Články k tématu: Hurikán

USA čelí jedné z nejhorších katastrof v historii

09.09. 23:14

Miami (USA) - Neobvyklý a náhlý zrod čtyř velkých hurikánů v Atlantiku podnítil nové diskuse vědců o síle a četnosti extrémních povětrnostních jevů, napsala dnes agentura AFP. Podle Phila Klotzbacha z Coloradské univerzity vznikly v Atlantiku tři hurikány o síle větší než 144 kilometrů v hodině…

Na USA se řítí dva hurikány. Irmu následuje José

09.09. 15:30

Miami - Hurikán Irma, který postupuje k Floridě, zeslabil na čtvrtý stupeň z pětistupňové hurikánové škály. Informovalo o tom americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Hurikán ale stále provází velmi silný vítr, který dosahuje rychlosti až 249 kilometrů za hodinu. Irma nyní postupuje kolem…

Irma způsobila škody za miliardu eur

09.09. 15:20

Marigot (Svatý Martin) - Hurikán Irma, který pustoší karibskou oblast a blíží se k Floridě, způsobil na ostrovech Svatý Martin a Svatý Bartoloměj škody za nejméně 1,2 miliardy eur (asi 31 miliard korun).

reklama

Manželé Harvey a Irma se bouří proti jménům hurikánů

09.09. 10:11

Washington - Schluterovi z městečka Spokane na severozápadě USA letos oslavili 75. výročí svatby. Za svůj společný život už byli svědky mnoha historických událostí, ještě nikdy se jim ale nestalo, aby celé Spojené státy skloňovaly jejich jména.

Hurikán Irma míří na Floridu, Katia na Mexiko. Domovy opouští miliony lidí

09.09. 08:41

Havana/Miami - Hurikán Irma, který v předchozích dnech zpustošil ostrovy ve východním Karibiku a zabil nejméně 24 lidí, v noci na dnešek zasáhl východní pobřeží Kuby poté, co znovu zesílil na nejsilnější, pátý stupeň. Mexické pobřeží mezitím zasáhl hurikán Katia.

Hurikán José dosáhl čtvrtého stupně, míří na Malé Antily

08.09. 18:27

Washington - Hurikán José, který se přesouvá Atlantským oceánem směrem k ostrovům na severovýchodě Karibiku, zesílil na čtvrtý, druhý nejvyšší stupeň.

Hurikán Irma slábne. Exprezidenti vyzvali národ k solidaritě

08.09. 18:18

Washington - Šéf Federální agentury pro řešení krizových situací (FEMA) Brock Long dnes oznámil, že hurikán Irma část USA nevyhnutelně zpustoší. Přesnou trasu bouře však zatím nelze přesně vypčítat.

Hurikán Irma zeslábl na čtvrtý stupeň, na ostrově Svatý Martin dochází k rabování

08.09. 12:16

Miami - Hurikán Irma dnes zeslábl na druhou nejsilnější kategorii. Bouře je nicméně i nadále mimořádně nebezpečna. Vítr dosahuje až 250 kilometrů v hodině.

Floridské Miami nařídilo evakuaci, hurikán Irma se blíží

07.09. 10:58

Miami - Město Miami a také přilehlý okres Miami-Dade nařídily kvůli blížícímu se hurikánu Irma evakuaci. Opustit své domovy musí například obyvatelé Miami Beach či Key Biscayne. Irma je nejsilnějším hurikánem v Karibiku za poslední desetiletí, vichr dosahuje rychlosti téměř 300 km/h.

Hurikán Irma si v Karibiku vybírá krutou daň, ve státě Antigua a Barbuda zničil téměř všechny domy

07.09. 08:25

Miami - Hurikán Irma, který se přehnal přes ostrovy v severovýchodní části Karibiku, si už vyžádal nejméně sedm obětí. V ostrovním státě Antigua a Barbuda poničil 95 procent všech budov. Spoušť zanechal také na ostrově Svatý Martin a v Portoriku. Na příchod bouře se už připravují Dominikánská…

Hurikán Irma si podle Francie údajně vyžádal dva mrtvé

06.09. 22:05

Paříž - Hurikán Irma si na francouzské části karibského ostrova Svatý Martin a na ostrově Svatý Bartoloměj vyžádal nejméně dva mrtvé a dva vážně zraněné.

Bahamy vyhlásily největší evakuaci v historii, bojí se hurikánu Irma

06.09. 09:10

Miami - Hurikán Irma se těsně přiblížil k Závětrným ostrovům, jejichž sever během několika hodina zasáhne. Bahamský premiér Hubert Minnis vyhlásil stav ohrožení a oznámil, že vláda nařídila povinnou evakuaci ostrovů v jižní části státu, která je největší v historii.

Hurikán Irma se žene na Karibik, dosáhl už čtvrtého stupně

05.09. 09:02

Washington - Hurikán Irma, který se přesouvá z východního Atlantiku nad severovýchodní část Karibiku zesílil na čtvrtý z pěti stupňů Saffirovy-Simpsonovy stupnice. Podle agentury AP to dnes oznámilo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Severní část Malých Antil by měl hurikán zasáhnout v…

Požár v chemičce u Houstonu vyhasl

01.09. 18:54

Houston - Požár v zaplavené chemičce Arkema u Houstonu samovolně vyhasl. V areálu chemičky jsou uskladněné látky, které jsou bez chlazení nestabilní. Ve čtvrtek továrnou otřáslo několik výbuchů, následně vypukl požár.

Na USA se řítí bouře Irma, může být ničivější než Harvey

31.08. 19:57

Washington - Tropická bouře Irma, která se zformovala ve východním Atlantiku, dnes zesílila na hurikán. Zatím dosahuje druhé kategorie na pětistupňové škále hurikánů, už dnes v noci by ale mohla dosáhnout nejvyššího stupně. Informovala o tom dnes agentura EFE s odvoláním na americké Národní…

Hurikán Harvey v Houstonu způsobil povodně, lidé museli utéct na střechy budov

27.08. 21:10

Houston - Kvůli záplavám způsobeným hurikánem a posléze tropickou bouří Harvey se musely tisíce lidí v texaském Houstonu uchýlit na střechy budov či na jiná vyvýšená místa. Voda začala v Houstonu pronikat až do druhých pater budov a mnohé komunikace jsou neprůjezdné. 

Hurikán Harvey zpustošil Texas, způsobil záplavy i úmrtí. Evakuovány byly desetitisíce lidí

27.08. 18:24

Houston - Americký stát Texas o víkendu zasáhl hurikán Harvey, který způsobil nejméně dvě úmrtí. Hurikán již během soboty zeslábl v pouhou tropickou bouři, Texas se ale nadále potýká se záplavami, které Harvey vyvolal. Prezident Spojených států Donald Trump vyhlásil stav přírodní katastrofy a hodlá…

Kvůli hurikánu Harvey je uzavřeno letiště v texaském Houstonu

27.08. 14:52

Corpus Christi (USA) - Záchranáři na řadě míst Texasu pomáhají lidem ohroženým přívaly vody, které vyvolal hurikán Harvey. Postiženo je například letiště v Houstonu, které muselo být uzavřeno.

Hurikán Harvey si v Texasu vyžádal už dvě oběti a 14 zraněných

27.08. 11:01

Houston (USA) - Hurikán Harvey, který se v sobotu už změnil v tropickou bouři, si v americkém státě Texas vyžádal nejméně dvě oběti a 14 osob bylo zraněno.

Texasem se prohnal hurikán Harvey, teď hrozí záplavy

27.08. 10:14

Houston (Texas) - Před silnými záplavami způsobenými hurikánem Harvey varoval texaský guvernér Greg Abbott. Ve městech Houston a Corpus Christi dosud podle něj spadlo až 50 centimetrů srážek a očekává se, že do poloviny nadcházejícího týdne by mohl spadnout až jeden metr srážek.

USA hlásí na následky hurikánu Harvey první úmrtí

26.08. 23:13

Houston - Při požáru domu v texaském městě Rockport zasaženém hurikánem Harvey zemřel jeden člověk. Oznámil to dnes starosta města Charles J. Wax. Jde o první úmrtí, které americké úřady v souvislosti s hurikánem Harvey ohlásily.

Hurikán Harvey se nad Texasem změnil v tropickou bouři

26.08. 23:12

Houston - Hurikán Harvey v noci na dnešek udeřil na americký stát Texas. Následně zeslábl v tropickou bouři.

Hurikán Harvey zasáhl americký Texas, pustoší město Rockport

Aktualizovali jsme 26.8.2017, 19:36, 26.08. 11:36

Corpus Christi (USA) - Hurikán Harvey, který dnes nad ránem SELČ udeřil na pobřeží amerického státu Texas, způsobil velké škody v desetitisícovém městečku Rockport, jehož dvě třetiny obyvatel byly evakuovány.

K Texasu dorazil hurikán Harvey, Trump vyhlásil stav přírodní katastrofy

26.08. 08:33

Houston - K pobřeží amerického státu Texas dorazil hurikán Harvey, který postupně zesílil na čtvrtý stupeň pětibodové škály. Média varují, že Harvey by se mohl stát nejsilnějším hurikánem na území Spojených států od dob, kdy americké pobřeží zpustošil hurikán Katrina v roce 2005.

reklama
Fotogalerie