Články k tématu: Sýrie

Syrská armáda vyhlásila vítězství nad IS v Rakce

20.10. 19:32

Rakka - Syrské síly podporované Spojenými státy dnes oficiálně oznámily vítězství nad teroristickou organizací Islámský stát (IS) ve městě Rakka. Arabsko-kurdské milice známé jako Syrské demokratické síly (SDF) na dnešní tiskové konferenci v Rakce formálně předaly správu nad zdevastovaným městem…

Ženské kurdské oddíly YPJ budou dál bojovat proti džihádistům z IS

19.10. 18:55

Rajja - Ženské kurdské oddíly YPJ, které se podílely na osvobození syrské Rakk, budou nadále bojovat proti brutalitě islamistických radikálů. Ženy žijící pod nadvládou Islámského státu (IS) musely nosit dlouhé černé hábity a mít zahalený obličej. Za nevěru jim hrozilo ukamenování.

Spor mezi USA a Ruska ohrožují útoky v Sýrii

18.10. 21:38

Damašek/New York - Mezi USA a Ruskem panují neshody v otázce hlasování o prodloužení mandátu pro vyšetřovatele chemických útoků v Sýrii. Rada bezpečnosti OSN musí o mandátu rozhodnout do poloviny listopadu, kdy nynější pověření vyprší.

reklama

Zkáza města Rakka: IS vystavoval hlavy popravených na náměstí, ulice jsou posety stovkami bomb

18.10. 16:07

Rakka - Arabsko-kurdské milice SDF začaly ve městě Rakka likvidovat miny a odklízet silnice. "Metropole" Islámského státu byla dějištěm válečných hrůz, včetně poprav západních novinářů a humanitárních pracovníků.

Válečné zóny jako destinace turistů? Zvláště oblíbené jsou mezi ženami

17.10. 17:25

Někteří turisté si našly nové oblíbené destinace. Nebezpečná místa, ve kterých hrozí návštěvníkovi zajetí, zranění či přímo smrt. Z jakých důvodů tito turisté tolik riskují? Web The Atlantic nabízí vysvětlení jejich motivů.

Konec IS v Sýrii: Arabsko-kurdské milice dobyly Rakku, hlavní město džihádistů

17.10. 14:15

Damašek - Arabsko-kurdské milice SDF, které ze vzduchu podporovala mezinárodní koalice v čele s USA, dobyly z rukou bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS) město Rakka, které dříve sloužilo jako hlavní bašta IS v Sýrii. Bitva si od začátku června vyžádala životy 3250 lidí, včetně 1130…

V Rakce dál zůstává 200 bojovníků IS, mezinárodní koalice zesílí bombardování

16.10. 15:13

Damašek - Mezinárodní letecká koalice vedená Spojenými státy hodlá zesílit bombardování Rakky. V tomto syrském městě právě vrcholí bitva proti Islámskému státu (IS). Pozemní operaci vedou arabsko-kurdské sily SDF.

Vrcholí boj o Rakku, islamisté vzali civilisty jako lidské štíty

15.10. 10:39

Damašek - Ze syrského města Rakka se v noci na dnešek evakuovala část bojovníků Islámského státu (IS), která s sebou vzala civilisty jako lidské štíty.

Erdoganova křiklavá agrese. Sýrie žádá Turecko, aby stáhlo armádu z Idlibu

14.10. 18:35

Damašek/Ankara - Vláda syrského prezidenta Bašára Asada vyzvala Turecko, aby okamžitě odvolalo své síly rozmístěné v minulých dnech v severozápadní provincii Idlib.

Kurdské milice YPG chtějí rychlý konec války. Boje o Rakku skončí tenhle víkend, slibují

14.10. 11:48

Damašek - Podle kurdských milicí YPG by mohly boje o Rakku o víkendu skončit. Do města, které bylo dlouho poslední baštou džihádistů v Sýrii, dorazilo několik desítek autobusů určených k evakuaci radikálů IS a jejich rodin.

Turecko chystá zásah proti Kurdům? Armáda zřizuje pozorovací posty v Sýrii

13.10. 14:25

Bejrút - Turecká armáda začala zřizovat pozorovací stanoviště v severosyrské provincii Idlib. Ankara se hájí slovy, že své kroky koordinuje s Ruskem a Íránem, tedy se zeměmi, které se zúčastnily astanských jednání. Oponenti ale tvrdí, že ve skutečnosti je turecká akce namířená proti syrským Kurdům.

V Sýrii přibývá případů obrny. Při bojích bylo zničeno velké množství očkovací vakcíny

12.10. 21:46

Damašek - Ve východosyrském Majádínu, kde proti Islámskému státu (IS) vede ofenzivu syrská armáda, kterou ze vzduchu podporuje Rusko, bylo při bojích zničeno nejméně 140.000 dávek očkovací látky. Podle údajů UNICEF bylo od března v důsledku dětské obrny paralyzováno 48 dětí.

Nálety v Rakce umožňují útěk před bojovníky, zároveň ale zabíjejí celé rodiny

12.10. 21:12

Rakka – Američany vedená mezinárodní koalice v posledních týdnech zintenzivnila bombardování syrské Rakky, kde se arabsko-kurdské síly SDF, které koalice podporuje, snaží dobýt poslední části města z rukou bojovníků Islámského státu (IS). Nálety koalice mají podle oficiálních údajů od začátku…

Syrský režisér točí film o mučení vězňů. Skončil pobodaný v nemocnici

11.10. 15:09

Ankara/Damašek - Syrský režisér Muhammad Bájazíd, který točí film o mučení v syrské věznici, byl v úterý večer pobodán v Istanbulu. Skončil v nemocnici na jednotce intenzivní péče.

USA komplikují boje v Sýrii změnou taktiky v Iráku, tvrdí Rusko

10.10. 11:20

Damašek - Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že Spojené státy záměrně omezují útoky na radikály v Iráku, aby jim umožnily přesunout se do Sýrie a zpomalily boje v Sýrii.

Džihádisté v Sýrii odpočítávají poslední hodiny? Arabsko-kurdské síly zahájí poslední část bojů o Rakku

09.10. 17:33

Damašek - Milice SDF tvořená Araby a Kurdy, která s podporou mezinárodních sil v čele se Spojenými státy bojuje v Sýrii proti samozvanému Islámskému státu (IS), brzy zahájí závěrečnou část ofenzivy s cílem dobýt na radikálech poslední čtvrti syrské Rakky. SDF s pomocí mezinárodní letecké koalice a…

Turečtí vojáci vstoupili do Sýrie, zatím prý jen k průzkum před plánovanou operací

09.10. 16:05

Ankara - Turecké ozbrojené síly v neděli vstoupily na syrské území, konkrétně do provincie Idlib, která je už jako jediná z velké části pod kontrolou povstalců. Zatím se údajně jedná o průzkumnou činnost před očekávanou vojenskou operací na severu Sýrie.

Syrská armáda obklíčila islamisty ve městě Majádín

08.10. 12:27

Bejrút - Syrská armáda a její spojenci obklíčili bojovníky z takzvaného Islámského státu ve městě Majádín.

Syrská armáda se nachází u západní části města Majádínu

06.10. 22:45

Damašek - Syrská armáda a její spojenci se nacházejí v blízkosti východosyrského města Majádín, které je stále pod kontrolou radikálů ze samozvaného Islámského státu (IS).

Ruské nálety ve východní Sýrii podle SOHR zabily 14 civilistů, včetně tří dětí

06.10. 13:26

Damašek - Nejméně 14 civilistů, včetně tří dětí, přišlo o život při ruských náletech u východosyrského města Majádín, které je stále pod kontrolou Islámského státu (IS). Moskva vždy dementovala zprávy, že při ruských úderech umírají nevinní lidé.

Putin jednal se Salmánem o Sýrii i o boji proti terorismu

05.10. 20:39

Moskva - Konflikty na Blízkém východě i na severu Afriky lze vyřešit jen mírovou cestou, shodli se dnes ruský prezident Vladimir Putin a saúdskoarabský král Salmán při jednání v Moskvě.

Při ruských náletech zemřelo 62 radikálů, včetně 12 velitelů. SOHR hlásí i 20 mrtvých civilistů

04.10. 19:06

Moskva – Ruské nálety v Sýrii bylo v úterý zabily 12 polních velitelů a 50 dalších příslušníků teroristické organizace dříve známé jako fronta An-Nusra. Nálety se uskutečnily v úterý poté, co Rusko zjistilo, kde se konala schůzka radikálů.

Ze zóny pod kontrolou USA někdo útočí na syrskou armádu, tvrdí Rusko

04.10. 18:38

Moskva/Damašek - Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov tvrdí, že útoky teroristů na syrskou armádu z 28. září byly vedené ze zóny, která je kontrolována vojáky Spojených států. Islamisté přitom měli přesné údaje o rozmístění syrských sil. 

V Sýrii vybombardovali školu, kterou podporoval Člověk v tísni

03.10. 20:00

Praha - Novým bojům na severozápadě Sýrie padla za oběť i část školy, kterou zrekonstruovala česká humanitární organizace Člověk v tísni.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací