Články k tématu: Lidé

Tajemství klinické smrti aneb opravdu se promítne život před očima?

Aktualizovali jsme 29.5.2017, 23:37, včera 21:21

Lidé, kteří přežili klinickou smrt, často popisují, že se jim před očima promítl celý život. Výjimkou nejsou ani pocity naprostého klidu a míru.

Máme holý obličej a vidíme barvy. Proč se od zvířat tak lišíme?

včera 10:50

Ve srovnání se zbytkem zvířecí říše je lidská tvář prakticky zbavena ochlupení. Jistě, mužům rostou vousy, ale i ten nejzarostlejší pirát má stále značnou část obličeje holou. Proč tak tomu je? O vysvětlení se pro BBC pokusil evoluční biolog a odborník na chování zvířat Jason G Goldman.

"Záchodový oblak." Nebezpečný jev najdete téměř v každé koupelně

28.05. 21:59

Zřejmě každý z nás si uvědomuje, že toaleta je jedním z těch míst v domácnosti, kde se vyskytuje nejvíce bakterií a s nimi spojeného rizika. Nebezpečí podle odborníků představuje především jev, kterému se říká „záchodový oblak“.

reklama

Už žádná pleš? Nový objev může změnit životy miliónům lidí

27.05. 13:23

Vědci hlásí, že díky jejich náhodnému objevu zřejmě bude možné efektivně léčit vypadávání vlasů. Plešaté hlavy by tak již brzy mohly být minulostí.

Starostové varují: Zahraniční dělníci dělají problémy a nepořžádek, místní mají obavy

26.05. 20:08

Staré Sedlo – Řada obcí v Plzeňském kraji hlásí problémy se zahraničními dělníky. To je případ i 80 agenturních pracovníků, kteří žijí v bývalém hotelu ve Starém Sedle, kde je stovka trvalých obyvatel. Ve Starém Sedle je nepořádek, úklid financuje obec, protože majitel hotelu je z Karviné a neřeší…

Sladké, slané nebo kyselé? Lidský jazyk pozná mnohem víc, odborníci jsou překvapení

26.05. 12:59

Sladké, slané nebo kyselé, lidský jazyk dokáže ve spojení s mozkem rozpoznat celkem pět základních chutí. Vědci ale objevili šestou, o které dosud neměli ani ponětí, a vysvětlili tak, proč lidé tíhnou k potravinám bohatým na sacharidy.

Největší mýtus o IQ? Pokud chcete být úspěšní, potřebujete úplně něco jiného

26.05. 12:15

Přemýšleli jste někdy, proč zázračné dítě, které s vámi chodilo do školy, nestojí v čele země ani nezastává žádný významný post, ale místo toho pracovně uvízlo ve slepé uličce? Podle vědců není vaše IQ tak důležitý ukazatel úspěchu, jak by se mohl zdát.

Antikoncepční pilulka "den po" bude v Polsku jen na předpis, opozice mluví o porušování práv žen

26.05. 08:05

Varšava - Polští poslanci dnes schválili novelu zákona omezující přístup k antikoncepčním tabletám zvaným "den poté". V katolickém Polsku jsou tyto pilulky v souladu s předpisy Evropské unie dosud volně prodejné klientkám starším 15 let, zanedlouho ale budou už jen na lékařský předpis.

Jedovaté látky jsou všude kolem nás. Které vám mohou ublížit?

25.05. 12:21

Průmyslové jedy jsou obecně vyráběné za účelem ničení různých škůdců, mezi které se řadí hmyz, hlodavci, houby, plísně nebo plevel. Otrávit mohou samozřejmě i člověka. Podívejte se na přehled těch nejnebezpečnějších.

Kryonika aneb jak žít dalších tisíc let? Nechte se zmrazit

24.05. 17:29

Zajímá vás, co se stane s lidstvem po vaší smrti? Kdy dojde ropa, vypukne další válka nebo kdo bude prezidentem v roce 2100? Nebo se jen bojíte smrti a chcete se jí vyhnout? Za pouhých pár milionů korun si dnes můžete všechny tyto sny splnit, má to ale jeden háček. Nikdo zatím neví, jestli…

Polovina Čechů považuje počet cizinců za přijatelný

23.05. 17:59

Praha - V březnu 2017 Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR zkoumalo názory veřejnosti na cizince dlouhodobě či trvale žijící v České republice. Konkrétně byly zjišťovány postoje na množství cizinců žijících v ČR, na to, zda by měl být cizincům umožněn dlouhodobý pobyt v…

Zahráváme si s přírodou? Odborníci se chystají splnit sen starších žen

Aktualizovali jsme 22.5.2017, 22:22, 22.05. 16:16

Není žádným tajemstvím, že na rozdíl od mužů je plodnost ženy omezená věkem. To by se ale zřejmě mohlo změnit, vědci totiž našli způsob, jak zvrátit menopauzu a přimět tělo ženy, aby opět uvolňovalo plodná vajíčka. Informoval o tom server New Scientist.

Při pochodu Praha - Prčice se jednomu z účastníků zastavilo srdce

21.05. 10:37

Praha - Ve velké drama se v sobotu krátce před polednem změnil oblíbený pochod Praha - Prčice. Jednomu z jeho účastníků se totiž zastavilo srdce.

Dvě desítky tisíc lidí vyrazily na pochod Praha - Prčice

20.05. 15:12

Sedlec-Prčice (Příbramsko) - Na 52. ročník pochodu Praha - Prčice se dnes vydalo přes 20 tisíc turistů. Ubylo lidí na krátkých trasách, dlouhé trasy ale stále mají počet účastníků stabilní.

Za války v Bosně bylo znásilněno 3000 mužů a chlapců, oběti ze strachu často mlčely

19.05. 09:58

Sarajevo - Během války v Bosně a Hercegovině nebyly znásilňovány pouze ženy. Podle zprávy Williamsova institutu Kalifornské univerzity v Los Angeles (UCLA) bylo v letech 1992 až 1995 sexuálně napadeno asi 3000 chlapců a mužů

Jak se zachránit z padajícího výtahu? Výskok nepomůže

18.05. 13:35

Každého z nás už ve výtahu nejednou napadlo, jak by se zachoval, kdyby se kabina utrhla a začala nekontrolovatelně padat dolů. Většina lidí se uklidní nápadem, že by těsně před nárazem jednoduše vyskočili, a dále o celé věci nepřemýšlí. Ve skutečnosti to ale tak jednoduché není.

Reinkarnace je skutečná, mohu to věrohodně dokázat, hlásí profesor

18.05. 12:41

Richmond – Zatímco někteří vědci mluví o reinkarnaci jako o mýtu, část expertů se domnívá, že nalezla věrohodné důkazy, kterými je možné prokázat, že jde o skutečný fenomén. Mezi ně patřil i bývalý profesor psychiatrie na University of Virginia School of Medicine a bývalý předseda katedry…

Co Češi dělají v posteli? Milostné hrátky střídá práce

17.05. 18:54

Co se milování týče, patří Češi k evropskému průměru. Podle průzkumů se v experimentování moc nevyžívají a nejčastěji s partnerem skončí v posteli. Kromě toho z postel často využívají také jako místo ke sledování filmů či vyřizování elektronické korespondence. Vynalézaví tedy moc nejsou.

Smrt je minulostí? Transhumanisté věří v zázrak techniky

17.05. 09:47

S technologickým pokrokem se čím dál více objevují lidé, kteří věří tomu, že člověk bude moci nabývat jiných forem. Tito lidé se označují jako „transhumanisté“. Do jaké míry jsou jejich myšlenky proveditelné? O to se zajímal reportér BBC News Benjamin Zand.

Toalety měli majetní lidé už ve středověku. Ostatním stačila trubka

Aktualizovali jsme 16.5.2017, 22:16, 15.05. 10:24

Toaleta je v dnešní době jedna z neodmyslitelných součástí domácnosti. Najdete ji v každé restauraci, obchodním domě i na veřejném místě. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, kam chodili lidé na záchod ve starověku? Podle dřívějšího tvrzení historiků a archeologů měl například v dávných Pompejích…

Ponocujete a prokrastinujete? Podle vědců jste inteligentní

15.05. 20:16

Pokud chodíte do postele pozdě a ráno později vstáváte, neměli byste ze sebe mít špatný pocit, ale právě naopak. Podle nového výzkumu se ukazuje, že ve skutečnosti jsou takoví lidé často inteligentnější než většina populace.

Monogamie je pro člověka nepřirozená. Tak proč ji dodržujeme?

14.05. 20:24

Zůstávat s jedním partnerem po většinu života není ve zvířecí říši běžné. Pro člověka jde ale o naprostý standard, nebo tomu tak alespoň ještě nedávno bylo. Ačkoliv jdeme tímto životním stylem proti přírodě, možná k tomu máme dobrý důvod. Na rozdíl od zvířat totiž můžeme trpět na sexuálně přenosné…

Proč mají víčka propisek otvor? Může vám zachránit život

13.05. 13:59

Propiska s víčkem patří k nejlevnějším a nejdostupnějším variantám tohoto psacího náčiní. Všimli jste si ale, že má někdy víčko na špičce otvor? A pokud ano, přemýšleli jste, k čemu tam vůbec je? Server The Independent přišel s překvapivým vysvětlením.

Zázračný smích? Všestranně prospívá duši i tělu, dokazují to i vědecké průzkumy

13.05. 10:28

Řím - První, kdo pochopil význam smíchu, byl starořecký lékař Hippokratés a dodnes se na toto téma dělají výzkumy. Italský deník Corriere della Sera se pokusili objasnit důvody, proč je smích vědecky i všeobecně považován za skutečný všelék pro zdraví duše i těla.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací