Články k tématu: Jemen

Mezinárodní vyšetřování války v Jemenu? Peking je pro, Američané a Saudové proti

13.09. 19:48

Ženeva - Jemen sužuje od podzimu 2014 konflikt, v němž proti sobě bojují menšinoví šíitští Húsíové podporovaní šíitským Íránem a vláda prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Čína dnes oznámila, že je připravena podpořit návrh vysokého komisaře OSN pro lidská práva, aby bylo v Jemenu zahájeno…

Svět může pohltit nová migrační krize. A mnohem horší než ta současná

02.09. 08:44

San'á - Ve válce Jemenu se Saúdská Arábie pokouší dokázat svoji moc svým regionálním sousedům a protivníkům. Zatím se jí ale nepodařilo dosáhnout významných vítězství. Podle důvěrné zprávy OSN, o níž referuje magazín Foreign Policy, vojenské aktivity Saúdské Arábie a jejích spojenců vytváří v…

Kazetové bomby si loni vyžádaly dvojnásobek obětí oproti roku 2015

31.08. 22:33

Damašek - Kazetové, jinak také tříštivé, bomby si loni vyžádaly dvojnásobek obětí oproti roku 2015. Nejvíce lidí zemřelo nebo bylo zraněno v Sýrii a v Jemenu.

reklama

Arabská koalice přiznala, že "omylem" zasáhla civilisty v Saná

26.08. 18:18

Saná - Arabská koalice přiznala, že "omylem" zasáhla civilisty při bombardování jemenské metropole Saná. Oznámila to dnes agentura AFP.

Nálety v Jemenu zasáhly hotel. Vyžádaly si nejméně 30 obětí včetně civilistů

23.08. 13:03

Saná - Při dnešních náletech, které zasáhly hotel severně od jemenské metropole Saná, zahynulo přes 30 lidí včetně civilistů. Koalice v čele se Saúdskou Arábií se k nejnovějšímu incidentu zatím nevyjádřila. Informovala o tom televize Al-Džazíra.

Nový vražedný trend? Naberou uprchlíky, po cestě je shodí do moře, aby se utopili. A pak jedou pro další

15.08. 10:04

Během dvou dnů se při dvou případech utopilo při pobřeží Jemenu celkem 19 uprchlíků. Tyto zprávy vyvolávají obavy z „nového trendu“, kdy pašeráci lidí naloží uprchlíky na loď, uprostřed moře je nahází do vody a vydají se pro další „várku migrantů“. Informuje o tom server The Independent.

Pašeráci utopili další desítky uprchlíků u jemenských břehů

10.08. 16:01

Saná/Ženeva - U jemenských břehů se zřejmě utopilo dalších 55 migrantů z Afriky poté, co je pašeráci násilím přinutili naskákat do vody.

Pašeráci utopili v moři zhruba 50 mladistvých migrantů

09.08. 22:29

Saná/Ženeva - Zhruba 50 mladistvých migrantů z Etiopie a Somálska bylo dnes úmyslně utopeno u břehů Jemenu.

Krutý trest, nebo spravedlnost? Muž znásilnil a zabil tříletou dívku. Byl veřejně popraven kulometem

Aktualizovali jsme 3.8.2017, 21:59, 02.08. 10:15

Saná - Stovky lidí se shromáždily na hlavním náměstí v jemenské metropoli Saná, většina z nich měla připravené své telefony. Toto náměstí se totiž stalo místem, kde byl velmi brutálním způsobem popraven muž, který byl odsouzen za znásilnění a vraždu tříleté dívky.

Saúdové nedaleko Mekky sestřelili balistickou raketu

28.07. 15:26

Rijád - Saúdská Arábie dnes oznámila, že sestřelila balistickou raketu, kterou směrem k Mekce odpálili z Jemenu šíitští Húsíové.

Saúdská Arábie a její koalice má problém. Podle OSN stojí za útokem na uprchlíky

26.07. 19:23

Rijád - Koalici vedenou Saúdskou Arábií, která bojuje v Jemenu s tamní vládou proti povstalcům, vyšetřovatelé OSN obvinili z březnového útoku na loď se somálskými uprchlíky. Při něm zemřelo 42 běženců a další tři desítky lidí byly zraněny.

Jemen to nejhorší teprve čeká. Období dešťů může povzbudit šíření cholery

21.07. 19:12

Saná - Ačkoliv se šíření cholery v Jemenu zdánlivě zpomalilo, úřady zdaleka nemají nemoc pod kontrolou. Očekává se, že situaci zhorší období dešťů. Od dubna letošního roku eviduje Světová zdravotnická organizace (WHO) na Arabském poloostrově 368.207 případů, u nichž bylo podezření na nákazu…

Jemenská vláda omylem zabila 20 svých civilistů, šíitší povstalci to odsoudili

19.07. 13:51

Saná - Při náletu v jihojemenské provincii Táizz zahynulo nejméně 20 civilistů a několik desítek lidí utrpělo zranění. Podle OSN je v regionu mnoho lidí, kteří před útoky uprchly z domovů a v poslední době se tam boje stupňují.

Koalice v Jemenu odmítla přistání letadla OSN

18.07. 21:33

Saná - Koalice arabských zemí, která pod vedením Saúdské Arábie bojuje na straně mezinárodně uznávané vlády v Jemenu, zakázala přílet do povstalci kontrolovaného hlavního města Saná letadlu OSN s humanitárními pracovníky.

Pouť do Mekky děsí zdravotníky: Mohla by se rozšířit cholera, žlutá zimnice i další nemoci

15.07. 14:35

Mekka - Světová zdravotnická organizace (WHO) má obavy, že se cholera z Jemenu kvůli tradiční muslimské pouti do Mekky rozšíří. Hrozbou jsou ale i žlutá zimnice a další tropické horečky či nákaza virem zika.

V Jemenu se nekontrolovatelně šíří cholera, zemřelo více než 1600 lidí

10.07. 18:04

Aden - Epidemie cholery v Jemenu nadále nekontrolovaně postupuje. Nemoc od dubna zasáhla už více než 300.000 lidí a přes 1600 osob infekčnímu onemocnění podlehlo.

Cholera si v Jemenu vyžádala 1500 obětí, varuje WHO

02.07. 09:55

Aden - Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že počet obětí cholery v Jemenu od propuknutí nové vlny epidemie vzrostl na 1500. To je zhruba o polovinu více než před měsícem. V Jemenu zuří občanská válka, zdravotnictví se prakticky zhroutilo.

V Jemenu jsou tajné věznice a lidé jsou tam mučeni. Na výsleších se údajně podílí i Američané

22.06. 10:00

Saná - Podobně jako například v Sýrii existují tajné věznice také v Jemenu. Prý je řídí Spojené arabské emiráty, které jsou součástí arabské koalice zapojené do jemenských bojů proti šíitům. Uvedla to agentury AP s odvoláním na výpovědi bývalých vězňů, jemenských představitelů a právníků.

Při náletu v Jemenu bylo zasaženo drogové tržiště, zemřelo 25 lidí

18.06. 17:21

Saná - Při náletu na severu Jemenu v oblasti obývané menšinovými šíity bylo zasaženo tržiště, zahynulo 25 osob. Těla některých obětí byla natolik popálená, že je na místě nebylo možné identifikovat.

OSN chce zklidnit situaci kolem přístavu Hudajdá v Jemenu

17.06. 19:02

Saná - OSN navrhla zavést speciální režim pro přístav Hudajdá, kudy do Jemenu bude moci proudit humanitární pomoc. Zatímco oficiální vláda země souhlasí, šíitští povstalci jsou k plánu skeptičtí.

Cholera si v Jemenu vyžádala už 789 obětí, nakažených je 100 tisíc osob, říká WHO

08.06. 14:57

Aden/Ženeva - Epidemie cholery si v Jemenu vyžádala již 789 obětí a podezření na nákazu je u 100 tisíc pacientů. Situace je o to horší, že v zemi kvůli vleklému konfliktu prakticky nefunguje zdravotnictví.

Styky s Katarem přerušil také Jemen. Krize neovlivní boj proti terorismu, zní z USA

05.06. 10:57

Washington/Aden/Sydney- Bahrajn, Saúdská Arábie, Egypt a Spojené arabské emiráty včera oznámily, že přerušují diplomatické styky s Katarem. Dnes se přidal i Jemen. Americký ministr zahraničí Rex Tillerson ovšem neočekává, že by toto rozhodnutí negativně ovlivnilo boj proti terorismu.

Desetileté nevěsty nejsou výjimkou, po svatební noci mohou i vykrvácet. Aktivisté bijí na poplach

Aktualizovali jsme 30.5.2017, 22:02, 30.05. 16:04

Abuja - V nejchudší zemi arabského světa nebývale roste počet dětských nevěst. Na vině je fakt, že v zemi zuří válka a všude panuje chaos. Rodiče proto často kvůli penězům prodávají své děti, především dívky. Právě tak podle agentury AP vypadá každodenní realita v Jemenu.

Blízkovýchodní konflikty zničily tamní zdravotní péči, v ohrožení je 24 milionů dětí

24.05. 18:26

Bejrút - Přes 24 milionů dětí na Blízkém východě a v severní Africe je podle Dětského fondu OSN (UNICEF) v ohrožení života, protože válečné konflikty v těchto oblastech zcela rozvrátily zdravotní péči.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací