Články k tématu: Jemen

"Smrt Americe, smrt Izraeli!" V Jemenu panuje napětí, lidé dnes pohřbili oběti čtvrtečního náletu

13.08. 21:57

Saná - Do metropole severojemenské provincie Saada se dnes sjely tisíce lidí. Důvodem byl pohřeb 51 obětí čtvrtečního bombardování, mezi nimiž je i 40 dětí.

Masakr dětí v Jemenu pobouřil svět: Byl to nejhorší války, zní z OSN

10.08. 16:02

Saná - Při čtvrtečním náletu arabské koalice v severojemenské provincii Saada zahynuly desítky lidí, mezi nimiž bylo mnoho dětí. Jemenští šíitští povstalci jsou ochotni spolupracovat při vyšetření masakru.

Při bombardování jemenského přístavu Hudajdá zemřelo více než 20 lidí, další jsou zraněni

02.08. 21:00

Saná - Dnešní bombardování jemenského přístavu Hudajdá si vyžádal více než 20 mrtvých a několik desítek zraněných. Přístav Hudajdá je hlavní vstupní branou pro zásobování země, která je na pokraji hladomoru.

reklama

Bitva o letiště v přístavu Hudajdá začala, arabská koalice shazuje bomby

19.06. 10:37

Saná - Dobytí přístavu Hudajdá by bylo pro koalici v čele se Saúdskou Arábií zásadním vítězstvím, protože jde o klíčové místo, který se šíitští povstalci (Hútíové) zásobují a jímž také proudí humanitární pomoc do Jemenu. Dnes začala bitva o letištní komplex.

Útok arabské koalice na jemenský přístav Hudajdá si vyžádal už 39 mrtvých, civilisté prchají

14.06. 18:07

Aden - Jemenský přístav Hudajdá, který kontrolují šíitští povstalci, je už druhým dnem bombardován koalicí v čele se Saúdskou Arábií. Při bojích asi dva kilometry od jižní brány města přišlo dnes o život 30 rebelů a devět příslušníků provládních sil.

Klíčový moment konfliktu v Jemenu? Vypukla bitva o přístav Hudajdá

13.06. 09:59

Praha - V Jemenu začala bitva o klíčové přístavní město Hudajdá, které ovládají povstalci. Ofenzívu vede mezinárodní koalice pod velením Saúdské Arábie. OSN a humanitární organizace již z oblasti stáhly své zahraniční zaměstnance.

Do kterých státu nejezdit na dovolenou? Slovensko vydalo varování

12.06. 16:11

Bratislava - Letní turistická sezóna je za dveřmi a slovenské ministerstvo zahraničí vydalo varování svým občanům. Neměli by cestovat do Iráku, Libye, Sýrie, Jemenu a Somálska. Pro tyto země platí nejvyšší stupeň výstrahy.

Červený kříž kvůli bezpečnosti stáhl z Jemenu 71 zaměstnanců

07.06. 19:42

Ženeva - Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) dnes oznámil, že stáhl z Jemenu 71 svých zaměstnanců. Učinil tak kvůli bezpečnosti.

U Jemenu se utopily desítky etiopských migrantů

06.06. 21:51

Ženeva - Šestačtyřicet etiopských migrantů dnes utonulo při ztroskotání lodi, která měla namířeno do Jemenu. Dalších 16 osob se stále pohřešuje.

Plánujete dovolenou? Těmto 10 zemím se určitě vyhněte

04.06. 08:08

Na planetě existují země, které jsou sice zajímavé, ale rozhodně to nejsou žádné turistické ráje. Americký server womensarticle přináší seznam deseti zemí, ve kterých je dovolená jen na vlastní nebezpečí.

Jemenci odpálili raketu Badr-1, Saúdové ji záhy zlikvidovali

21.05. 08:27

Rijád - Saúdskaorabská protivzdušná obrana sestřelila balistickou raketu vypálenou z Jemenu na letiště v Džizánu na jihu Saúdské Arábie. Jemenští šíitští povstalci oznámili, že vypálili na letiště raketu Badr-1.

Občanská válka v Jemenu trvá, nejméně 115 mrtvých za posledních 48 hodin +VIDEO

12.05. 17:19

Saná - Nejméně 115 lidí zemřelo za poslední dva dny při bojích mezi provládními silami a šíitskými povstalci v západním Jemenu. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na vládní zdroje. Další desítky osob na obou stranách konfliktu byly raněny. Provládní jednotky převzaly kontrolu nad…

Pentagon lhal a oklamal lidi? USA vedou tajnou válku, píše se v USA

Aktualizovali jsme 11.5.2018, 22:13, 11.05. 13:14

Pentagon a Trumpova administrativa evidentně klamaly Američany ohledně rostoucího angažmá americké armády ve válce v Jemenu, nebere si servítky editorial serveru New York Times. Vlivný deník v něm konstatuje, že ačkoliv s konfliktem údajně Spojené státy neměly mít co do činění, ukazuje se, že v…

V Jemenu byla zahájena vakcinace proti choleře

07.05. 21:40

Saná - V Jemenu byla o víkendu zahájena první vakcinační kampaň proti choleře. Stalo se tak 18 měsíců poté, co v zemi zmítané válkou propukla epidemie této nemoci. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně zatím nemá povolení očkovat v celé zemi. S odkazem na dnešní sdělení WHO o tom…

Jemen: nálet na ulici v Saná zabil nejméně šest lidí

07.05. 14:10

Saná - Nejméně šest mrtvých a 30 zraněných si vyžádaly dnešní nálety na rušnou centrální část jemenské metropole Saná. Letadla zasáhla také prezidentský palác, který využívají šíitští povstalci, kteří od roku 2014 mají Saná pod kontrolou. Uvedla to agentura AP. Zatím není jasné, zda jsou mezi…

Rusko není jediné. Jak operuje americká armáda v utajení?

Aktualizovali jsme 6.5.2018, 22:20, 06.05. 10:22

Washington/Rijád/San'á - Válka v Jemenu je mimo centrum světové dění. Důvodem je její lokálnost, chaotičnost a „neprodejnost.“ Ačkoliv i zde jako v Sýrii bojují Saúdská Arábie s Íránem, pro většinu světa se stále jedná o záležitost nemající větší globální přesah, např. významně přispívající k…

Jemenští povstalci dostali tvrdý úder, nálet zabil dva jejich vůdce

28.04. 08:49

Saná/Rijád - Dva vůdci povstaleckých Húsíů v Jemenu dnes přišli o život při náletu koalice pod vedením Saúdské Arábie. Oznámila to saúdská státní televize Al-Ichbáríja. Podle státních médií při úderu zahynuly rovněž desítky dalších bojovníků.

Saúdouvé zabili vůdce jemenský rebelů

23.04. 19:39

Saná - Politický šéf šíitských povstalců v Jemenu byl zabit při náletu koalice v čele se Saúdskou Arábií. S odkazem na dnešní sdělení povstalců to uvedla agentura AFP. Sálih Sammád, který byl nejvýše postaveným povstaleckým politikem, přišel o život 19. dubna při koaličním náletu v západojemenské…

Jemen vrací úder: odpálili dvě rakety proti Saúdské Arábii

23.04. 18:07

Rijád  - Jemenští šíitští povstalci Húsíové vypálili dvě balistické střely na zařízení ropné společnosti Saudi Aramco v přístavním městě Džizán, které leží na jihu Saúdské Arábie. Podle saúdskoarabského státního tisku obě střely zneškodnila protivzdušná obrana, nikdo nebyl zraněn a žádná budova…

Svatebčané v Jemenu byli napadeni letadly, výsledkem je 20 mrtvých včetně ženicha a nevěsty

23.04. 12:35

Saná - Při náletu arabské koalice zemřelo v neděli na severu Jemenu až 20 účastníků svatby. Oznámila to dnes jemenská televize Al-Masíra. Z jižního města Táizz jsou dnes hlášeny boje mezi provládními jednotkami a radikály.

Ozbrojenci zabili v Jemenu pracovnici Červeného kříže

21.04. 14:14

Saná - Při útoku ozbrojenců na humanitární vůz ve válkou zmítaném Jemenu dnes zemřela libanonská pracovnice Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK). S odkazem na nejmenované bezpečnostní zdroje a sdělení MVČK o tom informovala agentura AP.

Začal 29. summit Ligy arabských států. Program je pořádně nabitý

15.04. 21:23

Dauhá - Na 29. summitu Ligy arabských států (LAS), který dnes začal v Dahránu se má jednat mimo jiné o válkách v Sýrii, Jemenu a Libyi, o izraelsko-palestinském konfliktu, boji proti terorismus či sporu některých arabských zemí s Katarem.

Při náletu na jihozápadě Jemenu zemřelo 15 lidí, včetně dětí

09.04. 18:39

Saná - Nálet arabské koalice si dnes ve městě Táizz na jihozápadě Jemenu vyžádal nejméně 15 mrtvých. Mezi oběťmi jsou i děti. Saúdská Arábie kvůli bombardování v Jemenu dlouhodobě čelí kritice ochránců lidských práv, kteří upozorňují na vysoký počet civilních obětí. Rijád to dlouhodobě odmítá.

Saúdskoarabská armáda sestřelila jemenskou raketu

04.04. 22:20

Rijád - Jemenští šíitští povstalci dnes vypálili raketu na zásobníky ropy na jihozápadě Saúdské Arábie. Saúdskoarabská protiraketová obrana raketu podle televize Al-Ichbáríja sestřelila.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie