Články k tématu: Lidé

Proč jsou ženská prsa tak velká? V přírodě jsou naprosto unikátní

Aktualizovali jsme 20.2.2018, 22:01, včera 11:04

Ženská prsa mají různé tvary a velikosti. Jednu věc ale mají společnou - ta lidská jsou v přírodě unikátní. Proč jsou tak velká? Právě na tuto otázku se rozhodl odpovědět server Business Insider.

Jak poznat, že trpíte alergií na lepek? Udělejte si tento test

Aktualizovali jsme 20.2.2018, 12:54, včera 08:07

Máte zdravotní problémy a nevíte, jaká je jejich příčina? Můžete mít alergii na lepek nebo-li gluten, což je směs dvou bílkovin, která se nachází společně se škrobem v některých obilninách (pšenice, žito, ječmen). A v těle vám může nadělat pěknou paseku.

Proč do rána některé věci zapomeneme? Vědci odhalili další tajemství spánku

Aktualizovali jsme 20.2.2018, 11:26, včera 08:09

Vědci zveřejnili novou studii, která se týká výzkumu jemných změn v lidském mozku, které probíhají, když spíme. Ukázalo se, že v té době dochází k omezení nervových spojů a to dokonce až o pětinu. Kvůli tomu v noci zapomínáme. Ale nebojte se, je to pro nás dobré. Díky tomu jsme totiž ráno schopni…

reklama

Rádi si ráno přispíte? Tělu to škodí víc, než si umíte představit

Aktualizovali jsme 19.2.2018, 14:15, 19.02. 10:34

Jste ranní ptáčata, nebo noční můry? Ti, kdo brzy vstávají, mají lepší stravovací návyky. Naopak ti, kdo dlouho ponocují, mají sklony jíst hůře, spát méně a málo se pohybovat. Jestliže tedy chcete žít zdravěji, bylo by ideální, kdybyste byli ranními ptáčaty. Přinejmenším to říkají vědci, kteří…

Nikotinem to jen začíná: Kuřáci nemají absolutně žádné ponětí o tom, co vdechují

15.02. 14:54

Miliony lidí po celém světě kouří, přestože znají zdravotní rizika. Nejnovější výzkum ale odhalil, že naprostá většina kuřáků nemá ani ponětí, jaké škodliviny vdechuje.

Co vše se dnes dá pojistit? Napadení Lochnesskou i únos mimozemšťany

11.02. 08:20

Uzavřít pojistku na auto, dům nebo sebe pro případ úrazu je dnes běžnou praxí. Některé pojišťovny ale nabízejí i širší možnosti pojištění. Například proti ztrátě chuti, pokousání upírem nebo únosu mimozemšťany.

Jste nadprůměrně inteligentní? Těchto 12 znaku napoví, zda se od ostatních lišíte

Aktualizovali jsme 10.2.2018, 22:24, 10.02. 08:45

Inteligence se může projevovat mnoha různými způsoby. Možná se snadno učíte nové věci, hovoříte několika cizími jazyky, nebo holdujete dílu Williama Shakespera. Inteligence ale zároveň není něco, co je vždy na první pohled zřejmé. Experti z populárně naučného projektu AsapSCIENCE sestavili žebříček…

MeToo za druhé světové? Ženy popadly zbraně a bojovaly proti Hitlerovi

10.02. 12:27

V minulosti bylo prakticky nemyslitelné, aby ženy sloužily v armádě. Dnes je tomu ale úplně jinak. Jaká byla úloha žen ve válce a kdy se poprvé začaly angažovat do vojenských konfliktů? Stojí snad za jejich nasazením do armády osvětová kampaň podobná současné vlně MeToo?

Nemnožte se, vyzvali Američany ochránci zvířat

10.02. 09:08

Pittsburgh (USA) - Američtí ochránci divokých zvířat využívají blížícího se svátku svatého Valentýna k rozdávání kondomů, které mají podnítit zamilované, aby se překotně nemnožili.

Jako z postapokalyptického filmu. Jak by lidé žili bez ropy?

09.02. 13:49

Po ulicích se povalují odpadky, auta, která několik let nevyjela, pokrývá vrstva koroze, a lidé živoří. Už několik let nejedli maso, elektřina je dostupná jen ve vyhraněnou denní dobu a noci jsou studené a chladné. Tohle není scéna z katastrofického filmu, ale možná budoucnost nás všech. Takto by…

Epidemie nehrozí jen v zimě. Co to je letní chřipka?

Aktualizovali jsme 8.2.2018, 19:53, 08.02. 08:04

V Česku řádí chřipková epidemie typická pro zimní měsíce. Nejde ale o jediné období v roce, kdy se můžete touto nemocí nakazit. Věděli jste, že chřipku můžete chytit i v létě?Takzvané letní chřipky jsou důsledkem teplotního šoku, kterému organismus ne vždy dokáže čelit.

Smrtelně nebezpečná lenost: Můžete kvůli "gaučingu" zemřít?

Aktualizovali jsme 7.2.2018, 22:04, 07.02. 12:03

Nebezpečí na nás číhá doslova na každém rohu. Nejednoho z nás proto napadne, že nejbezpečněji se můžeme cítit doma v obýváku, například u sledování televize. Ani to už ale neplatí. Dlouhé sledování televizních programů podle serveru BBC může vést ke zvýšenému riziku úmrtí na krevní sraženinu v…

Proč se lidé nemohou dožít vyššího věku než 120 let?

Aktualizovali jsme 7.2.2018, 20:49, 07.02. 08:10

Dlouhé roky se spekulovalo o tom, jak vysokého věku se lidé mohou dožít v budoucnu. Podle amerických vědců je ale už nyní jasné, že o mnoho let více, než se dožíváme nyní, to nebude.

Lidé nejsou dokonalí: 10 zvířat, které mají schopnosti, o nichž se lidem může jen zdát

06.02. 07:40

Ačkoli jsou lidé považování na nejinteligentnější a nejvyspělejší tvory na této planetě, neznamená to, že jsou ve všem výjimeční. Mnozí živočichové dokáží naši rasu v mnoha ohledech předčit. Kteří to jsou? Přinášíme vám deset zvířat, kterým může člověk tiše závidět.

Skutečně se za socialismu žilo lépe? Diskuzi rozsekli vědci a jejich čísla

Aktualizovali jsme 5.2.2018, 22:02, 05.02. 08:07

I více než dvě desítky let po pádu socialistického režimu se objevují hlasy, které tvrdí, že dříve se žilo lépe než dnes. Této otázce se kromě historiků a ekonomů věnují i odborníci z jiných oblastí, a jasně dokázali, že tomu tak není.

Superhrdinové mezi námi? Nemoc dává lidem neobvyklou schopnost, není ale o co stát

05.02. 09:27

Zní to jako hrozivá nemoc plná nepříjemných symptomů. Urbachův-Wietheho syndrom jí z bezesporu také opravdu je, jedním z jeho efektů ale je i potlačení strachu. Touto nemocí trpí jen několik stovek lidí na světě, a jejich život je od toho našeho velmi rozdílný. Rozhodně ale nejde o něco, co bychom…

Už žádné stárnutí? Vědci jsou na stopě elixíru věčného mládí

Aktualizovali jsme 4.2.2018, 16:55, 04.02. 14:17

Vědci úspěšně vyzkoušeli lék, jenž může navrátit mládí. Při pokusech na myších došlo po podání látky ke zvýšení vytrvalosti, k obnově srsti a dokonce i ke zlepšení funkčnosti některých orgánů.

Nemáte rádi hudbu? Pokud jste si dnes nepustili žádnou píseň, jste psychicky narušení, tvrdí vědci

04.02. 16:53

Hudba je pro mnoho lidí jedno z největších životních potěšení. Jiným ale připadá, že je o ničem. Averze vůči hudbě jakéhokoli stylu se může zdát stejná, jako by někdo neměl rád štěňátka, zmrzlinu nebo sluníčko.

Tajemství deprese: Proč jde o jedinou psychickou nemoc, kterou trpí i zvířata?

03.02. 10:50

Jen těžko si představit nějakou psychickou nemoc u zvířat. Zvýšená agresivita by se sice dala považovat za poruchu, většinou ale vyplývá z přirozené povahy zvířat. Oproti tomu deprese byla donedávna výhradně lidskou záležitostí. Jak se nyní ukázalo, netrpíme jí sami.

Močíte ve sprše? Nestyďte se za to, tento zvyk pomáhá zachránit Planetu

Aktualizovali jsme 1.2.2018, 22:22, 30.01. 08:07

Chcete zachránit planetu Zemi? Močte ve sprše. Takovou radu mají vědci pro všechny, kterým alespoň trochu záleží na tom, jak s místem, kde žijeme, zacházíme. Svůj návrh odůvodňují zejména masivním šetřením vody.

Jak končí partnerské vztahy? Tito lidé si našli lepší zábavu

30.01. 16:49

Ajuma Saitóová se ve svých 22 let rozešla se s přítelem. Obyvatelka Tokia si ale rychle našla náhradu, stáhla si do mobilního telefonu romantickou herní aplikaci, čímž se stala jednou z miliónů Japonek, které vztahy v reálném životě vyměnily za fantazii. O jejím příběhu informuje server CNN.

Do sprchy ráno nebo večer? Lékaři prozradili, co je lepší

30.01. 11:36

Existují dva typy lidí. Jedni se sprchují večer, poté, co přijdou domů z práce nebo ze školy, najedí se a chystají se do postele. Druzí se ať se děje co se děje osprchují až na druhý den ráno. Voda je zkrátka probere a bez ranní koupele si neumí představit den. I čas sprchování ale dnes podléhá…

Mysteriózní spontánní samovznícení: Může člověk začít hořet sám od sebe?

Aktualizovali jsme 29.1.2018, 22:11, 29.01. 10:19

V listopadu roku 2015 vyšetřovali policisté na severu Německa mysteriózní případ. Asi čtyřicetiletá žena relaxovala na lavičce v parku a najednou se proměnila v ohnivou kouli. Zřejmě prodělala takzvané samovznícení, tedy případ, kdy člověk začne sám od sebe hořet. Je to ale vůbec možné?

Jak porazit cukrovku? Oblíbený nápoj Čechů zřejmě zabírá

Aktualizovali jsme 29.1.2018, 22:10, 28.01. 10:05

Zvýšení konzumace kávy o jeden až dva šálky denně údajně může výrazně snížit riziko onemocnění vážným typem cukrovky. Uvedla to zpráva amerických vědců, kterou zveřejnil web lékařského listu Diabetologia. Experti ovšem zároveň zdůrazňují, že nejdůležitější prevencí je nadále správná životospráva.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací