Články k tématu: Nemocnice IKEM

Česko chce mít vlastní vakcínu proti covid-19, výzkum je v první fázi

04.05. 13:51

Státní zdravotní ústav (SZÚ), Ústav hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) a Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) začaly společně vyvíjet vakcínu proti covidu-19. Zatím je v první, laboratorní fázi, budou další dvě. Podle šéfky výzkumného týmu, poslankyně za ANO a přednostky oddělení…

Nové nařízení pro nemocnice: Musí se vyčlenit prostor pro prvotní třídění pacientů

26.03. 15:49

Všechny nemocnice, které poskytují akutní lůžkovou péči, musí zřídit prostor pro třídění pacientů a vytvořit metodiku, jak v nich identifikovat lidi s COVID-19. Vyplývá to z opatření, které na webu zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) řekl dnes po…

Nádor jater. Ročně onemocní stovky Čechů. Jaké jsou rizikové faktory?

14.12. 21:07

Pacienti po transplantaci s léky na potlačení imunity mají vyšší riziko nádorů. Nádory jater jsou také jedním z důvodů k transplantaci. Díky spolupráci Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) a Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) získají větší šanci na vyléčení. Novinářům to řekli…

reklama

Nemocnice jako snadný cíl střelců? Naprostá kontrola je nemožná

10.12. 14:16

Kontrola každého, kdo přichází do nemocnic, by podle jejich zástupců přístup do zdravotnických zařízení výrazně zpomalila. Nemocnice mají kamery, ostrahu a vybrané vstupy do objektů jsou uzamčeny. Některé nemocnice vypracovaly postupy pro případ nálezu zbraně u pacienta, personál školí a vybavují…

Unikátní technologie: Čech žije s umělým srdcem už 4,5 měsíce

04.04. 14:00

Praha - Čech (68) žije už 4,5 měsíce s umělým srdcem, které pro něj bylo poslední šancí. Hned po operaci se cítil dobře. Kvůli dlouhému předchozímu pobytu v nemocnici se musel učit znovu chodit. Nyní je jeho jediným omezením zákaz koupání, například ve vaně nebo v bazénu, může se jenom sprchovat.

IKEM slaví 15 let od unikátní operace. Nové srdce získalo za posledních 10 let přes 700 pacientů

02.04. 15:07

Praha - Česko patří v transplantacích ke světové špičce, počet dárců byl loni v přepočtu na milion obyvatel šestý nejvyšší na světě. Nové srdce získalo za posledních deset let přes 700 pacientů. Počty kolísají mezi 57 a 87 ročně, na čekají listině je momentálně zhruba sto lidí.

Pražský IKEM testuje nový lék pro pacienty na umělé výživě

24.10. 12:24

Praha - Pražský IKEM testuje nový lék, který má některým pacientům na umělé výživě umožnit přibližně do roka návrat k běžné stravě. V současné době je medikament nasazený u českého pacienta experimentálně, zahraniční studie ale ukazují velmi dobré výsledky.

Unikátní operace: Lékaři v IKEM transplantovali zároveň srdce i játra

29.08. 12:43

Praha - Lékaři z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) letos v červnu transplantovali zároveň srdce a játra od jednoho dárce. V Česku jde teprve o druhý takový zákrok, v Brně v roce 2005 transplantovali zároveň srdce, játra a ledviny. V USA to bylo poprvé v roce 1984.

Pozor na srdeční selhání. Jeden z pěti Čechů nad 40 let je v ohrožení

23.08. 14:14

Praha - Jeden z pěti Čechů starších 40 let je ohrožený srdečním selháním, kdy mu orgán postupně přestává fungovat jako pumpa. Pacienti často přicházejí k odborníkům pozdě, protože si příznaky nespojují s nemocí srdce.

Unikátní operace: Lékaři v IKEM transplantovali játra čtyřměsíčnímu kojenci

26.06. 12:10

Praha - Lékaři v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) transplantovali játra čtyřměsíčnímu kojenci. Miminko, které nový orgán dostalo 13. dubna, trpělo biliární atrézií. Nevyvinuly se mu žlučové cesty, což ho ohrožovalo na životě kvůli riziku selhání jater.

Zemřel chirurg Vladimír Kočandrle. V roce 1984 provedl první úspěšnou transplantaci srdce v ČSSR

31.03. 12:27

Praha - Ve čtvrtek zemřel chirurg Vladimír Kočandrle, jehož tým v roce 1984 jako první v tehdejším Československu provedl úspěšnou transplantaci srdce.

IKEM zrušil evakuaci, parovod se podařilo opravit

29.01. 14:41

Praha - Chystaná evakuace pacientů z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) se v pondělí neuskuteční.

Havárie topení v IKEM. Pacienti budou převezeni po nemocnicích v Praze

27.01. 20:26

Praha – Havárie topení dnes způsobila poprask v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). V potrubí, které do nemocnice přivádí teplo, se objevila trhlina.

reklama
Fotogalerie