Články k tématu: libanon

Výměnu pěti Čechů za Fajáda vyjednal Pelikánův bratr. Výhodou prý bylo, že je muslim

20.11. 09:00

Praha - Výměnu libanonského agenta Alího Fajáda za pětici Čechů unesených v Libanonu vyjednal arabista a starší bratr ministra spravedlnosti Petr Pelikán. Při výměně také vyčkával v Bejrútu jako pojistka pro tamní vládu.

Harírí zamířil ze Saúdské Arábie za Macronem

18.11. 10:04

Paříž/Bejrút - Libanonský premiér Saad Harírí dnes přiletěl ze Saúdské Arábie do Francie. Má se tam ještě dnes sejít s prezidentem Emmanuelem Macronem.

Libanonský premiér odletí ze Saúdské Arábie za Macronem do Francie

17.11. 18:38

Bejrút/Moskva/Göteborg - Libanonský premiér Saad Harírí, který před dvěma týdny oznámil nečekaně ze Saúdské Arábie svou rezignaci, dnes odmítl, že by byl v této zemi zadržován proti své vůli. Uvedl, že v Rijádu jedná "o budoucnosti situace v Libanonu a jeho vztahů s okolními arabskými zeměmi".

reklama

Harírí odletí do Paříže, oznámil libanonský prezident

16.11. 14:42

Bejrút/Paříž - Podle informací agentury Reuters libanonský premiér Saad Harírí, který překvapivě 4. listopadu ze Saúdské Arábie rezignoval, přiletí během dvou dnů do Paříže. Následně zamíří do Bejrútu, kde svou rezignaci oficiálně podá.

Harírí se stále nevrátil. Saúdové zadržují, myslí si libanonský prezident

15.11. 14:27

Bejrút - Libanonský prezident Michel Aún tvrdí, že Saúdská Arábie zadržuje libanonského premiéra Saada Harírího. Jinak totiž jeho pokračující nepřítomnost odůvodnit nelze. Harírí by se měl podle hlavy státu co nejdříve vrátit do Bejrútu, aby mohla vláda opět normálně fungovat.

Návrat premiéra Haríriho je na dobré cestě, tvrdí libanonský prezident

13.11. 15:42

Bejrút/Rijád/Teherán - Diplomatické úsilí Libanonu o návrat premiéra Saada Harírího ze Saúdské Arábie, který nečekaně 4. listopadu rezignoval, se vyvíjí slibně. Řekl to dnes libanonský prezident Michel Aún. Situaci pozorně sleduje Francie a dnes vyjádřila jisté obavy.

Libanonský premiér Harírí je zadržován násilím? Lidem slíbil, že se brzy vrátí

12.11. 21:03

Rijád - Libanonský premiér Saad Harírí dnes v televizi řekl, že se velmi brzy vrátí ze Saúdské Arábie do své vlasti. Také uvedl, že se v Rijádu cítí svobodný. Mnozí ale tvrdí, že ho Saúdové zadržují násilím.

Saúdové vedou existeční boj. Proč je Harírí držen v Rijádu? Nové informace

12.11. 14:03

Rijád/Bejrút - Začíná být jasněji kolem osudu libanonského premiéra. Saúdská Arábie prý dospěla k názoru, že Saad Harírí nechce zakročit proti šíitskému hnutí Hizballáh, takže ho donutila k rezignaci. Uvedla to dnes agentura Reuters. Podle ní si Rijád přeje, aby Saada nahradil jeho starší bratr…

Libanonský premiér se z Rijádu stále nevrátil, Bejrút žádá vysvětlení

11.11. 15:03

Bejrút/Rijád/Káhira - Libanonský prezident Michel Aún dnes požádal Saúdskou Arábii, aby vysvětlila, proč se libanonský premiér Saad Harírí nevrací z Rijádu. Libanonští představitelé tvrdí, že je Saad Harírí v Rijádu zadržován proti své vůli a že byl k rezignaci přinucen. Do nové krize se vložil i…

Libanonský premiér rezignoval, bojí se prý o život

04.11. 18:56

Bejrút/Teherán - Libanonský premiér Saad Harírí dnes rezignoval.Uvedl, že v zemi panuje stejná atmosféra jako v roce 2005 před atentátem na jeho otce.

V Libanonu byl objeven ukradený obraz surrealisty Salvadora Dalího

19.10. 10:06

Bejrút - Libanonská policie našla obraz surrealisty Salvadora Dalího. Jde o Portrét paní Reevesové z roku 1954 a podle tisku byl ukraden v zemi sousedící s Libanonem. Zatčeny byly čtyři osoby.

Další krize na obzoru? Netanjahu vede Izrael do války, varuje šéf Hizballáhu

01.10. 13:09

Bejrút - Vůdce libanonského radikálního hnutí Hizballáh Hasan Nasralláh dnes prohlásil, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu vede svou zemi do války v Sýrii, v Libanonu i v pásmu Gázy. V proslovu také vyzval Židy, kteří emigrovali do Izraele, aby se vrátili zpět do zemí, odkud přišli.

Autobusy přivezly bojovníky IS z Libanonu na syrské území

14.09. 08:01

Damašek/Bejrút - Autobusy s bojovníky Islámského státu (IS) a jejich příbuznými, kteří byli evakuováni od libanonské hranice, dnes dorazily na území v Sýrii, jež ovládá IS. Ten předtím propustil vězněného příslušníka libanonského hnutí Hizballáh, informovala agentura Reuters.

V Libanonu byl zřejmě zadržen místní velitel IS

31.08. 19:03

Bejrút - V Libanonu byl zadržen muž, který by podle úřadů mohl být příslušníkem velících složek teroristické organizace Islámský stát (IS).

IS na základě dohody odchází z syrsko-libanonské pohraničí

28.08. 18:04

Rás Baabek (Libanon) - Oblast na hranici mezi Libanonem a Sýrií opouštějí ozbrojenci z teroristické organizace Islámský stát (IS) i jejich rodiny. Umožnila jim to dohoda s libanonskou armádou a libanonským hnutím Hizballáh. 

Libanonská a syrská armáda vyhlásily v pohraničí příměří s IS, chtějí vyjednávat

27.08. 10:43

Bejrút/Damašek - Libanonská i syrská armáda, které u syrsko-libanonské hranice vedou odděleně boje proti členům teroristické organizace Islámský stát (IS), dnes vyhlásily příměří.

Útok na let z Austrálie plánoval Libanonec, údajně stoupenec IS

21.08. 16:31

Bejrút/Sydney - Libanon začátkem měsíce pomohl zmařit útok na letadlo z Austrálie do Abú Zabí. Sebevražedným atentátníkem byl občan Libanonu.

Libanon si posvítí na islamisty, na hranici se Sýrií jich jsou stovky

19.08. 11:44

Bejrút - Libanonská armáda dnes zahájila ofenzivu proti Islámskému státu (IS). Soustřeďuje se na oblast na severovýchodě země u hranice se Sýrií, kde se údajně ukrývají stovky džihádistů.

V Libanonu probíhá evakuace více než 3000 Syřanů a radikálů

14.08. 11:44

Bejrút - V Libanonu dnes začala evakuace syrských povstalců a uprchlíků. Bojovníci, kteří patří k uskupení čtyř syrských opozičních frakcí, které původně operovaly v Halabu, si s sebou mohou vzít lehké zbraně. Převezeni budou do damašského předměstí Ruhajba.

Syrští islamisté začnou podle dohody opouštět Libanon, oznámil Hizballáh

31.07. 12:43

Bejrút - V oblasti libanonsko-syrské hranice dnes začaly přípravy realizace druhé fáze dohody o příměří mezi libanonským hnutím Hizballáh a radikálními islamisty z Fronty dobytí Sýrie.

Profesor odhaluje fakta o migrantech. Jsou skutečně takovou finanční zátěží, jak se říká?

Aktualizovali jsme 27.7.2017, 22:14, 27.07. 16:08

Bejrút - Libanon hostí více než jeden milion oficiálně registrovaných syrských uprchlíků a je tedy hostitelem největšího počtu uprchlíků na jednoho obyvatele na světě. Není proto divu, že uprchlíci jsou v Libanonu kontroverzní téma vzbuzující značné emoce. Profesor Nasser Yassin, který vede Issam…

Boje proti islamistům na syrsko-libanonské hranici se zastavily

27.07. 10:09

Bejrút - Agentura Reuters s odvoláním na libanonskou televizi Al-Manár uvádí, že v hornaté oblasti na libanonsko-syrské hranici dnes začalo platit příměří. V regionu bojuje libanonské hnutí Hizballáh společně se syrskými vládními jednotkami proti islámským radikálům.

V Libanonu hořel uprchlický tábor: 700 lidí bylo evakuováno, jeden člověk zemřel

Aktualizovali jsme 2.7.2017, 17:57, 02.07. 13:29

Bejrút - V uprchlickém táboře v libanonském údolí Bikáa dnes propukl velký požár a ozývaly se exploze. Podle Reuters zemřel jeden člověk a dvě osoby jsou zraněné. Příčina požáru se vyšetřuje, patrně ho ale způsobil kuchyňský vařič.

Historik má obavy: Válka může zachvátit celý Blízký východ

27.05. 15:21

Írán a radikální ši'ítské hnutí Hizballáh jsou na tahu, konstatuje americký vojenský historik a publicita Max Boot. V komentáři pro server Commentary Magazine připomíná, že uplynulo více než desetiletí od momentu, kdy libanonský Hizballáh zaútočil na sousední Izrael a spustil válku, která…

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html