Články k tématu: Jevgenij Prigožin

Putin podle našich informací zabil Prigožina, tvrdí Zelenskyj

09.09. 17:28

Ke katastrofě letadla s Jevgenijem Prigožinem a dalšími předními členy žoldnéřské Wagnerovy skupiny nemuselo dojít náhodou. Vyplývá to z prohlášení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, kterého citovala ruskojazyčná verze BBC.

Britové chtějí prohlásit Wagnerovu skupinu za teroristickou organizaci

06.09. 15:40

Britská vláda plánuje prohlásit ruskou žoldnéřskou Wagnerovu skupinu za teroristickou organizaci. Její podpora či členství v ní by byly v takovém případě nezákonné.

Prigožina v Rusku potají pohřbili, jeho šéfa logistiky také

29.08. 18:08

Rusko dnes v pohřbilo vůdce žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina. Podle Rádia Svobodná Evropa byl pohřben na předměstí Petrohradu a poslední rozloučení bylo soukromé. Prigožin zemřel minulý týden při pádu letadla v Tverské oblasti spolu s dalšími vysokými představiteli wagnerovců.…

Putin neví o pohřbu Prigožina, podle Kremlu se nezúčastní

29.08. 13:02

Ruský prezident Vladimir Putin se neplánuje zúčastnit pohřbu zakladatele žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina, uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v úterý. Prigožin dnes zřejmě bude pochován na jednom ze hřbitovů v Petrohradě.

Ruští vyšetřovatelé potvrdili, že Prigožin při pádu letadla zemřel

27.08. 14:07

Ruské vyšetřovací orgány dnes potvrdily, že vůdce žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin zahynul při středeční havárii letadla. Jeho identitu potvrdili prostřednictvím genetické analýzy, která byla provedena na základě jmen uvedených v seznamu pasažérů.

Peskov obvinil Západ ze lži. Moskva se podle něj na smrti Prigožina nepodílela

25.08. 16:40

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov dnes odmítl tvrzení Západu a spekulace ohledně smrti šéfa soukromé Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina. Peskov označil myšlenky na to, že by za sestřelením jeho letadla mohlo stát Rusko, za "absolutní lži".

Prigožin nemusí být mrtvý? Podle spekulací se údajně nachází v Africe

25.08. 13:52

Po pravděpodobné smrti majitele wagnerovců Jevgenije Prigožina se začínají objevovat tvrzení, že nemusí být mrtvý. Článek zveřejněný jedním z afrických zpravodajských serverů se odvolává na informace údajných svědků, kteří měli Prigožina vidět v jenom z hotelů v Mali.

Navalnyj označil pád letadla s Prigožinem za teroristický čin, obvinil z něj Putina

25.08. 10:49

Ruský opoziční lídr Alexej Navalnyj označil pád letadla s vůdcem soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenijem Prigožinem za teroristický čin a obvinil z něj ruského prezidenta Vladimira Putina. Navalnyj také varoval před potenciální hrozbou občanské války v Rusku, uvedl server Meduza.

Putin ukončil mlčení o pádu letadla a potvrdil smrt Prigožina

24.08. 18:45

Ruský prezident Vladimir Putin prolomil mlčení ohledně středečního pádu letadla se zakladatelem Wagnerovy skupiny Jevgenijem Prigožinem. Putin potvrdil jeho úmrtí, když vyjádřil soustrast nejen jeho blízkým. V projevu odvysílaném televizí také sdělil, že událost bude vyšetřena.

Rusové potvrdili identifikaci těl Jevgenije Prigožina a Dmitrije Utkina, tvrdí zdroje

24.08. 14:22

Různé zdroje potvrzují identifikaci mrtvol Jevgenije Prigožina a Dmitrije Utkina. U majitele wagnerovců k tomu prý pomohl jeho chybějící prst, Utkinovu mrtvolu prý pomohly identifikovat jeho tetování a výška.

V Rusku spadlo letadlo, ve kterém letěl Prigožin. Je po smrti

Aktualizovali jsme 23.8.2023, 22:35, 23.08. 19:15

Soukromé letadlo, na jehož palubě byl podle seznamu pasažérů i šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin, dnes večer havarovalo v ruské Tverské oblasti severně od Moskvy. Zemřelo všech sedm cestujících a tři členové posádky, příčina pádu letadla je předmětem vyšetřování. Uvedl to server…

Prigožinovi Wagnerovci se stahují z Ruska, překročili hranice ze země

16.07. 16:07

Ukrajinská pohraniční stráž potvrdila příjezd bojovníků z ruské soukromé Wagnerovy skupiny do Běloruska. Informaci zveřejnila britská televizní stanice BBC, která uvádí, že pohraničníci nyní analyzují, kolik wagnerovců se v Bělorusku může nacházet a jaké jsou jejich přesné pozice a cíle.

Dva týdny od Prigožinovy vzpoury. Řeší se reakce ruských médií

09.07. 11:21

Už dva týdny uplynuly od ozbrojené vzpoury Jevgenije Prigožina a jeho wagnerovců v Rusku. Londýn dnes rozebírá reakci ruských médií na rebelii obávané žoldnéřské skupiny. Podle britských expertů je možné ji rozdělit do třech fází. Novináři se mimo jiné snažili pošpinit velitele žoldnéřů.

Prigožin měl v Rusku stejnou podporu jako Putin, tvrdí Zelenskyj

05.07. 16:20

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že podle zjištění ukrajinské rozvědky si Kreml nechal změřit, jakou podporu má mezi lidmi Jevgenij Prigožin. Šéf wagnerovců se v červnu postaral v Rusku o rozruch, když jeho žoldnéři během ozbrojené vzpoury pochodovali na Moskvu.

Prigožin řekl, komu se wagnerovci postavili během vzpoury

03.07. 18:44

Šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin se v pondělí postaral o první veřejné prohlášení od přesunu do Běloruska, kam se uchýlil na základě dohody zprostředkované běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, která ukončila vzpouru wagnerovců v Rusku během posledního červnového víkendu.

Wagnerovci měli od Ruska inkasovat stovky miliard korun. Putin přitom tvrdil něco jiného

02.07. 20:33

Podle moderátora ruské státní televize Rossija spojovaného s ruskou propagandou Dmitrije Kiseljova 1 získala ruská soukromá Wagnerova skupina na státních zakázkách téměř 860 miliard rublů (přibližně 220 miliard korun). Nebylo však uvedeno, o jaké časové období se jedná, ani nebylo sděleno, odkud…

Prigožinova média dostala stopku. Roskomnadzor je v Rusku zablokoval

30.06. 20:01

Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor zablokoval webové stránky médií spojených se šéfem ruských žoldnéřů Jevgenijem Prigožinem, uvedl ruský deník Kommersant s odkazem na seznam cenzurního úřadu. Důvod blokace uveden nebyl.

Šéf wagnerovců Prigožin možná už není v Bělorusku

28.06. 13:06

Zakladatel a šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin, který stál o uplynulém víkendu v čele ozbrojené vzpoury v Rusku, už možná opustil Bělorusko, kam se přesunul v souladu s dohodou zprostředkovanou běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, která rebelii ukončila. Vyplývá to z dat…

Lukašenko potvrdil, že Prigožin dorazil do Běloruska

27.06. 17:40

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin dorazil do Běloruska. Do sousední země se měl přesunout z Ruska, kde o uplynulém víkendu podnikl se svými žoldnéři ozbrojenou vzpouru, která skončila po dohodě zprostředkované právě Lukašenkem.

Prigožin se zřejmě přesunul do Běloruska, jak mu velí dohoda

27.06. 11:01

Dnes ráno před osmou hodinou místního času přistálo u Minsku soukromé letadlo, které údajně patří Jevgeniji Prigožinovi, zakladateli ruské soukromé vojenské Wagnerovy skupiny. Informaci zveřejnila běloruská skupina Hajun, která monitoruje pohyby ruských sil.

Putin: Organizátoři budou vedeni k odpovědnosti, vzpouru podporoval Západ

Aktualizovali jsme 26.6.2023, 21:59, 26.06. 21:31

Ruský prezident Vladimir Putin pronesl projev, o němž již dříve večer informoval mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. „Putin dnes večer řekne řadu důležitých prohlášení,“ řekl mluvčí. Ruský prezident mimo jiné obvinil Západ z podpory vzpoury wagnerovců.

Moskva chtěla ukončit činnost wagnerovců, prohlásil Prigožin na první nahrávce od konce vzpoury

26.06. 17:36

Šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin těsně po pondělní 17. hodině na telegramu zveřejnil první hlasovou nahrávku od sobotního večera, kdy odjel z Rostovu na Donu.

Prigožin je podle médií nadále předmětem vyšetřování ze strany FSB

26.06. 11:50

Ruská tajná služba FSB podle ruských médií nadále vyšetřuje šéfa žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina v souvislosti s víkendovou ozbrojenou vzpourou jeho mužů. Kreml přitom už v sobotu uvedl, že trestní řízení bude zastaveno.

Prigožin může z Běloruska zaútočit na Ukrajinu, varoval generál

25.06. 13:32

Jevgenij Prigožin se podle dohody, která ukončila včerejší vzpouru, má přesunout do Běloruska. Pokud tam s ním odejde dostatek bojovníků, budou představovat hrozbu pro Kyjev. Mohl by se totiž opakovat útok na Ukrajinu z Běloruska, upozornil bývalý generál Richard Dannatt.

Fotogalerie