnízdo NSZ

Domov

Pražské vrchní státní zastupitelství (VSZ) předložilo své vyjádření k rozhodnutí o zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo Nejvyššímu státnímu zastupitelství (NSZ) v Brně. V tiskové zprávě to dnes uvedla pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová. Obsah vyjádření neupřesnila. NSZ nyní přezkoumává rozhodnutí, kterým dozorující žalobce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších aktérů případu. Vyjádření komentovat nebude, řekl ČTK jeho mluvčí Petr Malý.

Kandidátka na eurokomisařku Věra Jourová

Nejvlivnější Češka? Bradáčovou na prvním postu vystřídala Věra Jourová

Domov

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes eurokomisařka Věra Jourová. Na druhé pozici se umístila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která v předchozích letech žebříček vedla. Třetí je, stejně jako loni, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Forbes to dnes oznámil v tiskové zprávě.

Lenka Bradáčová, česká státní zástupkyně, od 30. července 2012 vrchní státní zástupkyně v Praze. Od března 2008 pak působí ve funkci prezidentky stavovského sdružení Unie státních zástupců České republiky.

Bradáčová iniciovala kontrolu žalobce, který vede vyšetřování kauzy Čapí hnízdo

Domov

Městský státní zástupce v Praze kontroloval práci svého podřízeného, žalobce Jaroslava Šarocha, který vede vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. V případu čelí stíhání premiér Andrej Babiš (ANO) i někteří členové jeho rodiny. Takzvaný vnitřní dohled iniciovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze, totéž učinilo i loni. Proč práci podřízeného nechal úřad Lenky Bradáčové zkontrolovat a jak vnitřní dohled dopadl, nechtěli zástupci vrchního ani městského státního zastupitelství komentovat.

Rath, David

Chtěli se mě zbavit a zničit ČSSD. Rath v závěrečné řeči zaútočil na Bradáčovou a Pospíšila

Domov

Praha - Bývalý středočeský hejtman David Rath dnes ve své závěrečné řeši mimo jiné uvedl, že cílem jeho trestního stíhání v rozsáhlé korupční kauze bylo zbavit se hlasitého kritika a zasadit úder sociální demokracii. Prý se stal obětí hry tehdejšího ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (tehdy ODS), který na tom spolupracoval se současnou pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou.

Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.

Rok fungování centrály proti organizovanému zločinu? Kritici svůj názor stále nezměnili

Domov

Praha - Kritici loňského sloučení elitních útvarů policie do Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zatím názor nezměnili. Někteří oslovení kritici to řekli ČTK s odkazem na nedávno zveřejněnou zprávu Nejvyššího státního zastupitelství, podle které jednotlivé složky i policisté uvnitř centrály pracují nevyrovnaně. Za další problém zpráva označila personální nestabilitu nově budovaného útvaru. Policie kritiku z větší části již dříve odmítla. Informace fungování nového útvaru, od jehož vzniku 1. srpna uplyne jeden rok, chce poskytnout v nejbližších dnech. Vedení policie však loňskou reorganizaci dlouhodobě hájí.

Lenka Bradáčová, od 30. července 2012 vrchní státní zástupkyně v Praze.

Policie obvinila kvůli zakázkám Lesní správy Lány dva lidi

Domov

Praha - Policie obvinila dva z trojice lidí zadržených v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek Lesní správy Lány. Třetí zadržený byl propuštěn, řekla dnes ČTK pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Lánská lesní správa je příspěvkovou organizací kanceláře prezidenta.

David Rath na autogramiádě své knihy Absurdní proces

Jak to bylo s Bradáčovou v kauze Rath? Exministr prozradil detaily

Domov

Praha - Jen pár dní poté, co bylo zjištěno, že vrchní soud v Praze zrušil rozsudek v korupční kauze kolem bývalého hejtmana Davida Ratha kvůli nezákonně pořízeným odposlechům, promluvil lékař a někdejší ministr o tom, jak se k celé kauze staví média. Zaměřil se také na osobu vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.

Rath přišel k soudu (18.5.2015) bez advokátů a soudce chtěl vysvětlení.

Žalobci nesouhlasí se zrušením rozsudku nad Rathem, chystají stížnost

Domov

Praha - Pražské vrchní státní zastupitelství nesouhlasí s důvody zrušení rozsudku v korupční kauze kolem bývalého hejtmana Davida Ratha. Domnívá se, že rozhodnutím pražského vrchního soudu byl porušen zákon, a chce proto podat stížnost, kterou předá k posouzení ministerstvu spravedlnosti. V tiskové zprávě to dnes uvedla šéfka pražských žalobců Lenka Bradáčová.

plk. Mgr. Tomáš Tuhý

Domov

Státní žalobci ukončili prověřování Tuhého a Laubeho

Praha - Olomoučtí žalobci ukončili prověřování policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho bývalého náměstka Zdeňka Laubeho, které se týkalo sloučení protimafiánského a protikorupčního útvaru. Novinářům to po dnešním výslechu před sněmovní vyšetřovací komisí k reorganizaci policie řekl šéf vrchního státního zastupitelství Ivo Ištvan. Podle informací ČTK poznatky předali kolegům do Prahy, což Ištvan nechtěl potvrdit. Uvedl, že nechce kolegy vystavovat mediálnímu tlaku.

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy