Články k tématu: Turecko

Erdogan by měl podle Schulze propustit vězněné novináře a opozičníky

dnes 15:19

Berlín - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan by měl podle předsedy německých sociálních demokratů Martina Schulze propustit vězněné opozičníky a novináře.

Ankara nechce rušit tureckou základnu v Kataru

dnes 11:43

Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes podpořil odmítavou reakci Kataru na požadavek arabských zemí, které žádají zrušení turecké vojenské základny na katarském území.

Elektřina zabila v tureckém bazénu pět lidí

23.06. 21:04

Ankara - Pět lidí, včetně tří dětí, zabila rána elektrickým proudem v bazénu v akvaparku v městě Akyazi na severozápadě Turecka, uvedla agentura AP.

reklama

Krize na obzoru? Berte vznesené požadavky vážně, vzkazují SAE Kataru

23.06. 16:39

Daudá - Některé arabské země předložily Kataru 13bodový seznam požadavků. Není sice jasné, co bude následovat, pokud nebudou splněny, státní tajemník pro zahraniční politiku Spojených arabských emirátů Anvar Karkáš dnes ale doporučil Kataru, aby seznam bral vážně. Do krize se rázně vložilo Turecko.

Katar dostal ultimatum: Ukončete vazby s Íránem a uzavřete tureckou vojenskou základnu

23.06. 10:07

Dauhá - Saúdská Arábie a další země předložily Kataru seznam požadavků. Žádají po něm přerušení diplomatických vazeb s Íránem, zastavení vysílání televize Al-Džazíra a okamžité uzavření turecké vojenské základny.

Němečtí vojáci odejdou ze základny Incirlik, parlament rozhodnutí posvětil

21.06. 20:40

Berlín – Stažení vojáků bundeswehru z turecké letecké základny Incirlik dnes podpořil německý parlament. Spolkový sněm se pro přesun vojáků vyslovil velkou většinou. Pro stažení z Turecka byly všechny parlamentní strany, poslanecké frakce Zelených a Levice ale zároveň požadovaly, aby se vojáci z…

V Turecku začal soud s novináři kvůli pokusu o převrat

19.06. 22:24

Istanbul - V Turecku dnes začal soud s prvními novináři v souvislosti s loňským pokusem o státní převrat.

Více než 700 tureckých vojáků se kasárnách přiotrávilo jídlem

18.06. 18:04

Ankara - V kasárnách na západě Turecka muselo být ošetřeno 731 vojáků, kteří se přiotrávili jídlem. Před 20 jich skončilo v nemocnici, jejich stav ale není vážný.

Německo se stěhuje z turecké základy Incirlik, údery proti IS budou přerušeny

18.06. 17:09

Berlín - Německá armáda začne na počátku července stahovat své vojáky a letadla z turecké letecké základny Incirlik. Přesunou se na základnu Azrak v Jordánsku. Nejnáročnější bude stěhování stíháček Tornado.

Na 12 členů Erdoganovy ochranky byl vydán zatykač kvůli šarvátce před ambasádou

15.06. 21:36

Washington - Násilnosti při demonstraci během Erdoganovy návštěvy Washingtonu mají další dohru. Americké úřady dnes vydaly zatykače na 12 členů ochranky tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a dvě další osoby, které se do incidentu zapojily.

Lodě USA dorazily ke Kataru, obě země tam provedou armádní cvičení

15.06. 20:21

Dauhá - Katarská televize Al-Džazíra informuje o tom, že do přístavu Hamad u katarské metropole Dauhá dorazily dvě lodě amerického námořnictva, aby se s katarskou armádou zúčastnily společného námořního cvičení.

Pašování uprchlíků pro větší dobro? Syrský převaděč na něm nevidí nic špatného

15.06. 10:29

Istanbul - Umar (31), otec čtyř dětí, dříve pracoval na stavbě, ale teď je pašerákem lidí. Nepopírá, že se zabývá něčím zločinným, má za to, že vykonává i něco dobrého. Jeho příběh přinášejí agentury MINDS a DPA.

Američané zadrželi dva muže kvůli násilným střetům při Erdoganově návštěvě

15.06. 09:10

Washington - Americká policie v souvislosti s násilím na demonstraci před rezidencí tureckého velvyslance ve Washingtonu zadržela dva muže. Úřady také plánují obnivit 12 členů ochranky prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, kteří napadali demonstranty.

Erdogan se zastal Katar: Blokáda země je rozsudek trestu smrti

13.06. 14:21

Ankara/Dauhá - Turecký prezident Tayyip Erdogan dnes odsoudil izolaci Kataru jako "nehumánní a proti islámským hodnotám". Na stranu Kataru se přidalo také Maroko, která do země pošle potravinové dodávky.

Evropa měla patřit Turecku? V bitvě u Lepanta křesťané prolévali krev

Aktualizovali jsme 12.6.2017, 22:28, 12.06. 11:39

Bitva u Lepanta ze 7. října 1571 patří k nejdůležitějším námořním bitvám v historii. Křesťanské síly tehdy vedl Juan de Austria, bratr španělského krále Filipa II. Rozpínavost Osmanské říše a dobytí benátské kolonie na Kypru přinutily křesťanské státy odložit stranou vzájemné neshody a postavit se…

Proces se dvěma Čechy v Turecku byl opět odročen, jednat se má v srpnu

12.06. 17:25

Ankara/Praha - Soud se dvěma Čechy v Turecku byl dnes odročen na 2. srpna. Markéta Všelichová a Miroslav Farkas čelí obvinění z členství v kurských milicích YPG, které bojují v Sýrii a jež Ankara řadí k teroristickým organizacím.

Francouzský novinář Depardon zadržovaný v Turecku se vrací do Francie

09.06. 16:37

Paříž - Francouzský novinář Mathias Depardon, kterého měsíc zadržovala turecká policie, byl propuštěn. Zpráva přišla nedlouho poté, co novinářovi právníci vyzvali komisaře Rady Evropy pro lidská práva, aby se zasadil o ukončení "svévolného zadržování" Depardona.

Svět poznal nového Hitlera? Historik nešetří kritikou "tureckého sultána" Erdogana

08.06. 11:27

S diktátory je to stále stejný příběh, varuje americký vojenský historik a publicista Max Boot. V komentáři pro server Commentary Magazine tvrdí, že pokud je někdo nezastaví, jsou stále drzejší ve své agresi, což platí i v případě Turecka Recepa Tayyipa Erdoğana.

Německá vláda schválila stažení vojáků ze základny Incirlik, přesunou se do Jordánska

07.06. 14:22

Berlín - Německá vláda dnes schválila plán stažení jednotek bundeswehru z turecké letecké základny Incirlik. Kolem 260 vojáků se má přesunout do Jordánska. Poslední pokus ministra zahraničí Sigmara Gabriela dohodnout se s Turky, aby umožnili návštěvy německých zákonodárců na zmíněné základně, v…

Šéf turecké pobočky Amnesty International byl zadržen, prý kvůli loňskému puči

07.06. 08:48

Ankara - V Turecku byl zadržen šéf místní pobočky Amnesty International (AI). Mezinárodní organizace na ochranu lidských práv koncem května znovu zpochybnila reakci režimu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na nezdařený loňský červencový pokus o puč.

Kurdské síly v Sýrii zahájily útok na Rakku, baštu Islámského státu. Turecko ani Rusko se nezapojí

06.06. 11:38

Damašek - Arabsko-kurdské jednotky zahájily útok na syrské město Rakka, baštu Islámského státu (IS). Americká armáda se na pozemní ofenzivě přímo nepodílí. Do operace není zapojeno Rusko ani síly prezidenta Bašára Asada.

Tajné služby začaly v Turecku nasazovat novináře jako agenty, tvrdí Ankara

05.06. 19:52

Ankara - Německo se s Tureckem několik měsíců pře kvůli zadržení dopisovatele listu Die Welt Denize Yücela. Průlom v kauze nelze očekávat ani po dnešní schůzce ministrů zahraničí obou zemí.

Sjednocení Kypru? Turci a Řekové se dohodli na obnovení jednání o budoucnosti ostrova

05.06. 11:59

Nikósie - Zástupci řecké a turecké části Kypru se dnes dohodli na dalším kole jednání o sjednocení středomořského ostrova. Ten je rozdělen od turecké invaze z července 1974, kdy Ankara vyslala do severní třetiny ostrova vojska v reakci na pokus o převrat nacionalistických kyperských Řeků.

V Turecku byl zatčen otec hráče NBA

02.06. 23:46

Istanbul/Washington - V Turecku byl dnes zatčen otec tureckého hráče nejvyšší americké basketbalové ligy (NBA) Enese Kantera, který je hlasitým kritikem tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Informovala o tom dnes turecká státní agentura Anadolu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací