nosorožci

Ilustrační foto

Národní park truchlí. Uhynul nejstarší nosorožec na světě

Svět

Ve věku 57 let zemřela samice nosorožce černého Fausta, jež byla považována za nejdéle žijící zástupkyni tohoto druhu. V sobotu to podle agentury AFP oznámili činitelé tanzanského národního parku Ngorongoro, kde zvíře volně žilo po většinu svého života.

Vlajka Keni

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého, patřil ZOO Dvůr Králové

Svět

V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého. Na světě zbývají již jen dvě samice, které také žijí v rezervaci v Keni. Obě samice také patří ZOO Dvůr Králové, která je do Keni i se Sudánem a dalším samcem Sunim s cílem záchrany druhu odvezla v roce 2009.

Nosorožec

Pytláci vyrábí z rohu nosorožce šperky, aby unikli odhalení na letištích

Svět

Nairobi - Pytláci a pašeráci si našli nový trik, jak při letištní kontrole proklouznout. Z rohů nosorožců vyrábějí šperky. Policie totiž hledá pouze kusy rohů nebo celé rohy. Píše o tom BBC s tím, že náramky, náhrdelníky nebo prášek z nosorožčích rohů jdou na odbyt především v Číně nebo Vietnamu.

Aktuálně se děje

15. září 2025 8:24

Agáta Hanychová a dovolená s Prachařem. Tyhle vzpomínky nevymaže

Agáta Hanychová zažila spoustu romantických dovolených s řadou životních partnerů. Jen jedna je ale opravdu nezapomenutelná. A její současný manžel Mirek Dopita bude možná zklamaný, že se nejednalo o pobyt s ním. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Energetika, ilustrační fotografie.

Komentář

Kdy fixovat ceny energií? Vyplatí se sledovat i vývoj v Německu

Okamžitá cena velkoobchodní elektřiny v Německu dnes klesla nejníže od začátku letošního roku, na úroveň 8,83 eura za megawatthodinu. Signalizuje takto nízká cena na klíčovém evropském trhu také možné další zlevnění elektřiny v Česku, které je na německý trh poměrně úzce navázané? Vyplatí se českým domácnostem posečkat s fixací cen elektřiny, ale i plynu, jehož cenový vývoj je s vývojem cen elektřiny spjatý?