Články k tématu: tanzánie

Chudý horník se přes noc stal milionářem. A nejde o výhru v loterii

25.06. 14:51

Horník z Tanzanie se stal doslova přes noc milionářem, když objevil zatím dva největší známé tanzanity, drahokamy, které se vyskytují jen na území této země na východoafrickém pobřeží a používají se k výrobě šperků. Z prodeje surových drahokamů, které váží dohromady 15 kilogramů, šťastný nálezce…

Národní park truchlí. Uhynul nejstarší nosorožec na světě

29.12. 13:21

Ve věku 57 let zemřela samice nosorožce černého Fausta, jež byla považována za nejdéle žijící zástupkyni tohoto druhu. V sobotu to podle agentury AFP oznámili činitelé tanzanského národního parku Ngorongoro, kde zvíře volně žilo po většinu svého života.

Svět má nový problém s migranty. Chová se k nim špatně

Aktualizovali jsme 13.10.2019, 22:08, 12.10. 22:40

Pro uprchlíky se stává stále běžnější, že se nedobrovolně vracejí do nebezpečných zemí původu, čímž se přímo porušují zákony a zásady přijaté mezinárodním společenstvím. Nejde přitom o ojedinělé případy.

reklama

Kuriózní žádost o ruku skončila tragédií, muž se utopil

22.09. 12:42

Jistý Američan se utopil na tanzanském ostrově Pemba, když se potopil pod hladinu moře, aby požádal svoji přítelkyni o ruku. Na svých internetových stránkách o kuriózním případu informuje britská zpravodajská stanice BBC.

Čech utekl před vězením do Afriky, nedopadlo to s ním nejlépe

30.08. 11:00

Muže z Jihlavska, který byl odsouzen za vydírání a před vězením se skrýval v Tanzanii, zadržela minulý týden policie na letišti v Praze-Ruzyni. Dvaapadesátiletý muž se do vlasti se vrátil kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu, informovala dnes jihlavská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ohnivé peklo. Kvůli cigaretě explodovala cisterna, 60 mrtvých

10.08. 13:48

Nejméně 60 lidí dnes zemřelo, když v Tanzanii explodovala cisterna s palivem, dalších 70 lidí bylo zraněno. Ve státní televizi to řekl mluvčí vlády Hassan Abbasi. Je to jedno z největších neštěstí tohoto druhu v zemi, uvedla agentura AP. Stalo se asi 200 kilometrů západně od hlavního města…

K Viktoriině jezeru dorazily rakve. Počet obětí nehody trajektu přesáhl 200

Aktualizovali jsme 22.9.2018, 17:45, 22.09. 13:53

Dodoma - Počet obětí nehody trajektu, který se ve čtvrtek večer potopil u tanzanských břehů Viktoriina jezera, vzrostl podle nejnovější bilance úřadů na 207 osob. Překvapivě se ale podařilo třetí den po neštěstí vyprostit jednoho přeživšího muže. Jeho zdravotní stav je nicméně vážný. Počet osob…

Ženy jsou od toho, aby se staraly o děti, míní prezident. Vyhlásil boj s antikoncepcí

22.09. 08:18

Dodoma - Americká nevládní organizace FHI 360 již nesmí v Tanzanii inzerovat služby plánovaného rodičovství. Nařídila to podle agentury Reuters místní vláda, která tak učinila několik dní poté, co prezident John Magufuli vyzval ženy, aby přestaly užívat antikoncepci, protože země potřebuje více…

Na Viktoriině jezeře se převrhl trajekt, více než 40 mrtvých

21.09. 09:49

Nairobi - Nejméně 40 lidí zahynulo, když se na Viktoriině jezeře v Tanzanii převrhl trajekt. S odvoláním na místní úřady to dnes uvedla agentura AFP. Představitel místní správy serveru BBC řekl, že na přetížené lodi mohlo být v okamžiku neštěstí více než 400 lidí. Zachráněno jich bylo zhruba 100.

Vyhání Tanzánie kvůli turismu Masaje z jejich domovů?

10.05. 19:27

Dáresalám - Z porušování lidských práv příslušníků etnika Masajů obvinil vládu Tanzanie a některé zahraniční firmy z turistického sektoru nezávislý výzkumný ústav Oakland Institute se sídlem v Kalifornii. Dnes zveřejnil zprávu, podle níž kvůli rozvoji lukrativního turistického sektoru přišly o…

Za polibek vězení, v Tanzanii zatkli populárního zpěváka

17.04. 17:03

Dodoma - Populární tanzanský zpěvák Diamond Platnumz byl zatčen, protože na internetu zveřejnil polibek s neznámou dívkou. Podle úřadů tím porušil kulturní normy, uvedla dnes agentura Reuters. Zpěvákovi hrozí pokuta nejméně pět milionů tanzanských šilinků (asi 45.000 Kč), nebo 12měsíční vězení,…

Znásilňovači školaček odsouzení na doživotí dostali milost, ochránci práv jsou pobouřeni

Aktualizovali jsme 13.12.2017, 23:29, 12.12. 08:56

Dodoma - Prezident Tanzanie John Magufuli učinil značně kontroverzní krok. V sobotu dal milost dvěma vězňům, kteří si měli odpykat doživotní trest za znásilnění dívek ve věku šest až osm let.

Uprchlíci jsou nuceni vrátit se domů, přestože jim hrozí mučení, znásilňování či smrt

Aktualizovali jsme 29.9.2017, 22:00, 29.09. 08:43

Bujumbura - Amnesty International (AI) v dnes vydané zprávě upozorňuje, že burundští uprchlíci jsou pod tlakem, aby se vrátili do vlasti, přestože jim hrozí mučení, znásilňování či smrt.

V Tanzanii letos za čarodějnictví zlynčovali už asi 500 žen

01.08. 09:21

Dodoma - Upalování žen považovaných za čarodějnice mají mnozí spojené se středověkem, v některých zemích se ale takové činy stále dějí. V Tanzanii bylo jen od začátku letošního roku zlynčováno kvůli údajnému čarodějnictví téměř pět set žen.

Personální zemětřesení v Tanzanii: Prezident vyhodil 10 tisíc úředníků, měli zfalšované diplomy

29.04. 10:40

Dodoma - V Tanzanii vypukl skandál s falšováním školních diplomů. Do 15 dnů musí ze zaměstnání odejít na 10 tisíc úředníků, kteří si vzdělání zajistili podvodem.

Zachrání Tanzanii před HIV obřízka? Vědci mají plán

15.02. 21:01

Dodoma (Tanzanie) - Duchovní mohou zásadně ovlivnit rozhodování Tanzanců, zda podstoupit obřízku. Tím by mohli přispět ke zpomalení šíření viru HIV, který způsobuje nemoc AIDS.

Dávejte si pozor na Gülena, radil Erdogan v Tanzánii

23.01. 21:17

Dogoma – V Tanzanii se dnes sešel turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se svým protějškem Johnem Magufulim. Řeč byla především o bezpečnosti a obchodu, zároveň ale Erdogan varoval před Fethullahem Gülenem.

V Africe byly objeveny obří zásoby helia, světové zásoby narostou

28.06. 10:12

Jokohama - Světové zásoby helia se opět vylepšily. Vědci zjistili, že pod Tanzanií je více než bilion litrů tohoto plynu. Tato zpráva uklidnila některé, protože momentální hlavní místo, kde se těží hélium vysychá a během následujících let zcela vyschne.

Neexistující úředníci: Tanzanie oživila 10 tisíc osob, stát platil miliony dolarů měsíčně

16.05. 13:39

Dodoma - Na seznamu úředníků v Tanzanii bylo přes 10 tisíc neexistujících osob, státní pokladnu stály dva miliony dolarů měsíčně.

reklama
Fotogalerie