Články k tématu: Lidé

Co bude s lidmi po konci světa? Vědci zjistili, jak se budeme chovat

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:14, 23.08. 17:30

Jak by lidé reagovali na informaci, že se blíží definitivní konce světa? To je otázka, kterou si kladou mnozí vědci. Zároveň ale hned dodávají, že jde o psychologický jev, který lze jen velmi obtížně zkoumat, protože není etické financovat studii, v rámci které by bylo třeba přesvědčit lidské…

Chcete se naučit cizí jazyk? Cvičte, radí vědci

23.08. 16:56

Cvičení a fyzická aktivita výrazně pomáhá těm, kteří se snaží naučit cizí jazyk. Italští a čínští vědci provedli experiment, při kterém zkoumali rozdíl mezi těmi, kdo u učení slovíček jen sedí a těmi, kteří si učení obohacují fyzickou aktivitou. Test měj jednoznačný výsledek.

Čeká západní civilizaci zkáza? Na kolena nás srazí naše vlastní vypočítavost

23.08. 16:19

Myslíte si, že nás může zničit jenom jaderná válka nebo mimozemšťané? Historie ukazuje, že bez dědictví padly v minulosti malé i velké kultury, o některých dodnes nevíme, co jejich zkázu způsobilo. Některé semínky možných hrozeb jsme již zaseli. Jak západ zareaguje na tyto problémy napoví, zda…

reklama

Holíte se správně? Může vám jít i o zdraví

Aktualizovali jsme 22.8.2017, 22:40, 21.08. 15:27

Holení je trendem moderní doby a netýká se pouze vousů nebo intimních partií, ale například i nohou. Pro většinu lidí je to prakticky přirozená záležitost, někteří ale trpí nepříjemnými problémy, které s sebou holení přináší. Stačí přitom jen málo a můžeme se problémům vyvarovat.

Proběhne vám před smrtí život před očima? Ukázat to mohou myšlenky lidí, kteří málem zemřeli

Aktualizovali jsme 22.8.2017, 14:41, 22.08. 11:06

Říká se, že člověku před smrtí proběhne celý jeho život před očima. Jestli je to ale skutečně pravda se pokusili zjistit lékaři z izraelské nemocnice, kteří zkoumali myšlenky a pocity lidí, kteří měli nějakým způsobem blízko ke smrti. Výsledky jejich bádání zveřejnily americké vědecké magazíny.

Jak změnit svět? Paradoxně stačí jen vyměnit maso za jinou potravinu

Aktualizovali jsme 22.8.2017, 14:41, 22.08. 09:57

Pokud vegetariánům a veganům při čtení titulku zaplesalo srdce, uvedeme hned v úvodu věc na pravou míru. Americká psychologická asociace se rozhodla zaměřit na termín známý jako "ekoúzkost", tedy strach vyvolaný klimatickými změnami. Podle vědců s nimi lze bojovat a tím přispět ke zlepšení…

Klíč k nesmrtelnosti? Firma prodává transfuze krve teenagerů za statisíce

22.08. 12:39

Transfúze dospívající krve za 6 200 liber (177 tisíc korun). I tak prý může vypadat boj proti stárnutí. Alespoň to tvrdí americká společnost, podle které může mít krev teenagerů pozitivní vliv na starší lidské tělo.

Některé turistické atrakce nejsou na správném místě. Navštívili jste už střed Evropy nebo celého světa?

22.08. 10:04

Sydney - Svět je plný geograficky významných míst, hranic časových pásem a středů zemí či kontinentů s vytyčenými značkami či monumenty. Většinou však jde pouze o turistický tahák, který nemá se skutečností nic společného. Upozornil na to server News.com.au.

Chcete být přitažliví pro opačné pohlaví? Zkuste tyto rady vědců

Aktualizovali jsme 21.8.2017, 22:03, 21.08. 16:17

Ať už jsme zadaní, nebo ne, kvůli ostatním chceme vypadat atraktivně. Jak ukazují různé průzkumy vliv na to – kromě našeho vzhledu – má také naše chování a to, jak jednáme s lidmi. Tématem se zabývala nejedna vědecká studie, jejich výsledky shrnuje server 22words.com.

Kdo může za nemoci, kterými lidé trpí? Vědci a lékaři konečně našli odpověď

21.08. 11:23

Způsob, jakým se lidé vyvinuli neodpovídá současnému modernímu světu, ve kterém žijeme. Důsledky toho jsou tragické a pociťujeme je na našem zdraví, varují vědci. Podle nich je totiž právě současný svět zodpovědný za nemoci, kterými trpíme.

Vědci chtějí přeprogramovat člověka. Kolika let se budeme dožívat?

21.08. 09:40

Vědci se domnívají, že objevili způsob, jak „omladit" lidské buňky, díky čemuž by se mohla zvýšit délka života až na 108 let. Výzkumníci tvrdí, že by mohli prodloužit délku života díky „přeprogramování" těla. Studie na toto téma byla publikována v odborném časopise Cell.

Vymazání vzpomínek? Podle vědců je to možné

20.08. 16:59

Vědci se zabývají metodami, které by dokázaly vymazat vzpomínky na něco děsivého z lidského mozku. Experiment se zatím provedl jen na laboratorních myších a podle některých odborníků by podobný pokus na lidech byl neetický.

Teroristé stále častěji útočí náklaďáky. Jak takový útok přežít?

20.08. 14:29

Nejjednodušším způsobem, jak se nestát obětí terorismu, je vyhýbat se místům s vysokým počtem návštěvníků. Jenže ne vždy se vám to podaří. Možná máte práci v centru, nebo jste na dovolené s rodinou a chcete si projít nejzajímavější atrakce. Procházka nočním městem je zcela jistě romantická, ale…

Budou se moci alergici normálně najíst? Vědci jsou na stopě novému objevu

20.08. 13:34

Alergie na arašídy patří mezi k nejobvyklejším alergiím mezi lidmi. Alergiky to omezuje v konzumaci těchto oříšků, ale také všeho, v čem by mohly být stopové prvky burských ořechů. A pokud se podíváte na složení potravin, arašídy mohou být všude.

Šest věcí, díky kterým poznáte, že jste chytřejší než ostatní

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 22:28, 19.08. 14:49

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale lze vypozorovat několik nenápadných znaků, zda je člověk chytřejší než ostatní. A jde opravdu o věci, do kterých byste to neřekli. Máte-li například smysl pro humor a umíte ho rozdávat, pravděpodobně vám to pálí víc, než unuděným morousům.

Tajemství břicha rozluštěno: Proč se nám svírá žaludek před stresující událostí?

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 15:33, 19.08. 11:59

Břicho nikdy v minulosti nevyvolávalo takový zájem veřejnosti a vědců, jako právě teď. Fascinuje psychology i vědecké kruhy. Jaký vztah máme ke svému břichu ve společnosti, kde vládne nadměrná spotřeba a následná detoxikace?

Město, v němž se neumírá? Vědci zkoumají tajemství dlouhého života

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 15:33, 18.08. 10:30

Italská provincie Acciaroli není na první pohled ničím výjimečná. Pokud se ale podíváme na statistiky, zjistíme, že v ní žije nezvykle velké množství lidí, kteří se dožívají poměrně vysokého věku. Tato záhada nedá vědcům spát, a rozhodli se zjistit, v čem je háček.

Jak poznáte, že jste chytřejší než ostatní? Na těchto vybraných vlastnostech

Aktualizovali jsme 17.8.2017, 23:01, 16.08. 15:07

Možná si myslíte, že jste chytřejší než vaši vrstevníci. Možné to samozřejmě je. Podle vědců existuje několik ukazatelů, které mohou naznačit, zda se odlišujete od průměru.

Lidé pro sebe nakupovat nechtějí. A odborníci konečně ví proč

17.08. 10:46

Jsou pravým opakem osob trpících nutkavým problémovým nakupováním. Někteří lidé mají problém s tím, aby si přiznali právo vynaložit vlastní peníze na to, aby si udělali radost. Tento postoj v sobě skrývá tendenci k ponižování vlastní osoby a často svědčí o intenzivní potřebě bezpečí, píše…

Neexistují, přesto je vnímáme. Proč lidé slyší hlasy?

Aktualizovali jsme 16.8.2017, 22:21, 16.08. 16:54

Veliká část lidské populace někdy slyšela zvuky, které ve skutečnosti neexistují. A přesto by lidé mohli přísahat, že na ně někdo určitě volal. Co tyto halucinace způsobuje?

Proč se nám líbí hezké věci? Odborníci jsou zmatení, tuto schopnost by lidé mít neměli

15.08. 10:05

Není překvapením, že se nám líbí hezké věci. Dokážeme ocenit krásu a žasnout při pohledu na úchvatné scenérie. Podle odborníků je tato schopnost ale záhadou, a lidé by ji správně mít neměli. Proč tedy tyto věci náš mozek zpracovává?

Konspirační teorie jsou často velmi bizarní. Proč jim miliony lidí věří?

15.08. 08:06

V oblasti 51 pitvají mimozemšťany, změna klimatu je mýtus, Johna Fitzgeralda Kennedyho zastřelili američtí agenti a přistání na Měsíci bylo nahrané ve studiu. To jsou jedny z nejznámějších konspiračních teorií, kterým věří miliony lidí. Dvě nejnovější studie poodhalují to, proč lidé takovým věcem…

Máte nějaká tajemství? Podle vědců je to špatně

14.08. 17:02

Snad každý už někdy musel střežit nějaké to tajemství. Některá jsou příjemná a zábavná, jiná vás mohou pořádně vyvézt z míry. Čím více tajemství uchováváte a čím více lidí se vám svěřuje, tím více se vystavujete riziku úzkostí, míní vědci.

Největší zabiják? Ani obezita, ani cukrovka. Ve vedení je samota

14.08. 11:37

Američtí vědci detailně prozkoumali 218 studií, které se zabývaly vlivem samoty a sociální izolace na lidské zdraví. Závěr je překvapující a alarmující. Samota je smrtelnější než obezita, a měla by být proto pokládána za mnohem závažejnější zdravotní riziko, než se doposud myslelo. Informuje o tom…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací