Články k tématu: referendum

V Kolumbii probíhá referendum o mírové dohodě s FARC

02.10. 16:54

Bogota - V Kolumbii se dnes koná referendum o mírové dohody mezi vládou a povstalci z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC). Očekává se její schválení, nicméně odpůrců dokumentu není málo.

Maďarové hlasují o kvótách, muslimové mají z referenda obavy

Aktualizovali jsme 2.10.2016, 10:55, 02.10. 09:58

Budapešť - Dnes v 06:00 SELČ se v Maďarsku otevřely volební místnosti. Lidé v referendu hlasují o povinných kvótách na přerozdělování uprchlíků. Aby byly výsledky plebiscitu platné, musí účast přesáhnout 50 procent.

Švýcarská Národní rada schválila zákaz nošení burek

27.09. 16:22

Bern - Švýcarská Národní rada dnes odhlasovala zákaz nošení burek. Ve Stavovské radě, která zastupuje zájmy jednotlivých kantonů, ale návrh patrně neprojde.

reklama

Ázerbajdžán po referendu mění ústavu. Prezident získal ještě větší moc

27.09. 11:41

Baku - Ázerbájdžánci v pondělním referendu podpořili ústavní změny, které ještě víc posilují moc autokratického prezidenta Ilhama Alijeva. K významným novinkám patří snížení věkové hranice pro kandidování ve volbách.

Itálie bude v prosinci hlasovat o omezení vlivu Senátu

26.09. 20:31

Řím - V Itálii se 4. prosince uskuteční referendum o reformě parlamentu, která má výrazně omezit vliv Senátu a posílit Poslaneckou sněmovnu.

V Maďarsku to vře kvůli uprchlickým kvótám: Peníze dejte hladovějícím dětem, volá opozice

19.09. 08:18

Budapešť - 2. října se v Maďarsku uskuteční referendum o uprchlických kvótách, s kterými vláda Viktora Orbána nesouhlasí. Plebiscit odmítá opozice a zahájila rozsáhlou kampaň.

KSČM chce referendum o vystoupení z NATO, prý vyvolává obrovské napětí

16.09. 15:32

Praha - Podle komunistů NATO vyvolává vojenské napětí v Evropě a zpronevěřuje se zásadám i smyslu, pro který tato organizace vznikla. Strana proto tento týden předložila ve Sněmovně návrh ústavního zákona o referendu o vystoupení Česka ze Severoatlantické aliance.

Nová neziskovka Czexit, z.s. chce referendum o vystoupení ČR z unie

07.09. 13:05

Praha - Nově založená nezisková organizace Czexit, z.s. chce prostřednictvím osvěty občanů dosáhnout vyhlášení referenda o setrvání Česka v Evropské unii. Za vznikem spolku stojí mimo jiné František Matějka, který na internetu zveřejnil vzor dopisu, kterým by česká vláda na základě předchozího…

Brňano čeká za měsíc čeká druhé referendum o poloze nádraží

05.09. 17:43

Brno - Brňany čeká za měsíc druhé referendum, v němž se mohou vyjádřit k poloze modernizovaného vlakového nádraží. Plebiscit se koná 7. a 8. října společně s krajskými volbami.

Na začátku října si Maďaři v referendu rozhodnou o kvótách na uprchlíky

05.07. 11:56

Budapešť - Maďarský prezident János Áder stanovil datum referenda, v kterém se lidé vysloví k povinným kvótám na přijímání uprchlíků. Hlasovat se bude 2. října.

Czexit? Zapomeňte, vzkazuje vláda. Bez EU se Česko nemůže rozvíjet

01.07. 17:24

Praha - Vláda dnes odpoledne reagovala na výroky prezidenta Miloše Zemana, který by nebyl proti celostátnímu referendu o czexitu. Sobotkův kabinet nepočítá s žádnými referendy, které by zpochybňovaly členství Česka v Evropské unii či NATO.

Referendum o kvótách na uprchlíku bude. Maďaři rozhodnou na podzim

22.06. 10:20

Budapešť - Referendum o unijních kvótách na migranty, které chystá vláda maďarského premiéra Viktora Orbána, se uskuteční. Ústavní soud zamítl všechny stížnosti proti hlasování.

Neustálé referenda oslabují EU, tvrdí analýza

10.05. 14:59

Brusel - V zemích EU sílí nacionalistické nálady a mnoho států nyní volí jako způsob řešení politických otázek referenda. Podle analýzy Stratford se však tímto demokratickým způsobem EU oslabuje.

Zeman podpoří zákon o referendu, přiblíží to politiky občanům, řekl

11.03. 13:00

Praha - Poslanci budou během dnešního jednání projednávat důležitý zákon o obecném referendu. Na jeho podporu vystoupil Sněmovně také prezident Miloš Zeman. Celá TOP 09 opustila během prezidentova projevu sál.

reklama
Fotogalerie