Články k tématu: Lidé

Kola nebo heroin? Lidskému tělo je to jedno, obojí působí stejně

Aktualizovali jsme 25.2.2019, 21:57, 25.02. 18:15

Kolové nápoje jsou oblíbené zejména u mladší generace. Díky jedinečné chuti vyvolávají pocit, že jde o něco netradičního a zároveň honosnějšího, na druhou stranu jsou ale k dostání na každém rohu. Co přesně se ale děje s tělem po jejím vypití?

Většina lidí má v těle nebezpečný virus, který roznáší na ostatní. Jen o něm vůbec neví

Aktualizovali jsme 23.2.2019, 22:18, 23.02. 18:45

Více než dvě třetiny lidí mladších 50 let trpí infekčním virem herpes simplex, který je znám jako opar. Ačkoliv jde na první pohled o banální onemocnění, opak je pravdou. Opar totiž není pouze záležitostí rtů, kde se tvoří zřejmě nejčastěji, ale může přivodit i nepříjemné sexuální problémy.

Pijete černou kávu? Pak jste možná psychopati

Aktualizovali jsme 23.2.2019, 10:22, 22.02. 20:03

Černá káva, Cappuccino nebo bílá káva? Ano, i to, který horký nápoj máte nejradši, o vás může mnohé vypovídat. Vědci z Innsbrucké univerzity potvrdily souvislost mezi lidskými chutěmi a charakterem osobnosti člověka. Milovníci černé kávy jsou prý největší sadisté.

reklama

Nejčastější nemoc současnosti? Chřipku i angínu válcuje myšitida

Aktualizovali jsme 22.2.2019, 22:10, 22.02. 14:45

Název myšitida zní možná podivně, jde ale o nejčastější nemoc současné doby. Není to totiž nic jiného, než zánět zápěstí. V moderní době jsou takové záněty způsobené především používáním počítačové myši, a odtud i kreativní název. Jaké má příznaky a jak se nemoci vyvarovat?

Mladí lidé nemají představu o tom, co je práce. Při prvním problému utíkají

Aktualizovali jsme 21.2.2019, 16:34, 21.02. 14:24

Job-hopping neboli časté střídání zaměstnání se stává fenoménem, a to zejména mezi mladšími ročníky. Téměř polovina lidí míní, že je zcela v pořádku najít si nové místo již po roce a zhruba pětina považuje za nerealistické, aby u jedné firmy zůstali déle než dva roky. Mezi významné příčiny job…

Odborníci prozradili své triky, jak být odpočatý i při menším počtu naspaných hodin

20.02. 18:19

Spánek patří k nejdůležitějším součástem lidského života a lidé jím tráví velkou část svého času. Se spánkovými problémy přichází problémy zdravotní a psychické. Jak si tedy zajistit, že budete mít spánku dost? Pomůžou vám tato pravidla experta na spánek.

VIDEO: Triky do domácnosti, které vám zpříjemní život

19.02. 16:20

Život je plný malých nástrah.Nemusíme vždy čekat na to, až nám s nimi pomohou vědci, naopak si spoustu z nich můžeme vyřešit sami. Jak na to? Inspirujte se třeba tímto návodem.

Záhada lidského těla: O selhání ledvin nemusíte vůbec vědět, bolestí se neprojevuje

18.02. 14:35

Chronická onemocnění ledvin jsou velmi zrádná, protože symptomy nejsou nikterak výrazné. Pacienti mnohdy netuší, že jejich ledviny jsou nemocné. Většina onemocnění ledvin se totiž bolestivě neprojevuje. Stejně tak ve většině případů bolest v oblasti kolem ledvin není způsobena onemocněním ledvin.

Test: Jak moc jste ve stresu? Nervózní lidé opakují tato slova

Aktualizovali jsme 17.2.2019, 22:00, 17.02. 18:03

To, že jste ve stresu, může ukázat nejen váš vzhled, ale i mluva. Podle odborníků totiž existují jistá slova, která vystresovaní lidé často používají.

Dvě miliardy uprchlíků, vylidněné kontinenty. Studie odhalila, co napáchá globální oteplování

17.02. 20:07

Celý svět si uvědomuje hrozby, které plynou ze změny klimatu. Jak píše server IFL Science, už nejde jen o abstraktní vědeckou koncepci, ale niternou zkušenost s domy, které lehly popelem během přírodních požárů, zaplavenými pobřežními komunitami i metropolitními centry zužovanými divokými bouřemi.

Zbývá nám 30 let života? Největší mozky světa prozradily, co nás čeká v roce 2050

Aktualizovali jsme 15.2.2019, 22:03, 10.02. 12:40

Podle výzkumníků zabývajících se budoucností umělé inteligence (AI) by lidstvo mohlo zmizet během našeho života – konkrétně do roku 2050. Experti varují, že lidstvu může AI přinést výhody, zároveň s sebou ale nese obrovská rizika. A otázkou je, která z těchto dvou věcí nakonec převáží.

Vodní bubliny a napuštění Země sírou. Vědci spřádají plány na záchranu planety

15.02. 10:45

Celá planeta se snaží držet globální oteplování na uzdě tím, že omezuje produkci tzv. skleníkových plynů. Někteří vědci navíc navrhují, že můžeme Zemi pomoci přímým zásahem do atmosféry.

Jak opravdu zní váš hlas? Celý život žijeme v klamu

14.02. 19:10

Když posloucháme záznam vlastního hlasu, působí nám to většinou opravdová fyzická muka. Opravdu je náš hlas tak vysoký a nosový? Vždyť v reálu slyšíme svůj hlas úplně jinak – a rozhodně nám zní příjemněji. Napadlo vás někdy, proč tomu tak je?

Život na sociálních dávkách: Jaký luxus si mohou dovolit lidé bez práce

14.02. 16:20

Sociální dávky vyvolávají v řadách veřejnosti negativní reakce. Často jsou totiž spojovány s lidmi, kteří odmítají práci, a přitom působí dojmem, že díky podpoře od státu se mají lépe než pracující. Jak ale ukazují následující propočty, život na dávkách v Česku není ani tak životem, jako spíše…

"Nikomu to neříkej." Jak vám jedna věta může zničit život?

Aktualizovali jsme 13.2.2019, 19:19, 12.02. 21:46

Snad každý už někdy musel střežit nějaké to tajemství. Některá jsou příjemná a zábavná, jiná vás mohou pořádně vyvézt z míry. Čím více tajemství uchováváte a čím více lidí se vám svěřuje, tím více se vystavujete riziku úzkostí, míní vědci.

Můžete ze dne na den shořet? Fenomén, který fascinuje a tříští vědce

13.02. 09:08

Již celá století se lidé nemůžou shodnout, zda existuje fenomén spontánního samovznícení. Zatímco věděcká fakta ukazují spíše na to, že jde o mýtus, v historii bylo zdokumentováno mnoho nevysvětlitelných úmrtí ohněm bez zjevné příčiny. Ti, kteří v možnost samovznícení věří, mu samozřejmě všechny…

Krutá zima devastuje naše zdraví. Jak vyváznout bez zdravotních komplikací?

10.02. 14:51

Zimní radovánky na horách se pro mnohé můžou stát nepříjemnou zkušeností. Kromě opatrnosti je při zvýšené aktivitě důležité dbát i na naše klouby. Nejen artróza trápí mnoho z nás. Může se jednat i o přetížení šlach či poškození chrupavek a vazů. Jak posílit své tělo a klouby, abyste si mohli užívat…

Slyšíte a vidíte zemřelé blízké? Podle odborníků jste se nezbláznili

Aktualizovali jsme 9.2.2019, 22:24, 09.02. 09:25

Mnoho lidí tvrdí, že slyší hlasy ze záhrobí. Vdovy a vdovci se často přiznávají, že si povídají se zesnulými příbuznými. Jsou blázni? Podle vědců vůbec ne.

Jak poznáte, že jste inteligentní? Hloupí lidé mají pět návyků, které chytří nemají, tvrdí vědci

Aktualizovali jsme 9.2.2019, 22:24, 20.01. 19:51

Svět je plný lidí všeho druhu, to se týká také různé úrovně inteligence. Samozřejmě, že se téměř každý z nás považuje za chytrého, ale my sami svou inteligenci můžeme posuzovat jen velmi obtížně. Koneckonců naše myšlenky v hlavě vždy zní velmi inteligentně, že? Existuje ale několik návyků, které…

Jste sprostí a vulgární? Hlavně nepřestávejte, radí odborníci

09.02. 15:50

Klít není právě vhodné, alespoň pokud jste ve společnosti. Vědci však teď poukazují, že lidé, kteří nechodí pro ostré slůvko daleko, jsou s větší pravděpodobností upřímnější než ti, kteří to nedělají. Informuje o tom server The Telegraph.

Osm pozoruhodných úkazů. Vědci jsou jim na stopě, ale přesto je nedokáží vysvětlit

09.02. 14:44

Ani dnešní svět moderních technologií nepomohl vysvětlit mnohé zajímavé fenomény nejenom na naší planetě. Často jde o zdánlivě banální věci, které ale, zdá se, mají složité vysvětlení.

Pracovní schůzky jsou ztráta času. Ideální meeting vypadá podle odborníků úplně jinak

Aktualizovali jsme 9.2.2019, 13:30, 09.02. 09:30

Je známo, že tekuté prostředky neobsahují bělící činidla. Proto nejsou vhodné k praní spodního prádla a jiných nečistých oděvů, protože je to právě bělící činidlo, které zbavuje oblečení infekcí a bakterií. Práškové čisticí prostředky jsou v takovém případě lepší, protože většinou bělící prostředek…

Umění řečnictví: Jak přesvědčit jiné lidi, že máte pravdu?

09.02. 10:42

I vědci občas dokáží opravdu překvapit, třeba ve své nové studii, kde konstatují, že názory mají větší váhu, než spolehlivě ověřená fakta. Ale jen v jednom velice konkrétním případě.

Co se stane, když vypijeme krev? Drží nás naživu, přitom je vysoce nebezpečná

Aktualizovali jsme 8.2.2019, 21:57, 07.02. 17:03

Červená tekutina, která se na vzduchu rychle sráží. Krev má mnoho specifik a zvláštností, pro tělo je ale nezbytná a životně důležitá. Co se však stane, když ji vypijeme?

reklama

Fotogalerie