Články k tématu: Masarykova univerzita Brno

Tajemná moc rituálů: Čeští religionisté se vydali na Mauricius, provedli unikátní studii

29.06. 12:22

Rituály pomáhají lidem zvládat nejistotu a úzkost, ověřili religionisté z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Výzkum prováděli v hinduistické komunitě na ostrově Mauricius v Indickém oceánu.

Jak si buňky umí ochočit nepřítele? Objev českých vědců zaujal ve světě

15.06. 17:12

Vědci z brněnské Masarykovy univerzity popsali způsob, jakým umí buňky využít takzvané bakteriofágy, tedy viry, které je napadají, k přenosu své vlastní DNA. Popis struktury částice označované jako GTA (gene transfer agent) a mechanismy, které těmto částicím brání, aby znovu napadaly buňky,…

Jak se rodí důvěra v politiky? Čeští psychologové zahájí rozsáhlý výzkum

02.06. 14:11

Psychologové z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity se pokusí zjistit, jak se ve společnosti rodí důvěra v politiky, úřady a politické zřízení. Zapojili se do velké studie důvěry evropských občanů v systém a společenské instituce.

reklama

Výbuch plynových lahví na rektorátu MU? Na vině byla nedbalost, škoda přesáhla milion

06.10. 13:28

Brno - Minulý týden explodovala ve voze zaparkovaném na rektorátu Masarykovy univerzity v Brně plynová lahev, podle hasičů byla důvodem patrně nedbalost. Při výbuchu byli dva muži lehce zraněni, škoda podle odhadu přesáhne milion korun.

Výbuch u rektorátu Masarykovy univerzity zanechal spoušť, policisté zveřejnili video

29.09. 14:11

Brno - Na Masarykově univerzitě v Brně se začalo s odklízením škod po čtvrtečním výbuchu tlakové lahve ve vnitrobloku rektorátu. Budova je uzavřená, v pondělí by rektorát měl začít normálně fungovat.

V areálu rektorátu Masarykovy univerzity v Brně došlo k výbuchu v autě, dva muži jsou v kritickém stavu

Aktualizovali jsme 28.9.2017, 16:42, 28.09. 15:33

Brno - Ve vnitrobloku rektorátu Masarykovy univerzity v Brně na Žerotínově náměstí vybuchla dnes v autě opravářů tlaková lahev. Dva vážně zranění muži byli v kritickém stavu převezeni do nemocnice. Škoda přesáhne milion korun.

Nebezpečná tělesa ve vesmíru? Dohlíží na ně pět dalekohledů z Česka

19.08. 12:15

Praha - Odborníkům v Česku slouží k pozorování objektů ve vesmíru pět dalekohledů s průměrem větším než půl metru.

Krajský soud potvrdil pokutu 100.000 korun pro Masarykovu univerzitu

01.08. 11:24

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil Masarykově univerzitě pokutu 100.000 korun, kterou dostala před dvěma lety od Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Velebova SPO kárá Masarykovu univerzitu: Zemanovi jste vystoupit nedovolili, ale Zaorálkovi ano

23.05. 15:04

Brno - Libor Bláha, představitel Strany práv občanů, kritizuje přístup brněnské Masarykovy univerzity vůči politikům. Nelíbí se mu, že univerzita povolila přednášku Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD), přitom v minulosti odmítla návštěvu současné hlavy státu Miloše Zemana.

Testováno v Antarktidě. Masarykova univerzita bude udělovat produktům novou známku

20.04. 16:55

Brno - Masarykova univerzita v Brně si zaregistrovala ochrannou známku Testováno v Antarktidě. Toto označení mohou získat výrobky či zařízení, jež se osvědčí v extrémních podmínkách ledového kontinentu.

Velké výorčí: Mendelova polární stanice v Antarktidě slaví deset let

19.02. 14:14

Brno - 22. února 2007 začala na ostrově Jamese Rosse nedaleko Antarktického poloostrova fungovat Mendelova polární stanice, kterou provozuje brněnská Masarykova univerzita (MU). Za deset let má na svém kontě několik vědeckých objevů.

Tým českých odborníků odlétá na výpravu do Antarktidy

28.12. 13:46

Brno - Tým sedmnácti odborníků z Masarykovy univerzity dnes odlétá na Mendelovu polární stanici na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě. K pokusům jim budou nově sloužit i bezpilotní systémy se zavěšenou kamerou.

České vědkyně popsaly, jak vznikají nové hvězdy

24.11. 16:58

Brno - Vědkyně Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity popsaly mechanismus, podle kterého hvězdy mohou vznikat v místech srážek takzvaných mezihvězdných bublin.

Unikátní objev: Jak zvířata vnímají magnetické pole Země?

16.11. 08:35

Brno - Vědci z Masarykovy univerzity v Brně objevili, jak se zvířata orientují podle magnetického pole Země. Někteří živočichové mají schopnost na něj reagovat, dosud ale nebylo známo díky čemu.

Vysoké školy jsou na nohou. Po prohlášení proti dalajlamovi vyvěšují tibetské vlajky

19.10. 16:13

Praha/Brno - Po včerejším přičínském prohlášení nejvyšších ústavních činitelů včetně prezidenta Miloše Zeman se dnes vzedmula vlna odporu. Některé vysoké školy vyvěšují tibetskou vlajku.

Pedagog MU utonul na přehradě, studentům předváděl windsurfing

Aktualizovali jsme 7.9.2016, 15:00, 07.09. 12:57

Brno - Ukázka windsurfingu na přehradě Nové Mlýny u Pasohlávek na Brněnsku stála život pedagoga Masarykovy univerzity. Neštěstí, které se stalo v úterý, vyšetřuje policie.

Proč se rakovina po vyléčení zase vrátí? Brněnští vědci oznámili špatnou zprávu

18.03. 10:08

Brno - Vědci se doposud domnívali, že vstupování jedné buňky do druhé v lidském těle je prospěšné, opak je ale pravdou. Toto zjištění odborníků z Masarykovy univerzity v Brně má zásadní význam pro výzkum rakoviny.

reklama
Fotogalerie