Články k tématu: dieselgate

Europoslanci projednali aféru Dieselgate, jsou pro odškodnění majitelů aut

04.04. 16:05

Štrasburk - Europoslanci dnes projednali zprávu parlamentního výboru pro vyšetřování skandálu Dieselgate v automobilce Volkswagen a vyslovili se pro přísnější pravidla kontroly automobilových emisí a pro odškodnění podvedených majitelů aut.

Škoda Auto dostala povolení k úpravě 400.000 aut z dieselgate

03.04. 19:47

Berlín - Škoda Auto dostala povolení pro úpravu 400.000 aut, která měla software na manipulaci s emisními testy. Dnes to uvedl v Berlíně její šéf Bernhard Maier.

Kauza Dieselgate pokračuje. Škoda má řešení pro 300 tisíc aut

22.03. 16:39

Kosmonosy (u Mladé Boleslavi) - Škoda Auto dosud vytvořila řešení pro opravu 300.000 vozů z celkem 1,2 milionu aut značky postižených aférou dieselgate týkající se motorů způsobilých obcházet měření emisí. Třetina z nich, tedy zhruba 100.000 aut, již navštívila servis, kde jim upravili software…

reklama

Manažer VW zůstane ve vazbě, hrozí mu 169 let vězení

16.03. 22:44

Detroit - Manažer německé automobilky Volkswagen Oliver Schmidt zůstane v USA ve vazbě až do procesu, který je naplánován na leden 2018. Rozhodl o tom dnes americký federální soud. Je obviněn z trestných činů v 11 bodech obžaloby, může tak dostat až 169 let vězení.

Německá prokuratura podnikla razii v kancelářích Audi

15.03. 13:42

Wolfsburg - V rámci vyšetřování aféry Dieselgate dnes německá policie prohledala kanceláře a další prostory ve dvou největších továrnách výrobce luxusních vozů Audi. Automobilka uvedla, že s prokuraturou spolupracuje.

Volkswagen poprvé v USA přiznal vinu v emisním skandálu

10.03. 21:16

Detroit - Německý automobilový koncern Volkswagen dnes poprvé ve Spojených státech přiznal vinu ve skandálu kolem falšování testů emisí.

Důsledky emisního skandálu VW? Vyvolá v EU předčasnou smrt 1200 lidí, tvrdí výzkumníci

03.03. 21:19

Paříž - Massachusettský technologický institut v USA provedl studii týkající se emisí produkovaných v letech 2008 až 2015 upravenými vozy Volkswagenu prodanými v Německu. Výsledky dnes vydal časopis Environmental Research Letters.

Nový emisní skandál? Peugeot a Citroën mají problém

09.02. 21:21

Paříž - Trestní stíhání kvůli emisím naftových vozů nyní ve Francii hrozí i tamní automobilce PSA, která vyrábí modely Peugeot a Citroën.

VW kvůli aféře Dieselgate žaluje první velký německý zákazník

05.02. 16:55

Berlín - Automobilka Volkswagen čelí další žalově kvůli emisnímu skandálu Dieselgate. Podal ji německý distributor ryb Deutsche See, protože mu koncern poskytl špatné informace o vztahu k životnímu prostředí u flotily vozů, které si pronajal. Volkswagen uvedl, že ještě neviděl obvinění a nemůže se…

Manažerovi automobilky Volkswagen hrozí 169 let vězení

13.01. 09:35

Miami - Oliver Schmidt, obviněný manažer německé automobilky Volkswagen, skončil v USA ve vazbě bez možnosti propuštění na kauci. Zadržen byl v sobotu v Miami na letišti, když chtěl odcestovat domů z dovolené.

V Americe zatkli kvůli německé emisní aféře manažera Volkswagenu

10.01. 08:40

Washington - Během vyšetřování emisního skandálu německé automobilky Volkswagen byl ve Spojených státech zatčen první manažer, bývalý šéf amerického oddělení firmy Oliver Schmidt.

Jižní Korea poslala do vězení manažera VW

06.01. 12:13

Soul - Jeden z vedoucích pracovníků jihokorejské divize německého koncernu Volkswagen půjde na rok a půl do vězení. Trest dostal za falšování dokumentů o testech emisí a úrovně hluku, jehož cílem bylo získat potvrzení pro dovoz aut.

Bývalý šéf Volkswagenu má i přes skandál nárok vyplacení na 1,2 milionu eur

04.01. 14:22

Wolsburg - Bývalému šéfovi Volkswagenu Martinu Winterkornovi (69) s koncem loňského roku oficiálně vypršela pracovní smlouva, získal tak nárok na vyplacení důchodového příspěvku v hodnotě kolem 1,2 milionu eur. Z čela německého koncernu přitom odstoupil v září 2015 v důsledku emisního skandálu…

Eurokomisařka Jourová tlačí Volkswagen k odškodnění v Evropě

26.12. 21:51

Brusel - Eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost pohlaví Věra Jourová dál tlačí německou automobilku Volkswagen k tomu, aby odškodnila své evropské zákazníky za skandál kolem manipulace s testy emisí. Podle listu Die Welt pohrozila, že využije všech prostředků, aby zákazníkům…

Nedostatečná opatření proti porušování pravidel pro emise automobilů? Brusel zakročil proti ČR a dalším zemím

08.12. 14:39

Brusel - Evropská komise dnes zahájila právní kroky vůči sedmi členským zemím unie včetně Česka a Německa. Důvodem jsou nedostatečná opatření proti porušování pravidel pro emise automobilů.

Američané vyšetřují VW. Kvůli emisní aféře společnost údajně ničila dokumenty

12.11. 19:26

Washington - Na německou automobilku Volkswagen padlo podezření, že loni záměrně ničila dokumenty související s jejím emisním skandálem "Dieselgate". Kauzu už prošetřuje americká Federální komise pro obchod (FTC)

Americké úřady našly u Audi software pro obcházení testů

06.11. 16:02

Frankfurt - Kalifornský regulační úřad našel v některých vozech značky Audi ze skupiny Volkswagen další software, který umožňuje manipulovat s emisními testy.

Bývalý šéf VW Winterkorn se prý podílel na utajování manipulace s emisemi

25.09. 17:52

Berlín/Wolfsburg (Německo) - Bývalý generální ředitel německého automobilového koncernu Volkswagen Martin Winterkorn prý věděl o manipulaci s měřením emisí.

Evropská auta opravíme do podzimu 2017, slíbil VW Jourové

21.09. 20:00

Brusel - Automobilka Volkswagen uvede do podzimu příštího roku všechny své v EU prodané vozy do souladu s unijními pravidly o emisích.

VW zatím opravil pouze zlomek evropských aut z emisního skandálu

19.09. 18:31

Berlín - Německý automobilový koncern Volkswagen zatím v Evropě opravil méně než deset procent z 8,5 milionu naftových vozů. Těch se týká skandál kolem manipulací s měřením emisí.

Německé spolkové země chystají žalobu na Volkswagen

16.09. 14:09

Wiesbaden (Německo) - Německé země Hesensko a Bádensko-Württembersko zažalují automobilku Volkswagen o odškodné za újmu, kterou jim způsobil skandál kolem manipulace s emisemi. Uvedla to dnes ministerstva financí obou spolkových zemí.

Jeden z inženýrů VW se v USA přiznal k podílu na emisním skandálu

09.09. 19:27

Washington - Jeden z inženýrů německého automobilového koncernu Volkswagen se dnes u amerického soudu přiznal k podílu na skandálu kolem falšování testů emisí naftových vozů.

VW tvrdí, že emisním skandálem pravidla EU neporušil

08.09. 21:29

Frankfurt nad Mohanem/Brusel - Německá automobilka Volkswagen odmítá, že by v souvislosti se svým emisním skandálem porušila pravidla EU na ochranu spotřebitelů.

Jourová: Volkswagen porušil zákony ve většině zemí EU. Brusel chce zakročit

05.09. 09:08

Berlín - Podle eurokomisařky Věry Jourové automobilka Volkswagen porušila ve většině zemí Evropské unie zákony na ochranu spotřebitele. Aféra Dieselgate vypukla loni v září, když německý koncern přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut nainstaloval software umožňující manipulovat s testy…

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html