Články k tématu: Demonstrace v Paříži

Žluté vesty popatnácté vyjdou do francouzských ulic protestovat. Účast slábne

dnes 07:22

Už popatnácté vyjdou dnes do ulic francouzských měst příznivci hnutí žlutých vest, kteří protestují proti politice prezidenta Emmanuela Macrona. Počet demonstrantů se v posledních týdnech ale snižuje: první únorovou sobotu se podle úřadů sešlo 58.000 lidí, druhou 51.400 a minulý týden už jen 41.500.

Není demonstrace jako demonstrace. Ta poslední francouzská má vážnou dohru

18.02. 13:30

Pařížské úřady v neděli zahájily vyšetřování sobotního incidentu, při kterém někteří členové žlutých vest verbálně napadli spisovatele a filosofa Alaina Finkielkrauta. Důvodem byl jeho židovský původ. Podle prezidenta Macrona nebudou takové projevy tolerovány.

Devátý protest žlutých vest: Do ulic vyšlo 84 tisíc demonstrantů, došlo na potyčky s policií

Aktualizovali jsme 12.1.2019, 20:51, 12.01. 12:55

Přes 80.000 příznivců francouzského hnutí žlutých vest dnes vyrazilo k demonstracím v řadě měst. Během již deváté soboty od listopadového počátku protestního hnutí se v Paříži sešlo na 8000 lidí. Policie při protestech zadržela 244 lidí, informoval podle agentury AFP ministr vnitra Christophe…

reklama

Žluté vesty ztrácejí dech? Na sedmý sobotní protest dorazilo mnohem méně lidí

29.12. 20:23

Sedmou sobotu v řadě demonstrovali ve Francii příznivci hnutí takzvaných žlutých vest, kterým se nelíbí sociální politika současné vlády a prezidenta Emmanuela Macrona. Ve srovnání s předchozími sobotami ale dnes do ulic vyšlo výrazně méně lidí. Například v Paříži jich podle policie demonstrovalo…

Žluté vesty ztrácejí na síle? Protesty byly poklidnější, dorazily polonahé aktivistky

Aktualizovali jsme 15.12.2018, 21:15, 15.12. 10:53

V celé Francii dnes demonstrovalo 66.000 takzvaných žlutých vest. Protivládní protesty tak podle údajů ministerstva vnitra byly slabší než minulé víkendy. V Paříži se k protivládním protestům sešlo na 4000 členů hnutí a zhruba 4500 lidí demonstrovalo v centru Bordeaux a také v Toulouse. V Paříži…

Ruští trollové v akci? Internet zaplavují dezinformace o "žlutých vestách", varuje EU

13.12. 19:57

Pozornost médií propagujících pohled Moskvy na dění ve světě se v poslední době soustředila mimo jiné na francouzské protestní hnutí "žlutých vest", přičemž tato média rozváděla několik dezinformačních příběhů s cílem přiživovat zmatek a vytvářet obraz o Evropě v chaosu. S takovým hodnocením dnes…

Protesty žlutých vest ovlivňují ekonomiku. Francouzská centrální banka zhoršila prognózu

10.12. 16:20

Protivládní protesty takzvaného hnutí žlutých vest výrazně zpomalí růst francouzské ekonomiky v posledním čtvrtletí tohoto roku. Francouzská centrální banka dnes kvůli protestům zhoršila výhled růstu na toto období - nově má ekonomika ve srovnání s předchozími třemi měsíci vzrůst jen o 0,2 procenta…

Podílelo se na rozdmýchání protestů ve Francii stojí Rusko? Kreml nařčení důrazně odmítl

10.12. 14:03

Kreml dnes odmítl jako osočující tvrzení, že Rusko se mohlo podílet na rozdmýchání protestů hnutí takzvaných žlutých vest ve Francii. "Jakákoliv tvrzení o možné účasti Ruska nejsou ničím jiným než pomluvou," prohlásil mluvčí prezidenta Vladimira Putina podle ruských agentur.

Památky zavírají, obchody se opevňují. Paříž čeká v sobotu obří nepokoje

07.12. 18:32

Pařížské památky zavírají své brány, obchody v centru města opevňují výlohy a do ulic francouzské metropole se chystají tisíce policistů v očekávání sobotních násilných protestů, které budou dalším pokračováním současné vlny demonstrací ve Francii. Ministr vnitra Christophe Castaner dnes uvedl, že…

Rozbíjet a zabíjet? Paříž se chystá na další demonstraci žlutých vest, přijít má i tvrdé jádro

06.12. 16:23

Francouzská vláda se obává, že bude sobotní protivládní demonstrace doprovázet "velmi velké násilí". S odvoláním na Elysejský palác o tom dnes informovala agentura AFP. Protestovat se příznivci hnutí takzvaných žlutých vest chystají navzdory středečnímu oznámení, že vláda nepočítá v rozpočtu na…

Francii čeká ekonomická krize? Protesty žlutých vest vyhánějí turisty

03.12. 20:09

Protesty takzvaného hnutí žlutých vest proti vládním reformám těžce zasáhly francouzskou ekonomiku. Výrazný útlum v jejich důsledku zaznamenali například maloobchodníci, hotely či restaurace. Uvedl to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire po setkání s podnikatelskými sdruženími.

Bitevní pole v Paříži: 130 zraněných, 400 zatčených. Jak zareaguje Macron?

02.12. 19:16

Francouzský prezident Emmanuel Macron na dnešním krizovém zasedání vlády vyzval k posílení připravenosti policie reagovat na budoucí protesty a k uspořádání dialogu mezi lídry politických stran a demonstranty. Oznámil to Elysejský palác. Před jednáním kabinetu ministr vnitra Christophe Castaner…

Násilí zasáhlo i francouzské regiony. Vyrabované obchody, desítky zraněných

02.12. 18:30

Násilné demonstrace v sobotu nepostihly jen Paříž, ale také regiony. V Toulouse na jihu země bylo v sobotu podle dnešního oznámení prefektury zraněno 57 lidí, z toho 48 policistů, napsala dnes agentura AFP.

Ve Francii to dál vře: Mluvčí žlutých vest burcuje k další demonstraci

28.11. 08:11

Mluvčí hnutí takzvaných žlutých vest, které ve Francii už více než týden protestuje proti plánovanému zdražení pohonných hmot, vyzval, aby se v sobotu opět konala demonstrace na pařížské třídě Champs-Élysées.

Francií otřásá spor o žluté vesty. Poštval proti sobě členy rodiny i přátele

24.11. 19:29

Kvůli hnutí "žlutých vest", protestujícímu ve Francii proti chystanému zdražení pohonných hmot a reformám prezidenta Emmanuela Macrona, se rozhádávají přátelé i příbuzní a generace se rozdělují do nesmiřitelných táborů, upozornil dnes v obsáhlém materiálu server Franceinfo.

Francii zasáhla další vlna nepokojů. Výtržníci zapalovali auta, vše zastavila až střelba

29.03. 12:40

Paříž - Francie se potýká s novou vlnou násilností a protestů proti policejní brutalitě. Lidé vyšli do ulic demonstrovat proti zabití 56letého muže asijského původu. Násilí ukončili policisté poté, co začali střílet.

Neklid v Paříži: V ulicích protestovaly tisíce lidí, akce skončila házením zápalnách lahví+ VIDEO

21.03. 08:20

Paříž – Demonstrace ve Francii neberou konce. V neděli odpoledne prošly Paříží tisíce lidí, kteří protestovali proti policejnímu násilí. Nedělní demonstrace byla zatím poslední akcí spojenou s údajným znásilněním mladého černocha Thea policejním obuškem, informuje list The Guardian.

Tisíce lidí vyšly do ulic Paříže. Protestovaly proti útocích na Číňany

04.09. 19:41

Paříž - Na protest proti vlně loupežných útoků na příslušníky čínské menšiny ve Francii se dnes v Paříži konalo shromáždění, přišlo na 13 tisíc lidí.

Francie se bojí pouličních válek. Vlna demonstrací neustupuje +VIDEO

Aktualizovali jsme 23.6.2016, 20:36, 23.06. 16:24

Paříž - Ve Francii se dnes konají další demonstrace proti novému zákoníku práce. Napětí je patrné především v Paříži, kde se minulý protest zvrhl v násilnosti.

Francie po vlně posměchu povolila demonstraci v Paříži

22.06. 14:30

Paříž - Francouzské ministerstvo vnitra ustoupilo a nakonec dalo svolení pro čtvrteční demonstraci v Paříži, kterou svolaly odbory na protest proti sporné reformě zákoníku práce.

Francouzského premiéra neobměkčily ani masové protesty. A bude hůř...

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 16:19, 15.06. 10:45

Paříž - Francouzský premiér Manuel Valls odmítá i po masových protestech ustoupit od reformy pracovního práva. Zároveň vyzval odborovou organizaci CGT, aby přestala organizovat manifestace.

Francie opět na nohou. Demonstrovalo se kvůli reformě zákoníku práce

26.05. 19:44

Paříž – I dnes se po celé Francii konaly demonstrace proti sporné reformě zákoníku práce. Socialistický prezident François Hollande a premiér Manuel Valls dnes ale podle deníku Le Figaro zopakovali, že jsou odhodláni text, který je podle nich nezbytný ke snížení vysoké nezaměstnanosti, prosadit.…

VIDEO: Demonstranti v Paříží zbili policistu a zapálili mu auto

19.05. 20:55

Paříž - V centru Paříže vypukly demonstrace proti policejní brutalitě. Jedno z policejních aut bylo zablokováno a okamžitě začalo být demolováno. Policista schytal také několik ran. Poté demonstranti vhodili světlici do auta, ze které pak shořelo celé, jak informoval server RT.

reklama

Fotogalerie