Články k tématu: Turecko

Napětí kolem pohraniční jednotky v Sýrii: My nic nechystáme, ujišťuje Tillerson

dnes 12:52

Ankara - Spojené státy podle šéfa diplomacie Rexe Tillersona nemají v úmyslu vytvořit jednotku k ostraze syrsko-turecké hranice. Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu dnes dal najevo, že toto ujištění Washingtonu nestačí. Premiér Binali Yildirim si postěžoval na nejasnost výroků USA k…

Klienty láká Turecko. "First minute" jdou na dračku

15.01. 17:11

Praha - Turecko se letos v předprodejích zájezdů vrátilo do první trojky nejžádanějších destinací, uvedly dnes cestovní kanceláře (CK). Výrazně také vzrostl zájem o Bulharsko a Egypt. ERV pojišťovna předpokládá, že 45 až 50 procent kapacit CK bude letos prodáno v rámci prodejů first-minute. V létě…

Porušení svrchovanosti? Formování pohraniční jednotky rozčílilo Sýrii a Turecko

15.01. 13:59

Damašek - Sýrie považuje sestavování jednotky kurdsko-arabské milice SDF u své hranice s Tureckem a Irákem za zjevné porušení své svrchovanosti. Ostře protestuje také Ankara, podle které si USA zahrávají.

reklama

Nad Černým mořem zůstal zaklíněný boeing plný lidí

14.01. 15:10

Trabzon (Turecko) - Na tureckém letišti v Trabzonu sjelo po přistání letadlo se 162 cestujícími na palubě z ranveje a skončilo na prudkém srázu mířícím do Černého moře.

Napětí v Turecku. Ústavní soud je pod palbou kritiky

12.01. 16:07

Ankara - Dva turečtí novináři, kteří jsou už přes rok ve vazbě, zůstávají za mřížemi, ačkoli turecký ústavní soud ve čtvrtek rozhodl, že mají být propuštěni. Soudy nižší instance je prozatím odmítly propustit.

Uprchlý turecký voják nejspíše azyl v Řecku nedostane

08.01. 16:43

Atény - Řecký soud dnes zablokoval udělení azylu tureckému vojákovi, který ze své vlasti uprchl v červenci 2016 po pokusu části tamní armády o převrat. Soud tak vyhověl žádosti řecké vlády.

Erdogan kritizoval USA za odsouzení tureckého bankéře, pohrozil i žalobou

07.01. 13:48

Ankara/New York - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan opět kritizoval Spojené státy za rozhodnutí newyorského soudu v případu tureckého bankéře Hakana Atilly. Pohrozil dokonce možnými právními kroky proti USA.

Konec velkých sporů? Německo a Turecko se shodují v potřebě dialogu ke zlepšení vztahů

06.01. 15:19

Goslar - Mezi Berlínem a Ankarou dlouhodobě panuje napětí, to by se ale již brzo mohlo změnit. Ministři zahraničí Německa a Turecka se dnes shodli na potřebě dialogu a spolupráce v zájmu zlepšení vzájemných vztahů obou států.

Francie, Itálie a Turecko budou spolupracovat při vývoji protivzdušné obrany

05.01. 16:55

Paříž/Ankara - Turecko se dnes dohodlo s Francií na spolupráci, která má být základem pro budoucí vývoj a výrobu systému protiletecké a protiraketové obrany. Do projektu se zapojí také Itálie.

Erdogan se čílí: USA si na Turecko vymýšlí komploty

05.01. 11:26

Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes ostře reagoval na rozhodnutí newyorského soudu, který uznal jednoho z šéfů turecké státní banky vinným z podílu na komplotu s cílem pomoci Íránu vyhnout se americkým sankcím.

Bankéř Atilla byl uznán vinným v kauze obcházení sankcí vůči Íránu

04.01. 12:56

New York/Ankara - Americký soud uznal ve středu tureckého bankéře Mehmeta Hakana Atillu (47) vinným z podílu na komplotu, jehož cílem bylo napomoci Íránu vyhnout se sankcím USA. Případ ještě více pošramotil už tak napjaté americko-turecké vztahy.

Mírové rozhovory s teroristickou PKK? Ankara trvá na odzbrojení skupiny

02.01. 11:05

Ankara - Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu prohlásil, že vláda může obnovit mírové rozhovory se Stranou kurdských pracujících (PKK) jedině tehdy, až tato zakázaná organizace složí zbraně.

Záchrana na poslední chvíli: V Istanbulu zatkli 20 údajných teroristů

31.12. 17:41

Istanbul - Turecká policie dnes zatkla v Istanbulu dvě desítky lidí, většinou cizinců, které podezírá z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS). Podle policie zadržení plánovali teroristický útok o dnešní půlnoci.

Turecký voják, který uprchl po pokusu o puč, získal azyl v Řecku

30.12. 16:01

Atény - Řecko udělilo azyl jednomu z osmi tureckých vojáků, kteří loni v červenci uprchli z Turecka po pokusu části tamní armády o převrat.

Rusko dodá Ankaře rakety S-400

29.12. 13:42

Ankara/Moskva - Turecko a Rusko dnes podepsaly dohodu, na jejímž základě Moskva Ankaře dodá čtyři jednotky systému protivzdušné obrany S-400.

Policie v Turecku zadržela 29 osob, podezřívá je z napojení na Islámský stát

29.12. 09:21

Ankara - Turecká policie dnes v Ankaře zatkla 29 domnělých členů teroristické organizace Islámský stát (IS).

U policejní stanice v Turecku se ozval výbuch

28.12. 20:15

Ankara - U policejní stanice ve městě Adana na jihu Turecka se ozvala mohutná exploze.

Washington a Ankara obnoví vzájemné vydávání víz

28.12. 17:15

Washington/Ankara - USA a Turecko obnovily v plné míře vízovou službu. Oznámilo to dnes americké velvyslanectví v Turecku a krátce po něm i turecké velvyslanectví ve Washingtonu.

V Turecku byly zadrženy desítky osob podezřelých z napojení na IS

28.12. 12:42

Ankara - Turecká policie dnes zadržela v provincii Bursa na severozápadě země 38 osob, které podezřívá z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS).

Kvůli převratu bylo chybně obviněno tisíc Turků

27.12. 22:22

Ankara - Zhruba 1000 Turků by mohlo být propuštěno z vězení. Soudy jim mylně přičetly vazby na hnutí duchovního Fethullaha Gülena.

Istanbulská univerzita na obtíž?Turecko vydalo zatykače na 171 akademiků

27.12. 12:29

Ankara - Turecká policie dnes pozatýkala 54 lidí, včetně profesorů ze soukromé istanbulské univerzity. Prokuratura nařídila jejich zatčení na základě toho, že všichni používali mobilní aplikaci ByLock, která umožňuje posílání zakódovaných zpráv. Tuto aplikaci turecká vláda označuje za komunikační…

Další politický problém? Turecko koupí rakety S-400 hlavně na ruský úvěr

27.12. 09:55

Ankara - Rusko plánuje začít s prvními dodávkami systému protivzdušné obrany S-400 Turecku v březnu 2020. Ankara celkem koupí čtyři jednotky raket S-400 za 2,5 miliardy dolarů (asi 54 miliard Kč). Až dosud se v médiích objevovala suma dvou miliard dolarů. Hovořilo se také o tom, že dodávky by měly…

Kvůli puči přišlo o práci přes 2700 lidí, přiznala Ankara

24.12. 10:25

Ankara - Turecká vláda se vůbec poprvé oficiálně vyjádřila k zákroku proti lidem zapojeným podle Ankary do loňského nezdařeného puče. O práci přišlo přes 2700 osob a za mřížemi celkem skončilo 50 tisíc lidí.

Třetí světová válka už příští rok? V těchto pěti zemích hrozí vypuknutí konfliktu

Aktualizovali jsme 21.12.2017, 22:00, 20.12. 11:03

Světu se v uplynulém roce podařilo překonat většinu konfliktů bez katastrofických následků. V některých částech světa - zejména v Sýrii - výrazně pokleslo napětí. V jiných státech válečná situace eskalovala. Americký server The National Interest představil pět světových oblastí, ve kterých by…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací