Články k tématu: Sýrie

V syrské Ghútě strádají tisíce dětí, 137 jich je v akutním ohrožení. UNICEF bije na poplach

včera 18:31

Damašek - Dětský fond OSN (UNICEF) vyzývá k evakuaci 137 vážně nemocných dětí z obležené východní Ghúty poblíž Damašku.

Jednání o Sýrii: Asadova delegace se vrátila do Ženevy, opozice prý podminovává jednání

včera 16:55

Ženeva/Damašek - V Ženevě od 28. listopadu probíhá osmé kolo rozhovorů o Sýrii. Vládní delegace původně přijela s denním zpožděním a po dvou dnech odcestovala do Damašku ke konzultacím. Nyní se do Švýcarska vrátila.

Porazili jsme Islámský stát, hlásá Putin

06.12. 20:56

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes oznámil dosažení totálního vítězství nad teroristickou organizací Islámský stát (IS) na obou březích řeky Eufratu v Sýrii. Informovala o tom agentura Interfax.

reklama

Při ruských náletech v Sýrii zemřelo 21 civilistů

06.12. 17:58

Bejrút - Při náletech ruského letectva ve východní Sýrii, které byly namířeny proti pozicím teroristické organizace Islámský stát (IS) zemřelo v noci na dnešek nejméně 21 civilistů, včetně devíti dětí.

Putin má plán na záchranu Sýrie? Pozice Ruska na Blízkém východě je křehčí, než se zdá

06.12. 12:19

Moskva/Damašek - Válka v Iráku a Sýrii proti Islámskému státu je prakticky u konce, chalifát se nejspíš nepovede úplně vymýtit, ale fyzické území je pod kontrolou oficiálních vlád. Pokud máme určit vítěze, pak je jím zaručeně Rusko. Upevnilo v regionu svůj vliv, pozvedlo mezinárodní prestiž,…

V Iráku a Sýrii prý zůstává kolem 3000 bojovníků IS

05.12. 20:02

Bagdád/Damašek - Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy odhaduje, že v Iráku a Sýrii zůstává skoro 3000 bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS). Na twitteru to dnes uvedl mluvčí koalice Ryan Dillon.

V Sýrii je pět milionů dětí odkázaných na humanitární pomoc

05.12. 19:10

Berlín - I když se v částech Sýrie uklidnila situace, zůstává v zemi stále přes pět milionů dětí odkázaných na humanitární pomoc. K asi milionu z nich se přitom pomoc nedostává vůbec, nebo velmi nepravidelně.

Peníze britských poplatníků jsou v Sýrii zneužívány, dostaly se k extremistům, varuje BBC

04.12. 11:42

Damašek/Londýn - Británie je jednou ze šesti zemí, které přispívají na podporu Svobodné syrské policie (FSP). Nyní vyšlo najevo, že peníze zřejmě končily v rukou extremistů. Londýn proto program zastavil.

Kurdské milice mají další vítězství, osvobodily od IS východ syrské provincie

03.12. 15:59

Damašek - Kurdsko-arabské milice SDF zcela osvobodily východní část syrské provincie Dajr az-Zaur od radikálů z organizace Islámský stát.

Sýrie pod útokem, Izrael na ni poslal rakety

Aktualizovali jsme 2.12.2017, 22:12, 02.12. 10:58

Bejrút - Izrael zaútočil raketami na pozice syrské armády u Damašku. Syřané dvě z nich zneškodnili, další pravděpodobně zasáhly cíl, informovala dnes agentura Reuters.

Syrská vláda odmítá jednat, pokud bude opozice trvat na odchodu prezidenta Asada

01.12. 21:33

Ženeva - Pokud bude syrská opozice trvat na odstoupení prezidenta Bašára Asada, nebude syrská vláda pokračovat v mírovém vyjednávání. Naznačil to dnes šéf syrské vládní delegace Bašár Džaafarí.

Povstalci v Sýrii sestřelili vrtulník, dva lidé zahynuli, oznámil SOHR

01.12. 17:35

Damašek - Povstalci dnes v Sýrii blízko Golanských výšin sestřelili vrtulník syrské armády, dva členové posádky zahynuli. Oznámila to Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) Damašek se k incidentu zatím nevyjádřil.

OSN prodloužila rozhovory o Sýrii do prosince

30.11. 21:19

Ženeva - OSN prodloužila nynější kolo syrských rozhovorů, které se konají v Ženevě, do 15. prosince. Před novináři to dnes řekl zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura.

Peklo v Sýrii: OSN žádá okamžitou evakuaci 500 lidí z východní Ghúty

30.11. 16:09

Damašek - OSN kvůli humanitární krizi žádá evakuaci 500 lidí, včetně 167 dětí, z obléhané východní Ghúty. V oblasti eskalovalo napětí, má tam přitom být dodržována bezpečnostní zóna.

Kolik civilistů zemřelo při náletech na IS? USA jich přiznala jen 800, realita ale bude děsivější

30.11. 15:06

Bagdád - Koalice pod vedením Spojených států dnes přiznala, že si nálety proti Islámskému státu vyžádaly od roku 2014 životy nejméně 800 civilistů v Iráku a v Sýrii.

Příměří dohodnuté u Damašku se porušuje

29.11. 22:01

Damašek - Na oblast východní Ghúty u Damašku dnes dopadly desítky minometných střel, i když Rusko v úterý ohlásilo, že se podařilo pro Ghútu vyjednat osmačtyřicetihodinové příměří.

Rusko chce požádat o revizi režimu dodávek do Sýrie

29.11. 20:02

Damašek/Moskva - Rusko požaduje revizi mechanismu humanitárních dodávek do Sýrie, které jsou nyní doručovány z okolních zemí bez vědomí Damašku.

Některé německé spolkové země chtějí vracet domů už i syrské migranty

28.11. 22:06

Drážďany - Některé německé spolkové země chtějí neúspěšné žadatele o azyl vracet znovu i do Sýrie. Už na konci letošního února začalo Německo deportovat do vlasti občany Afghánistánu.

V Ženevě se opět jedná o Sýrii, zástupci Asadova režimu dorazí ve středu

28.11. 14:33

Damašek/Ženeva - V Ženevě se koná již osmé kolo syrských rozhovorů. Zástupci pěti stálých členských zemí Rady bezpečnosti OSN už začali jednat. Syrská vládní delegace přijede ve středu.

Při ostřelování východní Ghúty zemřelo nejméně 18 lidí

27.11. 22:05

Damašek - Nejméně 18 lidí, včetně dvou dětí, dnes přišlo o život při ostřelování východní Ghúty, což je oblast ležící východně od Damašku.

V Jordánsku dál žijí statisíce uprchlíků, do Sýrie se jich vrací jen asi 1000 měsíčně

27.11. 16:12

Ammán - Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) se zhruba tisíc uprchlíků vrátilo z Jordánska do sousední Sýrie každý měsíc po nastolení klidu zbraní na jihu země zmítané šest let občanskou válkou. Přesto Jordánsko stále registruje přes 650.000 migrantů ze Sýrie.

Život v Sýrii: Žena děti nakrmila namočenými novinami ve vodě, aby v noci nekřičely hlady

26.11. 19:13

Ghúta - Podvyživené děti, ženy i muži nejsou nijak neobvyklou podívanou v Ghútě, které bylo ještě donedávna pod nadvládou Islámského státu. Po osvobození zde přebývají jednotky loajální prezidentovi Bašárovi al-Asadovi, problém s nedostatkem zásob, jídla či paliva je však stále horší.

Rusové podnikli nálety na pozice IS, zahynulo 34 civilistů

26.11. 17:54

Damašek - Při dnešním náletu ruských letadel na obec ovládanou radikály z organizace Islámský stát (IS) zahynulo 34 civilistů, z toho 15 dětí.

Syrská armáda bombardovala bezpečnostní zónu, zemřelo nejméně 22 civilistů

26.11. 17:16

Damašek - Při náletech syrské armády na východní Ghútu poblíž Damašku zahynulo nejméně 22 civilistů. V oblasti, kterou kontrolují povstalci, má přitom být na základě jednání v kazašské metropoli Astaně bezpečnostní zóna.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací