Články k tématu: Teroristické útoky v Egyptě

Egypt dá vraždu Češky k ledu? Islamista, který útočil v Hurghadě, nebude souzen

12.07. 11:08

Egypťan, který před dvěma lety při útoku nožem v egyptském letovisku Hurghadě zabil dvě Němky a jednu Češku, možná nebude za tento čin souzen. Dnes to s odvoláním na egyptské justiční zdroje napsala agentura DPA. Pachatel, který byl na místě zadržen, je stále na psychiatrické klinice a dosud není…

Odplata za bombový útok na turisty v Egyptě: Při raziích zemřelo 40 islamistů

29.12. 14:19

Egyptské bezpečnostní síly v reakci na páteční bombový útok na autobus s turisty poblíž pyramid v Gíze, který si vyžádal čtyři mrtvé, podnikly dnes razie na několika místech v zemi a zabily při nich 40 radikálů. Informovalo o tom egyptské ministerstvo vnitra.

Islámský stát se přihlásil k pátečnímu masakru koptů, mezi oběťmi jsou i děti

03.11. 20:08

V Egyptě dnes pohřbili oběti pátečního atentátu v provincii Mínjá. Při útoku na autobusy, v nichž cestovali příslušníci křesťanské menšiny koptů, zahynulo celkem sedm lidí: šest členů jedné rodiny a řidič. K atentátu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), informovala agentura…

reklama

Egyptská policie zmařila atentát na kostel u Káhiry

11.08. 16:44

Káhira - Egyptská policie zmařila útok na kostel u Káhiry. Ze zprávy státní televize není jasné, zda se nálož podařilo odpálit, nebo zda byl někdo zraněn.

Útočník, který v Hurghadě zabil Češku, bude prohlášen za nesvéprávného

20.07. 17:09

Praha/Káhira - Egypťan, který před rokem smrtelně pobodal Češku a další dvě německé turistky v letovisku Hurghada, trpí mozkovou dysfunkcí a zřejmě bude prohlášen za nesvéprávného.

Útočník z Hurgady loni zabil Češku, prý je psychicky nemocný

03.04. 16:58

Berlín - Útočník, který loni 14. července zabil v egyptském letovisku Hurghada dvě německé turisty a smrtelně zranil Češku (36), je podle dostupných informací pravděpodobně psychicky nemocný.

Pozadí útoku v Hurgadě, při kterém zemřela Česka, dodnes není vyjasněné, píše Der Spiegel

31.03. 14:13

Káhira/Berlín - Pachatel útoku, při kterém loni v egyptské Hurghadě zahynuly tři ženy včetně Češky, dosud nebyl obžalován. Německé úřady sice došly k tomu, že šlo zřejmě o islamistický čin, Egypt ale hovoří především o tom, že útočník mohl mít psychické problémy.

Při nejhorším teroristickém útoku v historii Egypta zemřelo 300 lidí

21.02. 09:55

Káhira - Nejhorší teroristický útok v dějinách Egypta si vyžádal přes 300 mrtvých. 25 až 30 ozbrojenců s černým praporem Islámského státu (IS) přijelo 24. listopadu 2017 v pěti vozech SUV k mešitě Ravda ve městě Bir al-Abd a zaujalo pozice u vchodů a oken.

Egypt se zbavuje islamistů na Sinaji: 28 zabitých a 126 zatčených

12.02. 12:53

Káhira - Při operaci egyptských bezpečnostních sil na Sinajském poloostrově zahynulo od pátku 28 islamistů a dalších 126 bylo zatčeno. Vládní oddíly pročesávají i oblast delty Nilu na severu země a Západní pouště při hranicích s Libyí.

V Egyptě popravili za atentát v roce 2015 čtyři islamisty

02.01. 14:50

Alexandrie - V Egyptě byli dnes popraveni čtyři islamisté. Trest smrti dostali za vraždu tří kadetů vojenské akademie při teroristickém útoku v roce 2015.

Při útoku na kostel v Káhiře zemřelo nejméně 10 lidí

29.12. 15:49

Káhira - Deset lidí včetně útočníka zemřelo poté, co před kostelem na jihu Káhiry spustil palbu dosud neidentifikovaný muž. Informovala o tom agentura Reuters.

Proč džihádisté zabíjeli muslimy v Egyptě? Mstili se úspěšnějšímu konkurentovi

29.11. 10:01

Káhira- Páteční útok na mešitu Ravda v Bir-al Abdu je nejhorším útokem na civilisty v moderní historii Egypta. 25 až 30 ozbrojenců zabilo 305 lidí, mezi nimi 27 dětí. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, podle egyptského státního zástupce ale útočníci nesli vlajku IS. Podle místních do mešity…

Kruté a brutální jednání: Útočníci na mešitu dobíjeli raněné, děti viděly roztrhaná těla rodičů

26.11. 17:31

Káhira - Preživší pátečního masakru v mešitě Ravda na Sinajském poloostrově vypověděli, že si útočníci počínali velmi brutálně. Například dobíjeli ranění. Děti viděly rodiče a sourozence padající pod kulkami nebo roztrhané explozemi granátů. Ke zločinu se doposud nikdo oficiálně nepřihlásil.

Egypt po masakru v mešitě drží státní smutek, počet obětí se vyšplhal na 305

25.11. 22:06

Káhira - V Egyptě začal třídenní státní smutek vyhlášený po bezprecedentním teroristickém útoku na severu Sinaje, kde kupina ozbrojenců tam v pátek přepadla mešitu a pozabíjela 305 osob. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale spekuluje se, že šlo o akci radikálů napojených na Islámský stát.

Teroristický útok v mešitě na Sinaji má už 305 obětí, ozbrojenci měli vlajku IS

25.11. 14:18

Káhira - Teroristický útok na mešitu Ravda v Bir al-Abdu na Sinajské poloostrově má již 305 obětí. Je mezi nimi 27 dětí. Zranění utrpělo 128 lidí. Útočilo 25 až 30 ozbrojenců, kteří u sebe měli vlajku teroristické organizace Islámský stát.

Zabili jsme několik útočníků na mešitu na Sinaji, hlásí egyptská armáda

25.11. 11:40

Káhira - Egyptská armáda při leteckých úderech zabila několik teroristů zapojených do pátečního útoku v mešitě na severu Sinajského poloostrova. K masakru se sice zatím nikdo nepřihlásil, ale předpokládá se, že ho má na svědomí Islámský stát (IS).

Masakr v mešitě: Ozbrojenci odpálili nálož, pak stříleli z terénních aut. Zabili nejméně 235 lidí

Aktualizovali jsme 24.11.2017, 16:38, 24.11. 14:36

Káhira - Dnešní útok radikálů na mešitu na severu Sinajského poloostrova si vyžádal nejméně 235 mrtvých a přes 130 zraněných. Jde o nejbrutálnější útok na egyptské civilisty. Mešita byla napadena v době poledních modliteb. K akci se zatím žádná skupina nepřihlásila. V regionu je vyhlášena…

Čeští kriminalisté odletěli do Egypta, budou prověřovat ubodání české turistky

23.11. 16:58

Praha/Káhira - Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu od minulého týdne prověřují v Egyptě okolnosti útoku na turisty v Hurgadě, po kterém zemřela Češka. Atentát se stal 14. července, egyptské úřady ho vyšetřují velmi vlažně.

Nová islamistická skupina nabírá na síle? Přihlásila se k masakru egyptských policistů

03.11. 14:57

Káhira - Islamistická skupina Ansár al-Islám (Stoupenci islámu) se dnes přihlásila k útoku na egyptské bezpečnostní složky, který se stal 12. října a při kterém zemřelo nejméně 16 policistů.

Na Sinaji zaútočil IS, zemřelo 18 egyptských policistů

11.09. 17:37

Aríš - Islamisté dnes zaútočili na policejní konvoj na severu Sinajského poloostrova. Zahynulo 18 egyptských policistů a dalších sedm osob utrpělo zranění. K atentátu se prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásil Islámský stát (IS).

Kde všude teroristé zabíjeli noži? Obětí byla i Češka v Egyptě

19.08. 13:03

Helsinky - Při teroristických útocích se kromě výbušnin stále častěji objevují automobily, ale i nože. Od září 2015 bylo atentátů bodnou zbraní spácháno deset. Přinášíme vám jejich přehled.

Česká diplomacie: V Egyptě nikdo nepochybil

29.07. 09:39

Praha - Jak je možné, že se stav Češky po týdnu tak rapidně zhoršil? Jak už bylo řečeno, ministerstvo zahraničí je přesvědčeno, že egyptští lékaři nijak nepochybili. Reportéři TV Prima se tak pokusili zjistit, zda nemohl udělat chybu někdo jiný.

Teroristický útok v Egyptě: Sedm lidí zemřelo po útoku islamistů

25.07. 05:40

Káhira - Sedm civilistů zemřelo na severu Sinajského poloostrova při pokusu islamistů zaútočit na policejní stanici, bomba v automobilu vybuchla před dosažením cíle. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Zraněná Češka zůstala po útoku v Hurgadě v káhirské nemocnici

23.07. 21:58

Káhira/Praha - Češka zraněná minulý týden v pátek Hurgadě při útoku Egypťana nožem na turistky na pláži zatím zůstává v nemocnici v Káhiře. Do Česka se nebude vracet dnes ani v pondělí.

reklama
Fotogalerie