Články k tématu: krize

Finanční krize přijde, elity to tak chtějí. Politolog zkritizoval finanční instituce

21.05. 13:01

Politolog Petr Robejšek vnímá za tři hlavní problémy současné západní společnosti nadbytek, slepou uličku technologického šílenství a kontrolní syndrom. V rozhovoru pro server Kupredudominuloosti.cz tvrdí, že finanční krize je nevyhnutelná, protože si ji žádají finančním sektorem i státy.

Amerika se poprvé od krize řítí do recese

22.03. 19:18

Výnos desetiletých amerických státních dluhopisů dnes poprvé od krize před deseti lety klesl pod výnos tříměsíčních dluhopisů. To posiluje obavy z možného ekonomického poklesu a zvyšuje možnost, že centrální banka USA (Fed) bude muset snížit úrokové sazby, uvedla agentura Bloomberg.

Krize přichází a trh padne? Bludy, bludy a zase jen bludy

Aktualizovali jsme 12.3.2019, 22:05, 12.03. 10:49

Finanční gramotnost Čechů je nevalná – každoročně tuto skutečnost potvrzuje index České bankovní asociace. V případě dluhopisového trhu to platí dvojnásobně. Kvůli neznalosti se tak traduje spousta mýtů.

reklama

Premiér Tsipras představil plán pro růst: Je řecká krize u konce

23.05. 20:42

Atény - Řecký premiér Alexis Tsipras dnes představil v parlamentu strategický růstový plán, který má být zaveden poté, co země opustí současný, již třetí záchranný program. To se má stát v srpnu.

Firma Kellog končí ve Venezuele

15.05. 20:50

Caracas - Americký potravinářský koncern Kellogg se rozhodl zastavit své aktivity ve Venezuele. Firma dnes uvedla, že tím reaguje na zhoršující se hospodářské podmínky v zemi. Dodala nicméně, že by tam aktivity ráda obnovila, jakmile se podmínky zlepší.

Máme se bát krize? Ještě několik budeme fungovat bez problémů, tvrdí Singer

12.05. 11:28

Praha - Česká ekonomika bude bez problémů fungovat několik následujících let. Trh práce s rekordně nízkou nezaměstnaností komplikuje situaci pouze firmám, ne ovšem lidem. Měnová politika České národní banky je dobře zvládnutá, uvedl v rozhovoru s ČTK hlavní ekonom Generali CEE Holdingu a bývalý…

Jak se chránit při jaderné apokalypse? Roli hraje každá minuta

13.01. 09:17

Jaderný útok, ale i povodně, zemětřesení, záplavy nebo tornáda. To jsou jen některé z katastrof, které nás mohou nečekaně zasáhnout. V některých případech bychom měli dost času na sbalení potřebných věcí, ale například při jaderném výbuchu hraje roli kažná minuta. Je proto dobré být připraven na…

Změny v polské vládě budou hluboké a překvapivé

08.01. 13:37

Varšava - Změny v polském kabinetu budou hluboké, v důležitých resortech a budou také překvapení. Prohlásil to dnes v televizi TVN 24 místopředseda senátu Adam Bielan. Agentura PAP uvádí, že rekonstrukce vlády se odehraje v úterý, podle rozhlasové stanice RMF FM až ve středu.

Táhni zpátky, tohle je naše země. Ničíš náš stát svou kulturou. Uprchlíci mají obavy o budoucnost v Evrpě

11.10. 13:44

Berlín/Hamburk - Hussam Al Zaher a jeho sestra v hidžábu byli na procházce po Hamburku, když kolemjdoucí na ně zakřičel: "Co tady děláte? Táhněte zpátky!" A podle syrského uprchlíka se slovní útoky dějí stále častěji.

Politici utíkají ze země, velitel armády je mrtev. Lesotho je v krizi

05.09. 19:57

Maseru - Velitel lesothské armády a dva důstojníci dnes zahynuli při střelbě v kasárnách, sdělil podle agentury AP ministr obrany. Z království zároveň uprchlo několik vysoce postavených politiků, uvedla jihoafrická televize SABC.

Elektřina nefunguje, voda neteče, obchody jsou zavřené. Co se stane při blackoutu a jak se zachovat?

09.08. 10:45

Představte si, že kompletně vypadne elektřina. Ne, že někdo překopne drát a pár hodin jedna ulice nesvítí. Hovoříme o dlouhodobém výpadku elektřiny, který zasáhne velké množství obyvatel. Nefunguje elektřina, neteče voda, vypadly bankomaty. Co může být příčinou vzniku a jak se v takové situaci…

Nová krize na obzoru? Stabilita světa je podle odborníků ohrožena

06.06. 16:59

Berlín - Série teroristických útoků napříč Evropou, riziko ze strany KLDR, radikální hnutí Islámský stát nebo miliony migrantů. To jsou jen některé z problémů, se kterými se nyní musí svět potýkat. Podle německých odborníků ale všechny tyto starosti už možná zastíní nová krize, ekonomická, která…

Roku 2016 vévodila uprchlická krize. Co znamenala pro migranty?

31.12. 16:59

Uprchlická krize byla jako v předchozím roce opět významným politickým a mediálním tématem. Jak Brexit, tak překvapivé vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách je čteno jako signál odmítnutí multikulturní a migrační politiky. Jaký byl ale rok 2016 z pohledů migrantů a těch, co jím pomáhají?…

Blíží se nová ekonomická krize? Odborník otevřeně promlouvá

Aktualizovali jsme 11.10.2016, 20:11, 11.10. 08:53

Ministři financí a guvernéři centrálních bank se minulý týden sešli ve Washingtonu ke svému každoročnímu jednání, avšak nálada byla pochmurná, konstatuje ekonom Lawrence Summers. Profesor z prestižní Harvardovy univerzity v komentáři pro server Washington Post poukazuje, že míra sekulární stagnace…

EU čelí nejisté budoucnosti. Jaké jsou její šance?

11.05. 10:51

Berlín - Evropská unie se podle mnohých nachází v krizi, kterou nepamatuje. Dokáže ji přežít a jak by měla postupovat? Hubertus Porschen má odpověď.

Neustálé referenda oslabují EU, tvrdí analýza

10.05. 14:59

Brusel - V zemích EU sílí nacionalistické nálady a mnoho států nyní volí jako způsob řešení politických otázek referenda. Podle analýzy Stratford se však tímto demokratickým způsobem EU oslabuje.

Ženou neustále krize EU do zkázy? Bývalý eurokomisař a premiér promluvil

25.04. 09:46

Brusel - Evropská unie v posledních letech opakovaně čelí krizím, ať už jde o krizi ekonomickou nebo uprchlickou. Mario Monti, bývalý eurokomisař a bývalý premiér vlády odborníků, se obává, že krize Evropskou unii doženou ke zkáze. Uvedl tak pro server Politico.

Zapomíná se na špatnou finanční situace Řecka, říká analýza. Věřitelé chtějí peníze

23.04. 15:27

Atény – O Řecku se v posledních měsících mluví zejména v souvislosti s náporem uprchlíků, kterému země čelí, a kvůli napětí na hranicích s Makedonií. Analýza společnosti Stratfor ale připomíná, že by se nemělo zapomínat ani na finanční situaci Řecka.

Kniha varovala před migrací již před 44 lety. Co v ní stojí?

Aktualizovali jsme 16.3.2016, 22:06, 16.03. 11:04

Paříž - Když na začátku sedmdesátých let minulého století francouzský spisovatel Jean Raspail napsal knihu Tábor svatých, jako by tehdy viděl do budoucnosti víc než ostatní.

Seznam už je velký. Kdo všechno nesouhlasí s dohodou EU s Tureckem

16.03. 09:15

Brusel - Dohoda mezi Tureckem a EU o uprchlících má vyřešit otázku migrační krize. Ne všichni s ní však souhlasí. Její návrh má mezi členskými zeměmi EU i několik odpůrců. Které státy mezi ně patří a proč?

Evropa je na sebevražedné misi. Už je pozdě na nápravu, píše spisovatel

Aktualizovali jsme 15.3.2016, 17:37, 15.03. 09:18

Londýn - V Bruselu se evropští politici snaží vyjednat dohodu s Tureckem a zpomalit tak migrační vlnu. Podle britského spisovatele a novináře Douglase Murrayho je již pozdě a Evropa se vydala na sebevražednou misi.

Itálie ve strachu, bojí se, že uprchlíci zamíří k nim

11.03. 15:13

Řím - Chorvatsko, Slovinsko či Makedonie tento týden oznámili, že jsou jejich hranice uzavřeny, avšak tisíce uprchlíků se nehodlá otočit a vrátit zpět. A vzhledem k tomu, že nebudou moci použít západní balkánskou trasu, bojí se v Itálii, že se nyní stanou centrem migrační bouře právě oni.

reklama

Fotogalerie