zastupitelstvo

Miloš Zeman, prezident ČR

Průzkum: Zemanovi věří 51 procent Čechů, pohoršili si hejtmani a vláda

Domov

Prezidentovi Miloši Zemanovi v únoru věřilo 51 procent lidí, stejně jako předchozí dva měsíce. Vládě nyní důvěřuje 43 procenta občanů, což je o tři procentní body méně než v lednu. Důvěra veřejnosti v ústavní instituce se podstatně nezměnila, oproti minulému průzkumu si výrazněji pohoršili jen hejtmani a krajská zastupitelstva. Nejvyšší důvěře se tradičně těšili starostové a obecní zastupitelstva.

Praha

Rozpočet Prahy bude v příštím roce 83,8 miliardy korun

Domov

Praha bude v příštím roce hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, příjmy i výdaje mají činit 83,8 miliardy Kč. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě).

Praha

Praha zakročila proti pouličnímu umění: Konec obřích pand a bublifuků

Domov

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které podle vedení magistrátu znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, ve čtvrtek schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa v centru Prahy.

Pražské zastupitelstvo

Konec náměstkyně? Kolínskou se zřejmě pokusí odvolat

Domov

Praha - Náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice) připouští, že se ji pokusí na čtvrtečním jednání pražského zastupitelstva odvolat. O prohloubení krize v koalici složené z ANO, ČSSD a Trojkoalic (SZ, STAN, KDU-ČSL) svědčilo dle náměstkyně dění na jednání rady. Podle spekulací by mohla skončit také radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Odvolání radních by znamenalo konec pražské koalice. Podle předsedy zastupitelského klubu ČSSD Lukáše Kauckého jsou informace o možném odvolání radních pouhé spekulace. Po dubnovém zastupitelstvu řeší koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL) svoji další existenci v dohodovacím řízení.

Miloš Zeman

Domov

Důvěra v Zemana klesla, věří mu přesně polovina Čechů

Praha - Důvěra v prezidenta Miloše Zemana v březnu klesla o šest procentních bodů na 50 procent. Vládě Andreje Babiše nyní důvěřuje 35 procent občanů, zatímco v únoru to bylo 38 procent. Hejtmani se těší důvěře 41 procent respondentů, minulý měsíc jim věřilo 44 procent dotázaných. Ukázal to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Ministerstvo vnitra

Mladý aktivista Jakub Čech prohrál spor s prostějovskou primátorkou

Domov

Prostějov - Primátorka Prostějova Alena Rašková (ČSSD) neporušila zákon o obcích, když v únoru při projednávání dalšího postupu magistrátu ohledně plánované stavby nákupního centra firmy Manthellan přerušila jednání zastupitelstva a jeho členové pak diskutovali s právníky bez účasti veřejnosti. Oznámilo to ministerstvo vnitra. Podle 17letého aktivisty se ale resort mýlí.

Magistrát města Brna

Faltýnkův syn je v brněnském zastupitelstvu. Nahradil Plagu

Domov

Brno - Jiří Faltýnek (ANO), syn místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, dnes složil slib zastupitele Brna. Nahradil Roberta Plagu, který byl na kandidátce ANO v Brně v komunálních volbách v roce 2014. Mandát získal, ale vzdal se ho letos v lednu, protože se loni v prosinci stal ministrem školství.

Dana Drábová

Středočeští zastupitelé ponechali Daně Drábové mandát

Domov

Praha - Středočeští zastupitelé dnes odmítli zbavit mandátu krajské zastupitelky předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Danu Drábovou (za STAN). Podle ministerstva vnitra totiž jako vysoká státní úřednice nemůže být zároveň zastupitelkou kraje. Zánik jejího mandátu tak zřejmě vysloví ministr vnitra. Hnutí STAN, za něž byla Drábová zvolena, s právním názorem vnitra nesouhlasí a chce, aby se celým sporem zabýval soud.

Policie ČR

Poprask ve Frýdku: Zastupitelé si levně nakupovali

Domov

Frýdek-Místek - Radnicí ve Frýdku-Místku otřásá další skandál. Tentokrát policie vyšetřuje bývalé i současné zastupitele kvůli údajným machinacím s pozemky. Před sedmi lety místní politici schválili prodej parcel za směšnou cenu. Podle informací televize Nova si tam pozemky měli výhodně koupit rodinní příslušníci a kamarádi zastupitelů.

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy