Články k tématu: Lidé

Případ, který šokoval lékaře. Každé z dvojčat má jiného rodiče

06.04. 14:40

Lékaři nemohou uvěřit vlastním očím. Řeší totiž případ, který je na celém světě extrémně vzácný. Maminka v čínském městě Xiamen porodila dvojčata, ačkoliv se ale narodila prakticky ve stejnou chvíli, každé má jiného otce. O případu informoval server The Guardian.

Máte hluboko do kapsy? Nedostatek peněz vás může dostat do nemocnice

06.04. 12:30

Ekonomická nejistota, kterou člověk trpí na počátku dospělého věku, ohrožuje jeho zdraví. Časté jsou kardiovaskulární choroby a úmrtnost během následujících deseti let, píše italský deník La Repubblica.

Vědci zjistili, jak vzniká závislost na alkoholu. Mnohdy za ni lidé nemohou

Aktualizovali jsme 3.4.2019, 22:28, 03.04. 14:14

Čím více reklamy na alkoholické nápoje vidí děti a mladí lidé v televizi, tím více je konzumují. Studie prokázaly nejen to, že televizní reklama ovlivňuje výběr alkoholu, ale i to, že pod vlivem této reklamy se až několikanásobně může zvýšit počet vypitých sklenek. Podobný vliv ale mají na vznik…

reklama

Sportem k invaliditě? Jízda na kole může způsobit problémy, ale jen jednomu pohlaví

Aktualizovali jsme 3.4.2019, 22:27, 03.04. 11:41

Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.

Žíznivka. Nemoc, která vás nutí vypít desítky litrů vody denně

03.04. 10:01

Neustále žíznivý německý architekt je nucen pít alespoň 20 litrů vody denně, jen aby zůstal naživu. Marc Wübbenhorst trpí vzácným diabetes insipidusn neboli úplavicí močovou, které se říká žíznivka.

Muž se nakazil rakovinou. Podle lékařů nemusí být jediný na světě

02.04. 19:06

Naprosto bezprecedentní případ řešili lékaři v Kolumbii – muž se totiž „nakazil“ rakovinou od parazita žijícího v jeho těle a na následky toho zemřel. Lékařskou zprávu zveřejnil server The New England Journal of Medicine.

Neuvěřitelný průzkum zjistil, jak často rozbíjíme mobil

01.04. 19:22

Mobilní telefony jsou už prakticky nedílnou součástí našeho života. Čím víc je ale používáme, tím častější je riziko, že se nám s nimi něco stane. Nová studie zjistila, že téměř polovině dospělých Britů už někdy prasklo sklo displeje jejich mobilního telefonu, napsal list Daily Mirror.

Největší mýty o první pomoci: Můžeme resuscitací zlomit žebra a musíme propíchnout jazyk?

31.03. 13:49

Je neoddiskutovatelný fakt, že včasná resuscitace zachraňuje životy. Pokud byste se svých přátel nebo kolegů zeptali, jestli by dokázali v případě potřeby poskytnout první pomoc, pravděpodobně byste se většinou setkali s kladnými ohlasy. Když ale přijde na věc, řada lidí se resuscitaci vyhýbá,…

Může být chilli nebezpečné? Jeho konzumace vás může dostat do nemocnice

30.03. 16:34

Málokterá zahraniční pochutina si u nás získala takovou popularitu, jako právě chilli paprička. Ne každý se odváží jí sníst a jsou i tací, kterým její pálení nedělá dobře, další si ji ale nemohou vynachválit. S nadsázkou se ale říká, že vám může vypálit díru do břicha. Je to opravdu možné?

Malá dívka trpěla silnými bolestmi hlavy. Vyšetření lékařům vyrazilo dech

30.03. 11:39

Osmiletá indická dívka trpěla delší dobu na bolesti hlavy. Poté, co se k nim přidaly záchvaty, se lékaři rozhodli provést sérii vyšetření, aby odhalili příčinu jejích potíží. To, co objevili, ale nečekali.

Nebezpečné chemické postřiky: IQ evropské populace kvůli nim kleslo o 13 milionů bodů

30.03. 09:35

Používání chemickým postřiků v zemědělství je doslova dvousečná zbraň. Na jednu stranu se množí hlasy o jejich škodlivosti, a z opačné strany umožňují zemědělcům nabízet potraviny za nižší cenu. Nová studie však poukazuje na alarmující zjištění.

Malý Jack se během měsíce změnil k nepoznání. Podle lékařů umírá

Aktualizovali jsme 29.3.2019, 22:14, 29.03. 15:03

Wesley Lacey a Rebecca Oldhamová z britského Sheffieldu mají před sebou jedno z nejtěžších období v životě. Svého malého chlapce Jacka vzali k lékaři s tím, že má podivně křivý úsměv. Dozvěděli se, že mu zbývá rok života.

Mohou války přinést pozitiva? Historie ukazuje, které běžné věci bychom bez nich neměli

28.03. 14:05

Druhý nejkrvavější konflikt přinesl více než 16 milionů mrtvých, zničila mnoho zemí a přivedla k moci režimy, který svět přivedly do další světové války. Přesto i v tomto temném období kromě zbraní jako byl tank, bojová letadla nebo otravné plyny lidstvo vytvořilo i mnohé věci, které život naopak…

Pečení vás může dostat do nemocnice. Stačí ochutnat těsto

28.03. 10:18

Taky máte ve zvyku ochutnávat těsto na koláče a buchty předtím, než jej vložíte do trouby? Podle vědců byste s tímto zlozvykem měli okamžitě přestat. zatímco salmonelly ze syrových vajec se nemusíme v dnešní době zas tolik obávat, skutečným nepřítelem je zde něco jiného - tepelně neupravená mouka…

Jak porazit bolest hlavy bez prášků? Stačí k tomu bytelná židle

23.03. 19:08

Bolest hlavy je strašákem moderního člověka. Jednou z jejích nejčastějších příčin je kromě nevyspání a změn tlaku i špatné sezení. Židle ale nemusí být jen mučícím nástrojem. Dají se na ní zvládnout i cviky proti migréně.

Žena se s mužem orálně milovala. Po chvíli bojovala v nemocnici o život, lékaři byli v šoku

Aktualizovali jsme 21.3.2019, 22:35, 20.03. 11:03

O tom, že i intimní hrátky mohou skončit téměř smrtí, vypovídá příběh jedenatřicetileté Španělky. Ta chvíli po té skončila v nemocnici, kde bojovala o život.

Snoubenci vrazili na vysněnou dovolenou. Peklo skončilo smrtí

21.03. 16:27

Obrovská tragédie potkala Jona Paula McAllistera a jeho partnera Craiga Parka na Madagaskaru, kam si oba vyrazili na vytouženou dovolenou. Domů se vrátil už jen jeden z nich.

Lidé si ničí zdraví. Bydlení v paneláku je škodlivé, tvrdí experti

Aktualizovali jsme 19.3.2019, 22:22, 19.03. 13:57

Lidé často žijí v otřesných podmínkách, které jsou naprosto nevyhovující pro bydlení. Problém je, že si přitom neuvědomují, jak velké zdravotní riziko tím vlastně podstupují. A výjimkou podle vědců nejsou ani Češi.

Jste těhotná, řekli lékaři ženě. Pak zjistili, že to, co nosí, není lidské dítě

Aktualizovali jsme 19.3.2019, 22:22, 17.03. 18:14

Lauren Knowlesová z australského Perthu se od lékařů dozvěděla, že je těhotná a čeká děťátko. Radost ale o několik týdnů později vystřídal šok. To, o v sobě nosila, totiž nebylo dítě.

Podle vědců se můžeme dožít 150 let. Za cenu, kterou nikdo zaplatit nechce

19.03. 10:47

Profesor Alex Zhavoronkov je přesvědčený, že člověk se může klidně dožít 150 let. Tajemství pokojného stáří se vám ale rozhodně nebude líbit, podle serveru Telegraph vyžaduje totiž velké oběti. Na tom se ostatně shodují i další vědci, kteří tvrdí, že první lidé, kteří se dožijí tak vysokého věku,…

Žena si vzala prášek na bolest hlavy. Skončila v nemocnici a lékaři ji šokovali

Aktualizovali jsme 17.3.2019, 22:09, 17.03. 11:07

Dvaadvacetiletá Chantal Smitsová pracuje jako zdravotní sestra a dlouhodobě trpěla únavou a bolestí hlavy. Přikládala to časovému vytížení a nedostatku spánku, neboť při práci se věnovala i škole. Lékaři ale nakonec došli k děsivému zjištění.

Televize jako největší zabiják? Jejím sledováním můžete zemřít

16.03. 10:55

Nebezpečí na nás číhá doslova na každém rohu. Nejednoho z nás proto napadne, že nejbezpečněji se můžeme cítit doma v obýváku, například u sledování televize. Ani to už ale neplatí. Dlouhé sledování televizních programů podle serveru BBC může vést ke zvýšenému riziku úmrtí na krevní sraženinu v…

Jak se přenáší nemoci? Kýchání a kašlání je méně rizikové než jiné metody

Aktualizovali jsme 15.3.2019, 23:21, 14.03. 12:05

Jste-li v blízkosti nemocného člověka, většinou se ho snažíte nedotýkat. Za nejhorší pak považujete, když na vás dotyčný zakašle nebo kýchne. Podle lékařů je ale mnohem větší riziko nákazy skryto za jinou činností. Za dotekem nosu.

Napijete se, když máte žízeň? Podle expertů si tím zahráváte se zdravím

Aktualizovali jsme 14.3.2019, 22:10, 12.03. 15:18

Někdo má rád čaj, jiný vodu, dalšího uspokojí slazené nápoje. Jedno ale máme všichni společné - když máme žízeň, napijeme se. To je ale podle odborníků špatně.

reklama

Fotogalerie