Články k tématu: pokus o vraždu

Útočník na mešitu v Drážďanech otevřeně dával najevo xenofobii, odsedí si téměř 10 let

31.08. 19:33

Drážďany - Němec (31), který v roce 2016 zaútočil bombami na mešitu a konferenční centrum v Drážďanech, dostal devět let a osm měsíců vězení. Soud ho uznal vinným z pokusu o vraždu a ze zvláště závažného žhářství.

Švéd rozesílal politikům bílý prášek, do Británie poslal bombu. Byl obviněn z pokusu o vraždu

15.08. 17:32

Stockholm - 42letý muž byl ve Švédsku obviněn z pokusu o vraždu. Toho se měl dopustit zasláním dopisové bomby do Británie a rozesláním výhrůžných dopisů dvěma desítkám švédských politiků.

Za napadení číšníka v Praze budou Nizozemci obviněni z pokusu o vraždu

09.08. 08:04

Praha - Dva Nizozemci, kteří v dubnu napadli v centru Prahy číšníka, jsou stíháni pro pokus o vraždu. Hrozí jim tak 10 až 18 let vězení. Původně je policie obvinila pouze z těžkého ublížení na zdraví.

reklama

Soud s údajným vrahem z Doubice finišuje. Padne za vraždu a pokus o vraždu výjimečný trest?

23.07. 12:10

Ústí nad Labem - Tento týden by mohl zaznít rozsudek na Martinem Chloubou (35), který je obžalován z vraždy čtrnáctileté dívky a z pokusu o vraždu její šestnáctileté kamarádky. Hrozí mu až výjimečný trest.

Soud projedná brutální vraždu čtrnáctileté dívky v Doubici, obžalovaný je bývalý novinář

15.06. 12:18

Ústí nad Labem - Ústecký soud bude po celý příští týden projednávat kauzu loňské vraždy 14leté dívky a pokusu o vraždu její 16leté kamarádky v Doubici na Děčínsku. Na lavici obžalovaných bude bývalý novinář Martin Chlouba, kterému v případě prokázání viny hrozí i výjimečný trest.

Mladík podpálil dům i se svou babičkou, má si odsedět 12 let

12.06. 16:50

Brno - 24letý muž si má odpykat úhrnný trest 12 let vězení za pokus o vraždu s rozmyslem a krádež na Znojemsku. Zapálil dům, ve kterém spala jeho babička, žena vyvázla jen náhodou. Dnešní verdikt Krajského soudu v Brně není pravomocný.

Za brutální zkopání a hození do potoka padly tresty

29.05. 13:33

Olomouc - Olomoucký vrchní soud snížil trest jednadvacetiletému Martinu Schenkovi ze 17 na 15,5 roku za pokus vraždy muže ve Viganticích na Vsetínsku. Jeho o sedm let staršímu kamarádovi Michalu Macháčkovi, který jej při brutálním útoku povzbuzoval a celé si ho zároveň natáčel na video, naopak…

Kauza Lukáše Nečesaného popáté u soudu, žalobkyně navrhla 13 let

14.05. 09:52

Hradec Králové - Státní zástupkyně dnes u soudu navrhla pro Lukáše Nečesaného obžalovaného z pokusu o vraždu kadeřnice 13 let vězení, stejně jako loni, kdy krajský soud obžalovaného pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby. Obhajoba v opakovaném procesu trvá na jeho nevině. Soud se případem v…

Svému bratranci v nemocnici odpojil přístroje, hrozí mu až 20 let

02.05. 14:56

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud dnes začal řešit pokus o vraždu pacienta Masarykovy nemocnice jeho odpojením od přístrojů. Osmatřicetiletý František Rajz podle obžaloby vypnutím přístrojů zajišťující základní životní funkce ohrozil život svého bratrance. Za pokus o vraždu mu hrozí až dvacet…

Žena měla být zavražděna, zachránil ji její pes

26.04. 13:51

Brno - Třiačtyřicetiletý Jan Reckziegel se ve Žďáru nad Sázavou podle státního zástupce pokusil utopit v potoku svoji známou, zachránil ji její pes. Obžalobě z pokusu o vraždu ode dneška čelí u Krajského soudu v Brně, hrozí mu hrozí 18 let vězení. Muž vinu popírá, tvrdí, že chtěl ženu po předchozím…

Seniroka i za pokus o vraždu vnuka odpyká 16 let, ÚS její stížnost odmítl

20.04. 10:33

Brno - Ústavní soud odmítl stížnost invalidní důchodkyně z Děčínska, jež si má odpykat 16 let ve vězení za pokus o vraždu vnuka. Žena, jež se dlouhodobě potýkala s dluhy, podala podle pravomocného verdiktu dítěti víno s tlumícími léky a poté zapálila dům, ve kterém spolu žili. Oba se z hořící…

Pracovníka sběrny napadl tyčí, teď dostal 13 let

19.04. 10:18

Brno - Krajský soud v Brně dnes poslal za pokus o vraždu na 13 let do vězení se zvýšenou ostrahou osmatřicetiletého Lubomíra Sochora. Podle obžaloby napadl v jedné z výkupen kovů tamního pracovníka a způsobil mu vážná poranění hlavy. Muž vinu popřel. Hrozilo mu až 18 let vězení. Rozsudek není…

Pokus o vraždu vychovatele? Jeden z chovanců si ubodání nacvičoval na matraci

09.04. 17:19

Plzeň - Krajský soud v Plzni dnes začal projednávat loňský pokus tří chovanců výchovného ústavu o vraždu vychovatele. Mladistvým může hrozit až pětileté vězení, případně i výjimečné trestní opatření až na deset let.

Ošetřovatelka vstříkla pacientce vzduch do žíly, za pokus o vraždu si má odsedět čtyři roky

03.04. 17:09

Praha - Ošetřovatelka z mladoboleslavské nemocnice Lenka Waclawiecová má jít na čtyři roky do vězení za pokus o vraždu pacientky. Ženě hrozilo až 20 let. Dnešní verdikt Krajského soudu v Praze není pravomocný.

Žárlivý muž chtěl upálit exmanželku, soud mu napařil 10 let

03.04. 17:01

Praha - Vrchní soud v Praze potvrdil trest pro Zdeňka Chadimu. Odpyká si deset let vězení za to, že se loni v chatové osadě u středočeských Nučic pokusil upálit bývalou manželku a jejího nového partnera. Podle rozsudku musí také zaplatit pojišťovně a zasahujícím hasičům celkem 320.000 korun.

Ukrajinec trestaný za násilí si stěžoval na diskriminaci, ÚS ale jeho slova nevyslyšel

27.03. 12:01

Brno - Ukrajinec Volodymyr Švačuk neuspěl u Ústavního soudu (ÚS) se stížností na diskriminaci. Muž si tak definitivně odpyká 14 let za pokus o vraždu. V červnu 2016 napadl své dva známé násadou od krumpáče a mačetami.

Brutální útok ve výkupně kovů: Muž prorazil zaměstnanci lebku, hrozí mu 18 let vězení

20.03. 15:29

Brno - Muž (38) v Brně podle obžaloby napadl ve výkupně kovů tamního pracovníka a způsobil mu vážná poranění hlavy. Případ dnes začal řešit Krajský soud v Brně. Za pokus o vraždu hrozí útočníkovi až 18 let vězení.

Soudy očistily muže obžalovaného z pokusu o vraždu. Družce prý dal pouze pár facek

12.03. 15:12

Praha - Milan Peták, kterého obžaloba původně vinila z pokusu o vraždu družky a soudy ho následně pravomocně odsoudily za porušování domovní svobody, byl po zásahu Nejvyššího soudu zproštěn všech obvinění.

Dům na Znojemsku zapálil žhář, jedna žena málem uhořela

16.02. 12:40

Znojmo - Muž na Znojemsku minulý týden v úterý úmyslně zapálil dům, žena při požáru mohla uhořet. Policie muže obvinila z vraždy ve stádiu pokusu, skončil ve vazbě.

Muž trpící útočným sadismem dostal 18 let. Znásilnil dívku a poté ji chtěl zabít

02.02. 13:52

Liberec - Jozef Giňa (54) dostal za znásilnění a pokus vraždy 18 let vězení. Verdikt dnes vynesl Krajský soud v Liberci. Po odpykání trestu má být umístěn do detence, podle znalců trpí útočným sadismem. Giňa byl v minulosti osmkrát trestán, z toho třikrát za znásilnění.

Pád milenců z rozhledny nebyla náhoda. Policie obvinila 18letého mladíka z pokusu o vraždu.

12.12. 14:58

Jičín - Policie obvinila z pokusu o vraždu 18letého mladíka, který se letos v září s dívkou zřítil z osmi metrů z rozhledny Milohlíkda v jičínském lesoparku Čeřovka. V případě prokázání viny mu hrozí trest od deseti do 18 let vězení. Původně se hovořilo o neštastné náhodě mileneckého páru, který se…

ÚS ze stolu smetl stížnost muže, který vyhodil družku z okna

07.12. 11:42

Brno - Daniel Fizer, který podle pravomocného verdiktu vyhodil družku z okna bytu v Orlové na Karvinsku, neuspěl s ústavní stížností. Trest 12,5 roku za pokus o vraždu a vydírání si tak odpyká.

Soud potrestal Nárožného za přípravu vraždy 13 lety vězení. Tetu chtěl srazit autem, pak ubít

04.12. 16:14

Olomouc - Za přípravu vraždy své příbuzné dostal Pavel Nárožný (42) z Přerova 13 roků vězení. Podle dnešního verdiktu Krajského soudu v Olomouci chtěl zabít svou tetu, která spravovala majetek po jeho zavražděném otci.

Před soudem stanul útočný sadista. V minulosti opakovaně znásilňoval, hrozí mu až 20 let

21.11. 15:21

Liberec - Jozef Giňa (54), který podle obžaloby před rokem v Jablonci znásilnil a pokusil se zabít čtyřicetiletou ženu, má bohatý trestní rejstřík. Kromě podvodu, loupeže a násilí vůči úřední osobě byl už také třikrát odsouzen za znásilnění. V souhrnu dostal v minulosti za znásilnění 15,5 roku…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie