Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pohonné hmoty v Česku opět zdražovaly, už ale ne tak dramaticky

Benzinky, ilustrační fotografie
Benzinky, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Růst cen pohonných hmot v Česku sice pokračuje, už ale není tak dramatický. Natural 95 oproti minulému týdnu zdražil v průměru o dva haléře na 29,23 koruny za litr a nafta o čtyři haléře na 27,79 koruny.

Poslední srpnový týden ceny pohonných hmot rostly shodně o 15 haléřů, v prvním zářijovém týdnu už ale zdražení činilo jen několik haléřů.

Nejdražší je nyní benzin na Vysočině, kde litr Naturalu 95 stojí v průměru 29,69 koruny. Nafta přijde řidiče nejvíc v Praze, a to 28,55 koruny. Naopak nejlevněji pořídí motoristé pohonné hmoty v Královéhradeckém kraji, kde benzin stojí v průměru 28,87 koruny a nafta 27,28 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Natankovat za hranicemi v Německu je stále výrazně dražší a ceny tam v posledním týdnu ještě rostly. Za benzin tam řidiči zaplatí v přepočtu 35,64 koruny, což je o více než sedm korun víc než v Česku. Nafta stojí o více než dvě koruny víc, v přepočtu 29,97 koruny.

Pro řidiče z pohraničí je výhodné tankovat naftu na Slovensku. Litr tam stojí podle webu www.fuel-prices-europe.info v přepočtu 26,21 koruny. Litr benzinu na Slovensku vyjde v průměru na 29,72 koruny. V Polsku stojí litr benzinu průměrně 26,19 koruny. Nafta tam stojí v průměru 25,25 koruny. U hranic bývají ale ceny zpravidla vyšší.

Témata:  pohonné hmoty čerpací stanice

Související

Aktuálně se děje

9:36

Hvězdný host ve slovenské StarDance. Víme, kdo bude o víkendu hodnotit Burešovou a spol.

Jednu specialitu má slovenská show Let's Dance oproti české StarDance. Porotu v ní netvoří jen stálí členové, připojují se k nim hvězdní hosté. O víkendu, který je před námi, usedne na židli osoba, která je doma u nás v Česku. Kdo to bude? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Americký dolar

Americký dolar se propadá. Cla otřásají ekonomikou po celém světě

Nové obchodní tarify zavedené americkým prezidentem Donaldem Trumpem mají potenciál otřást světovou ekonomikou. Evropa varuje před negativními dopady, Velká Británie se snaží situaci obrátit ve svůj prospěch a německá vláda věří, že Trump pod tlakem ustoupí. Mezitím se globální finanční trhy otřásají a investoři se obávají recese.