Články k tématu: Teroristické útoky v Afghánistánu

Mír v Afghánistánu se hroutí: Tálibán opět zaútočil, USA provedly odvetný nálet

04.03. 10:35

Spojené státy dnes podnikly v provincii Hílmand na jihu Afghánistánu nálet na bojovníky Tálibánu, aby pomohly afghánským vládním silám ubránit se před četnými útoky povstalců. Uvedla to agentura AFP. Byl to podle ní první americký letecký úder od sobotního podpisu mírové dohody v katarské metropoli…

Masakr muslimů: Po explozi v mešitě se zřítila střecha, desítky mrtvých

18.10. 16:34

Nejméně 62 lidí přišlo o život a desítky dalších byly zraněny při dnešní explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní představitele. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Masakr na svatbě v Kábulu dodnes šokuje. Počet mrtvých po útoku IS stále roste

21.08. 18:58

Na 80 mrtvých stoupl počet obětí sobotního sebevražedného útoku na svatbě v afghánské metropoli Kábulu. Původní počet obětí byl 63, ale 17 dalších osob podlehlo svým zraněním v nemocnici, informovala dnes agentura Reuters.

reklama

Islamisté v Kábulu vystříleli vládní budovu: Bilance pondělního teroru je děsivá

25.12. 12:57

Nejméně 43 lidí zahynulo podle nové bilance při pondělním útoku ozbrojenců na vládní objekt v afghánské metropoli Kábulu, uvedlo dnes tamní ministerstvo zdravotnictví. Dalších 29 lidí bylo zraněno, upřesnila jeho mluvčí dřívější odhady. Byl to tak jeden z nejkrvavějších atentátů v hlavním městě…

Útok v Kábulu: Člen afghánské armády střílel po Američanech, jednoho zabil

03.11. 15:11

Při útoku v Kábulu byl zabit příslušník amerických ozbrojených sil a další Američan byl zraněn. Uvedla to dnes ve svém prohlášení mluvčí mise Severoatlantické aliance. Podle ní byl útočníkem člen afghánských bezpečnostních složek, kterého ihned po činu zneškodnili jeho kolegové.

Bomba roztrhala minibus v Afghánistánu. 11 mrtvých včetně šesti dětí

21.10. 12:29

Exploze bomby na kraji silnice si ve východním Afghánistánu vyžádala životy nejméně 11 civilistů, včetně šesti dětí. S odvoláním na afghánské úřady o tom informovaly agentury AP a DPA. V částech Afghánistánu se dnes ještě druhým dnem konají parlamentní volby. Sobotní hlasování provázel chaos a…

Tálibán v den voleb rozpoutal teror. Útoky na řadě míst, zůstávají mrtví a zranění

Aktualizovali jsme 20.10.2018, 16:02, 20.10. 13:10

Nejméně 15 lidí přišlo o život a mnoho dalších bylo zraněno, když se dnes odpoledne na severu afghánské metropole Kábul odpálil sebevražedný atentátník. S odvoláním na afghánský bezpečnostní zdroj to napsala agentura Reuters. V Afghánistánu dnes začaly několikrát odložené parlamentní volby.…

Jeden z nejkrvavějších atentátů v Afghánistánu: 68 lidí zemřelo, 165 bylo zraněno

12.09. 12:02

Kábul - Při úterním sebevražedném atentátu na demonstraci ve východoafghánské provincii Nangarhár zahynulo 68 lidí a 165 dalších bylo zraněno. Oznámil to dnes mluvčí místního guvernéra. Dosavadní bilance útoku uváděla 32 mrtvých a kolem 120 zraněných.

Lidé vzpomínali na bojovníka proti Talibanu, zaútočil na něj islámský fanatik

09.09. 16:28

Kábul - Sebevražedný atentátník na motocyklu dnes odpálil výbušniny v blízkosti procesí, jehož účastníci si připomínali zavraždění legendárního protisovětského a protitálibánského vojenského velitele Ahmada Šáha Masúda v roce 2001. Nejméně dva lidé byli zraněni, nikdo ale nepřišel o život, oznámily…

Bilance obětí středečního masakru v Kábulu je nižší, i tak zemřelo 34 lidí

16.08. 12:39

Kábul - Středeční sebevražedný atentát v Kábulu si vyžádala 34 mrtvých a 54 zraněných, Původně se hovořilo o 48 obětech a 67 zraněných. Úřady některé oběti bezprostředně po útoku počítaly dvakrát.

U mešity v Afghánistánu útočili sebevražední atentátníci. Zemřelo nejméně 25 lidí

03.08. 16:37

Kábul - Poblíž šíitské mešity ve východoafghánském městě Gardezu se dnes odpálili sebevražední atentátníci. Mohutný výbuch zabil nejméně 25 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. K odpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.

Autobus v Afghánistánu zničila nastražená, mezi mrtvými jsou ženy a děti

31.07. 13:26

Taliban - Autobus v západoafghánské provincii Faráh najel na výbušninu nastraženou u silnice. Zahynulo nejméně 11 lidí a dalších 30 osob utrpělo zranění. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, podezření ale padá na Tálibán.

Afghánský Džalálábád čelí útoku teroristů: Nejprve se ozvala exploze, pak přišla střelba

28.07. 12:37

Kábul - Ve městě Džalálábád na východě Afghánistánu dnes došlo k velkému teroristickému útoku. Po sérii explozí se ozývá střelba. Nejméně tři lidé jsou zraněni. Podle místních představitelů se terčem útoku stala kolej pro výuku porodních asistentek.

Afghánskou metropolí otřásly tři výbuchy, jeden způsobila raketa

24.07. 14:56

Kábul - Afghánskou metropolí dnes krátce po sobě otřásly tři exploze. První z nich způsobila raketa, která zasáhla obytnou čtvrť na západě města a zranila nejméně čtyři osoby.

Tálibán nastražil bombu na konvoj NATO, zabil ženu s dítětem

03.07. 08:48

Kábul - Tálibán nastražil bombu, která měla poničit konvoj jednotek NATO. Exploze však podle afghánské policie zabila civilisty. Oběťmi jsou žena a dítě, další tři ženy utrpěly zranění. Islamisté, kteří dopady svých útoku často zveličují, hovoří o pěti mrtvých vojácích USA.

Konec příměří: Tálibán v Afghánistánu rozpoutal novou vlnu teroru

18.06. 14:54

Kábul - Islamisté z Tálibánu obnovili boj ihned po vypršení třídenního příměří. Při sérii útoků v pěti okresech neklidné provincie Farjáb na severozápadě Afghánistánu zabili šest policistů.

Sebevražedný útočník se odpálil u ministerstva v Kábulu, 12 lidí zemřelo

11.06. 15:18

Kábul - Sebevražedný atentátník dnes zaútočil na sídlo ministerstva pro obnovu a rozvoj venkova v afghánské metropoli Kábulu. Zahynulo nejméně 12 lidí, další 31 osob utrpělo zranění. K útoku se přihlásil Islámský stát (IS).

Útok v Afghánistánu: Radu duchovních zmasakroval IS, zemřelo 14 lidí

05.06. 11:31

Kábul - Za pondělním útokem na shromáždění duchovních představitelů v Kábulu patrně stojí Islámský stát (IS). Atentátník zabil 14 lidí, včetně sedmi muslimských duchovních. Ti předtím vydali náboženský výnos, který sebevražedné atentáty zakazuje.

Afghánistán: Duchovní zakázali sebevražedné útoky, záhy se stali terčem atentátníka

04.06. 11:15

Kábul - Sebevražedný atentátník dnes v Kábulu zaútočil na shromáždění předních afghánských duchovních představitelů. Zahynulo nejméně osm lidí, ale úřady se obávají, že počet zabitých ještě poroste. Zatím se neví, kdo za krvavým činem stojí.

Teroristé napadli v Afghánistánu ministerstvo vnitra

30.05. 13:48

Kábul - Mohutná exploze dnes zazněla v blízkosti afghánského ministerstva vnitra v metropoli Kábulu a po výbuchu byla slyšet střelba. Podle policistů, kteří jsou v budově, se ministerstvo stalo terčem útoku radikálů, napsala agentura Reuters.

Teroristé řádí: Výbuch rozmetal autobus v Kandaháru. Několik mrtvých, přes 30 zraněných

22.05. 13:03

Kábul - Na kontrolním stanovišti v jihoafghánském městě Kandahár dnes explodovala nálož nastražená v autobusu. Zdravotnické zdroje citované agenturou Reuters uvedly, že při útoku zahynulo nejméně šest lidí a více než 30 utrpělo zranění.

Afghánistánem se opět rozléhaly výbuchy a střelba, výsledkem 4 mrtví

13.05. 12:25

Dželálábád (Afghánistán) - Při sérii explozí a následné přestřelce mezi ozbrojenci a bezpečnostními složkami zahynuly ve východoafghánském městě Dželálábád nejméně čtyři osoby a 20 dalších lidí bylo zraněno. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. K útoku se zatím nikdo…

Afghánistán hlásí přes 20 mrtvých po sebevražedném útoku

30.04. 09:57

Kábul - Při dnešním útoku dvojice sebevražedných atentátníků v afghánské metropoli Kábulu zahynulo nejméně 21 lidí a dalších 27 jich bylo zraněno. S odvoláním na afghánské ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters. Agentura AFP sdělila, že mezi oběťmi je i její fotograf.

Afghánistán hlásí 6 mrtvých po útoku sebevražedného atentátníka

28.04. 11:18

Kábul - Sebevražedný atentátník dnes zaútočil na vojenskou základnu v afghánské provincii Hílmand a usmrtil čtyři civilisty a dva vojáky. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní představitele. Další tři civilisté a dva vojáci utrpěli zranění, uvedl mluvčí guvernéra provincie Hílmand.…

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html