Články k tématu: Lidé

Američané propuštění z KLDR se sešli s Trumpem

10.05. 11:07

Washington - Trojice Američanů propuštěných Severní Koreou dnes dorazila do Spojených států společně se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. Na základně Andrews poblíž Washingtonu je přivítal prezident Donald Trump s chotí Melanií. Šéf Bílého domu potvrdil, že Pompeo dojednal termín a místo…

Co kdyby se Země přestala otáčet? Lidstvo by čelilo zkáze, kterou by nemělo šanci přežít

08.05. 08:45

Všechny planety ve vesmíru mají jedno společné. Bez ohledu na svou velikost, povrch a vzdálenost od nejbližší hvězdy se otáčejí kolem své osy. Co by se ale stalo, kdyby se planeta Země točit přestala? Lidstvo by bylo zkáze, kterou si ani nedokážeme představit. Zkáze, kterou by nemělo šanci přežít.

Jak vypadají nejpodivnější nemoci na světě? Jedna z nich vás donutí se uškrtit

06.05. 08:25

Mozek dosud v mnohém zůstává neprobádaným orgánem a stejně tak poruchy, které v něm mohou nastat. Psychických onemocnění je celá řada, přičemž nad některými zůstává rozum stát. Představujeme vám pět nejpodivnějších. Jejich výskyt je sice raritní, o to víc ale neurology a psychiatry zajímají.

reklama

Sčítání lidí bude v roce 2021 pro Čechy povinné

05.05. 12:17

Praha - Do příštího sčítání lidu, které se uskuteční v roce 2021, se znovu budou muset zapojit všichni lidé v Česku. Vyplňovat by ale měli mnohem méně údajů než v roce 2011. Místo 47 by jich mělo být 23.

Proč zapomínáme? Vědci rozklíčovali další záhadu mozku

05.05. 08:30

Jakmile nám začne selhávat paměť, vyvstává před námi přízrak Alzheimerovy choroby. Naštěstí jde ale nejčastěji o planý poplach. S přibývajícím věkem je normální, že paměť už je trochu méně výkonná. "Stárnutí schopnost pamatovat si nemění, nebo jen velmi málo," říká profesor Bruno Dubois z kliniky…

Základní hygienické návyky: Víte, jak si správě umýt ruce? Je to docela komplikované

Aktualizovali jsme 3.5.2018, 16:32, 03.05. 08:43

Ačkoliv se to nezdá, velká část lidí má podle odborníků špatně osvojené základní hygienické návyky. Například mytí rukou, které je po příchodu domů nebo po toaletě věc, nad kterou mnoho z nás příliš nepřemýšlí. Stačí jen namydlit, opláchnout a osušit. Bez jakékoliv inovace máme tento způsob natolik…

Tloustnete bez zjevného důvodu? Možná za to může věc, na kterou zapomínáme

03.05. 16:19

O kaloriích se toho už napsalo mnoho. Všichni víme, kolik jich obsahují různé potraviny a jak se jim vyhnout. Většina lidí ovšem zapomíná na kalorie, které jsou skryté a konzumujeme je ve velkém, aniž bychom o tom věděli.

Budíte se v noci hrůzou? Možná nejste tak úplně v pořádku

Aktualizovali jsme 2.5.2018, 14:35, 02.05. 10:41

Noční můry máme zřejmě čas od času všichni. Často jim vůbec nevěnujeme pozornost a druhý den už o nich ani nevíme. Pokud se ale hrůzou budíte často, neměli byste zlé sny podceňovat, varují experti.

Lék, který vyléčí většinu nemocí? Vědci jsou na stopě revolučnímu objevu

Aktualizovali jsme 1.5.2018, 22:00, 01.05. 15:54

Lék budoucnosti, který dokáže vyléčit většinu známých nemocí? Zatím to zní jako scifi, podle některých vědců by se ale brzo mohlo jednat o realitu. Takovým lékem by se totiž brzy mohly stát protizánětlivé injekce, které dDokáží snížit riziko infarktu a zpomalit vývoj rakoviny.

Chcete mít více peněz? Vědci našli netradiční metodu, jak na to. Pošlou vás do postele

01.05. 09:13

Máte pocit, že vaše finanční situace není uspokojivá a chtěli byste se mít lépe? Podle odborníků stačí jediné. Spát. V zemích, kde se spí více hodin denně, jsou totiž i vyšší příjmy.

Jak bojovat s cukrovkou a rakovinou? Vědci narazili na "lék", který většina lidí užívá a vyčítá si jej

30.04. 15:06

Pokud jste se rozhodli omezit pití kávy, ještě to zvažte. Podle nové studie jsou totiž pravidelní pijáci kávy vystaveni menšímu riziku náhlého úmrtí, cukrovky a rakoviny.

Změní se podmínky pro migranty v ČR? Vláda zatím nerozhodla

30.04. 11:06

Praha - Debatu o změně pravidel pro cizince se zájmem žít v Česku dnes podle informací tiskového odboru Strakovy akademie vláda přerušila. Návrh počítá s povinností absolvovat integrační kurz a možností zavedení kvót pro vydávání povolení k dlouhodobému pobytu za účelem výdělečné činnosti v zemi.…

Žádné bílé světlo na konci tunelu. Co člověk vidí těsně před smrtí?

Aktualizovali jsme 28.4.2018, 22:05, 28.04. 13:03

Říká se, že umírající člověk spatří jako jeden z posledních výjevů sám sebe z výšky. Někteří také tvrdí, že při umírání lidé vidí bílé světlo na konci tunelu. A ačkoliv mohou být svým způsobem obě možnosti reálné, jen těžko se pro ně hledá vědecký základ. Přesto existují věci, které člověk na…

Mutace lidských genů? Vzorky DNA odhalily velmi neobvyklé věci

Aktualizovali jsme 28.4.2018, 19:40, 28.04. 09:24

Vědcům se po rozsáhlém studiu podařilo prokázat první mutaci lidského genu v souvislosti s přizpůsobením k prostředí v němž žije. Tento objev se podařil u tzv. mořských nomádů v Indonesii.

Nejvzácnější droga na světě? Lidé se kvůli ní vdávají na smrtelně nebezpečnou výpravu

Aktualizovali jsme 28.4.2018, 17:32, 28.04. 08:50

S marihuanou, extází nebo kokainem se s nadsázkou dnes setkáme na každém rohu. Existují ale takové drogy, které nelze jednoduše získat nebo vyrobit. Jedna z nich je k nalezení pouze v Nepálu, a lidé pro ni riskují o své životy.

Bájná organizace, která ovládá svět? Proč je kolem Svobodných zednářů tolik povyku?

Aktualizovali jsme 27.4.2018, 12:44, 27.04. 08:35

Svobodní zednáři jsou často prezentováni jako bájná organizace, jejíž jméno je spojováno se snahami ovládnout svět. Vyslovuje se jedním dechem s výrazy jako jsou "ilumináti" a tajná světová vláda. Nikdo však pořádně neví, co si pod ním představit. Kdo jsou, kdy vznikli a co vlastně dělají?

Devět mladých lidí zahynulo během povodní v Izraeli

26.04. 21:05

Jeruzalém - Devět lidí ve věku 18 let dnes v Izraeli přišlo o život poté, co je smetla voda při nečekaných záplavách, které způsobil vytrvalý déšť na jihu země. Jeden člověk se stále pohřešuje. S odkazem na záchranáře a policii o tom informovala agentura AP.

Rusové stále tvrdí, že chemický útok v Dúmě byl zinscenovaný. Jako důkaz přivezli tamní obyvatele

26.04. 20:58

Haag - Ruská delegace dnes do budovy mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu přivedla 15 zdravých lidí, včetně nejméně tří dětí, ze syrské východní Ghúty, aby podpořila stanovisko Moskvy a Damašku, že 7. dubna nebyl v této oblasti spáchán chemický útok. Británie krok Ruska…

Krumlov se vylidňuje, varuje umělkyně. Město její úsilí finančně podpoří

26.04. 18:06

Český Krumlov - Zastupitelé Českého Krumlova dnes schválili pro umělkyni Kateřinu Šedou na projekt UNES-CO městský příspěvek 100.000 Kč. Šedá chce upozornit na vylidněné centrum Českého Krumlova, z nějž podle ní mizí život. Projekt chystá pro česko-slovenský výstavní pavilon na bienále architektury…

Každou minutu se rodí se 250 dětí a planeta praská ve švech. Kolik bude na Zemi lidí v roce 2100?

Aktualizovali jsme 26.4.2018, 14:48, 26.04. 08:14

Londýn – Demografické složení lidské populace se za posledních několik staletí drasticky změnilo. Lidstvo stárne a to zejména díky rozvoji zdravotní péče a systému sociálních jistot. Jak se tyto změny promítají do populační skladby naší planety?

Neviditelný plášť bude již brzy běžně dostupný? Vědci slibují technickou revoluci dříve, než se čekalo

Aktualizovali jsme 25.4.2018, 22:26, 25.04. 19:41

Cestování časem, teleportace a neviditelnost jsou již dlouhou dobu oblíbená témata ve sci-fi dílech. Řada špičkových britských vědců ale věří, že se do roku 2100 stanou realitou a lidstvo je bude využívat na denní bázi.

Každá pátá domácnost je téměř neobyvatelná? Češi mají vážný problém, o kterém ani nevědí

25.04. 10:51

Většina lidí si to neuvědomuje, nepozná, nebo to vidět nechce. Průzkumy ale ukázaly, že každá pátá česká domácnost se potýká s plísní, která může být zdraví i životu nebezpečná. Představuje vážný problém, který je třeba okamžitě řešit, a navzdory všeobecnému přesvědčení se netýká jen koupelen. A…

Cholesterol jako metla lidstva? Lékaři jsou na stopě zásadního objevu

24.04. 15:06

Ačkoliv se o něm na veřejnosti moc nemluví, cholesterol je jedním z významných rizikových faktorů srdečně-cévních onemocnění, která způsobují více než 50 % všech úmrtí v Česku. Jde tak o největšího zabijáka současnosti, na kterého si ale dává pozor jen málokdo.

Jak zastavit děsivou Parkinsonovou chorobu? Vědci potupně přiznali, že na to možná přišli už dávno

Aktualizovali jsme 22.4.2018, 22:02, 22.04. 07:55

Roky se lékaři z celého světa snaží najít lék na obávaného Parkinsona. Nakonec se ale ukázalo, že jeden takový možná mají přímo před nosem. První příznaky této nemoci je totiž možné zastavit pomocí léku běžně užívaného na diabetes 2. typu. Naznačuje to klinická studie, ze které cituje server…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace