Články k tématu: Homosexuálové

Manželství homosexuálů? Babiš s tím nemá problém, v ANO jsou ale neshody

07.04. 14:08

Premiér Andrej Babiš (ANO) nemá problém s novelou, která má uzákonit sňatky homosexuálů. V dnešním pořadu Partie televize Prima řekl, že na jednání poslaneckého klubu svého hnutí vystoupil ve prospěch návrhu. V hnutí ANO podle něj existují v této věci tři názorové proudy, za nejdůležitější považuje…

Češi milují černý humor a satiru. Ale... Co zbylo po seriálu Most!?

Aktualizovali jsme 4.3.2019, 15:48, 04.03. 09:29

Komentář Petra Šulky – Je to týden, co Česká televize odvysílala poslední díl seriálu Most! Ten se stal poněkud překvapivě hvězdou pondělních televizních a večerů a rekordy trhal i na internetu. Co však po sobě televizní pořád, o kterém se již dnes mluví jako, o fenoménu zanechal?

Jak se z ikony homosexuálů Martiny Navrátilové stal vyvrhel

Aktualizovali jsme 1.3.2019, 22:16, 27.02. 12:03

Komentář Petra Šulky – Martina Navrátilová nepochybně patří k legendám sportu a boje za práva homosexuálů. Tedy tím druhým už spíše není. Způsobila si to sama. Postavila se totiž proti nepřekročitelným dogmatům a dovolila si konstatovat zjevné.

reklama

ČT na pranýři: Okamura se rozčílil kvůli pohádce s lesbičkami

12.01. 20:56

Česká televize opět čelí krotoce kvůli pořadu odvysílanému na dětském kanálu ČT :D. Podle Aliance pro rodinu a předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury se veřejnoprávní stanice dopouští indoktrinace českých dětí, když ukazuje lesbický pár jako "normální rodinu".

Stalo se něco nečekaného: Kalousek má stejný názor jako Zeman

12.01. 09:44

Běžně si nevěří ani nos mezi očima, ale přece se v dnešní politice najdou témata, na kterých se prezident Miloš Zeman a někdejší ministr financí Miroslav Kalousek shodnou. V současnosti jde o téma manželství stejnopohlavních párů. Zeman včera na TV Barrandov připustil, že by takový zákon v případě…

Zeman brojí proti homosexuálům: Nemohou mít děti, neměli by být manželé

11.01. 08:01

Prezident Miloš Zeman uvažuje o tom, že bude vetovat případné uzákonění možnosti manželství pro homosexuály. Manželství je podle něj určeno k tomu, aby rodina vychovávala děti. Prezident to řekl v televizi Barrandov. Uvedl také, že uvažuje o tom, že by dal Řád Tomáše Garrigua Masaryka katolickému…

Papež vytáhl proti gayům: V církvi je nechce, homosexualitu má za módu

Aktualizovali jsme 2.12.2018, 17:42, 02.12. 09:10

Papež František je znepokojen tím, že homosexuálové mohou získat kněžské svěcení, a myslí si, že projevy náklonnosti ke stejnému pohlaví nemají mezi duchovenstvem co dělat. Vyplývá to z vyjádření, která poskytl pro knižní rozhovor, jenž se má v knihkupectvích objevit příští týden. Papež v něm mimo…

Rusko zakázalo gayům průvody, podle soudu porušuje lidská práva

27.11. 20:17

Ruské úřady porušují lidská práva osob s menšinovou sexuální orientací, když jim dlouhodobě zakazují pořádat manifestace. Rozhodl o tom dnes Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku. Sedm aktivistů se na něj letos obrátilo, protože ruské soudy po mnoho let blokují takzvané pochody…

Na průvod LGBT v Kyjevě zaútočili extremisté, policie nečinně přihlížela

18.11. 21:46

Krajně pravicoví radikálové a náboženští extremisté dnes v Kyjevě narušili pochod několika desítek aktivistů za práva sexuálních menšin. Na svých internetových stránkách o tom informuje Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda. Zaútočili také na novináře z Kanady.

K hranicím USA dorazila první část z karavany migrantů

12.11. 12:33

K hranicím USA dorazili první středoameričtí běženci z takzvané karavany, která před měsícem vyrazila z Hondurasu za lepším životem do Spojených států. Do mexického hraničního města Tijuana přijelo 85 migrantů, kteří se od skupiny už dříve oddělili. Zbytku karavany, která čítá na pět tisíc lidí,…

"Gayové budou vládnoucí třídou". Za kázání v katedrále sv. Víta padlo trestní oznámení

11.10. 19:23

Česká ženská lobby podává trestní oznámení na katolického kněze a bývalého ministra školství Petra Piťhu. Monsignor Piťha se podle právniček České ženské lobby mohl dopustit úmyslného šíření poplašné zprávy, když ve svém nedávném kázání ve svatovítské katedrále kritizoval tzv. Istanbulskou úmluvu.

Nemravné muslimky? Provozovaly lesbické hrátky, u soud je potrestal rákoskou

03.09. 16:12

Kuala Lumpur - Šest ran rákoskou dostaly dnes před zraky veřejnosti dvě muslimské ženy v Malajsii, které byly k tomuto trestu odsouzeny na základě islámského práva za lesbický sex. Výkon trestu odsoudily organizace pro lidská práva.

Plzní prošel průvod hrdosti sexuálních menšin Pilsen Pride, postavili se mu radikálové

25.08. 21:09

Plzeň - Centrem Plzně prošel už podruhé průvod hrdosti sexuálních menšin Pilsen Pride. Hned po zahájení akce, která byla podle organizátorů oslavou svobody, jim v úzké Dřevěné ulici zatarasila cestu skupina 40 odpůrců.

Konzervativci žádají čistku mezi homosexuálními kněžími

20.08. 21:59

Washington - Konzervativci v USA volají po čistce mezi homosexuálními kněžími. Odpůrci tak razantního kroku poukazují na to, že homosexuálů je v církevních službách mnoho a jen málo z nich o své orientaci promluvilo veřejně.

Průzkum ukázal postoje Němců: Gayové nevadí, muslimové ano

16.08. 20:33

Berlín - Většině Němců (70 procentům) by nevadilo, kdyby zjistili, že jejich dítě je homosexuálního zaměření. Naopak nedůvěra k muslimům je za poslední roky poměrně stabilní.

Festival Prague Pride. Prahou prošel průvod, zapojili se i politici

Aktualizovali jsme 11.8.2018, 19:27, 11.08. 16:18

Praha - Festival Prague Pride dnes vyvrcholil průvodem hrdosti sexuálních menšin. Účastníci letošního karnevalu se na téměř čtyřkilometrovou trasu z Václavského náměstí na Letnou vypravili krátce po 12:30. Akce se obešla bez problémů.

Salvini brojí proti homosexuálům: Nesouhlasí, aby oba partneři měli stejný nárok na rodičovství dítěte

10.08. 22:15

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini se postavil proti tomu, aby oba členové homosexuálních párů měli stejný nárok na rodičovství dítěte. V Itálii není povoleno náhradní mateřství a dvojice stejného pohlaví nemohou adoptovat děti. Schválení náhradního mateřství a "podobných děsů" nynější…

Kostarický nejvyšší soud uznal homosexuální sňatky, má to ale háček

10.08. 15:46

San José - Kostarický nejvyšší soud tento týden rozhodl ve prospěch homosexuálních sňatků. Parlament má nyní 18 měsíců na to, aby přijal příslušný zákon umožňující sňatky osob stejného pohlaví.

Prague Pride se blíží, už se šikují i houfy odpůrců

03.08. 17:13

Praha - V sobotu 11. srpna projde českou metropolí průvod Prague Pride. Vyrazí po poledni z Václavského náměstí přes ulici Na Příkopě na náměstí Republiky, odtud se vydá po Revoluční, Řásnovkou a Klášterskou na Dvořákovo nábřeží. Projde náměstím Curieových na Čechův most a za ním pak po schodech…

Berlínská gay pride je v plném proudu. V průvodu jdou desítky tisíc lidí

28.07. 18:17

Berlín - V Berlíně se dnes koná 40. ročník akce známé jako Christopher Street Day. Desetitisíce lidí jsou v duhovém průvodu na podporu sexuálních menšin. Řada mužů zvolila ženské oblečení s vysokými podpatky nebo naopak jen krátké trenýrky.

Rumunsko kvůli EU přiznalo homosexuálním párům právo na pobyt

18.07. 21:33

Bukurešť - Rumunsko-americký homosexuální pár má stejná práva na trvalý pobyt v Rumunsku jako jiné manželské páry sezdané v EU. Rozhodl o tom dnes rumunský ústavní soud.

Zakotvit do ústavy manželství jako svazku muže a ženy? Vláda nesouhlasí

10.07. 12:07

Praha - Babišova vláda na svém dnešním jednání nepodpořila navrhovanou ústavní ochranu manželství jako svazku muže a ženy. K jakékoliv změně listiny základních práv a svobod je podle legislativců třeba přistupovat zdrženlivě.

Londýnem prošel průvod homosexuálů. Přidal se muslimský starosta Khan i královské námořnictvo

07.07. 20:43

Londýn - Britskou metropolí dnes procházel průvod gayů, lesbiček a transsexuálů. Pořadatelé odhadli účast na 30 tisíc lidí, další zhruba milion přihlížejících lemoval ulice. Jednu z hlavních rolí v Pride in London dnes měla národní zdravotnická služba NHS, která slaví 70 let od založení.

Manželství pro homosexuály? Petici podepsalo přes 70 tisíc Čechů, dnes ji převzala Sněmovna

26.06. 15:16

Praha - Petici za manželství i pro homosexuály podepsalo za půl roku 70.350 lidí. Tři krabice podpisových archů dnes aktivisté z koalice organizací Jsme fér předali Sněmovně. Poslanci by měli projednávat novelu, pod kterou se podepsalo 46 zákonodárců a kterou podpořila Babišova vláda v demisi. Díky…

reklama

Fotogalerie