Články k tématu: Lidé

Co se stane, když si denně nebudete měnit spodní prádlo? Hrozí vám tato nebezpečí

Aktualizovali jsme 21.7.2018, 22:28, včera 16:19

Jednou z prvních věcí, které se učíme jako děti, je denně si měnit spodní prádlo. Nehledě na to, jak moc ráno nestíháte, čisté trenýrky či kalhotky a čištění zubů je něco, na co byste nikdy neměli zapomínat. Zde je hned pět důvodů, proč je to opravdu důležité.

Jak vypadala nejhorší katastrofa v Česku?

Aktualizovali jsme 21.7.2018, 16:04, včera 12:32

Nejhorší přehradní katastrofa v dějinách českých zemí, která na dlouho ovlivnila vývoj sypaných hrází v celé Evropě, se odehrála na malé říčce Bílá Desná v Jirezských horách. Přehrada, která měla chránit před velkou vodou Železný Brod či Tanvald, se protrhla 18. září 1916 o půl páté odpoledne.…

Přibíráte a nevíte proč? Odborníci upozornili na skrytý problém, o kterém skoro nikdo neví

včera 12:48

O kaloriích se toho už napsalo mnoho. Všichni víme, kolik jich obsahují různé potraviny a jak se jim vyhnout. Většina lidí ovšem zapomíná na kalorie, které jsou skryté a konzumujeme je ve velkém, aniž bychom o tom věděli.

reklama

Tajemství odhaleno: Můžeme nabrat spánek dopředu nebo jej dohnat?

včera 06:25

"Dospím se o víkendu." Jen stěží najdete někoho, kdo by tuto větu alespoň občas nevyslovil. Spánkový deficit se se stále uspěchanější dobou prohlubuje a víkendy poskytují některým z nás alespoň určitou možnost si trochu přispat. Na rozdíl od zavedeného mýtu ale nelze tak jednoduše dospat chybějící…

Jsou ženy mrchy a hodní kluci je nezajímají? Vědci zjišťovali, jestli to tak v praxi opravdu funguje

Aktualizovali jsme 20.7.2018, 22:21, 20.07. 15:28

O ženách se často říkává, že jsou mrchy, a že je hodní kluci nepřitahují. Proto také většinou končí jako kamarádi. Podle odborníků to ale není jen fráze, možná na tom je více pravdy, než se může zdát.

Po čem vlastně chodíme? Pod našima nohama podle vědců leží nečekané věci

Aktualizovali jsme 20.7.2018, 22:21, 18.07. 20:37

Vědci z floridské univerzity zjistili, co se skutečně nachází pod našima nohama, tedy pod svrchní vrstvou půdy nad zemským jádrem. Podle nich se pod zemí rozléhá oceán obřích rozměrů, který, když vyschne, vyhubí veškerý život na zemi.

Jak vypadá umírání: Opravdu lidí vidí světlo na konci tunelu a proběhne jim život před očima?

20.07. 21:09

Říká se, že člověku před smrtí proběhne celý jeho život před očima. Jestli je to ale skutečně pravda se pokusili zjistit lékaři z izraelské nemocnice, kteří zkoumali myšlenky a pocity lidí, kteří měli nějakým způsobem blízko ke smrti. Výsledky jejich bádání zveřejnily americké vědecké magazíny.

Kvůli klimatizacím budou lidé ve velkém umírat? S vedrem bojujeme tím nejhorším způsobem

Aktualizovali jsme 19.7.2018, 22:22, 19.07. 17:12

Klimatizace jsou pro mnoho lidí nepostradatelným pomocníkem pro přežití léta. Zatímco v Česku není jejich používání v domech rozšířeno natolik, jako například v Americe, v autě si ji naopak dnes už neodpustí téměř nikdo. Stejně tak se s nimi lze setkat v mnoha obchodech, výrobních podnicích, kinech…

Co dělá s lidmi sledování televize? Mozek reaguje neobvyklým způsobem

19.07. 12:42

Málokdy se to stane při jiných činnostech než právě při sledování televize. Máte potřebu svému partnerovi něco sdělit, ten vás ale zarytě ignoruje a nadále se věnuje sledování akčního filmu nebo sportovního seriálu. Nejedna žena přitom trpí pocitem, že právě televize je pro jejího může důležitější,…

Jak se z lidí stávají alkoholici? Vědci našli překvapivou odpověď

Aktualizovali jsme 17.7.2018, 22:00, 17.07. 14:09

Čím více reklamy na alkoholické nápoje vidí děti a mladí lidé v televizi, tím více je konzumují. Studie prokázaly nejen to, že televizní reklama ovlivňuje výběr alkoholu, ale i to, že pod vlivem této reklamy se až několikanásobně může zvýšit počet vypitých sklenek.

Dopřáváte si odpolední šlofík? Vědci zjistili zajímavou věc

Aktualizovali jsme 17.7.2018, 22:00, 17.07. 09:22

Každý si čas od času rád zdřímne, třeba po vydatném víkendovém obědě. Vědci ale zjistili, že odpolední šlofíky mohou pořádně uškodit zdraví. Pak ale otočili a přišli na to, že v jednu dobu je to skutečně ku prospěchu.

Mohou muslimové ovládnout Evropu? Vědci to spočítali a tady jsou výsledky

Aktualizovali jsme 14.7.2018, 22:29, 13.07. 21:03

Americký výzkumný ústav Pew Research Center tvrdí, že by měl v následujících letech výrazně stoupnout podíl muslimů v Evropě. V případě, že by se zcela zastavila migrace, by mělo procento muslimů v evropské populaci stoupnout z 4, 9% (2016) na 7, 4% (2050). Důvodem má být vyšší plodnost muslimů v…

Opravdu jsou cigarety škodlivé? Vědci zjistili, co v cigaretách nás vlastně zabíjí a kdy se toho zbavíme

14.07. 07:30

Řada příležitostných kuřáků by vám jistě řekla, že pokud si zapálí jednou za čas, tak to tělu nevadí. Naopak notoričtí kuřáci se mnohdy domnívají, že je to právě nikotin, který škodí zdraví a má rakovinotvorné účinky. A málokdo skutečně tuší, za jak dlouho se tělo zbaví všech následků kouření.…

Přelomový objev? Lékaři asi zjistili, co vyvolává Alzheimerovu chorobu. Má to v těle skoro každý z nás

08.08. 09:19

New York - Každých 65 sekund onemocní ve Spojených státech jeden člověk alzheimerovu chorobou. Podle lékařů to bude do poloviny století jeden pacient každých 33 sekund. Alzheimerova choroba je jednou z nejhorších nemocí, s jakými lidstvo bojuje, protože ve velkém postihuje mozek a je neléčitelná.…

Zíráte do mobilu, než usnete? Podle vědců ani nemáte ponětí, jak moc si škodíte

13.07. 15:56

Oslo - Mladí lidé by neměli nejméně hodinu před spaním koukat do svých mobilů, počítačů ani na televizi. Zírání do svítících obrazovek jim totiž může narušit spánkový vzorec, ukázal norský výzkum, o kterém informoval britský list The Independent.

Děsivý pátek 13. Kde se vzaly pověry, které jej doprovázejí?

13.07. 10:50

Dnešek je jedním z nejobávanějších dní v roce. Pověstný pátek 13. je spojen s řadou mýtů a pověr, z nichž nejčastější je ta, že jde o smolný den, kdy by si lidé měli dávat pozor na svůj majetek i zdraví. Je ale tato obava oprávněná?

Jídlo, které zabíjí? Tyhle potraviny podle vědců způsobují rakovinu

Aktualizovali jsme 11.7.2018, 22:08, 11.07. 17:44

Vědci se dodnes přou o to, zda některé potraviny mohou nebo nemohou způsobovat rakovinu. Podle původní teorie amerických vědců z harvardské university je něco takového nemožné, nové výzkumy ale ukázaly, že vše je zřejmě jinak.

Cestujete hromadnou dopravou? Zahráváte si se zdravím, je to to nejhorší, co můžete udělat, tvrdí vědci

11.07. 19:23

Praha - Hromadnou dopravou cestuje většina z nás – především pokud pracujeme či žijeme ve velkých městech. Denně se tímto způsobem po celém světě přepravují miliony lidí. Ačkoliv jde o ekologickou a často i velmi levnou cestu, jak se dostat z místa na místo, má taková doprava i svá úskalí.

Kdo Čechy sdírá z kůže? Za tyto věci platíme víc než zbytek Evropy

Aktualizovali jsme 4.7.2018, 22:06, 04.07. 08:38

Praha - Máte pocit, že v Česku platíte za spoustu věcí více než v zahraničí? V mnoha případech tomu tak není. Podle statistik Eurostatu je Česko dokonce sedmou nejlevnější zemí v rámci Evropské unie. Za některé položky ale zaplatíme mnohem víc, než jinde. Které to jsou?

Co se děje s lidmi, kteří jedí lidské maso?

03.07. 08:46

Londýn - Jak víme ze zombie filmů, nemrtví nejvíce touží po lidských mozcích. Napadlo vás někdy, co by se stalo, kdyby takový lidský mozek snědl obyčejný člověk? Odpovědí na otázku, co se stane, pokud budete jíst lidské mozky nebo jiné části lidského těla, se zabývá server Medical Daily.

Máte na kůži pupínky nebo tečky? Dávejte pozor, může jít o příznak vážné nemoci

Aktualizovali jsme 2.7.2018, 22:14, 02.07. 15:21

Praha - Lidé, které trápí akné, často nemají ponětí o tom, co vlastně znamená. Mnohdy se ho snaží zbavit sami tím, že si vymačkávají pupínky. To je ale podle odborníků velmi nebezpečné. Navíc existují různé typy akné, nejtěžším typem jsou cysty a uzliny.

V těle máme dva mozky, zjistili vědci. Neuvěříte, k čemu slouží ten druhý

Aktualizovali jsme 30.6.2018, 22:05, 30.06. 13:14

Sydney - Napadlo vás někdy, jak je možné, že vám kručí v břiše, když žaludek nemá žádné nervy? Jak lidské tělo pozná nutkání na stolici, když ani střeva neobsahují nervy? Jak je možné, že celý proces trávicího traktu funguje tak perfektně, jako žádný jiný? Vědci na tyto otázky konečně našli odpověď…

Rakousko oficiálně uznalo existenci třetího pohlaví

29.06. 22:12

Vídeň - Rakousko se stalo další zemí, které uznává třetí pohlaví. Ústavní soud dnes konstatoval, že lidé, jejichž pohlaví není jednoznačně mužské nebo ženské, mají právo tuto skutečnost uvést v matrice a v oficiálních dokumentech.

Proč nikdy nebudeme moci cestovat v čase do minulosti?

29.06. 14:42

Brisbane - Každý z nás někdy zatoužil vrátit se do minulosti a napravit chybu, kterou učinil, nebo se podívat do budoucnosti a zjistit, kam se bude dále ubírat vývoj lidstva. Podle vědců není cestování časem ale není tak nedostižné, jak si lidé myslí. Jediný problém je v tom, že cesty do minulosti…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace