Články k tématu: bolívie

Cunami dezinformací. O covid-19 se šíří bizarní zprávy, ztěžují boj s pandemií

30.07. 09:57

Celé měsíce se Gustavo Andrade snažil přimět své farníky, aby začali brát covid-19 vážně. "Tohle město je plné nakažených lidí. Denně zemřou dva nebo tři," říká tento kněz z města Venustiano Carranza v jižním Mexiku. Navzdory jeho snaze mnoho místních obyvatel zůstává nepřesvědčených.

Kde se vzal covid-19? Vědci tápou, exprezident přišel s bizarní teorií

14.04. 12:03

Latinská Amerika zatím nehlásí tolik případů nákazy koronavirem jako Evropa či Spojené státy, což je podle expertů mimo jiné důsledek toho, že v latinskoamerických zemích se neprovádí tolik testů. Navíc ne všechny místní vlády zřejmě informují objektivně, například venezuelská či nikaragujská.…

Bolívie má novou prezidentku. Stoupenci Moralese běsní, USA stahují zaměstnance

13.11. 08:43

Spojené státy kvůli "občanským nepokojům" stahují ze Bolívie rodinné příslušníky svých zaměstnanců. Podle agentury Reuters to prohlásilo americké ministerstvo zahraničí, které zároveň vydalo varování Američanům před cestami do této jihoamerické země. Místopředsedkyně bolivijského Senátu Jeanine…

reklama

V Bolívii sílí nepokoje, exprezident Morales odletěl ze země

Aktualizovali jsme 12.11.2019, 09:23, 12.11. 08:46

Evo Morales, který v neděli po téměř 14 letech v čele Bolívie podal pod tlakem masových demonstrací a v reakci na výzvu velení armády a policie demisi, odletěl do Mexika, jež mu udělilo azyl. Oznámil ale, že se vrátí "s větší silou a energií". Bolivijskou metropoli ochromily další střety jeho…

Násilí v Bolívii graduje: Hoří domy politiků, obsazena venezuelská ambasáda

11.11. 09:03

V bolivijské metropoli La Paz a blízkém městě El Alto vypukly po odstoupení prezidenta Evo Moralese v noci na dnešek nepokoje. Oznámila to agentura AFP. Podle místních médií shořelo mnoho autobusů i domy známých osobností. Venezuelské velvyslanectví podle mluvčího tohoto úřadu obsadili zamaskovaní…

Nejnebezpečnější silnice světa? Na El Camino de la Muerte alias Cestě smrti zemřely tisíce lidí

06.08. 10:16

Představte si jedno z nejkrásnějších míst, jaké jste kdy viděli. Nádherné pralesní scenérie, hory na horizontu, příroda a minimum civilizace. Napříč touto fantastickou podívanou vede silnice, která leží ve výšce čtyř tisíc metrů nad mořem. Silnice, která je z jedné strany obehnána vysokou horou a z…

Bolívie žádá o svolání Rady bezpečnosti OSN, důvodem je napětí kolem Sýrie

11.04. 21:36

New York - Bolívie dnes požádala o svolání Rady bezpečnosti. Země, která v syrské krizi hájí na půdě OSN ruská stanoviska, je nestálým členem Rady bezpečnosti.

Při zásahu policistů ve věznici v Bolívii zemřelo šest vězňů

14.03. 22:46

Bolívie - Zásah policie v největší bolivijské věznici si dnes vyžádal šest mrtvých z řad vězňů a dvacítku zraněných, mezi nimiž je i šest policistů.

Tragédie v Bolívii: Exploze plynu na karnevalu zabila osm lidí a 40 zranila

12.02. 09:08

La Paz - Při sobotním výbuchu plynové bomby pouličního prodejce na karnevalu v bolivijském městě Orura zahynulo osm osob včetně tří dětí. Zraněných je zhruba 40.

Soud zrušil omezení mandátů: Výstřední bolivijský prezident Morales bude znovu kandidovat

29.11. 12:08

La Paz - Bolivijský prezident Evo Morales bude moci opět kandidovat v příštích volbách v roce 2019. Ústavní soud totiž v úterý zrušil několik článků ústavy, jež omezovaly výkon volených funkcí v zemi na dvě volební období.

Morales jde proti ústavě a usiluje o čtvrtý mandát, rozzlobení lidé vyšli do ulic

11.10. 10:31

La Paz - Bolivijský prezident Evo Morales by rád získal čtvrtý mandát, což mu ale ústava zakazuje. Jeho snahy udržet se u moci se nelíbí obyvatelům země, vyšli proto do ulic.

Od smrti Che Guevary uplynulo 50 let. Pro některé je to velký revolucionář, pro další vrah a terorista

09.10. 07:59

La Paz - V neděli uplynulo 50 let od násilné smrti Ernesta Che Guevary. Na kontroverzního argentinsko-kubánského revolucionáře vzpomínaly socialistické režimy Bolívie, Kuby, Venezuely a Nicaragui.

Morales je vážně nemocný? Bolivijský prezident se odjel léčit na Kubu

02.03. 09:49

La Paz - Bolivijský prezident Evo Morales (57) má nespecifikované problémy s hrdlem, ve středu se proto odjel léčit na Kubu. Tamní specialisté mají stanovit přesnou diagnózu.

Muž znásilnil a zabil holčičku (4), rozzuřený dav ho zlynčoval

15.11. 10:54

Reyes (Bolívie) – Rozzuřený dav velmi brutálním způsobem naložil s mužem, který byl podezřelý ze znásilnění a zabití čtyřleté dívenky. Na internetu se objevilo video, na kterém údajného násilníka lidé lynčují v duchu hesla „oko za oko“.

Horníci v Bolívii stávkují, unesli a ubili náměstka ministra

26.08. 09:34

La Paz - Stávkující bolivijští horníci ve čtvrtek unesli náměstka ministra vnitra Rodolfa Illanese, který za nimi přijel vyjednávat do města Panduro. Podle médií ho následně ubili.

Socha Panny Marie začala plakat krev + VIDEO

Aktualizovali jsme 21.8.2016, 04:19, 19.08. 17:51

Sucre - Dlouhé roky se věřící v bolivijském kostele modlili k soše Panny Marie a nebylo na tom nic neobvyklého. Před týdnem ale začala socha při mši ronit krvavé slzy.

Neuvěřitelné, v Bolívii protestovali invalidé. Policie na ně nasadila vodní děla +VIDEO

26.05. 17:22

La Paz - Zdravotně postižení lidé uspořádali ve středu v bolivijské metropoli demonstraci, policie je rozehnala slzným plynem a vodními děly. Střet odnesli zraněními čtyři lidé, šest osob bylo zadrženo.

V Bolívii spadlo letadlo. Úřady hlásí sedm mrtvých

14.03. 08:21

Sucre - Na jednu z bolívijských tržnic severovýchodní oblasti Beni se v neděli zřítila Cessna 206. Sedm lidí pád malého letadla nepřežilo, dalších 15 osob je zraněných.

reklama
Fotogalerie