Články k tématu: Lidé

Za psychopatii nemůžeme? Vědci zjistili, proč jsou někteří lidé šílení

13.08. 12:29

Fenomén psychologie je tajemný a nepochopitelný nejen pro obyčejné lidi, ale také pro lékaře, psychology a vědce. Jak vzniká? Proč existuje? Aby našli odpovědi, vědci se rozhodli obrátit se na šimpanze.

Češi na svých domácích mazlíčcích nešetří, ročně za ně utratí dvě miliardy

13.08. 10:44

Praha - Češi za péči o domácí mazlíčky utratí dvě miliardy korun ročně. Do výdajů jsou zahrnuty všechny služby, tedy veterinární péče, ale třeba i psí kosmetické salony nebo psí hotely.

Každý druhý Čech nemá životní pojištění. Lidé často nevědí, co ohrožuje jejich příjem

12.08. 10:57

Praha - Každý druhý Čech nemá životní pojistku, což je stále výrazně vyšší podíl než v západních zemích. Na štěstí spoléhají především ti, kteří jsou případnými nehodami, nemocemi a úrazy ohroženi nejvíce. Nepojištění jsou obzvlášť lidé s nízkými příjmy, značný počet Čechů hlavní smysl životního…

reklama

Kolika let se Češi dožívají? V jednotlivých krajích se délka života liší i o několik let

Aktualizovali jsme 11.8.2017, 23:10, 11.08. 18:35

Praha - Délka života se v jednotlivých krajích Česka výrazně liší a v některých regionech se navíc život prodlužuje mnohem pomaleji. Muži v Praze mají naději žít o čtyři roky déle než v Ústeckém kraji, u žen z těchto míst rozdíl činí víc než tři roky.

Hlásí se Češi k pravici, nebo k levici? Průzkum ukázal, s kým více sympatizujeme

11.08. 19:11

Praha – Češi se hlásí spíše k pravici než k levici. Víc než občanů se hlásí k pravé části politického spektra. Naopak sympatie se stranami nalevo od středu vyjadřuje necelých 27 procent lidí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Spotřeba nealkoholických nápojů v Česku roste

11.08. 12:23

Praha - Spotřeba nealkoholických nápojů v Česku loni vzrostla o téměř dvě procenta. Každý Čech loni vypil v průměru 215 litrů nealkoholických nápojů, předloni to bylo 212 litrů.

Při protestu separatistů v Kongu zemřelo 27 lidí

11.08. 08:25

Kinshasa – Na začátku týdne při protivládních protestech separatistické sekty v Kongu zemřelo nejméně 27 lidí. Většina mrtvých přišla o život v hlavním městě Kinshase.

Češi biopotravinám neholdují, kupuje je jen každý desátý

10.08. 14:47

Praha - Biopotraviny v Česku kupuje často desetina lidí, zřídka po nich v obchodech sáhne 43 procent lidí. Sedm z deseti Čechů se o ně nezajímá.

Roboti jsou moc dokonalí? Lidé chtějí, aby dělali chyby

10.08. 14:39

Podle nejnovějšího výzkumu jsou lidem mnohem sympatičtější roboti, kteří dělají drobné chyby a přehmaty. Do budoucna se tak může stát, že programátoři schválně nějaké chyby do robota přidají, aby ošálili nedůvěřivého zákazníka.

V našich střevech žije půl kilogramu bakterií. K čemu slouží?

Aktualizovali jsme 8.8.2017, 15:23, 08.08. 08:43

Praha - Bakterie, viry a paraziti přirozeně přítomní v lidských střevech, takzvaný mikrobiom, ovlivňují imunitu i trávení. Může jich být až kolem půl kilogramu.

Už žádná rýmička? Vědci jsou na stopě novému objevu

08.08. 14:33

Rýma, nachlazení nebo také mužská smrt na sedm není nijak nebezpečným onemocněním. Je však nepříjemná a ztěžuje lidský život. Vědci se však přiblížili k odhalení léčby na tento neduh.

Co udělá alkohol s lidským tělem? Může na nás mít i pozitivní vliv

Aktualizovali jsme 7.8.2017, 17:15, 07.08. 10:00

Pití alkoholu je tradičně spojováno spíše se zapomnětlivostí a pokud se to přežene, s kompletními výpadky paměti. Nová studie však odhalila, že alkohol může mít na paměť ve skutečnosti i účinky pozitivní. Jako u každé takové novinky samozřejmě vědci upozorňují, že není radno to přehánět.

Ve světě roste počet mužů trpících poruchou příjmu potravy

05.08. 16:21

Londýn - Čím dál vyšší počet mužů vyhledává pomoc kvůli poruchám příjmu potravy, jako je anorexie či bulimie. Podle dostupných údajů jejich počet v Británii stoupl za poslední dva roky téměř o polovinu, napsal list The Sun.

Co jste o Zemi nevěděli: Kolik lidí denně zemře, bere drogy nebo kolik se vyrobí aut?

05.08. 11:53

Ještě donedávna platilo, že na naší planetě žije šest miliard lidí. Toto číslo už dávno není aktuální a počet obyvatel Země se neustále zvyšuje. Stagnuje naopak počet států, který je několik let prakticky neměnný, i když místy sporný. Nalézt můžeme ale i řadu zajímavějších čísel.

Inteligentní lidé dělají víc chyb. Vědci konečně zjistili proč

Aktualizovali jsme 4.8.2017, 23:25, 04.08. 13:03

Vysoké IQ nemusí být nutně klíčem k praktické inteligenci a dobrému rozhodování. Ukázala to nová studie, podle které je v životě mnohem důležitější kritické myšlení. I lidé s vysokým IQ totiž mohou dělat velmi špatná rozhodnutí.

Které jazyky světa jsou považovány za nejvíce sexy?

04.08. 10:45

Paříž - Podle průzkumu mezi uživateli mobilní aplikace pro učení jazyků Babbel je francouzština nejvíc sexy jazyk. Na druhé pozici se umístila italština a pomyslný bronz si odnáší španělština. Všechny tři zmíněné řeči patří do skupiny románských jazyků, jež vzešly z latiny. Nejméně atraktivní je…

Po smrti úplně nezemřeme. Co se děje s člověkem, který je prohlášen za mrtvého?

Aktualizovali jsme 2.8.2017, 22:01, 31.07. 10:43

Tisíce let lidé věděli, že smrtí končí veškeré naše bytí zde na Zemi. Zatímco někteří věřili v posmrtný život, ráj nebo reinkarnaci, vědci jednoduše konstatovali, že po smrti zkolabují orgány, lidské tělo přestane zásobovat kyslík v krevním řečišti a osoba je prohlášena za mrtvou. Nyní ale lékaři…

Vědci našli klíč k nesmrtelnosti. Jsou jím kmenové buňky

02.08. 16:55

Již dlouho víme, že hypotalamus je důležitou částí mozku, který má na starosti tělesnou teplotu, hlad, spánek, emoce i sexuální touhy. Podle nové studie je však ještě důležitější, než jsme si dlouho mysleli.

Zabijákem vztahů je nevěra. Kdo podvádí nejčastěji?

Aktualizovali jsme 1.8.2017, 22:10, 01.08. 09:04

Nevěra se pravidelně umísťuje na vrcholku žebříčku důvodů pro rozpad vztahu nebo rozvod. Je však složité ji definovat a vždy záleží na hranicích konkrétních partnerů. Experti na vztahy nyní zjišťovali, kdo nejčastěji podvádí. Poznáte v archetypech svého partnera?

Vedra škodí dětem i důchodcům, v ohrožení jsou také těhotné ženy

01.08. 17:22

Praha - Horké počasí nejvíc ohrožuje děti do čtyř let, seniory nad 65 let, těhotné a dlouhodobě nemocné. Větší riziko je také u lidí užívajících některé léky na depresi či nespavost.

Pozor na vyděračské viry. Porušili jste zákon, plaťte, vyzývá ten nejnovější

01.08. 15:36

Praha - V Česku se v posledních dnech objevily případy vyděračských útoků, kdy podvodníci zablokují PC uživatele a požadují tisíce korun za údajné porušení autorského práva.

Jak mít více peněz? Češi nepřemýšlí, ročně vyhodí z okna desetitisíce

31.07. 11:18

Čechy trápí ekonomická situace, nad důsledky svých činů ale přitom mnohdy nepřemýšlí. Ačkoli například o plýtvání potravinami bylo řečeno mnoho, neexistují přesná čísla o tom, jak moc a kterými potravinami nejvíce plýtváme. Máme k dispozici pouze odhady ekonomů, které ale mluví za vše. Cena…

Čím víc volna, tím víc štěstí? Podívejte se na návod, jak se stát spokojenějším

31.07. 08:41

Vědci přišli s návodem na to, jak být v životě šťastnější a spokojenější. Napomoci k většímu pocitu spokojenosti může třeba uklízečka. Jak to? Klíčem ke štěstí je totiž podle nejnovější studie co nejvíc volného času. Peníze by měly být až na druhém místě.

Psychopat se může pohybovat i ve vašem okolí. Víte, jak ho poznáte?

Aktualizovali jsme 30.7.2017, 20:08, 29.07. 13:38

Psychopaty lidé považují za vrahy, podivíny a lidi na okraji společnosti. Ve skutečnosti se můžou psychopati pohybovat ve vašem okolí. Rozpoznat je není snadné.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací