Články k tématu: Jemen

Saúdská Arábie ztratila stíhačku. Sestřelili jsme ji, tvrdí jemenští šíité

07.01. 20:29

Saná - Šíitští povstalci v Jemenu dnes oznámili, že sestřelili bojový letoun patřící nepřátelské koalici vedené Saúdskou Arábií. Rijád ale uvedl, že stroj havaroval v důsledku technického problému.

Emiráty se zbraní od Norska zatím nedočkají. Severská země obchod pozastavila

03.01. 15:42

Oslo/Saná - Norsko pozastavilo prodej zbraní a munice Spojeným arabským emirátům. Jde prý pouze o preventivní opatření, protože nic nenasvědčuje tomu, že právě norské zbraně jsou využívány v Jemenu.

Při náletech koalice vedené Rijádem v Jemenu zemřelo 68 civilistů

28.12. 14:23

Saná - Při úterním náletu mezinárodní koalice vedené Saúdskou Arábii na město ovládané povstalci v Jemenu zemřelo 54 civilistů, včetně osmi dětí.

reklama

Při bombardování vesnice v Jemenu arabskou koalicí opět umírali civilisté

27.12. 15:54

Saná - Vojenská koalice pod vedením Saúdské Arábie bombardovala obec v jemenské provincii Táiz, kterou ovládají šíitští rebelové. Dvacet lidí, z toho 13 civilistů, zemřelo a nejméně dvě desítky další osob utrpěly zranění.

Boje v Jemenu stále nekončí. Od neděle padlo přes 60 rebelů a vojáků

25.12. 18:15

Saná - Při nových bojích v jemenské provincii Hudajdá bylo od neděle zabito přes 60 šíitských povstalců a provládních vojáků. Město Hudajdá je významným přístavem na pobřeží Rudého moře, kudy do země přichází velká část dovozového zboží. Město s přístavem ovládají Húsíové.

Při náletusaúdskoarabské koalice zemřelo v Jemenu deset lidí

24.12. 09:52

Saná - Při sobotních náletech v jemenské metropoli Saná zahynulo nejméně 10 lidí a 25 dalších utrpělo zranění. Stíhačky proti šíitským rebelům vyslala arabská koalice v čele se Saúdskou Arábií.

Jemenští povstalci chtěli raketou zničit královský palác

19.12. 15:42

Rijád - Saúdskoarabská protivzdušná obrana dnes zneškodnila raketu vypálenou na Rijád z Jemenu. Útokpotvrdili šíité bojující v Jemenu. Mluvčí šíitů řekl, že povstalci použili balistickou raketu Volcano 2-H a mířili na královský palác.

Válka se vyostřuje: Kvůli situaci v Saná Rusko odvolalo z Jemenu své diplomaty

12.12. 17:00

Saná - Situace v Jemenu, kde od roku 2014 probíhá občanské válka, se v posledních dnech opět vyostřila. Z metropole Saná byli proto letecky evakuováni zaměstnanci ruské ambasády a další ruští občané.

Při náletech saúdské koalice zemřelo na severozápadě Jemenu 26 povstalců

10.12. 20:21

Saná - Při náletech arabské koalice na pozice povstalců na severozápadě Jemenu dnes zemřelo nejméně 26 šíitských bojovníků. Situace v zemi zmítané občanskou válkou se vyostřila poté, co jemenský exprezident Alí Abdalláh Sálih před týdnem vyzval saúdskou koalici k dialogu.

V Jemenu v tichosti pohřbili exprezidenta Sáliha, zabili ho povstalečtí Húsíové

10.12. 10:29

Sana - Nedaleko jemenské metropole byl v sobotu v tichosti pohřben exprezident Alí Abdalláh Sálih, kterého na začátku týdne zabili jeho někdejší spojenci, povstalečtí Húsíové.

Koalice zesílila nálety na Jemen

06.12. 14:47

Saná - Koalice pod vedením Saúdské Arábie dnes brzy ráno zesílila letecké údery na Jemen. Příznivkyně bývalého prezidenta Alího Abdalláha Sáliha, kterého Húsíové zabili v pondělí, se dnes na různých místech Saná dožadovaly vydání jeho pozůstatků.

Boje v Saná mají od pátku podle Červeného kříže přes 230 obětí

05.12. 14:17

Saná - Boje v jemenské metropoli si od pátku vyžádaly životy 234 lidí. Zraněno je na 400 osob. V noci na dnešek pokračovaly nálety především na centrum města. Smrt exprezidenta vyvolala kritické reakce zejména ze strany arabských zemí.

V Jemenu pokračují boje. Byl zabit exprezident, vůdce šíitských povstalců

04.12. 15:54

Saná - V bojích v jemenské metropoli Saná byl dnes zabit bývalý prezident Alí Abdalláh Sálih. Jemenský prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí nabídne amnestii všem členům opozice, kteří ukončí spolupráci s povstaleckými šíity. Na rebely útočí letectvo arabské koalice v čele se Saúdskou Arábií. Podle…

Saúdská koalice pokračuje v bombardování, cílem byla pozice Húsíů v Saná

03.12. 12:47

Aden (Jemen) - Saúdská koalice v noci na dnešek letecky zaútočila na pozice šíitských Húsíů v jemenské metropoli Saná, informovali místní obyvatelé a média.

Saúdská Arábie musí zcela ukončit blokádu, žádá OSN. Jemen je na pokraji hladomoru

01.12. 13:06

Aden - Úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) nalého na arabskou koalici, aby okamžitě a zcela ukončila dopravní blokádu Jemenu, kde je až osm milionů lidí na pokraji hladomoru.

Jemenští povstalci vystřelili raketu na cíl v Saúdské Arábii

30.11. 22:31

Saná/Rijád- Jemenští šíitští povstalci dnes oznámili, že provedli úspěšný test balistické rakety středního doletu. Zasáhla podle nich vojenský cíl v Saúdské Arábii, oznámila povstalecká televize Al-Masíra.

Islámský stát odpálil bombu u jemenského ministerstva financí v Adenu

29.11. 09:04

Aden - Bomba nastražená ve vozu před ministerstvem financí v jihojemenském městě Aden zabila dvě osoby a další tři lidé jsou v kritickém stavu. K atentátu se přihlásil Islámský stát, který využívá chaosu v zemi způsobeném občanskou válkou.

Konec blokády? Do Jemenu připlula po třech týdnech první humanitární loď

26.11. 18:01

Saná - Do jemenského přístavu Hudajdá dnes po třítýdenní dopravní blokádě připlula loď s nákladem 5500 tun mouky. Země, která se od roku 2014 zmítá v občanské válce, nutně potřebuje humanitární pomoc.

Americký bojový dron v Jemenu zlikvidoval sedm členů Al-Káidy

26.11. 11:35

Saná - Bezpilotní letoun v noci na dnešek zabil sedm členů odnože teroristické sítě Al-Káida v Jemenu. Bojový dron zřejmě patřil Spojeným státům.

Arabská koalice podnikla nálety v Jemenu, zahynulo přes 70 rebelů

25.11. 13:16

Saná - Při náletech arabské koalice severně od Saná přišlo o život přes 70 šíitských povstalců. Občanská válka v Jemenu trvá od roku 2014, podle oficiálních statistik zahynulo více než 10 tisíc lidí.

Důsledek blokády: V Jemenu dochází pohonné hmoty, problém je i s léky

24.11. 18:00

Saná – Agentura Reuters s odvoláním na zprávu Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) uvádí, že zásoby pohonných hmot v Jemenu zřejmě v nadcházejícím týdnu dojdou. Největší společnosti, které je dovážení, prý už nebudou do konce tohoto týdne schopny zásobovat místní spotřebitelský…

Koalice pod velením Saúdů brzy otevře přístavy a letiště v Jemenu

13.11. 10:44

Rijád/Aden - Koalice pod vedením Saúdské Arábie, která v Jemenu bojuje s šíitskými povstalci, znovu otevře letiště a přístavy v této nejchudší arabské zemi. Jedná se o přístavy Aden a Mukallá na jižním pobřeží v Adenském zálivu a o přístav Muchá na západním pobřeží při ústí Rudého moře.

Koalice vedená Soudskou Arábií bombardovala ministerstvo obrany v Jemenu

11.11. 10:23

Saná - Koalice pod velením Saúdské Arábie v pátek podnikla dva nálety na ministerstvo obrany v jemenské metropoli Saná, kterou ovládají povstalci.

Saúdská Arábie povoluje blokádu, vyhladovění v Jemenu však stále hrozí milionům obyvatel

10.11. 15:33

Aden - Arabská koalice pod velením Saúdské Arábie otevřela jeden pozemní přechod v Jemenu. Uvolnila tak blokádu, kterou zavedla na začátku týdne. OSN požadovala otevření tras, aby mohly pokračovat humanitární operace v zemi, kterou od roku 2014 sužuje občanská válka.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací