Články k tématu: Sýrie

USA se musejí vrátit k jednacímu stolu o Sýrii, je to jejich morální povinnost, volá syrský opozice

včera 20:13

Ženeva/Damašek - V Ženevě se pod záštitou OSN koná páté kolo rozhovorů o Sýrii- Podle šéfa delegace syrské opozice Muhammada Sabra není dohoda o možném politickém řešení v zemi možná, dokud se do jednání nezapojí také zástupci USA.

Konec války s Islámským státem? Vlivný deník poukázal na vážný problém

včera 09:03

Jak se blíží vyhnání bojovníků Islámského státu (IS) z Mosulu, kdysi druhého největšího iráckého města, Spojené státy a jejich spojenci zahajují tažení s cílem osvobodit syrskou Rakku, která je faktickou metropolí samozvaného chalífátu, připomíná editorial serveru New York Times. Prestižní deník…

Díky příměří z Homsu odcházejí oponenti Damašku

27.03. 12:51

Damašek - Ze syrského města Homs odjíždí další skupina odpůrců Asadova režimu. Vláda jim zaručila bezpečný odchod do oblastí, které má opozice v rukou na severu země. Nepřehlednost situace na bojišti však komplikuje přítomnost silné koalice Tahrír aš-Šám, která je napojená na Al-Káidu.

reklama

Islámský stát přišel o strategické letiště u přehrady Tabka, které prý hrozí protržení

27.03. 09:21

Damašek - Islámský stát (IS) utržil další porážku v severní Sýrii. Syrské demokratické síly (SDF) nad džihádisty v neděli vybojovaly strategické vojenské letiště poblíž města Tabka. Nad ním se nachází stejnojemnná přehrada, které prý hrozí protržení.

Islámský stát nařídil evakuaci Rakky, hrozí protržení přehrady

26.03. 21:04

Bejrút - Organizace Islámský stát (IS) dnes varovala před bezprostředně hrozícím kolapsem největší syrské přehrady Tabka v důsledku koaličního bombardování a zvýšení hladiny vody v nádrži.

Nálet ruské armády v Sýrii zabil 16 lidí

25.03. 10:47

Bejrút - Nejméně 16 lidí bylo zabito při nočním zásahu věznice v syrském městě Idlib.

Ruské ztráty v Sýrii: Podle médií v bojích zahynulo dalších devět vojáků

22.03. 22:03

Moskva - Rozhlasová stanice Echo Moskvy dnes informovala, že v Sýrii přišli o život další ruští vojáci. Jde prý nejméně o devět Rusů se zkušenostmi z bojů v Donbasu a v Čečensku.

Boj o Rakku se blíží? Mezinárodní koalice dopravila do oblasti výsadek

22.03. 21:43

Damašek – Boje o Rakku pokračují. Podle posledních informací mezinárodní koalice bojující v Sýrii pod velením USA dopravila letecky k syrskému městu Tabka místní bojovníky a podle některých zdrojů také americké vojáky. 

Další omyl USA? Při náletu u syrské Rakky zemřelo nejméně 33 uprchlíků.

22.03. 12:48

Damašek - Při náletu v noci na úterý nedaleko syrského města Rakka, které je baštou Islámského státu, zahynulo nejméně 33 uprchlíků. Za útokem podle SOHR patrně stojí mezinárodní koalice v čele se Spojenými státy.

Selhání amerických zpravodajských služeb? Novináři odkrývají pozadí krveprolití v Sýrii

22.03. 10:54

Sýrie - Zjištění nedávného vyšetřování, jež se snaží objasnit okolnosti nedávného bombardování v Sýrii, ukazují na omyl s fatálními následky. Nálet provedený americkou armádou u vesnice Al-Džína na místě zanechal desítky mrtvých. Podle britského investigativního serveru Bellingcat existuje…

Na severovýchodním předměstí Damašku se dál bojuje

21.03. 20:31

Damašek – Boje na severovýchodě Damašku pokračují. Podruhé za poslední tři dny na oblast zaútočili syrští povstalci. Nedělní útok, při němž rebelové použili podzemní tunely i sebevražedné atentátníky, byl nejvážnějším průnikem do vládou kontrolovaných čtvrtí syrské metropole za posledních několik…

Syrská armáda útočila na východě Damašku, zasáhla ruskou ambasádu

20.03. 13:06

Damašek - Asadova armáda dnes podnikla řadu náletů na povstalce ve čtvrti Džobár na východě syrské metropole, jež je jednou ze tří damašských enkláv, které jsou stále ještě zčásti v držení radikálů. Prudké boje se rozhořely v neděli.

Syrští povstalci zaútočili na východní okraj Damašku, do akce vyrazili i sebevražední atentátníci

19.03. 20:28

Damašek - Na východním okraji syrské metropole dnes vypukly boje mezi vládními silami a povstaleckými skupinami. Podle svědků, na něž se odvolává SOHR, zní městem výbuchy dělostřeleckých granátů a raket.

Syrští povstalci začali opouštět poslední základnu v Homsu

18.03. 17:00

Damašek - Syrští povstalci spolu s rodinami začali dnes opouštět svou poslední základnu ve městě Homsu. Evakuace bude trvat asi šest týdnů. Nad operací dohlížejí syrské a ruské síly spolu se syrskou pobočkou Červeného půlměsíce.

Na Rakku ovládanou IS zaútočíme začátkem dubna, tvrdí syrští Kurdové

17.03. 21:58

Bejrút/Washington – Velitel kurdských milic YPG Sipan Hemo dnes podle agentury Reuters oznámil, že útok na východosyrské město Rakka začne počátkem dubna. Podílet se na něm budou povstalecké síly podporované Spojenými státy. USA jsou ohledně bojů o město, které je hlavní baštou radikálního…

Bombardování mešity v Sýrii? My jsme útočili na dům radikálů, tvrdí Američané

17.03. 15:02

Damašek - Spojené státy přiznaly, že jejich letadla ve čtvrtek bombardovala oblast v severní Sýrii, kde zahynulo 46 lidí, převážně civilistů. Zranění utrpělo sto osob. Přímý úder na mešitu ale koalice pod vedením USA popírá.

Izraelský protiraketový systém Arrow byl poptvé v akci, sestřelil raketu ze Sýrie

17.03. 12:25

Jeruzalém - Izraelská armáda poprvé použila moderní systém protiraketové obrana Arrow a sestřelila jednu z raket vypálených ze sousední Sýrie. Izraelská letadla předtím útočila na cíle v Sýrii.

Při náletu u Halabu zemřelo nejméně 42 lidí

16.03. 22:51

Damašek - Nejméně 42 lidí zemřelo při dnešním bombardování mešity v obci kontrolované syrskými povstalci, která leží u syrského Halabu (Aleppa).

Při náletu na syrský Idlib zemřelo 22 civilistů

16.03. 15:59

Damašek – Při náletu zřejmě syrské nebo ruské armády zemřelo v severosyrském městě Idlib celkem 22 civilistů, včetně 15 dětí. O 21 mrtvých civilistech v Idlibu informovala i exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR), která nálet přičetla ruským letounům.

Absurdní nařízení? Islámský stát zakazuje oblečení a boty

16.03. 15:22

Damašek - Islámský stát ve svých zákazech nezná hranic. Lidé trpící pod jeho nadvládou mají zákaz alkoholu, nemanželského sexu, televize, ale i některých potravin. Nyní se k těmto nařízením přidal další kuriózní zákaz, a sice zákaz nošení některého oblečení a bot.

Sebevražedný atentátník se odpálil v justičním paláci v Damašku, další zaútočil v restauraci

15.03. 20:53

Damašek - Dva atentáty v syrské metropoli si dnes vyžádaly nejméně 31 mrtvých a desítky zraněných. První útočník se odpálil v justičním paláci, kde zahynulo nejméně 31 lidí, většinou civilistů. Druhý radikál zabil poté v restauraci zatím neupřesněný počet osob.

Rozhovory o Sýrii se kvůli opozici prodlouží

15.03. 10:06

Damašek - Asadova opozice změnila názor a pošle delegaci do Kazachstánu na další kolo jednání o budoucnosti Sýrie. Občanská válka vstupuje do sedmého roku. Vyžádala si už přes 300 tisíc obětí a vyhnala z domovů miliony lidí.

VIDEO: Jak se žije v Mosulu. Nový dokument přináší očitá svědectví

14.03. 22:30

Mosul (Sýrie) - Pracovníci CNN Arwa Damon a Brice Laine dva měsíce po útěku sledují osudy obyčejných lidí v Mosulu. Ukáží vám, jak se život zotavuje po vládě Islámského státu.

Asadova kontrola Sýrie by nestabilitu neukončila, varuje EU

14.03. 21:30

Štrasburk/Brusel - Kontrola syrského území režimem prezidenta Bašára Asada by neukončila nestabilitu v Sýrii. Podle EU by naopak měla rozkladný vliv v regionu i celosvětově.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací