Články k tématu: Nosorožci

Skrytá kamera zachytila vzácného nosorožce, dováděl v bahnitém jezírku

02.07. 16:05

Kamera skrytá v džungli na největším indonéském ostrově zachytila vzácného nosorožce jávského, jak si užívá veselou lázeň v bahně. Tito velcí býložravci jsou kriticky ohroženi, ve volné přírodě jich zbývá už pouhých 72, napsala dnes agentura Reuters.

Národní park truchlí. Uhynul nejstarší nosorožec na světě

29.12. 13:21

Ve věku 57 let zemřela samice nosorožce černého Fausta, jež byla považována za nejdéle žijící zástupkyni tohoto druhu. V sobotu to podle agentury AFP oznámili činitelé tanzanského národního parku Ngorongoro, kde zvíře volně žilo po většinu svého života.

Další tsunami bude katastrofální? Mohla by definitivně vyhladit nosorožce javské

28.12. 15:38

Další ničívá vlna cunami, která by případně zasáhla indonéský ostrov Jáva, by mohla vyhladit kriticky ohrožený druh nosorožce jávského. Podle zpravodajského serveru BBC na to upozornili ochránci přírody. Ničivá vlna zasáhla indonéské pobřeží Sundského průlivu v sobotu a vyžádala si na 420 mrtvých.

reklama

Katastrofa v Nairobi: Při přesunu ohrožených nosorožců jich 10 zemřelo

26.07. 18:19

Nairobi - Z 11 kriticky ohrožených nosorožců dvourohých, kteří byli z Nairobi převezeni do nového národního parku v Keni, přežil pouze jeden. A toho zranil lev. Nosorožci měli v národním parku Tsavo přispět ke zvýšení populace tohoto ohroženého druhu.

V Keni uhynulo sedm nosorožců dvourohých, patří ke kriticky ohroženému druhu

13.07. 16:36

Nairobi - V Keni tragicky uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců dvourohých.

Vědci vyvinuli embryo nosorožce, který je téměř vyhynulý

04.07. 19:48

Dvůr Králové nad Labem - Mezinárodnímu týmu vědců a zoologů Česka, Německa a Itálie se podařilo uměle vyvinout embryo nosorožce. Jde o průlomový krok k záchraně nosorožců severních bílých, kteří jsou považováni za vyhynulé.

V keňské rezervaci uctili památku Sudána, posledního samce severního bílého nosorožce

01.04. 21:46

Nairobi - V keňské rezervaci Ol Pejeta uctili památku posledního samce severního bílého nosorožce Sudána. Patřil zoo ve Dvoře Králové nad Labem. Minulý týden musel být utracen kvůli zhoršení zdravotního stavu.

Poslední samec nosorožce severního bílého zemřel. Přesto lze ještě tento druh zachránit

20.03. 10:34

Dvůr Králové nad Labem - Poslední dvě samice nosorožce severního bílého Nájin a Fatu, které patří Zoo Dvůr Králové, žijí nyní v keňské rezervaci Ol Pejeta. Poslední na světě žijící samec Sudán uhynul na stáří a nemoc v pondělí. Náklady na záchranu druhu umělou reprodukcí se odhadují na miliony…

V Keni uhynul poslední samec nosorožce severního bílého, patřil ZOO Dvůr Králové

20.03. 08:54

V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého. Na světě zbývají již jen dvě samice, které také žijí v rezervaci v Keni. Obě samice také patří ZOO Dvůr Králové, která je do Keni i se Sudánem a dalším samcem Sunim s cílem záchrany…

V Tanzanii uhynula vzácná samice nosorožce dvourohého ze Dvora Králové

16.10. 10:24

Dvůr Králové nad Labem - V národním parku Mkomazi v Tanzanii uhynula samice vzácného nosorožce dvourohého, kterou tam loni v červnu poslala ZOO Dvůr Králové. Samice jménem Eliška podlehla vnitřnímu zranění, které jí způsobil samec Monduli.

Pytláci vyrábí z rohu nosorožce šperky, aby unikli odhalení na letištích

18.09. 11:55

Nairobi - Pytláci a pašeráci si našli nový trik, jak při letištní kontrole proklouznout. Z rohů nosorožců vyrábějí šperky. Policie totiž hledá pouze kusy rohů nebo celé rohy. Píše o tom BBC s tím, že náramky, náhrdelníky nebo prášek z nosorožčích rohů jdou na odbyt především v Číně nebo Vietnamu.

V JAR se navzdory protestům ochránců zvířat uskutečnila aukce rohů nosorožců

26.08. 08:38

Johannesbug - V Jihoafrické republice skončila třídenní internetová aukce rohů nosorožců. Výsledky kontroverzní dražby organizátoři zatím nezveřejnili. Registrace mezi dražitele vyšla na 100.000 jihoafrických randů, což je v přepočtu téměř 166.000 Kč.

V královédvorské zoo začali kvůli obavám z pytláků řezat nosorožcům rohy

21.03. 18:24

Dvůr Králové nad Labem - Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem reaguje na incident ve francouzské zoo Thoiry, kde pytláci počátkem března kvůli rohovině usmrtili nosorožce. Ve dvorské zoo nyní žije 21 těchto ohrožených zvířat, veterináři jim preventivně začali rohy uřezávat.

Pytláci zabili nosorožce přímo ve francouzské zoo, motorovou pilou mu uřízli roh

08.03. 09:02

Paříž - Nosorožci už nejsou v bezpečí ani v zoologické zahradě. Pytláci ve francouzském městě Thoiry v noci na úterý pronikli do tamní zoo a vzácné zvíře usmrtili třemi zásahy do hlavy. Poté mu motorovou pilou odřízli roh.

Tragédie v Nepálu: Nosorožec vpadl do vesnice, zabil malou holčičku

26.12. 14:12

Káthmandu - O obrovském štěstí může hovořit většina obyvatel nepálské osady Šergandž. V neděli do ní vběhnul rozzuřený nosorožec a začal ohrožovat tamní obyvatele. Řádění mohutného zvířete nepřežila tříletá holčička.

Zimbabwe kvůli pytlákům odstraní rohy všem nosorožcům v rezervacích

31.08. 09:10

Harare - Úřady v Zimbabwe vyrazily do války s pytláky. Plánují odstranit rohy všem stům nosorožcům žijícím v místních národních parcích.

Samice nosorožec Eliška se vrátila do Afrika. Aklimatizaci zvládla dobře

10.07. 11:43

Dvůr Králové nad Labem (Trutnovsko) - Samice nosorožce dvourohého Eliška, kterou převezli chovatelé ze Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem do tanzanské rezervace Mkomazi, zvládla aklimatizaci dobře.

reklama
Fotogalerie