Články k tématu: Lidé

Máte doma koberce? Mohou škodit zdraví, měli byste se jich zbavit

Aktualizovali jsme 2.11.2017, 22:01, 02.11. 12:34

Koberce jsou nezbytným doplňkem naší domácnosti, na podlahách je máme téměř všichni. Pobíhají po nich naši mazlíčci, hrají si na nich děti a naše bosé nohy po nich našlapou kilometry. To vše jim ale dává pořádně zabrat – což je často vidět na jejich vzhledu. A ještě horší je pak to, co na první…

Muži mají větší mozek než ženy. Kdo je ale inteligentnější?

Aktualizovali jsme 2.11.2017, 20:53, 02.11. 11:01

Průměrný lidský mozek váží zhruba 1,4 kilogramů a představuje asi 2 procenta celkové hmotnosti jedince. Je známo, že mužský mozek je ale o něco málo těžší než ženský, zhruba o deset procent. Hraje ale tento rozdíl v inteligenci člověka nějakou roli?

Jak jsou na tom české domácnosti? Dobrou životní úroveň má 51 procent lidí, ukázal průzkum

02.11. 17:03

Praha - Životní úroveň svojí domácnosti pokládá za dobrou 51 procent lidí. Z toho za velmi dobrou ji považuje osm procent lidí a za spíše dobrou ji označuje 43 procent lidí.

reklama

Představy o smrti byly chybné? Vědci zjistili, jak děsivé je umírání, a co při něm lidé cítí

Aktualizovali jsme 1.11.2017, 22:05, 31.10. 16:45

Strach ze smrti je pro mnoho lidí tím nejhorším, s čím se kdy setkali. Jiní se ale mnohem více bojí samotného umírání. A nyní se prokázalo, že k tomu mají dobrý důvod. Umírání totiž podle nejnovějších výzkumů probíhá úplně jinak, než jak jsme si dosud mysleli. Lidé totiž poté, co zemřou, dokáží…

Čeká vás důležitá schůzka, pohovor nebo rande? Nezáleží, jak jste inteligentní, ale jak působíte

31.10. 14:49

Pracovní pohovor, přijímací zkoušky, první rande, jednání na úřadech. Při některých příležitostech prostě chceme vypadat inteligentnější, než ve skutečnosti jsme. Přiznejme si – přes noc se chytřejšími prostě nastaneme. Přesto existuje několik triků, které vám v tomto směru mohou pomoci.

Jak k nám promlouvá naše podvědomí? Psycholog odhaluje devět nejčastějších snů a jejich význam

30.10. 12:47

Sny často ukazují události, které jsou ve skutečnosti nemožné nebo nepravděpodobné, a jsou obvykle mimo kontrolu spící osoby. Vycházejí z vnějších i vnitřních podnětů a vzpomínek a představ. Mnoho lidí věří, že sny mají skrytý význam, a tak se často obrací ke snářům. S jejich výkladem ale mohou…

Chcete se zalíbit svému okoli? Existují triky, jak být atraktivnější

Aktualizovali jsme 29.10.2017, 18:49, 29.10. 07:44

Lidé z podstaty své povahy chtějí vypadat atraktivně. Jak ukazují různé průzkumy, vliv na to má kromě našeho vzhledu také naše chování a to, jak jednáme s lidmi. Tímto tématem se zabývala nejedna vědecká studie.

Proč zapomínáme? Podle vědců musíme, jinak by nás to zničilo

Aktualizovali jsme 29.10.2017, 18:48, 29.10. 09:24

Všichni si čas od času stěžujeme na paměť. Podle vědců bychom ale za ni měli být rádi. Je totiž mnohem lepší zapomínat, než si pamatovat vše. Zapomínání nám totiž pomáhá víc, než se zdá.

Skryté nebezpečí? Deodoranty mohou lidem způsobit celou řadu vážných problémů

Aktualizovali jsme 29.10.2017, 18:47, 29.10. 08:39

Deodoranty používá každý z nás a málokdo si bez nich dovede představit běžný den. Vědci ze Ženevy ale varují před škodlivými účinky solí hliníku, které většina přípravků obsahuje. Podle nich totiž mohou způsobovat rakovinu.

Vědci se spletli. Manželství nám prospívá, tvrdili. Teď zjistili, jaká je realita

29.10. 10:54

Říkalo se, že manželství je pro zdraví člověka prospěšné. Desítky let tomu lidé věřili a vědci to potvrzovali dalšími a dalšími výzkumy. Ten poslední ale podle televize NBC ukázal, jak šíleně se spletli. Je to totiž všechno přesně naopak.

Držíte diety, ale nedaří se vám zhubnout? Možná za to mohou některé méně známé faktory

28.10. 13:20

Londýn – Držíte diety, omezujete sladkosti, cvičíte a stejně ne a ne zhubnout? Možná za to mohou jiné faktory, které nejsou příliš známé a které mají na hubnutí velký vliv. Nutriční biochemička doktorka Libby Weaverová v rozhovoru pro server Healthista poukazuje, že je třeba hlídat si i další věci.

Měli jste pracovní úraz? Poradíme vám, jak správně postupovat

28.10. 08:50

Nejvíce pracovních úrazů, které měly za následek pracovní neschopnost delší než 3 dny, se podle Českého statistického úřadu v loňském roce událo v Praze. K dočasné újmě zde přišlo 7 285 pracujících. Následují kraje Jihomoravský, Středočeský a Moravskoslezský, v každém z nich se událo přes 4 tisíce…

Jak provozují astronauti milostné hrátky na vesmírné stanici?

Aktualizovali jsme 27.10.2017, 22:24, 25.10. 14:17

Do vesmíru se nelétá na pár dní. Mise na mezinárodní vesmírné stanici ISS trvají dlouhé týdny až měsíce a během nich je člověk vystaven kromě stavu beztíže i permanentnímu psychickému tlaku. Přesto jsou věci, které lidé musejí řešit stejně tak na Zemi jako ve vesmíru. Touhu po sexu, v případě žen…

Jak působí hádky na naše tělo? Unikátní studie ukázala alarmující věci

Aktualizovali jsme 27.10.2017, 20:15, 27.10. 17:38

Je všeobecně známo, že stres lidem neprospívá. A nejvíce ho do sebe pumpujeme v situacích, kdy se nám tak úplně nedaří, nebo v hádkách. Dánští vědci proto zkoumali, jak na nás taková hádka působí, a výsledky zveřejněné v časopise Journal of Epidemiology and Community Health jsou zarážející.

Věčný život? Pro dosažení nesmrtelnosti je paradoxně potřeba zemřít

Aktualizovali jsme 27.10.2017, 17:40, 27.10. 12:39

Zajímá vás, co se stane s lidstvem po vaší smrti? Kdy dojde ropa, vypukne další válka nebo kdo bude prezidentem v roce 2100? Nebo se jen bojíte smrti a chcete se jí vyhnout? Za pouhých pár milionů korun si dnes můžete všechny tyto sny splnit, má to ale jeden háček. Nikdo zatím neví, jestli…

Zima se blíží. Jak se chránit před chřipkou?

26.10. 16:32

Česko se v posledních dnech potýká s nestálým a proměnlivým počasím. To je přímo ideální ke vzniku řady respiračních onemocnění včetně chřipky. Její největší sezóna sice každoročně přichází až začátkem roku, není ale od věci začít se proti ní bránit už nyní.

Aktivisté z Kliniky se s SŽDC nedomluvili, dům musejí vyklidit

26.10. 13:59

Praha - Dnešní jednání ohledně centra Klinika na pražském Žižkově skončilo bezvýsledně. Aktivisté a zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) odešly se stejnými postoji, s jakými přišly. Správa trvá na tom, aby byl dům vyklizen.

Čistíte si zuby, ale stále máte kazy? Kartáčky a nitě nestačí

26.10. 09:58

Řada z nás se pokouší pomáhat svému tělu přírodní cestou. Aby nám zářila kůže, jíme avokádo, poškozené vlasy se snažíme opravit maskou z vajec, imunitu posilujeme vitamínem C v ovoci a zelenině. Víte ale, jaké potraviny pomohou vašim zubům?

Některé problémy a symptomy si s rakovinou běžně nespojujeme. Možná bychom měli začít

25.10. 10:50

Každý z nás nejspíš ví, že když začne vykašlávat krev, je nejvyšší čas všeho nechat a běžet k doktorovi. Může to totiž být rakovina. Tu ale mohou signalizovat i příznaky, které si s ní mnohdy nespojujeme.

Je možné zachytit hlas mrtvých? Z fenoménu elektronického hlasu běhá mráz po zádech

Aktualizovali jsme 24.10.2017, 22:08, 24.10. 09:59

Odhodlaný tým několika nadšenců vyráží za tmy na místo činu. Je to už mnoho let, kdy v tomto starobylém domě došlo k brutální masové vraždě. Při průzkumu zchátralé budovy pokládají obětem onoho hrůzného činu různé otázky. Celou dobu mají zapnutá speciální nahrávací zařízení, jež se snaží zachytit…

Na Maltě po vraždě novinářky za jednotu země demontovaly tisíce lidí

22.10. 20:31

Valletta - V ulicích maltského hlavního města se shromáždily tisíce lidí, kteří chtějí po vraždě investigativní novinářky Daphne Caruanové Galiziové vyjádřit podporu jednotě politicky rozděleného ostrova.

Největší problémy lidstva? Velké výzvy volají po úžasných nápadech

22.10. 14:33

Lidstvo musí čelit velkému množství problémů – od epidemií po změnu klimatu. Některé jsou náhoda, jiné jsme na sebe přivolali sami. Velké výzvy volají po úžasných nápadech. Je třeba nová technologie, vědecká řešení a chytrá řešení.

Kousání nehtů? Nechutný zlozvyk, který prospívá našemu zdraví

22.10. 12:20

Kousání nehtů a cumlání palce patří k nejběžnějším dětským zlozvykům, které se rodiče často marně snaží u svých ratolestí vymýtit. Kanadští a novozélandští vědci ale nyní přišli s tvrzením, že tyto zlozvyky mohou ve skutečnosti prospívat dětskému zdraví. Informoval o tom server Science Alert.

Proč chodíme všude pozdě? Vědci na to přišli

22.10. 08:26

Hodinky v ruce, neustále v běhu a spěchu: často vypadají jako králík z Alenky v říši divů. Lidé, kteří mají neustále zpoždění, vypadají, jakoby neuměli vládnout svým časem. Často mohou popuzovat své okolí nejrůznějšími výmluvami, z nichž jedna je horší než druhá. Mohou však za to?

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací