Články k tématu: krize

Ekonomika se rekordně propadá. Čísla jsou nejhorší za desítky let

15.05. 13:09

Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny v prvním čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 3,8 procenta, v celé Evropské unii se pak snížil o 3,3 procenta. Pro oba regiony to je nejvýraznější pokles od začátku měření v roce 1995, uvedl dnes ve zpřesněné zprávě evropský statistický úřad Eurostat.

Blíží se ekonomická krize? Šéfové firem bijí na poplach

20.01. 19:55

Snížení tempa růstu globální ekonomiky v letošním roce očekává 53 procent generálních ředitelů významných firem po celém světě. Počet generálních ředitelů, kteří očekávají snížení tempa růstu světové ekonomiky za poslední dva roky prudce narostl a je rekordní, informovala dnes v tiskové zprávě dnes…

Kdy udeří ekonomická krize? Experti promluvili

Aktualizovali jsme 22.12.2019, 22:13, 20.12. 18:34

Ačkoliv je ekonomická krize zatím jen pojem, její hrozba se zvětšuje stále více. Podle mnoha uznávaných expertů by se totiž mohla objevit už velmi brzy, a udeřit s takovou intenzitou, že překoná i tu před deseti lety.

reklama

Svět čeká ekonomická krize? WTO nemá dobré zprávy

01.10. 17:59

Světová obchodní organizace (WTO) dnes výrazně zhoršila výhled světového obchodu na letošní i příští rok. WTO nyní předpokládá, že letos se světový obchod zvýší pouze o 1,2 procenta, zatímco v dubnové prognóze předpovídala růst o 2,6 procenta.

2021: Příští ekonomická krize! DOPADNE TO TAKHLE?

Aktualizovali jsme 29.9.2019, 22:03, 28.09. 20:45

Již několik měsíců zpravodajská média včetně Globe24.cz přinášejí první zprávy o tom, že se na svět něco řítí. Ano, svět jde do recese. Ale do jak silné? Následující video od vlogera Bratříčka něco naznačuje. Upozorňujeme, že nejde o odborný ekonomický materiál, ale o video, které si hraje s…

Globální recese na spadnutí? Průzkum ukázal znepokojivou věc

17.09. 19:05

Zhruba 38 procent investorů podle průzkumu společnosti Bank of America Merrill Lynch (BAML) očekává, že světová ekonomika se během příštích 12 měsíců dostane do recese. Podíl respondentů předpovídajících globální recesi je tak nejvyšší za deset let, napsala agentura Reuters. Zhruba 59 procent…

Finanční krize přijde, elity to tak chtějí. Politolog zkritizoval finanční instituce

21.05. 13:01

Politolog Petr Robejšek vnímá za tři hlavní problémy současné západní společnosti nadbytek, slepou uličku technologického šílenství a kontrolní syndrom. V rozhovoru pro server Kupredudominuloosti.cz tvrdí, že finanční krize je nevyhnutelná, protože si ji žádají finančním sektorem i státy.

Amerika se poprvé od krize řítí do recese

22.03. 19:18

Výnos desetiletých amerických státních dluhopisů dnes poprvé od krize před deseti lety klesl pod výnos tříměsíčních dluhopisů. To posiluje obavy z možného ekonomického poklesu a zvyšuje možnost, že centrální banka USA (Fed) bude muset snížit úrokové sazby, uvedla agentura Bloomberg.

Krize přichází a trh padne? Bludy, bludy a zase jen bludy

Aktualizovali jsme 12.3.2019, 22:05, 12.03. 10:49

Finanční gramotnost Čechů je nevalná – každoročně tuto skutečnost potvrzuje index České bankovní asociace. V případě dluhopisového trhu to platí dvojnásobně. Kvůli neznalosti se tak traduje spousta mýtů.

Premiér Tsipras představil plán pro růst: Je řecká krize u konce

23.05. 20:42

Atény - Řecký premiér Alexis Tsipras dnes představil v parlamentu strategický růstový plán, který má být zaveden poté, co země opustí současný, již třetí záchranný program. To se má stát v srpnu.

Firma Kellog končí ve Venezuele

15.05. 20:50

Caracas - Americký potravinářský koncern Kellogg se rozhodl zastavit své aktivity ve Venezuele. Firma dnes uvedla, že tím reaguje na zhoršující se hospodářské podmínky v zemi. Dodala nicméně, že by tam aktivity ráda obnovila, jakmile se podmínky zlepší.

Máme se bát krize? Ještě několik budeme fungovat bez problémů, tvrdí Singer

12.05. 11:28

Praha - Česká ekonomika bude bez problémů fungovat několik následujících let. Trh práce s rekordně nízkou nezaměstnaností komplikuje situaci pouze firmám, ne ovšem lidem. Měnová politika České národní banky je dobře zvládnutá, uvedl v rozhovoru s ČTK hlavní ekonom Generali CEE Holdingu a bývalý…

Jak se chránit při jaderné apokalypse? Roli hraje každá minuta

13.01. 09:17

Jaderný útok, ale i povodně, zemětřesení, záplavy nebo tornáda. To jsou jen některé z katastrof, které nás mohou nečekaně zasáhnout. V některých případech bychom měli dost času na sbalení potřebných věcí, ale například při jaderném výbuchu hraje roli kažná minuta. Je proto dobré být připraven na…

Změny v polské vládě budou hluboké a překvapivé

08.01. 13:37

Varšava - Změny v polském kabinetu budou hluboké, v důležitých resortech a budou také překvapení. Prohlásil to dnes v televizi TVN 24 místopředseda senátu Adam Bielan. Agentura PAP uvádí, že rekonstrukce vlády se odehraje v úterý, podle rozhlasové stanice RMF FM až ve středu.

Táhni zpátky, tohle je naše země. Ničíš náš stát svou kulturou. Uprchlíci mají obavy o budoucnost v Evrpě

11.10. 13:44

Berlín/Hamburk - Hussam Al Zaher a jeho sestra v hidžábu byli na procházce po Hamburku, když kolemjdoucí na ně zakřičel: "Co tady děláte? Táhněte zpátky!" A podle syrského uprchlíka se slovní útoky dějí stále častěji.

Politici utíkají ze země, velitel armády je mrtev. Lesotho je v krizi

05.09. 19:57

Maseru - Velitel lesothské armády a dva důstojníci dnes zahynuli při střelbě v kasárnách, sdělil podle agentury AP ministr obrany. Z království zároveň uprchlo několik vysoce postavených politiků, uvedla jihoafrická televize SABC.

Elektřina nefunguje, voda neteče, obchody jsou zavřené. Co se stane při blackoutu a jak se zachovat?

09.08. 10:45

Představte si, že kompletně vypadne elektřina. Ne, že někdo překopne drát a pár hodin jedna ulice nesvítí. Hovoříme o dlouhodobém výpadku elektřiny, který zasáhne velké množství obyvatel. Nefunguje elektřina, neteče voda, vypadly bankomaty. Co může být příčinou vzniku a jak se v takové situaci…

Nová krize na obzoru? Stabilita světa je podle odborníků ohrožena

06.06. 16:59

Berlín - Série teroristických útoků napříč Evropou, riziko ze strany KLDR, radikální hnutí Islámský stát nebo miliony migrantů. To jsou jen některé z problémů, se kterými se nyní musí svět potýkat. Podle německých odborníků ale všechny tyto starosti už možná zastíní nová krize, ekonomická, která…

Roku 2016 vévodila uprchlická krize. Co znamenala pro migranty?

31.12. 16:59

Uprchlická krize byla jako v předchozím roce opět významným politickým a mediálním tématem. Jak Brexit, tak překvapivé vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách je čteno jako signál odmítnutí multikulturní a migrační politiky. Jaký byl ale rok 2016 z pohledů migrantů a těch, co jím pomáhají?…

Blíží se nová ekonomická krize? Odborník otevřeně promlouvá

Aktualizovali jsme 11.10.2016, 20:11, 11.10. 08:53

Ministři financí a guvernéři centrálních bank se minulý týden sešli ve Washingtonu ke svému každoročnímu jednání, avšak nálada byla pochmurná, konstatuje ekonom Lawrence Summers. Profesor z prestižní Harvardovy univerzity v komentáři pro server Washington Post poukazuje, že míra sekulární stagnace…

EU čelí nejisté budoucnosti. Jaké jsou její šance?

11.05. 10:51

Berlín - Evropská unie se podle mnohých nachází v krizi, kterou nepamatuje. Dokáže ji přežít a jak by měla postupovat? Hubertus Porschen má odpověď.

Neustálé referenda oslabují EU, tvrdí analýza

10.05. 14:59

Brusel - V zemích EU sílí nacionalistické nálady a mnoho států nyní volí jako způsob řešení politických otázek referenda. Podle analýzy Stratford se však tímto demokratickým způsobem EU oslabuje.

Ženou neustále krize EU do zkázy? Bývalý eurokomisař a premiér promluvil

25.04. 09:46

Brusel - Evropská unie v posledních letech opakovaně čelí krizím, ať už jde o krizi ekonomickou nebo uprchlickou. Mario Monti, bývalý eurokomisař a bývalý premiér vlády odborníků, se obává, že krize Evropskou unii doženou ke zkáze. Uvedl tak pro server Politico.

Zapomíná se na špatnou finanční situace Řecka, říká analýza. Věřitelé chtějí peníze

23.04. 15:27

Atény – O Řecku se v posledních měsících mluví zejména v souvislosti s náporem uprchlíků, kterému země čelí, a kvůli napětí na hranicích s Makedonií. Analýza společnosti Stratfor ale připomíná, že by se nemělo zapomínat ani na finanční situaci Řecka.

reklama
Fotogalerie