Články podle štítku: Sýrie

USA zastoupí v rozhovorech o Sýrii velvyslanec

dnes 18:22

Washington - Spojené státy nevyšlou delegaci na mírové rozhovory zástupců syrské opozice a vlády v kazašské metropoli Astaně.

Pří útoku v Sýrii zemřeli čtyři civilisté

dnes 16:20

Damašek - Při pumovém útoku na syrsko-jordánské hranici dnes zahynuli čtyři civilisté. Bomba umístěná v automobilu explodovala před táborem syrských uprchlíků.

Džihádisté opět ničí historické památky v syrské Palmýře, poničili amfiteátr

včera 12:33

Damašek - Islámský stát znovu ničí historickou Palmýru. Podle syrské agentury SANA radikálové poničili amfiteátr z 2. století a skupinu sloupů před ním.

reklama

Nálety v Sýrii: V provincii Halab zemřelo 40 radikálů

včera 11:40

Damašek - V Sýrii sice platí od 30. prosince příměří, netýká se ale radikálních skupin. Při čtvrtečním náletu v provincii Halab přišlo o život přes 40 členů Fronty dobytí Sýrie, napojené na Al-Káidu. Podle Organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR) není zatím jasné, čí letadla útočila.

Islámský stát opět popravoval v Palmýře: Vojákům usekal hlavy, další postřílel

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 00:37, 19.01. 12:32

Damašek - Radikálové z Islámského státu (IS) v syrské Palmýře zavraždili 12 lidí. Jak uvedla exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR), čtyřem osobám džihádiste usekli hlavu a zbylé postříleli.

Nejnebezpečnější místo pro novináře? Sýrii dohání jiní země

19.01. 12:29

Kábul - Výbor pro bezpečnost afghánských novinářů (AJSC) dnes informoval, že v roce 2016 bylo v zemi zabito 13 žurnalistů, což je bezpříkladný počet. Ještě horší je situace v Sýrii.

Džihádisté na ústupu? IS přišel loni o čtvrtinu území.

19.01. 09:58

Londýn/Damašek - Společnost IHS Markit dnes zveřejnila analýzu, podle které Islámský stát (IS) přišel v roce 2016 o téměř čtvrtinu území v Iráku a v Sýrii. Šlo o bezprecedentní ztráty, bylo mezi nimi i několik velkých měst.

Představitelka WHO varuje: Krize v Sýrii nepřestává. Objevila se nová ničivá taktika

16.01. 07:21

Světová zdravotnická organizace (WHO) odsuzuje používání vody jako zbraně ve válce. V rozhovoru pro server rt.com to připomněla Elizabeth Hoffová, představitelka WHO v Sýrii. Zároveň tvrdí, že uvedená organizace a mnoho Syřanů oceňují zřízení ruské nemocnice v boji zničeném Aleppu.

Syrská armáda zabila při ostřelování u Damašku 12 civilistů

15.01. 21:14

Damašek - Syrské armádní jednotky ostřelovaly oblast u Damašku obsazenou povstalci. Zabily nejméně 12 civilistů a dvě desítky dalších zranily.

Konec IS se blíží? Bývalý agent má dobré zprávy

15.01. 10:49

Rakka - Podle Scotta Stewarta, bývalého speciálního agenta ministerstva zahraničí a analytika analytické agentury Stratfor, bude rok 2017 pro Islámský stát rokem postupného úpadku. Jeho základy položil IS tím, že se z mobilní teroristické organizace stal „zločinným“ státem, tvrdí Stewart. Jeho…

Asadova armáda vyhrožuje Izraeli odvetnou akcí

14.01. 18:27

Damašek – Z důležitého vojenského letiště nedaleko Damašku stoupá kouř. Otřáslo jím několik výbuchů, které mají podle Sýrie na svědomí Izraelci. Tamní armáda už slibuje odvetu. Podle experta jde ale spíše jen o plané výhrůžky.

Syrská opozice oznámila, že podporuje mírové rozhovory v Astaně

14.01. 17:32

Damašek/Ankara - Syrská opoziční vyjednávací komise HNC dnes oznámila, že podporuje úsilí o mírové rozhovory, které se mají konat v kazašské Astaně.

Islamisté zaútočili na syrské město Dajr az-Zaur

14.01. 12:54

Damašek - Radikálové z hnutí Islámský stát (IS) dnes zaútočili na vládou držené oblasti syrského města Dajr az-Zaur.

Vážený Donalde... Uprchlík napsal Trumpovi tento dopis

13.01. 18:53

Osmnáctiletý Abdulazez je jedním z milionů syrských uprchlíků, kteří v posledních letech opustili zemi. Abdulazez se vydal na náročnou cestu do Evropy, během které napsal dopis Donaldu Trumpovi. Jeho znění přinesla arabská televizní stanice Al Jazeera.

Izrael zaútočil na Sýrii? U Damašku hoří letiště

13.01. 09:14

Damašek - Na vojenském letišti u syrské metropole se v noci na dnešek ozvalo několik výbuchů, příčinou explozí je údajně útok ze strany Izraele. Ten v minulosti nepotvrzoval, ale ani nevyvracel údary na cíle v Sýrii.

Kašlete na IS, naštval se ministr na Rusko. Přišla tvrdá reakce

Aktualizovali jsme 12.1.2017, 22:35, 11.01. 22:11

Washington - Ashton Carter, americký ministr obrany, v rozhovoru pro televizí stanici NB řekl, že Rusko nedosáhlo v boji proti IS žádného viditelného úspěchu. Amerika bojuje s IS sama, dodal. Jeho slova vzbudila velké reakce na ruských webech.

Washington tlačí na Sýrii: Uvalil sankce na armádu i jednotlivce

12.01. 18:54

Washington – Americké ministerstvo financí dnes informovalo o tom, že USA uvalily sankce na syrskou armádu i jednotlivce. Jde o reakci na použití chemických látek. Sankce spočívají ve zmrazení jakéhokoli majetku těchto subjektů v USA a zákazu transakcí s nimi pro americké občany.

Turecká armáda v potížích? Džihádisté odhalili slabinu tanků Leopard,

12.01. 18:15

Damašek - Radikálové Islámského státu (IS) přišli na slabinu tanků Leopard 2, chybí jim doplňkové pancéřování, a v boji o město Al-Báb na severu Sýrie jich nejméně deset zničili. Tanky vyrábí německá firma Krauss-Maffei Wegmann.

Boj o vodu v Damašku končí? Rebelové umožní opravu poškozeného zdroje

11.01. 16:15

Damašek - Urputné boje o pitnou vodu nedaleho syrské metropole by měly ustat. Vláda prezidenta Bašára Asada se dohodla s povstalci, kteří mají pod kontrolou údolí Barada. Rebelové umožní technikům přístup k poškozenému zdroji.

Islámský stát nutí děti masakrovat a popravovat lidi. Z nového videa jde opravdu hrůza

10.01. 13:19

Mosul – Islámský stát zveřejnil další znepokojující video, na kterém vystupuje velmi malé dítě. Nový propagandistický snímek ukazuje, jak batole zastřelí svázaného kurdského zajatce.

Koalice proti IS uskutečnila pozemní operaci v Sýrii, o život přišlo 25 radikálů

09.01. 21:07

Damašek/Washington - Mezinárodní koalice bojující proti Islámskému státu (IS) uskutečnila na východě Sýrie zvláštní pozemní operaci proti velitelům této teroristické organizace.

Do Česka dorazil pochod za Aleppo. Farář vyzývá lidi, aby se přidali

Aktualizovali jsme 9.1.2017, 17:52, 09.01. 12:31

Petrovice - Dnes dopoledne doratil do České republiky pochod za Aleppo. Zhruba pět desítek aktivistů, kteří jdou z Berlína do Sýrie, tak vyjadřují nesouhlas s občanskou válkou v blízkovýchodní zemi

Můj režim je na cestě k vítězství, volá Asad. Obvinění z válečných zločinů odmítá

Aktualizovali jsme 9.1.2017, 11:39, 09.01. 10:12

Damašek - Syrský prezident Bašár Asad prohlásil, že je jeho vláda připravena jednat na mírových rozhovorech o čemkoli. Je také přesvědčen o tom, že je jeho režim od prosincového dobytí Halabu (Aleppa) na cestě k vítězství. Ve vleklé občanské válce stojí na straně Damašku Rusko, Írán a libanonský…

Turecká armáda zaútočila v Sýrii na pozice IS, zemřelo 48 radikálů

09.01. 08:43

Ankara - Turecká armáda dnes oznámila, že v neděli na severu Sýrie zlikvidovala 48 bojovníků Islámského státu (IS). Při pozemních i vzdušných úderech bylo zničeno 23 budov a úkrytů, které džihádisté využívali.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací