Články k tématu: Jemen

Kam putují humanitární příspěvky? Většina z nich se rozkrade

31.12. 11:05

Do Jemenu proudí mezinárodní humanitární pomoc za miliardy dolarů, a přesto miliony tamních obyvatel čelí hladu. Podle zjištění agentury AP se valná část pomoci k adresátům nedostane a je rozkradena.

Při útoku dronu v Jemenu zemřelo šest členů al-Káidy

25.11. 19:50

Při náletu bezpilotního letounu v centrální části Jemenu zahynulo šest údajných členů teroristické sítě Al-Káida, uvedla agentura Reuters s odvoláním na jemenské bezpečnostní zdroje a místní obyvatele.

Arabská koalice se probíjí k přístavu Hudajdá. Konec jemenské války na obzoru?

04.11. 20:22

Jemenské vládní síly, které v zemi bojují s arabskou koalicí proti šíitským povstalcům, se přiblížily rudomořskému přístavu Hudajdá. Uvedla to dnes agentura Reuters. Boje se soustředí na oblasti kolem letiště, poblíž vjezdu východně od města a okolí univerzity, která leží čtyři kilometry od…

reklama

Peklo jemenské války: Dívka (†7) ze šokující fotky zemřela hlady

03.11. 12:36

V uprchlickém táboře na severu Jemenu zemřela hlady sedmiletá dívka Amal Husajnová, jejíž fotografie v reportáži amerického deníku The New York Times tento týden vyvolala šok a pobouření na sociálních sítích. Fotograf chtěl smutným obrázkem holčičky vyzáblé na kost upozornit na zhoršující se…

Proč musel zemřít saúdský novinář? Objevily se nové informace, případ nabírá jiný směr

29.10. 14:38

Zavražděný novinář Džamál Chášukdží chtěl zveřejnit informace o tom, že Saúdská Arábie v Jemenu použila chemické zbraně. Británie navíc věděla již tři týdny před Chášukdžího vraždou, že se Rijád chystal novináře unést. S odvoláním na tvrzení Chášukdžího blízkého přítele a zdroje v britských…

Komise OSN může nadále vyšetřovat zločiny v Jemenu

28.09. 17:39

Rada OSN pro lidská práva dnes prodloužila mandát vyšetřovatelům, kteří se zabývají situací v Jemenu. Členové rady hlasovali v Ženevě v poměru 21 proti osmi hlasům pro zachování vyšetřovatelského týmu, jehož členové ve své minulé zprávě konstatovali, že v Jemenu dochází k válečným zločinům. Tamní…

Zapomenutá válka v Jemenu, ve které má ruce od krve i Západ

Aktualizovali jsme 23.9.2018, 17:04, 22.09. 07:05

Jemen je země plná protikladů. Země vnitřně rozervaná nejen intervencí ze zahraničí, ale sporý mezi kmeny a náboženským vyznáním. Již před zahájením války v roce 2015 to byla jedna z nejchudších zemí planety, která měla za sousedy jedny z nejbohatších zemí planety. Navíc položená na strategickém…

Jemen je na pokraji existenční krize. Hladomor hrozí dalšímu milionu dětí

19.09. 16:25

Saná - Dalšímu milionu dětí ve válkou zmítaném Jemenu hrozí hladomor, oznámila organizace na ochranu dětí Save the Children. Hladem podle ní v současnosti trpí 5,2 milionu jemenských dětí. Za tragickou situací stojí válka, v jejímž důsledku stále rostou ceny jídla, zatímco se propadá jemenská měna.…

U přístavu Hudajdá v Jemenu vypukly těžké boje, 84 mrtvých

09.09. 18:00

Hudajdá - Boje v okolí jemenského přístavního města Hudajdá si v uplynulých 24 hodinách vyžádaly 84 mrtvých včetně 11 příslušníků provládních sil a 73 šíitských rebelů, kteří jsou známí jako Húsíové. S odkazem na zdroje v místní nemocnici o tom dnes informovala agentura AFP.

Lidé v Jemenu protestovali proti ekonomické krizi

02.09. 18:58

Aden (Jemen) - Stovky demonstrantů dnes v ulicích přístavního města Aden na jihu Jemenu vyjádřily nesouhlas se zhoršující se ekonomickou situací země, ve které od roku 2014 zuří občanská válka.

Útok v Jemenu, při němž zemřelo 50 lidí, byla chyba, přiznala koalice

01.09. 21:42

Rijád - Letecký útok arabské koalice v čele se Saúdskou Arábií, při kterém minulý měsíc zemřelo 51 lidí, včetně 40 dětí, neměl vojenské opodstatnění, staly se chyby.

Válečné zločiny v Jemenu? Arabská koalice zkritizuje zprávu OSN

30.08. 07:53

Rijád - Arabská koalice vedená Saúdskou Arábii, která bojuje proti šíitským povstaleckým Húsíům v Jemenu, zkritizovala novou zprávu o Jemenu, kterou zpracovali experti pověření OSN. Prý je nepřesná.

Experti OSN sepsali ostrou zprávu o konfliktu v Jemenu, kritizují mezinárodní koalici

28.08. 15:03

Saná/Ženeva - Bojové akce v Jemenu, které řídí mezinárodní koalice vedená Saúdskou Arábií, by mohly být považovány za válečné zločiny. Civilisty ohrožují ale i šíitští povstalci. Stojí to v nové zprávě expertů OSN.

Při bojích v Jemenu zahynul vysoce postavený vůdce Al-Káidy

25.08. 18:22

Saná - Při bojích v Jemenu před týdnem zahynul Ghálib Zajdí, vysoce postavený velitel místní odnože teroristické sítě Al-Káida. Informovala o tom agentura AP.

Další masakr civilistů? Arabská koalice údajně provedla nálety na uprchlický tábor v Jemenu

24.08. 12:32

Saná - Koalice vedená Saúdskou Arábií má na svém kontě v Jemenu další masakr civilistů. Čtvrteční nálety na západě země si podle šíitských povstalců vyžádaly životy 26 lidí, včetně čtyř žen a 22 dětí.

Jemenu hroí nová epidemie cholery

22.08. 21:21

New York - Jemenu hrozí třetí vlna epidemie cholery. Řekl to dnes mluvčí OSN Stéphane Dujarric.

"Smrt Americe, smrt Izraeli!" V Jemenu panuje napětí, lidé dnes pohřbili oběti čtvrtečního náletu

13.08. 21:57

Saná - Do metropole severojemenské provincie Saada se dnes sjely tisíce lidí. Důvodem byl pohřeb 51 obětí čtvrtečního bombardování, mezi nimiž je i 40 dětí.

Masakr dětí v Jemenu pobouřil svět: Byl to nejhorší války, zní z OSN

10.08. 16:02

Saná - Při čtvrtečním náletu arabské koalice v severojemenské provincii Saada zahynuly desítky lidí, mezi nimiž bylo mnoho dětí. Jemenští šíitští povstalci jsou ochotni spolupracovat při vyšetření masakru.

Při bombardování jemenského přístavu Hudajdá zemřelo více než 20 lidí, další jsou zraněni

02.08. 21:00

Saná - Dnešní bombardování jemenského přístavu Hudajdá si vyžádal více než 20 mrtvých a několik desítek zraněných. Přístav Hudajdá je hlavní vstupní branou pro zásobování země, která je na pokraji hladomoru.

Bitva o letiště v přístavu Hudajdá začala, arabská koalice shazuje bomby

19.06. 10:37

Saná - Dobytí přístavu Hudajdá by bylo pro koalici v čele se Saúdskou Arábií zásadním vítězstvím, protože jde o klíčové místo, který se šíitští povstalci (Hútíové) zásobují a jímž také proudí humanitární pomoc do Jemenu. Dnes začala bitva o letištní komplex.

Útok arabské koalice na jemenský přístav Hudajdá si vyžádal už 39 mrtvých, civilisté prchají

14.06. 18:07

Aden - Jemenský přístav Hudajdá, který kontrolují šíitští povstalci, je už druhým dnem bombardován koalicí v čele se Saúdskou Arábií. Při bojích asi dva kilometry od jižní brány města přišlo dnes o život 30 rebelů a devět příslušníků provládních sil.

Klíčový moment konfliktu v Jemenu? Vypukla bitva o přístav Hudajdá

13.06. 09:59

Praha - V Jemenu začala bitva o klíčové přístavní město Hudajdá, které ovládají povstalci. Ofenzívu vede mezinárodní koalice pod velením Saúdské Arábie. OSN a humanitární organizace již z oblasti stáhly své zahraniční zaměstnance.

Do kterých státu nejezdit na dovolenou? Slovensko vydalo varování

12.06. 16:11

Bratislava - Letní turistická sezóna je za dveřmi a slovenské ministerstvo zahraničí vydalo varování svým občanům. Neměli by cestovat do Iráku, Libye, Sýrie, Jemenu a Somálska. Pro tyto země platí nejvyšší stupeň výstrahy.

Červený kříž kvůli bezpečnosti stáhl z Jemenu 71 zaměstnanců

07.06. 19:42

Ženeva - Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) dnes oznámil, že stáhl z Jemenu 71 svých zaměstnanců. Učinil tak kvůli bezpečnosti.

reklama

Fotogalerie