Články k tématu: Jemen

Koalice pod velením Saúdů brzy otevře přístavy a letiště v Jemenu

13.11. 10:44

Rijád/Aden - Koalice pod vedením Saúdské Arábie, která v Jemenu bojuje s šíitskými povstalci, znovu otevře letiště a přístavy v této nejchudší arabské zemi. Jedná se o přístavy Aden a Mukallá na jižním pobřeží v Adenském zálivu a o přístav Muchá na západním pobřeží při ústí Rudého moře.

Koalice vedená Soudskou Arábií bombardovala ministerstvo obrany v Jemenu

11.11. 10:23

Saná - Koalice pod velením Saúdské Arábie v pátek podnikla dva nálety na ministerstvo obrany v jemenské metropoli Saná, kterou ovládají povstalci.

Saúdská Arábie povoluje blokádu, vyhladovění v Jemenu však stále hrozí milionům obyvatel

10.11. 15:33

Aden - Arabská koalice pod velením Saúdské Arábie otevřela jeden pozemní přechod v Jemenu. Uvolnila tak blokádu, kterou zavedla na začátku týdne. OSN požadovala otevření tras, aby mohly pokračovat humanitární operace v zemi, kterou od roku 2014 sužuje občanská válka.

reklama

Macron navštívil Saúdskou Arábii, jednal o Jemenu a Libanonu

10.11. 12:08

Rijád - Francouzský prezident Emmanuel Macron nečekaně navštívil Saúdskou Arábii. Ve čtvrtek večer ho přijal korunní princ Muhammad bin Salmán. Podle agentury AFP se hovořilo o rostoucím napětí mezi Rijádem a Teheránem, o Jemenu a také o Libanonu.

Při nehodě vrtulníku na jemenské hranici zemřel saúdskoarabský princ

06.11. 09:42

Rijád - Při nedělní nehodě vrtulníku nedaleko jemenské hranice zahynul syn bývalého saúdskoarabského korunního prince Mansúr bin Mukrín. Příčina neštěstí zatím není jasná a trosky se prohledávají.

Napětí roste: Koalice pod velením Saúdů uzavřela přístavy a letiště v Jemenu

06.11. 08:02

Rijád - Koalice pod velením Saúdské Arábie uzavřela v Jemenu přístavy a letiště. Jedná se o reakci na vypálení rakety z Jemenu, který mířila na letiště nedaleko Rijádu. K odpovědnosti za sobotní incident se přihlásily jednotky jemenských šíitských povstaleckých Húsíů.

Jemen vypálil raketu na letiště v Saúdské Arábii

04.11. 21:32

Rijád/Saná - Saúdskoarabská vzdušná obrana dnes zneškodnila nedaleko letiště u Rijádu raketu vystřelenou z Jemenu. Podle státní televize si střela menšího rozměru nevyžádala žádné oběti.

Drony USA v Jemenu zaútočily na výcvikové tábory IS, zabily desítky islamistů

17.10. 09:19

Saná - Při náletech armády USA na dva výcvikové tábory Jemenu byly zabity desítky bojovníků Islámského státu (IS). Americké útoky na radikály v Jemenu zesílily poté, co v Bílém domě na začátku roku usedl Donald Trump.

Experti z OSN budou v Jemenu vyšetřovat obvinění ze zločinů proti lidskosti

29.09. 21:05

Ženeva – Do Jemenu bude vyslán tým mezinárodních odborníků, který má vyšetřit obvinění z válečných zločinů. Rozhodla o tom dnes Rada OSN pro lidská práva.

Trump přijímá nová protiimigrační opatření, zákaz cestovat do USA mají občané osmi států

25.09. 08:59

Washington - Americký prezident Donald Trump přijímá další protiimigrační opatření. Zákaz cestovat do USA se bude týkat občanů již osmi států: KLDR, Čadu, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Venezuely. Nová pravidla mají pro tři nové země vstoupit v platnost 18. října, zatímco v případě dalších…

Mezinárodní vyšetřování války v Jemenu? Peking je pro, Američané a Saudové proti

13.09. 19:48

Ženeva - Jemen sužuje od podzimu 2014 konflikt, v němž proti sobě bojují menšinoví šíitští Húsíové podporovaní šíitským Íránem a vláda prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Čína dnes oznámila, že je připravena podpořit návrh vysokého komisaře OSN pro lidská práva, aby bylo v Jemenu zahájeno…

Svět může pohltit nová migrační krize. A mnohem horší než ta současná

02.09. 08:44

San'á - Ve válce Jemenu se Saúdská Arábie pokouší dokázat svoji moc svým regionálním sousedům a protivníkům. Zatím se jí ale nepodařilo dosáhnout významných vítězství. Podle důvěrné zprávy OSN, o níž referuje magazín Foreign Policy, vojenské aktivity Saúdské Arábie a jejích spojenců vytváří v…

Kazetové bomby si loni vyžádaly dvojnásobek obětí oproti roku 2015

31.08. 22:33

Damašek - Kazetové, jinak také tříštivé, bomby si loni vyžádaly dvojnásobek obětí oproti roku 2015. Nejvíce lidí zemřelo nebo bylo zraněno v Sýrii a v Jemenu.

Arabská koalice přiznala, že "omylem" zasáhla civilisty v Saná

26.08. 18:18

Saná - Arabská koalice přiznala, že "omylem" zasáhla civilisty při bombardování jemenské metropole Saná. Oznámila to dnes agentura AFP.

Nálety v Jemenu zasáhly hotel. Vyžádaly si nejméně 30 obětí včetně civilistů

23.08. 13:03

Saná - Při dnešních náletech, které zasáhly hotel severně od jemenské metropole Saná, zahynulo přes 30 lidí včetně civilistů. Koalice v čele se Saúdskou Arábií se k nejnovějšímu incidentu zatím nevyjádřila. Informovala o tom televize Al-Džazíra.

Nový vražedný trend? Naberou uprchlíky, po cestě je shodí do moře, aby se utopili. A pak jedou pro další

15.08. 10:04

Během dvou dnů se při dvou případech utopilo při pobřeží Jemenu celkem 19 uprchlíků. Tyto zprávy vyvolávají obavy z „nového trendu“, kdy pašeráci lidí naloží uprchlíky na loď, uprostřed moře je nahází do vody a vydají se pro další „várku migrantů“. Informuje o tom server The Independent.

Pašeráci utopili další desítky uprchlíků u jemenských břehů

10.08. 16:01

Saná/Ženeva - U jemenských břehů se zřejmě utopilo dalších 55 migrantů z Afriky poté, co je pašeráci násilím přinutili naskákat do vody.

Pašeráci utopili v moři zhruba 50 mladistvých migrantů

09.08. 22:29

Saná/Ženeva - Zhruba 50 mladistvých migrantů z Etiopie a Somálska bylo dnes úmyslně utopeno u břehů Jemenu.

Krutý trest, nebo spravedlnost? Muž znásilnil a zabil tříletou dívku. Byl veřejně popraven kulometem

Aktualizovali jsme 3.8.2017, 21:59, 02.08. 10:15

Saná - Stovky lidí se shromáždily na hlavním náměstí v jemenské metropoli Saná, většina z nich měla připravené své telefony. Toto náměstí se totiž stalo místem, kde byl velmi brutálním způsobem popraven muž, který byl odsouzen za znásilnění a vraždu tříleté dívky.

Saúdové nedaleko Mekky sestřelili balistickou raketu

28.07. 15:26

Rijád - Saúdská Arábie dnes oznámila, že sestřelila balistickou raketu, kterou směrem k Mekce odpálili z Jemenu šíitští Húsíové.

Saúdská Arábie a její koalice má problém. Podle OSN stojí za útokem na uprchlíky

26.07. 19:23

Rijád - Koalici vedenou Saúdskou Arábií, která bojuje v Jemenu s tamní vládou proti povstalcům, vyšetřovatelé OSN obvinili z březnového útoku na loď se somálskými uprchlíky. Při něm zemřelo 42 běženců a další tři desítky lidí byly zraněny.

Jemen to nejhorší teprve čeká. Období dešťů může povzbudit šíření cholery

21.07. 19:12

Saná - Ačkoliv se šíření cholery v Jemenu zdánlivě zpomalilo, úřady zdaleka nemají nemoc pod kontrolou. Očekává se, že situaci zhorší období dešťů. Od dubna letošního roku eviduje Světová zdravotnická organizace (WHO) na Arabském poloostrově 368.207 případů, u nichž bylo podezření na nákazu…

Jemenská vláda omylem zabila 20 svých civilistů, šíitší povstalci to odsoudili

19.07. 13:51

Saná - Při náletu v jihojemenské provincii Táizz zahynulo nejméně 20 civilistů a několik desítek lidí utrpělo zranění. Podle OSN je v regionu mnoho lidí, kteří před útoky uprchly z domovů a v poslední době se tam boje stupňují.

Koalice v Jemenu odmítla přistání letadla OSN

18.07. 21:33

Saná - Koalice arabských zemí, která pod vedením Saúdské Arábie bojuje na straně mezinárodně uznávané vlády v Jemenu, zakázala přílet do povstalci kontrolovaného hlavního města Saná letadlu OSN s humanitárními pracovníky.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací