Články k tématu: referendum

Vláda zřejmě podpoří zavedení referenda podle návrhu ČSSD

dnes 10:44

Praha - K návrhu na zavedení obecného referenda, jak jej předložila ČSSD, vláda Andreje Babiše (ANO) zřejmě vznese připomínky. Doporučí mimo jiné, aby lidé nemohli hlasovat o přijetí nebo výpovědi mezinárodních smluv.

Už žádné koncesionářské poplatky? Švýcaři v referendu rozhodnou o veřejnoprávních médiích

04.03. 10:07

Bern - Švýcaři dnes v referendu rozhodují, zda zrušit poplatky za veřejnoprávní rozhlas a televizi, které vysílají ve čtyřech jazycích země. Domácnosti posílají ročně 451,10 franků (9800 Kč) společnosti Billag, jež je vybíráním koncesionářských poplatků pověřena.

Další návrh o obecném referendu? ČSSD předložila svou verzi

03.03. 12:53

Praha - Ve Sněmovně je další návrh na zavedení obecného celostátního referenda. Předložili ho poslanci ČSSD a značně se liší od normy z dílny Tomia Okamury.

reklama

Komentář: Čau lidi! stále funguje. Lid by Babišovi odpustil ledacos, hlavně když „najde“ na důchody

Aktualizovali jsme 28.2.2018, 22:22, 28.02. 11:47

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Marketingová strategie Andreje Babiše je stále stejná. Ve chvíli, kdy má očividné potíže, vytáhne z rukávu překvapivý trumf. Co na tom, že premiér v demisi vyvinul nátlak na odchod šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), a tím se opět dostal do kolosálního…

Okamura je připraven provést v zákoně o referendu změny, chtěl je prý i Zeman

27.02. 20:15

Praha – Tomio Okamura uvedl, že jeho hnutí SPD je ochotno provést úpravy svého zákona o celostátním referendu, přestože s nimi nesouhlasí. Změny chce i prezident Miloš Zeman, uvedl dnes ve Sněmovně při obhajobě předlohy Okamura. 

Návrh zákona o obecném referendu od SPD se projednání patrně nedočká

27.02. 16:54

Praha - Sněmovna nejspíš přeruší projednávání zákona o referendu z dílny SPD. Tomio Okamura to dnes podpořil kvůli dohodě o parametrech všelidového hlasování. Pro byly i ANO a KSČM. Lidovci sice obecné referendum také podporují, návrh SPD má ale podle nich mnoho vad.

Poslanci se neshodnou na podobě referenda

14.02. 19:14

Praha - Sněmovní strany se neshodují na parametrech pro obecné referendum. Rozdíly se týkají například počtu podpisů pod petici, kterou by se vyvolávalo, přípustných a nepřípustných otázek a podmínek pro platnost hlasování.

ODS i lidovci mají jasno: Zákon o referendu Česko nepotřebuje

13.02. 15:23

Praha - Místopředseda ODS Martin Kupka dnes prohlásil, že Česká republika nepotřebuje zákon o obecném referendu, jak o něm vyjednává hnutí ANO s komunisty a hnutím SPD. Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka doplnil, že menšinová vláda sice deklaruje, že chce o návrzích jednat se všemi stranami, k…

Ve Španělskuj byly zahájeny výslechy kvůli zásahu policie při referendu

12.02. 22:00

Girona (Španělsko) – Soud v katalánském městě Girona dnes zahájil výslechy lidí, kteří si stěžují na zásah španělské policie při loňském říjnovém referendum o nezávislosti Katalánska. Informoval o tom dnes deník El País.

Zavedení obecného referenda? Většina Pirátů své poslance podporuje, objevily se ale i výtky

12.02. 17:00

Praha - Většina členů Pirátů stojí za svým poslaneckým klubem v postoji k zavedení obecného referenda. Hlasujících v členské anketě nicméně mají výhrady k nastavení takzvaného ústavního referenda, ve kterém by se hlasovalo například o členství v Evropské unii a v NATO.

Chtějí czexit, ale o fatálních důsledcích mlčí, zlobí se Telička. Co vše by se změnilo?

09.02. 08:12

Praha - Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička nastínil několik odvětví, ve kterých by Česká republika po svém případném opuštění Evropské unie mohla pocítit nepříliš velkou svobodu.

Jak to bude s obecným referendem? Strany mají na něj odlišný názor

06.02. 15:17

Praha - Představitelé KSČM, hnutí ANO, SPD a Pirátů budou dnes pod vedením exministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) probírat návrh zákona o obecném referendu. Vyřazovat zahraničněpolitická témata z rozhodování v referendu je podle předsedy komunistů Vojtěcha Filipa neodůvodněné.

Komplikace s vyjednáváním o vládě? Babiš se hádá s Okamurou a Filipem ohledně NATO a EU

05.02. 15:58

Praha - Jednání o podpoře druhé vlády Andreje Babiše se bude točit kolem otázky referenda o vystoupení z EU či NATO. Hnutí ANO bude v úterý rokovat s komunisty a ve středu s SPD Tomia Okamury.

Návrh zákona o referendu z pera SPD? Vláda je neutrální, právníci varovali před jeho dopady

17.01. 16:49

Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) neodmítla návrh ústavního zákona, který má zavést obecné referendum. Legislativci přitom upozorňovali, že pokud by bylo všelidové hlasování navrhované hnutím Tomia Okamury zavedeno, o zásadních záležitostech by navíc mohla rozhodovat výrazná menšina voličů.

Konec brexitu? Polovina Britů si přeje nové referendum

03.12. 22:03

Londýn - Polovina Britů je pro uskutečnění dalšího referenda o tom, zda má jejich země opustit Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury Reuters.

Australané v referendu odsouhlasili manželství homosexuálů

15.11. 11:12

Sydney - Australané se v referendu vyslovili pro manželství homosexuálů. Vláda se bude snažit prosadit příslušný zákon v parlamentu ještě letos. Na mohutnou oslavu v Sydney přišel i šéf společnosti Qantas Alan Joyce, který se ke své homosexuální orientaci otevřeně hlásí.

Australského hlasování o sňatcích homosexuálů se zúčastnilo 80 procent

07.11. 09:25

Canberra - Nezávazného plebiscitu o tom, zda by Austrálie měla umožnit homosexuálům uzavírat manželství, se prozatím zúčastnilo 80 procent oprávněných voličů. Hlasování je poštovní.

Češi nejsou připravení na obecné referendum. Byla by to zhouba, myslí si Rychetský

03.11. 16:42

Praha/Brno - Do diskuze o zavedení přímé demokracie se vložil také předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Podle něj není Česko na obecné referendum připraveno. Připomněl, že s výjimkou Švýcarska referendum nikde nefunguje jako trvalá součást způsobu výkonu státní moci.

Policejní násilí při referendu v Katalánsku? Podle EU je přiměřené použití síly zcela v pořádku

16.10. 13:45

Barcelona/Brusel – Evropský parlament konečně otevírá debatu na situaci v Katalánsku, i když dokola opakuje, že se jedná o vnitřní záležitost Španělska. Vice prezident komise Frans Timmermans se netají svým příklonem k centrální vládě v Madridu. Politik se vyjádřil před novináři, že vnímá pokus…

V Innsbrucku nebudou ZOH 2026, obyvatelé Tyrolska byli v referendu proti

15.10. 21:12

Innsburck - Innsbruck se nebude ucházet o pořadatelství zimních olympijských her v roce 2026. Pro "ne" hlasovalo v tyrolském referendu 53,35 procenta voličů.

Budovu katalánského parlamentu v Barceloně před jednáním střeží policie

10.10. 16:01

Barcelona - Předseda katalánské vlády Carles Puigdemont by dnes na zasedání parlamentu mohl vyhlásit nezávislost Katalánska na Španělsku. Policie kvůli možným problémům zaujala strategické pozice u sídla zákonodárného sboru a uzavřela i nedaleký park.

Starostka Barcelony je proti vyhlášení nezávislosti Katalánska, vyzývá k dialogu

09.10. 21:47

Barcelona - Oblíbená starostka Barcelony Ada Colauová se postavila proti snahám separatistického vedení Katalánska.

V Brazílii se konalo referendum o nezávislosti

08.10. 11:31

Brasília - Voliči ve třech státech na jihu Brazílie v neformálním referendu hlasovali o tom, zda se chtějí od země odtrhnout a vytvořit nový stát.

Katalánsko zná výsledky referenda. 90 procent lidí chce odtržení

06.10. 19:52

Barcelona - Katalánská vláda dnes zveřejnila konečné výsledky referenda o nezávislosti. Zúčastnilo se ho 43 procent voličů a 90,1 procenta z nich se vyslovilo pro odtržení od Španělska. Madrid plebiscit neuznává.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací