Články k tématu: pokuty

Bodový systém bude přísnější, lidé novinky většinou schvalují

03.06. 16:35

Praha - Ministerstvo dopravy plánuje změnit současnou podobu bodového systému, měl by být o hodně přísnější než doposud. Veřejnost měla měsíc na to, aby se k návrhu vyjádřila. Některé z podnětů lidí teď ministerstvo do návrhu zapracuje. Vládě ho chce předložit do prázdnin.

Změny v dopravě se řidičům nelíbí. Přišli s těmito návrhy

Aktualizovali jsme 22.5.2016, 21:52, 22.05. 08:37

Praha - Ministerstvo dopravy plánuje změnit systém fungování bodového systému. Měl by být o hodně přísnější než doposud, kompletní přehled změn představil ministr v dubnu. Řidiči pak měli měsíc na to, aby se k nim vyjádřili. A nadšení zrovna nebyli.

Stát přitvrzuje: Za urážku policisty pokuta 10 tisíc

06.05. 13:02

Praha - Pokuty za některé přestupky se zřejmě zvýší až desetinásobně. Urážka policisty nebo úředníka má být nově přestupkem proti veřejnému pořádku, za který bude hrozit sankce až 10.000 korun. Změny přináší nový zákon o některých přestupcích, který dnes schválila Sněmovna. Normu nyní dostane ke…

reklama

Policie vám bude moct vzít řidičák za tyto prohřešky

15.04. 09:45

Praha - Řídili jste pod vlivem alkoholu? Policista vám může na místě sebrat řidičský průkaz. Nově by se seznam prohřešků, za které přijdete o řidičák, mohl ještě rozšířit. Ministerstvo dopravy totiž plánuje zpřísnit trestání neukázněných řidičů.

reklama
Fotogalerie