Články k tématu: Policie Francie

Francouzský ústavní soud omezil zákon o výjimečném stavu, paragraf odporoval deklaraci z roku 1789

12.01. 09:03

Paříž - Francouzská ústavní rada zrušila část zákona o výjimečném stavu týkající se vyhlašování bezpečnostních zón s omezením svobodného pobytu osob. Přislušná pasáž odporovala dokumentu z dob Francouzské revoluce, který se stal součástí ústavy všech navazujících francouzských republik.

Na silvestra ve Francii hořely stovky aut. Na předměstí Paříže byli zbiti policisté

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 21:59, 02.01. 08:14

Paříž - Silvestrovské oslavy ve Francii se neobešly bez násilností. Zranění v noci utrpělo osm policistů a tři vojáci. Pobouření vyvolalo zbití policistů na předměstí Paříže. Výtržníci také zapálili přesně 1031 aut, což je až o 100 více než loni.

Ve Francii vyrazilo o Vánocích do ulic 100 tisíc vojáků a policistů, hrozí teroristické útoky

24.12. 11:43

Paříž - Francouzská vláda vyslala na vánoční svátky do ulic téměř 100.000 policistů a vojáků. Zaměřují se hlavně na vánoční trhy, obchodní centra, církevní budovy, veřejnou dopravu a turistické památky.

reklama

Francie zatkla deset extremistů, prý chtěli útočit na politiky

17.10. 20:56

Paříž - Protiteroristický útvar francouzské policie dnes zatkl deset krajně pravicových extremistů. Podezřívá je z plánů na útoky na politiky.

Francouzský soud poslal do vězení antifašisty, zaútočili na policejní auto

11.10. 16:20

Paříž - Francouzský soud poslal za mříže sedm lidí kvůli loňskému útoku na policejní vůz v Paříži. Radikální antifašista Joachim Landwehr ze Švýcarska, který dýmovnicí vůz zapálil, dostal nejvyšší trest - sedm let.

Ve Francii bylo propuštěno pět osob zadržených kvůli útoku v Marseille

06.10. 21:46

Paříž - Pět osob, které francouzská policie zadržela v souvislosti s nedávným útokem v Marseille, je opět na svobodě. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AFP.

Útočník z Marseille měl kriminální minulost. V Itálii se oženil, kradl a potloukal po barech

03.10. 16:02

Řím - Muž (30), který v neděli ubodal v jihofrancouzském Marseille dvě dívky, měl za sebou bohatou kriminální minulost. Pobýval i v Itálii. Usadil se ve městě Aprilia ve středoitalském Laziu, kde žije tuniská komunita čítající na 400 osob.

Teror v Marseille: Po útoku nožem zemřeli dvě ženy, pachatel byl zastřelen

Aktualizovali jsme 1.10.2017, 19:08, 01.10. 15:34

Marseille - Francouzská policie varovala lidi, aby se vyhnuli hlavnímu vlakovému nádraží v Marseille. Na místě „probíhá" operace, uvedla policie na oficiálním účtu Twitter. Na místě totiž došlo k útoku na cestující, který si vyžádal nejméně dva mrtvé. Zastřelen byl také pachatel.

Francouzská policie evakuovala 200 lidí kvůli plynovým lahvím v autě

24.09. 09:52

Paříž - Přibližně dvě stovky obyvatel elegantního předměstí severofrancouzského města Lille evakuovali policisté v sobotu pozdě večer poté, co objevili v jednom autě pět tlakových lahví s plynem.

Útok ve Francii: Muž napadl dvě ženy kladivem. Alláhu Akbar, křičel

15.09. 19:45

Dijon (Francie) - V centrální části Francie dnes napadl muž kladivem dvě ženy. K útoku došlo dnes večer, násilník předtím zvolal: „Alláhu akbar" (Bůh je veliký). Událost následovala po dnešním útoku nožem v Paříži, kde napadený voják útočníka rychle zneškodnil.

Policisté ve Francii zadrželi muže. Křičel Alláhu akbar a napadal kolemjdoucí

13.09. 22:20

Paříž - V jihofrancouzském Toulouse byl dnes zadržen muž, který napadal kolemjdoucí, Provolával u toho Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Za ochranu Macrona si policisté vysloužili jen jablko a pár sušenek

07.09. 21:46

Nancy - Francouzský prezident Emmanuel Macron navštívil ku příležitosti začátku školního roku město Forbach. Na jeho bezpečnost ta dohlížely stovky policistů, kterým se dostalo překvapivě skromného občerstvení. Pro každého muže, jenž byl na nohách ve službě trvající i více než deset hodin, bylo…

Policie zadržela muže pod Eiffelovou věží

02.09. 09:53

Paříž - Francouzská policie zatkla dnes večer u Eiffelovy věže podezřelého muže. Muž nebyl ozbrojen a bližší informace bude znát policie zítra, napsala agentura Reuters.

V Marseille vjelo auto na dvě zastávky, jedna osoba zemřela

Aktualizovali jsme 21.8.2017, 13:35, 21.08. 11:58

Marseille - Dvěma zastávkami městské hromadné dopravy dnes projelo osobní auto. Při incidentu byla jedna žena zbita a další člověk byl zraněn. Podle agentury Reuters byl řidič zadržen a nejedná se o teroristický útok.

Incident v pizzerie u Paříže nebyl terorismus. Podle žalobce chtěl řidič spáchat sebevraždu

15.08. 08:10

Paříž - Najetí autem do pizzerie v obci Sept-Sorts u Paříže nebylo podle žalobce teroristickým činem. Řidič se prý tímto způsobem pokusil o sebevraždu. Tajné službě ani policii nebyl znám.

Muž, který napadl francouzské vojáky, byl převezen z Lille do Paříže

11.08. 17:21

Paříž - Muž podezřelý ze středečního útoku na francouzské vojáky byl dnes převezen z nemocnice v Lille do Paříže. Zůstane podle francouzských soudních zdrojů v nemocnici.

Francouzští policisté dopadli muže, který najel do vojáků

09.08. 16:40

Paříž - Televize France24 s odvoláním na premiéra Édouarda Philippeho potvrdila, že muž zadržený na dálnici severně od Paříže je pachatelem útoku, při kterém bylo ráno zraněno šest francouzských vojáků. 

Najetí do vojáků v Paříži bylo možná teroristickým útokem, prozkoumá ho prokuratura

09.08. 15:25

Paříž - Protiteroristický odbor pařížské prokuratury převzal vyšetřování ranního incidentu ve čtvrti Levallois-Perret. Při něm najelo auto do skupiny vojáků před kasárnami a šest jich zranilo, z toho tři vážně.

Policie zabránila atentátu před Eiffelovou věží

06.08. 21:15

Paříž - V Paříži byl v sobotu krátce před půlnocí zatčen muž, který u bezpečnostních kontrol před Eiffelovou věží vytáhl nůž a křičel Alláhu akbar (v arabštině Bůh je veliký).

Policisté údajně stříkají pepřový sprej do spacáků uprchlíků v Calais a ničí jejich jídlo

26.07. 17:58

New York - Nezisková organizace Human Rights Watch (HRW) dnes vydala zprávu, ve které varuje, že francouzská policie neváhá sáhnout při setkání s migranty ve městě Calais bez varování po pepřovém spreji. 

Uprchlíci představují bezpečnostní a zdravotní riziko? Policie je vyhání z pařížských ulic

10.07. 14:15

Paříž – Francouzské úřady začaly s evakuací asi 1500 až 2000 migrantů z provizorních pouličních táborů. Agentura AP s odvoláním na pařížskou radnici uvádí, že jde už o 34 takovou operaci za poslední dva roky.

V Calais vypukly boje mezi migranty, zasahovat musela policie se slzným plynem

Aktualizovali jsme 5.7.2017, 22:17, 05.07. 14:47

Calais – Násilí v tranzitní zóně kolem města Calais se stupňuje. Tvrdí to tamní úřady v reakci na dvoudenní boje, které vypukly mezi skupinou asi 100 migrantů z Eritreje a Etiopie. Gangy na sebe podle listu Le Figaro útočili kameny a holemi. Několik běženců už kvůli tomu skončila v nemocnici.

Ve Francii zadrželi mladíka, který plánoval atentát na Macrona a příslušníky menšin

03.07. 15:11

Paříž - Francouzská policie zadržela muže (23), který údajně plánoval atentát na prezidenta Emmanuela Macrona. Útočit chtěl také na příslušníky menšin. Mladík, který sám sebe označil za "nacionalistu", byl už v minulosti usvědčen ze schvalování terorismu.

Před mešitou v Avignonu útočil střelec, zraněno bylo osm lidí

03.07. 08:54

Paříž - Před mešitou v jihofrancouzském Avignonu se v neděli pozdě večer střílelo, osm lidí utrpělo lehká zranění. Dle policie se jednalo o vyřizování účtů, nikoli terorismus.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací