Články k tématu: Lidé

Záhadná mutace: Proč mají muži tmavé vlasy a rudé vousy? A jsou zrzci potomci neandrtálců?

04.04. 10:41

Kolem zrzků a zrzek v minulosti existovala spousta pověr. Dlouho přitom vědci neměli tušení, co rusovlasost způsobuje. Víte, kolik je na světě lidí s rudou kšticí? A proč je jednodušší potkat muže, který má zdravé vousy a hnědé vlasy?

Floridští studenti musí kvůli bezpečnosti nosit průhledné batohy, zvedla se vlna nevole

04.04. 09:28

Parkland - Studenti floridské střední školy protestují proti průhledným batohům, které musí nosit po únorové střelbě. Nařízení je podle nich omezování soukromí. Kvůli průhledným batohům může kdokoli vidět například to, jaké hygienické potřeby či léky používají.

Je vám mizerně a špatně spíte? Sedm zlověstných vedlejších účinků sedavého života

03.04. 15:34

Podle Světové zdravotnické organizace v celosvětovém měřítku jedna ze čtyř dospělých osob nemá dostatek pohybu. Takový způsob života s sebou samozřejmě nese řadu rizik - může poškodit srdce a způsobit nabírání na váze. Jak ale poukazuje server FoxNews, má také řadu dalších a často velmi…

reklama

Proč nám křupe v kloubech? Vědci si vzali na pomoc matematiku a rozkousli starou záhadu

Aktualizovali jsme 2.4.2018, 20:39, 02.04. 09:55

Pro ty, kteří každodenně prokřupávají svoje prsty, je zvuk praskajících kloubů jeden z nejvíce uspokojujících zvuků vůbec. Pro ty druhé je to jedna z nejnepříjemnějších věcí na světě. Napadlo vás někdy, proč klouby vydávají takový výrazný zvuk?

Jak zabránit obezitě? Tento recept funguje, nikdo ale netuší proč

Aktualizovali jsme 1.4.2018, 22:26, 01.04. 17:26

Sklenice mléka, jogurt a kousek sýra přispívají k tomu, abychom byli od malička štíhlí a nestali se obézními ani v následujících letech. Vědci o účincích mléčných výrobků na lidské tělo vědí, dosud ale nezjistili, proč na nás působí tak příznivě.

Vyhoďte pyžama a noční košile, nejsou potřeba. Odborníci radí, jak nejlépe strávit noc

Aktualizovali jsme 1.4.2018, 11:36, 01.04. 08:35

Pokud nemůžete spát nebo se třeba budíte zpocení, měli byste zkusit spát nazí nebo naostro. Přečtěte si důvody, proč je to podle odborníků lepší pro váš spánek i vaše tělo.

Superodolná nemoc? Pacientem nula je nakažený Evropan, nezabírají na něj žádné léky

01.04. 10:39

Na světě existuje na 30 tisíc nemocí, z nichž většina není léčitelná. Na ty nejběžnější z nich ale zná současná medicína aspoň nějakou léčbu, která dokáže minimálně prodloužit život nakaženého pacienta. Jiné nemoci možná znějí hrozivě, mnohdy na ně ale zabírají obyčejná antibiotika. V Británii se…

Máte problémy s čichem? Lidé tento smysl podceňují, podle lékařů vám může jít o život

31.03. 15:54

Stalo se vám někdy, že lidé kolem vás napínali nosy a čichali, zatímco vy jste nic necítili? . V tom případě byste měli zbystřit. Podle vědců by vám totiž mohlo jít o zdraví.

Dokážeme odvrátit smrt? Výzkumy za miliardy možná přinesly průlom, který změní svět

Aktualizovali jsme 31.3.2018, 14:15, 31.03. 12:54

Nejbohatší lidé světa neinvestují jen do nemovitostí a luxusních aut. Stále častěji také přispívají nemalé peníze vědcům, chtějí si totiž, stejně jako každý jiný, prodloužit život. V laboratořích po celém světě proto probíhají bez ustání pokusy, které mají za cíl zjistit, jak dosáhnout věčného…

Co dokáží brambory? Vědci to zjistili a spadla jim čelist

Aktualizovali jsme 30.3.2018, 23:05, 29.03. 20:25

Ačkoliv pocházejí z Ameriky, Češi brambory milují. I to je možná jeden z důvodů, proč je u nás relativně nízký výskyt rakoviny žaludku. Podle odborníků totiž právě tato potravina dokáže působit jako prevence a riziko propuknutí této choroby snížit.

Proč jsou Češi obézní? Lékaři zjistili příčinu, a je skutečně pozoruhodná

Aktualizovali jsme 30.3.2018, 14:47, 30.03. 07:41

Lehce pracující člověk by měl denně sníst maximálně 48 gramů jednoduchých cukrů, průměrný obyvatel Česka ale denně zkonzumuje i dvojnásobek tohoto množství – až 26 kostek denně. To je podle lékařů jedním z důvodů, proč jsou Češi tak obézní. Samozřejmě k tomu přispívá i zvýšená konzumace masných…

Stane se čtení myšlenek realitou? Vědci jsou na stopě velkému objevu

Aktualizovali jsme 30.3.2018, 14:12, 30.03. 08:49

Vědci z Kalifornské univerzity už dříve zjistili, jak pomocí speciálního dekodéru číst myšlenky lidí. To může pomoci lidem, kteří nemohou normálně komunikovat se světem. Jaká je ale budoucnost celého procesu?

Proč jsou lidé obézní? Coca Cola vypracovala si vlastní studii, která zbourala vše, co známe

29.03. 10:32

Dlouhé roky se vědci a lékaři předháněli ve zjišťování, co všechno je ve skutečnosti nezdravé. Od cigaret, alkoholu, kávy až po tučné a masné výrobky, vždy měli víceméně jasno. Za jednoho z největších zabijáků ale považovali nadváhu a z ní vyplývající obezitu, teď se ale ukazuje, že by všechno…

Chcete zhubnout? Klidně si dejte bifteky i zmrzlinu. Podle vědců jsou podstatné úplně jiné věci

29.03. 08:16

Nezáleží jen na tom, kolik toho sníme, ale i na tom, kdy to sníme. Makarony, biftek nebo zmrzlina: jejich vliv na naši váhu, ale i krevní testy nejsou nikdy stejné, jestliže je konzumujeme k snídani, k obědu nebo k pozdní večeři.

Jak působí alkohol na lidské tělo? Vědci objevili pozitivní účinek, který nedokáží vysvětlit. A sami mu nemohou uvěřit

Aktualizovali jsme 28.3.2018, 15:10, 28.03. 08:08

Pití alkoholu je tradičně spojováno spíše se zapomnětlivostí a pokud se to přežene, s kompletními výpadky paměti. Nová studie však odhalila, že alkohol může mít na paměť ve skutečnosti i účinky pozitivní. Jako u každé takové novinky samozřejmě vědci upozorňují, že není radno to přehánět.

Dá se zabránit nevěře? Nedělejte to, bylo by to mnohem horší, radí odborníci

28.03. 14:45

Nevěra se pravidelně umísťuje na vrcholku žebříčku důvodů pro rozpad vztahu nebo rozvod. Je však složité ji definovat a vždy záleží na hranicích konkrétních partnerů. Experti na vztahy nyní zjišťovali, kdo nejčastěji podvádí. Poznáte v archetypech svého partnera?

Nelíbíte se sami sobě na fotkách? Nejste úplně v pořádku, tvrdí experti

Aktualizovali jsme 27.3.2018, 16:26, 27.03. 08:07

Narcističtí muži cítí stres, když se dívají na své fotografie nebo odraz, místo hlubokého uspokojení a radosti. Minimálně to tvrdí nová studie, která se snaží přiblížit, jak narcisismus funguje ve věku sociálních médií.

Lidstvu hrozí obří zdravotní problémy? Do roku 2050 může oslepnout až miliarda lidí

27.03. 09:01

Podle studie australských vědců může v roce 2050 chodit po světě miliarda slepých lidí. Ztráta zraku hrozí zejména těm, kteří už dnes trpí krátkozrakostí. Problémy se zrakem má po celém světě stále více lidí, nejhorší je situace ve Východní Asii.

Neradi si něco kupujete? Podle odborníků je s vámi něco v něpořádku

26.03. 16:19

Jsou pravým opakem osob trpících nutkavým problémovým nakupováním. Někteří lidé mají problém s tím, aby si přiznali právo vynaložit vlastní peníze na to, aby si udělali radost. Tento postoj v sobě skrývá tendenci k ponižování vlastní osoby a často svědčí o intenzivní potřebě bezpečí.

Bez navigace ani ránu? Podle vědců můžete mít velké problémy

26.03. 12:43

Tištěným mapám odzvonilo. Navigaci dnes najdeme téměř v každém autě a chytrém telefonu. Aby taky ne, jde o nejjednodušší a nejspolehlivější věc, která nás dostane z bodu A do bodu B. Firmy se navíc stále snaží GPS navigace vylepšovat a obohacovat o nové funkce, což s sebou přináší i jedno obrovské…

Máte slyšiny? Podle lékařů je to vlastně superschopnost, umožňují vám totiž něco, co nikdo jiný nedokáže

26.03. 10:56

Stává se vám někdy, že slyšíte něco, co nikdo jiný ne? Pak možná trpíte slyšinami. Podle vědců jde vlastně o výhodu, máte totiž větší šanci na odposlouchávání cizích hovorů v baru nebo na hlučném koncertě. Podle vědců mají lidé se slyšinami schopnost rozpoznat hlas i ve směsi hluku.

Co s vámi udělá rozchod? Vědci na to přišli a výsledky jim vyrazily dech

26.03. 08:11

Američtí vědci z Univerzity Wake Forest se zabývali netradiční studií. Zjišťovali, jaké mají rozchody dopad na lidské zdraví. Rozpad vztahu totiž v dnešní době není nic výjimečného, experti ale důrazně upozorňují na to, že každý takový krach ohrožuje zdraví zúčastněných osob.

Jen pro silné žaludky? Zpověď muže, který prošel jednou z nejhorších věznic světa

25.03. 18:53

Opoziční aktivista Ildar Dadin je prvním Rusem odsouzeným za opakované protesty proti vládě. Za mřížemi měl strávit dva a půl roku, nakonec si ve vězení "odkroutil" jen několik měsíců. Déle by totiž asi ani nepřežil...

Můžete sníst ve spánku pavouka? Statistika ukázala jasná čísla, vědci ale tvrdí něco jiného

25.03. 08:25

Pro ty, kdo nejsou příliš velkými fanoušky pavouků, zveřejnili odborníci statistiky, z kterých naskakuje husí kůže. Zjišťovali totiž, jestli může člověk sníst ve spánku pavouka.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací