Články k tématu: afrika

Trump pobouřil svět. 50 zemí požaduje omluvu

13.01. 09:49

New York - Velvyslanci 54 afrických zemí vyzvali amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby odvolal svůj hanlivý výrok o imigrantech a omluvil se.

Izrael má dost afrických migrantů. Pokud neodejdou ze země, skončí ve vězení

02.01. 20:17

Jeruzalém – Vláda Izraele nařídila několika tisícům afrických migrantů, aby opustily zemi, jinak jim hrozí vězení. Pokud zemi dobrovolně opustí do 90 dnů, dostanou až 3500 dolarů (74.000 Kč), informoval dnes zpravodajský server BBC.

V Kongu protestují proti prezidentovi, policie prý dva demonstranty zastřelila

31.12. 13:31

Kinshasa - Konžská policie dnes tvrdě zasahovala u katolických kostelů v hlavním městě Kinshasa, kde se po mších měl konat pochod proti prezidentu Josephu Kabilovi svolaný církevními představiteli.

reklama

Finanční pomoc? K chudým Afričanům se nedostane, varuje expert

29.12. 21:33

Washington - Profesor Ryan Briggs z katedry politických věd na polytechnické univerzitě Virginia Tech upozorňuje, že finanční pomoc určená pro rozvoj afrických komunit častěji končí v bohatších částech cílových zemí a jde tak proti dlouhodobému cíli vyrovnávání sociálních nerovností. Jeho slova…

Peníze uprchlíky nezastaví, připravte se na nejhorší, varuje vědec

Aktualizovali jsme 17.12.2017, 22:17, 17.12. 10:49

Brusel - Je načase, aby si Evropa uvědomila, že se z uprchlické krize nemůže vykoupit. Veškeré vynaložené peníze slouží jenom k tomu, aby se příchod uprchlíků oddálil, udržet je mimo Evropu je však nemožné, tvrdí profesor Alim Baluch. Jeho slova potvrzuje i šéf evropské diplomacie Federica…

Studenti v Pobřeží slonoviny si násilím vynucují delší volno

13.12. 23:23

Abidžan - V touze po delších vánočních svátcích sáhli žáci v Pobřeží slonoviny k násilí. Terčem házení kamenů se stali učitelé i někteří studenti, hlášeno je několik zraněných.

Násilí v Kongu vyhnalo z domovů 1,7 milionu lidí

06.12. 21:30

Kinshasa - Kvůli násilí muselo od začátku roku v Kongu opustit své domovy 1,7 milionu obyvatel. V nové zprávě to uvádí Středisko pro monitoring vnitřně vysídlených osob (IDMC). Humanitární krize v Kongu je podle něj horší než ta v Sýrii, Iráku či Jemenu.

Člověka koupíte i dnes. V severní Africe si pořídíte otroka za pár tisíc korun

03.12. 09:54

Tripolis, Libye - "Osm set," vykřikuje dražitel a přijímá další nabídky. Nakonec se ustálí cena na 1200 dinárech, tedy přibližně 800 dolarů (17 tisíc korun). Dražba pokračuje dál, předmět zájmu se nemění. Nejde přitom o auta, starožitnosti nebo nějaké věci. V severní Africe se rozmáhá obchod s…

EU chce podle Merkelové posílit spolupráci s Afrikou proti migraci

29.11. 20:09

Abidžan - Lídři zemí Evropské unie dnes zahájili se svými africkými protějšky dvoudenní vrcholné setkání, jehož cílem je omezit migraci severním směrem a zajistit větší bezpečnost v regionu.

Jak se žije v Zimbabwe? Za chleba zaplatíte i deset milionů

27.11. 13:17

Harare - Co všechno víte o Zimbabwe? Kdysi považována za nejbezpečnější zemi v Africe, která turistům nebyla úplně cizí. Dnes však patří mezi nejchudší státy a mnoho lidí ani pořádně neví, kde přesně leží. Přesto se už přes týden drží v titulcích světových médií. Zimbabwe zkrátka dává o sobě vědět,…

Nejjednodušší návod na řešení uprchlické krize? OSN ví, jak na to

26.11. 15:36

Řím - Všechna opatření jsou zbytečná, jediné skutečné řešení, je zastavit všechny války, tvrdí David Beasley, ředitel Světového potravinového programu, který funguje pod záštitou OSN. Podle Beasleyho je momentálně na světě 19 zemí, kde jsou nepokoje, to je nejvíc válečných zón, co si moderní svět…

Je Islámský stát definitivně poražen?

19.11. 11:06

Islámský stát byl na Blízkém východě poražen a v současné době neovládá už téměř žádný prostor. Je toto tvrzení však pravdivé? Podle australského zpravodajského serveru tomu tak není.

Trump zmrazil povolení dovážet sloní trofeje

18.11. 15:48

Washington - Americký prezident Donald Trump "zmrazil" kontroverzní rozhodnutí vládních úřadů zrušit zákaz dovozu sloních trofejí ze Zimbabwe a Zambie.

Afričtí migranti destabilizovali hospodářství. Státy marně řeší, kde sehnat pracovní sílu

Aktualizovali jsme 17.11.2017, 22:07, 16.11. 12:16

Gambia (Afrika) - Když se do Gambie dostaly zprávy o tom, že mladý muž původem z vesnice tragicky zahynul na moři během pokusu připlout do Evropy, jeho rodina truchlila. Ale jenom chvilku. Druhý den už naléhali na mladšího bratra mrtvého, aby se vydal na tu samou cestu, i když dobře věděli, že…

Jdou migranti po sociálních dávkách? Mnohé ženy připlouvají do Evropy těhotné

13.11. 09:26

Tripolis - Mnohem častěji se nyní setkáváme s tím, že mnoho matek utíká z Afriky s čerstvě narozenými dětmi. Některé děti se dokonce rodí přímo na palubě lodí neziskových organizací, které zachraňují tonoucí uprchlíky ze Středozemního moře. Tyto matky mají pak pověst "parazitů" a veřejnost je viní…

Další pandemie na obzoru? Na nebezpečný virus neexistuje lék

12.11. 13:59

Kampala - V Ugandě se objevil smrtící patogen, který je podobný ebole. Tato nemoc podle vědců zabíjí 88% lidí, se kterými přijde do styku. Zatím se objevilo pouhých pět případů, ale experti bijí na poplach. Zatím se totiž na tuto nemoc nepodařila najít účinná protilátka.

Od ledna se ve Středozemním moři utopilo více než 2900 migrantů

07.11. 16:19

Ženeva - Od počátku ledna do konce října do Evropy přes Středozemní moře dorazilo více než 154.000 migrantů, utopilo se jich přes 2900. V Ženevě to dnes oznámila Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Do Evropy přijdou desítky milionu migrantů, krize teprve vypukne, varují vědci

07.11. 10:31

Londýn - Britský deník the Guardian přišel s hrozivou předpovědí. Uprchlická krize ještě není za námi, to nejhorší teprve přichází. V následujících deseti letech by do Evropy mohlo dorazit desítky milionů Afričanů. Důvodem tentokrát nebude válka, nýbrž klimatické změny, které činí Afriku…

Alarmující audit: Část peněz na ebolu od Červeného kříže byla v Africe rozkradena

04.11. 10:01

Ženeva – Více než pět milionů dolarů (110,5 milionu Kč) z peněz Červeného kříže určených na boj s ebolou bylo se v západoafrických státech rozkradeno. Vyplývá to z auditu této mezinárodní humanitární organizace, o kterém informuje server BBC.

Nadace herce Clooneyho a jeho ženy věnovala milion dolarů na boj proti korupci

26.10. 08:44

New York - Na boj proti válečným zločinům a korupci v Africe půjde milion dolarů. Věnovala je nadace amerického herce George Clooneyho a jeho manželky Amal.

Sobotní útok na Mogadišo způsobil paniku mezi lékaři

17.10. 21:52

Mogadišo - Sobotní teroristický útok v somálské metropoli Mogadišu byl nad možnosti zasahujících záchranných oddílů, tvrdí místní lékaři citovaní agenturou Reuters.

Lidé v Malawi mají strach z upírů, vláda vyhlásila zákaz nočního vycházení

11.10. 08:01

Lilongwe - V Malawi se šíří strach z bytostí, které prý pijí lidskou krev jako součást magických rituálů. Rozvášněný dav už zabil pět "upírů". Vláda africké země proto v obavách z pokračování násilností zavedla zákaz nočního vycházení.

Čína jako světový policajt? Buduje si image, začíná v Africe

03.10. 10:25

Peking - Čína si budu image globální mírové síly. Z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN poskytuje nejvíce mírových jednotek, na celém světě je pak dvanáctá.

V Africe může na nedostatek jídla zemřít přes 800 tisíc dětí

27.09. 22:34

Juba - Více než 800.000 dětí ve východní Africe může kvůli nedostatku jídla v nejbližších měsících zemřít hlady. Uvedla to dnes podle agentury Reuters největší dětská charitativní organizace na světě World Vision.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací