Články k tématu: havajské ostrovy

Na Havaji útočil muž původem z Česka. Pobodal bytnou, pak zastřelil policisty

20.01. 12:30

Muž původem z Česka pobodal v neděli na Havaji bytnou a zastřelil dva zasahující policisty. Dnes o tom informovala agentura AP s tím, že dům, ve kterém se incident stal, následně zachvátil požár, který se rozšířil do sousedství. Osud útočníka není znám. Motivem mohl být spor o vystěhování.

Výlet na havajskou horu skončil tragédií

28.12. 08:53

Havajští záchranáři našli na ostrově Kauai trosky vrtulníku a těla šesti ze sedmi osob, které byly na palubě. Vrtulník se pohřešoval od čtvrtečního večera a na palubě mělo být podle informací kromě pilota šest turistů, včetně dvou nezletilých. Oznámily to podle agentur AP a Reuters havajské úřady.

Havajský ostrov Maui zachvátil lesní požár, lidem na útěku pomohla známá celebrita

12.07. 14:10

Lesní požár na havajském ostrově Maui ve Spojených státech přiměl několik tisíc lidí opustit domovy a vedl také k přesměrování některých letů. Dnes o tom informovala agentura Reuters s tím, že plameny ve čtvrtek zachvátily přes 12 kilometrů čtverečních.

reklama

Hurikán Lane zeslábl na tropickou bouři. Havaji se vyhne, přesto natropil pěknou paseku

25.08. 20:57

Honolulu - Z hurikánu Lane, který ohrožoval Havajské ostrovy, je už jen tropická bouře. I tak ale živel na souostroví vyvolal prudké lijáky a bleskové povodně, zničena či poškozena byla řada domů. Zranění nejsou hlášena.

Havaj pustoší hurikán Lane. Hladina moře se zvedla o metr a půl

24.08. 11:32

Honolulu - Hurikán Lane zeslábl ze čtvrtého na třetí stupeň pětistupňové stupnice. Bouře přesto dál sužuje Havajské souostroví, hlavně Velký ostrov. Rychlost větru na pobřeží ostrova překračuje 200 kilometrů za hodinu.

K Havaji se blíží hurikán Lane. Školy a úřady zavírají, námořnictvo se stěhuje z Pearl Harboru

23.08. 07:52

Honolulu - Havajské ostrovy kvůli hurikánu Lane chystají masivní evakuaci obyvatel. Zavřené zůstanou až do konce týdne školy a část úřadů, na jednotlivých ostrovech se postupně otevírají nouzová ubytovací centra.

Havajs se připravuje na příchod hurikánu Lane

22.08. 21:12

Honolulu (USA) - K Havajským ostrovům míří hurikán Lane, který doprovází vítr o rychlosti 260 kilometrů v hodině.

Vulkán Kilauea devastuje Havaj. Další stovky domů v noci zničila láva

06.06. 07:55

Honolulu - Havajská sopka Kilauea po několika dnech relativního klidu opět vychrlila proudy lávy, které během noci na dnešek zničily až několik stovek domů. Podle místních úřadů jde o domy v rekreační oblasti Vacationland, která již byla evakuována, uvedla agentura AP.

Sopka Kilauea může bouřit měsíce. Oblaka kouře a popílku se dostala až 6400 kilometrů od Havaje

30.05. 15:55

Honolulu - Havajská sopka Kilauea stále nepolevuje v aktivitě a za poslední dva dny její láva zničila dvě desítky domů. Dnes o tom informovala zpravodajská stanice CNN s tím, že oblaka kouře a popílku se z Havaje dostala až na 6400 kilometrů vzdálené Mariánské ostrovy.

Havajská sopka vyvrhuje kusy skal, láva ohrožuje geotermální elektrárnu

23.05. 11:23

Honolulu - Láva z havajské sopky Kilauea se valí do moře, vyvolává exploze a vyvrhuje kusy skal ohrožujících okolní plavbu. Americké úřady podle agentury Reuters v úterý uzavřely šachty místní geotermální elektrárny, které utěsňují a ochlazují. Ve vnitrozemí se šíří jedovaté plyny a žhavé magma se…

Láva z havajské sopky Kilauea pronikla do moře. Vznikl toxický mrak

21.05. 12:25

Honolulu - Láva z havajského vulkánu Kilauea pronikla do oceánu a místní obyvatelé jsou kvůli tomu vystaveni dalšímu riziku spojeného s více než tři týdny trvající aktivitou sopky. U pobřeží se po styku lávy s mořskou vodou začaly tvořit toxické výpary, čímž se na ostrově Havaj výrazně snižuje…

Havajská sopka chrlí "fontány" lávy, obyvatelé a turisté nemají kudy utéct

21.05. 08:21

Honolulu - Láva z havajského vulkánu Kilauea během dneška podle očekávání zablokovala dálnici, která je hlavní únikovou trasou pro obyvatele pobřežních oblastí největšího havajského ostrova. Informovala o tom média. Živel, který Havajany sužuje už třetí týden, podle záchranářů začal bezprostředně…

Kilauea pustoší Havaj. Tisíce lidí přišly o své domovy

20.05. 10:59

Honolulu (USA) - Láva z havajského vulkánu Kilauea hrozí zablokovat silnici, která je hlavní únikovou trasou pro obyvatele pobřežních oblastí největšího havajského ostrova. Napsala to dnes agentura Reuters.

Z havajské sopky proudí mohutné vlny lávy, vzduch otrávily jedovaté plyny

19.05. 11:22

Honolulu (USA) - Z kráteru havajské sopky Kilauea se rychle šíří láva a policisté nabádají obyvatele a turisty, aby se vyhnuli kritickým místům. Žhavé magma vytéká zatím do dříve vyklizených oblastí, ale záchranáři přesto upozornili obyvatele okolních osad na možnost povinné evakuace. Sopka je…

Havajská sopka Kilauea už vyvrhuje velké kameny, mohou doletět až 19 kilometrů daleko

17.05. 08:32

Honolulu - Kráter havajské soply Kilauea vyvrhuje kameny velikosti mikrovlnné trouby, což může znamenat začátek explozivních erupcí ohrožující široké okolí. Oznámila to ve středu americká geologická služba USGS. Varovala, že lze očekávat sloupec prachu vysoký víc než šest kilometrů a vyvrhování…

Havaj: Aktivita sopky Kilauea nabírá na síle. Počet puklin roste, hrozí erupce

14.05. 11:59

Honolulu - Aktivita sopky Kilauea na ostrově Havaj, který je největší v Havajském souostroví, nabírá na síle, odejít do bezpečí proto musejí další stovky lidí. Láva, která uniká z takřka dvaceti puklin, dosud zničila 40 domů a dalších staveb, napsala dnes agentura AP.

Sopka na Havaji hrozí únikem magmatu, úřady zvažují evakuace

12.05. 12:23

Honolulu - Úřady na ostrově Havaj, který je největší na Havajském souostroví, se obávají zničujícího úniku magmatu z aktivní sopky Kilauea. Místní obyvatelé podle agentury Reuters obdrželi varovné textové zprávy, které je upozorňují na velice omezený, případně žádný čas na evakuaci v případě nových…

Na Havaji vládne kvůli sopce Kilauea stále pohotovost

05.05. 16:41

Honolulu - Na ostrově Havaj, který je největší na Havajském souostroví, stále platí vysoký stupeň pohotovosti kvůli aktivitě sopky Kilauea. Ta nepřestává chrlit lávu do obydlených oblastí, což přinutilo k evakuaci na 1700 lidí. Ostrovem už asi týden otřásají zemětřesení a odborníci i místní úřady…

Havajská sopka Kilauea chrlí lávu, úřady nařídily evakuaci obyvatel

04.05. 10:31

Honolulu - Erupce havajské sopky Kilauea přinutila úřady nařídit evakuaci okolo 1700 lidí z jižní části ostrova Havaj. Proud lávy začal téct do obydlené oblasti největšího havajského ostrova, informovala dnes agentura AP.

Poslední královská rezidence v USA v ohrožení? Havajská princezna bojuje o majetek

01.02. 15:17

Honolulu - Na Havaji v těchto dnes zuří neobvyklá právní bitva. Poslední havajská princezna Abigail Kinoiki Kekaulike Kawananakoaová (91) se dostala do problémů, které ohrožují financování okázalého paláce v Honolulu, jediné královské rezidence na území USA.

Falešný poplach na Havaji? Padají hlavy. Odstupují šéfové krizového štábu

31.01. 09:03

Honolulu - Dva vrchní civilní představitelé havajského úřadu pro řešení krizových situací, podali v úterý výpověď. Důvodem je falešný poplach před balistickou střelou, který 13. ledna vystrašil obyvatele havajských ostrovů.

Havaj vyděsil falešný poplach před raketou

13.01. 21:27

Honolulu (USA) - Obyvatele Havajských ostrovů dnes vyděsil poplach varující před okamžitou hrozbou útoku balistické rakety.

První zastávka na asijské cestě: Trump zavítal na Havajské ostrovy

04.11. 10:05

Honolulu – V pátek (v noci na dnešek SEČ) navštívil americký prezident Donald Trump v rámci cesty do Asie Havajské ostrovy. Zavítal na velitelství americké tichomořské flotily a do přístavu Pearl Harbor.

Honolulu si došlápne na chodce s mobilem, bude jim dávat pokuty

24.10. 15:42

Honolulu - Honolulu se ve středu stane prvním velkým americkým městem pokutujícím chodce, kteří během přecházení silnice sledují mobil nebo do něj něco ťukají. V USA zemřelo loni v důsledku střetu s automobilem téměř 6000 chodců.

reklama
Fotogalerie