Články k tématu: Deutsche Bank

Kdy se světová ekonomika vzpamatuje z koronakrize? Deutsche Bank vydala novou prognózu

21.09. 11:08

Německá bankovní společnost Deutsche Bank dnes zlepšila výhled světové ekonomiky pro letošní i příští rok. Předpověděla, že globální hospodářství se již do poloviny příštího roku vrátí na úroveň z období před příchodem koronavirové krize.

Ekonomická hrozba přijde z Německa? Banka zveřejnila novou prognózu

18.11. 21:05

Hospodářský růst v Německu v letošním čtvrtém čtvrtletí zůstane slabý, není však důvod obávat se recese. Ve své měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Deutsche Bundesbank, jak zní její oficiální název, také upozornila na známky stabilizace vyhlídek německého průmyslového sektoru.

Co čeká Deutsche Bank? Po raziích se opět šíří spekulace o převzetí

02.12. 16:42

Největší německé bance Deutsche Bank nehrozí převzetí. Řekl to generální ředitel banky Christian Sewing v rozhovoru s týdeníkem Bild am Sonntag. Spekulace o možné fúzi banky nadále pokračují, přestože banka již dříve popřela, že by uvažovala o spojení se švýcarskou UBS nebo německou Commerzbank.

reklama

Deutsche Bank čelí vážné krizi, sráží ji rating

01.06. 10:22

Frankfurt nad Mohanem - Ratingová agentura Standard & Poor's dnes snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank o jeden stupeň na BBB+. Důvodem jsou obavy ohledně schopnosti podniku provést restrukturalizaci svých aktivit. Nový rating se sice stále…

Deutsche Bank reformuje investiční bankovnictví, klesl ji zisk

26.04. 09:31

Frankfurt - Čistý zisk největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank se v prvním čtvrtletí meziročně propadl o 79 procent na 120 milionů eur (3,1 miliardy Kč). Banka dnes zároveň představila rozsáhlou reorganizaci divize investičního bankovnictví, která bude zahrnovat rušení pracovních míst a…

Deutsche Bank prodává v Polsku část svých aktivit

31.05. 19:31

Varšava/Frankfurt nad Mohanem - Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank zahájila prodej části svých aktivit v Polsku.

Deutsche Bank dostala pokutu 156 milionu dolarů

21.04. 19:05

Washington/Frankfurt nad Mohanem - Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank dostala ve Spojených státech pokutu 156,6 milionu dolarů (zhruba čtyři miliardy Kč).

Německá Deutsche Bank vydá akcie, kapitál navýší o osm miliard eur

19.03. 19:00

Berlín - Deutsche Bank dnes konkretizovala plán oznámený počátkem měsíce. Největší německá banka vydá 687,5 milionu akcií, jimiž navýší svůj kapitál o osm miliard eur (216 miliard Kč). Dceřinou společnost Postbank chce ve střednědobém výhledu sloučit se svými dalšími aktivitami na trhu služeb pro…

Německá Deutsche Bank navýší kapitál o osm miliard eur a změní strukturu

05.03. 20:38

Frankfurt - Největší německá banka Deutsche Bank plánuje navýšit kapitál o osm miliard eur (216,2 miliardy Kč), uvede na burzu akcie divize správy majetku bohatých a zreorganizuje své divize. Vyplývá to z dnešního prohlášení banky. Plán má pomoci bance k oživení, když předchozí dva roky se banka…

Německá Deutsche Bank dostala velkou pokutu za praní špinavých peněz z Ruska

31.01. 10:16

New York/Berlín - Deutsche Bank má kvůli praní špinavých peněz z Ruska zaplatit 630 milionů dolarů (16 miliard Kč). Pokutu vyměřili regulátoři v USA a Británii. Německá bankovní jednička podle nich nevyužila "řady příležitostí" k odhalení, vyšetření a zastavení těchto praktik.

Deutsche Bank zaplatí v USA 95 milionů dolarů za podvod

05.01. 09:15

New York - Newyorský prokurátor Preet Bharara dnes oznámil, že Deutsche Bank zaplatí ve Spojených státech 95 milionů dolarů (2,4 miliardy Kč), aby urovnala obvinění z daňového podvodu.

Šéf německé centrální banky chce prověřit plán na záchranu italské Monte dei Paschi di Siena

26.12. 19:23

Berlín/Řím - Plán na státní záchranu třetí největší italské banky Monte dei Paschi di Siena je třeba pečlivě přezkoumat s ohledem na dodržování pravidel Evropské unie. V rozhovoru s listem Bild to řekl šéf německé centrální banky a člen rady Evropské centrální banky (ECB) Jens Weidmann.

Deutsche Bank zaplatí 7,2 miliardy dolarů za urovnání sporu kolem cenných papírů

23.12. 11:19

Frankfurt nad Mohanem - Deutsche Bank se dohodla s ministerstvem spravedlnosti USA, že zaplatí 7,2 miliardy dolarů za urovnání sporu kolem hypotečních cenných papírů. Německá vláda dohodu přivítala, neposkytla však žádné další podrobnosti. Podobné starosti jako německá banka má už i britská…

Deutsche Bank opět vrátila k zisku

27.10. 13:59

Frankfurt nad Mohanem - Deutsche Bank se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku, což mnhé analytiky překvapilo. Největší německá banka dnes oznámila, že vydělala 278 milionů eur (7,5 miliardy Kč) po rekordní ztrátě šest miliard eur před rokem.

Deutsche Bank se s USA nedohodla, akcie klesají

10.10. 11:26

Frankfurt nad Mohanem - Šéf Deutsche Bank John Cryan nedospěl v jednáních s USA k dohodě na konečné částce za urovnání sporu o prodeje hypotečních cenných papírů v minulém desetiletí. Akcie největší německé banky v reakci na tuto špatnou zprávu klesají.

Evropský bankovní sektor má slabiny, ale kráčí dobrým směrem, říká místopředseda EK Dombrovskis

06.10. 20:22

Washington – Místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis tvrdí, že evropský bankovní sektor funguje dobře a vyvíjí se správným směrem. A to i přesto, že některé německé a italské bankovní instituce mají potíže. Uvedla to agentura Reuters.

Ekonomický boj v Německu: Firmy podpořily Deutsche Bank, vláda ji chce hodit přes palubu

03.10. 09:28

Frankfurt nad Mohanem - Šéfové předních německých firem jako Siemens, Daimler, BASF, Munich Re, RWE a E.ON podpořili Deutsche Bank. Ta se kvůli hrozbě vysoké pokuty v USA dostala do potíží.

Propad akcií Deutsche Bank se zastavil, pomohl jim nový vývoj

Aktualizovali jsme 30.9.2016, 21:03, 30.09. 17:56

Berlín/Praha – I dnes pokračovalo prudké oslabení akcií Deutsche Bank, vůbec poprvé se tak jejich cena dostala pod hranici deseti eur. Na trhu narůstají obavy o budoucnost banky. Její akcie během dopoledne ztrácely až osm procent, později ale ztráty smazaly a zotavily se. Ještě více jim pak pomohly…

Špatná zpráva pro evropskou ekonomiku: Hrozí velká krize, varuje Paroubek

30.09. 17:28

Praha - Bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek se obává, že Evropě hrozí bankovní krize. Uvedl to v komentáři pro server EuroZprávy.cz.

Amerika ohrožuje globální ekonomiku, varuje deník

Aktualizovali jsme 30.9.2016, 16:26, 30.09. 10:23

Washington - Útok americké vlády na Deutsche Bank, kvůli němuž akcie největší německé banky spadly až o 20 procent a strhly s sebou také akcie dalších evropských bank, představuje vážnou hrozbu pro ekonomiku. Na nebezpečné aktivity Washingtonu upozornil list The Wall Street Journal (WSJ).

Amerika požaduje po Deutsche Bank 14 miliard dolarů

Aktualizovali jsme 16.9.2016, 10:56, 16.09. 09:31

Frankfurt/Washington - Ministerstvo spravedlnosti USA požaduje po Deutsche Bank, aby zaplatila 14 miliard dolarů za urovnání obvinění kolem prodeje hypotečních cenných papírů. Největší německa banka takovou sumu ale platit nehodlá, znamenalo by to pro ni značnou finanční zátěž.

Manažer prozradil pochybné praktiky Deutsche Bank

19.08. 16:38

New York/Berlín - Exmanažer největší německé banky Deutsche Bank Eric Ben-Artzi informoval americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) o pochybných účetních praktikách podniku. Získal tak nárok na vysokou odměnu, části peněz se ale vzdal.

reklama
Fotogalerie