sexuální zneužívání

Uprchlíci, ilustrační foto

Ženy si jezdí do Calais užít s migranty, píše prestižní deník

Svět

Calais – Dobrovolníci, kteří pomáhají táboře v Calais, byli nařčeni z toho, že sexuálně zneužívají uprchlíky, dokonce i ty nezletilé. Píše o tom britský deník The Independent. Tato zpráva vyvolala hněv mezi charitativními pracovníky, kteří v nechvalně proslulé „džungli“ pracují.

Vlajka Slovenska

Kauza ústavu hrůzy na Slovensku pokračuje. Ozvaly se další oběti

Svět

Bratislava - Slovenskem dál otřásá skandál, který každým dnem nabírá větší rozměry. Údajné sexuální zneužívání nezletilých děvčat v soukromém resocializačním zařízení v Galantě. Několik dívek prý pod slibem různých výhod sexuálně zneužil terapeut.

Ilustrační fotografie

Svět

Slovensko na nohou: Otřesný případ znásilnění má dohru na sociálce, ve vládě i u prezidenta

Bratislava/Galanta - Slovensko řeší otřesný případ znásilnění, ke kterému mělo dojít v nápravném zařízení pro mladistvé. Upozornila na něj poslankyně za SaS a členka výboru pro lidská práva Natália Blahová, čímž otevřela kauzu sahající až k neuvěřitelným praktikám tamní sociálky. Do celého případu, který poslankyně prezentuje jako novodobý Requiem pro panenku, se vložil i prezident Andrej Kiska.

Německá vlajka

Skandál a pobouření v Německu: Úřady kryjí migranty, kteří obtěžují děti?

Svět

Vídeň – Pravidelně se objevují informace o tom, že se německé či rakouské úřady pokoušely zatajit některé případy sexuálního obtěžování migranty. Nejznámější je případ útoků ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem. O skutečném dění policie informovala až po několika dnech. Problémy se objevují i v azylových centrech.

Ilustrační fotografie

Dědeček zneužíval své vnučky, dostal 7,5 let

Domov

Litovel - Invalidní důchodce z Litovle na Olomoucku si odsedí sedm let za to, že znásilňoval a zneužíval své dvě vnučky. Kromě toho se bude muset povinně léčit v ústavu. Jedna z dívek kvůli opakovanému znásilnění dodnes trpí psychickými potížemi.

Aktuálně se děje

26. června 2026 17:08

Michal David zrušil vystoupení na slovenském festivalu. Pořadatelé údajně nedodrželi podmínky

Zpěvák Michal David zrušil své plánované sobotní vystoupení na slovenském festivalu Rock pod Kameňom v Belej nad Cirochou. Podle oficiálního vyjádření jeho týmu na sociálních sítích bylo důvodem kompletního odřeknutí koncertu nedodržení smluvních podmínek ze strany pořadatele, přičemž David měl na akci vystoupit společně se skupinou Kvatro v sobotu 27. června 2026.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy