Články k tématu: Tusk, Donald

Nová vláda požádá o důvěru 10. ledna, potvrdil Babiš

13.12. 16:48

Praha/Brusel - Vláda Andreje Babiše (ANO) požádá ve Sněmovně o důvěru ve středu 10. ledna. Příští pondělí bude kabinet schvalovat své programové prohlášení, následně má Babiš v plánu jednat s ostatními sněmovními stranami o možné podpoře. Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes poblahopřál Babišovi…

Babiš se chystá na jednání v Bruselu. Dojde k rozbrojům kvůli uprchlíkům?

13.12. 10:22

Brusel/Praha - Brusel se připravuje na nového českého premiéra Andreje Babiše. Předseda Evropské rady a někdejší dlouholetý polský premiér Donald Tusk podle informovaných zdrojů vnímá skupinu V4 jako v unii dlouhodobě etablovanou a produktivní značku.

Kvóty na uprchlíky nefungují. Akorát dělí země EU, přiznal otevřeně Tusk

12.12. 16:50

Brusel - Šéfové států a vlád EU budou ve čtvrtek debatovat mimo jiné o migraci, s konkrétními závěry se ale tentokrát nepočítá. Šéf Evropské rady Donald Tusk k této záležitosti dnes řekl, že přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót je neefektivní nástroj, který státy rozděluje.

reklama

V přechodném období po brexitu musí Londýn uznávat právo EU, připomněl Mayové Tusk

08.12. 11:09

Brusel/Londýn - Při jednání o přechodném období po brexitu by měly ostatní země EU trvat na tom, že Británie bude respektovat veškerá unijní pravidla, ovšem bez možnosti podílet se na rozhodování o nich. S tímto stanoviskem dnes přišel šéf Evropské rady Donald Tusk. Británie opustí evropský blok na…

Dohoda o brexitu mezi Bruselem a Londýnem je do summitu pořád možná, říká Tusk

04.12. 21:08

Brusel - Šéf Evropské rady Donald Tusk nadále věří, že se do summitu Evropské unie v polovině prosince podaří dojednat s Británií podmínky jejího odchodu z Evropské unie, aby bylo možné zahájit rozhovory o podobě budoucích vztahů.

Jednání o brexitu se komplikuje? Klíč k budoucnosti Británie mají v rukou v Dublinu

01.12. 21:58

Dublin - Britskou žádost o zahájení druhé fáze brexitových jednání Evropská unie odmítne, pokud nebude Irsko spokojeno s návrhem Spojeného království na budoucí podobu režimu na společné hranici obou zemí. Právě hranice mezi Irskem a Severním Irskem a její podoba po plánovaném odchodu Británie z…

Podle Tuska připomíná současné dění v Polsku Rusko

19.11. 20:39

Varšava/Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk na twitteru tvrdě kritizoval politiku polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS), jejíž počínání přirovnal k Rusku.

Tusk se před summitem EU sejde s Mayovou

16.11. 20:06

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk oznámil, že se v pátek ve švédském Göteborgu před summitem Evropské unie sejde s britskou premiérkou Theresou Mayovou.

Pilný pojede do Bruselu na jednání euroskupiny

31.10. 18:53

Brusel - V pondělí se český ministr financí Ivan Pilný v Bruselu zúčastní jednání takzvané euroskupiny, tedy schůzky ministrů financí zemí platících eurem.

Katalánská autonomie? Pro Brusel se nic nemění, evropské země autonomii neuznávají

27.10. 19:18

Brusel - Jediným partnerem pro dialog zůstává Španělsko, po Evropskou unii se po dnešním hlasování katalánského parlamentu o nezávislosti nic nemění. V reakci na dnešní katalánské vyhlášení nezávislosti to uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk.

Summit EU bude jednat o evropské integraci i brexitu

20.10. 12:10

Brusel - V Bruselu dnes začal druhý den summitu. Na programu je debata o "Agendě lídrů", tedy o plánu šéfa Evropské rady Donalda Tuska, jak mají vypadat další jednání o evropské integraci. Pak se bude řešit brexit.

Tusk chce v některých metropolích jednat o reformách

06.10. 21:08

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk příští týden navštíví metropole některých zemí Evropské unie, aby jednal o chystané reformě evropského bloku.

Nová podoba EU? Reformy mají být dokončeny v roce 2024, říká Juncker

29.09. 17:27

Tallinn - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes v Tallinnu komentoval čtvrteční večeři, při níž vrcholní představitelé EU debatovali o budoucnosti evropské integrace. Krok za krokem a téma po tématu bude podle něj třeba při změnách stávající podoby unie.

Diskuse o brexitu do summitu v říjnu pokročí jen zázrakem, je přesvědčen Juncker

29.09. 13:19

Tallinn - Podle šéfa Evropské komise Jeana-Claudea Junckera by se musel stát zázrak, aby do říjnového summit EU významným způsobem pokročila stávající fáze rozhovorů o britském odchodu z unie. V estonském Tallinu se také jedná o budoucnosti EU. Nejde ale o formální summit, průlomové závěry tak…

EU by měla zrychlit své rozhodování, myslí si Sobotka

29.09. 11:43

Tallinn - Evropská unie by měla zrychlit své rozhodování, v některých věcech je příliš pomalá. Shodli se na tom unijní lídři na čtvrteční neformální večeři před summitem v Tallinnu. Český premiér Bohuslav Sobotka podotkl, že vícerychlostní EU se stává realitou.

EU očekává od OSN, že bude energičtější a méně byrokratická, vysvětloval Tusk

20.09. 20:58

New York -  Ve všeobecné rozpravě Valného shromáždění OSN dnes v New Yorku vystoupil také předseda Evropské rady Donald Tusk. Uvedl, že Evropská unie očekává od Organizace spojených národů, že bude energičtější a méně byrokratická.

Politici z celého světa odsuzují útok v Barceloně

17.08. 22:52

Barcelona - Politici z celého světa odsoudili dnešní teroristický útok v Barceloně. Smutek vyjádřili předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, šéf Evropské rady Donald Tusk a další nejvyšší unijní představitelé; za německou kancléřku Angelu Merkelovou obdobně reagoval její mluvčí. Účast a…

Donald Tusk znovu vypovídal na polské prokuratuře kvůli nehodě u Smolenska

03.08. 21:47

Varšava - Předseda Evropské rady a někdejší polský premiér Donald Tusk dnes vypovídal na prokuratuře ve Varšavě ohledně letecké katastrofy u Smolenska. Při ní v dubnu 2010 zahynul tehdejší prezident Lech Kaczyński a 95 dalších lidí. 

V Kyjevě se koná summit Evropské unie a Ukrajiny, hlavním tématem bude asociační dohoda

13.07. 08:43

Kyjev - V Kyjevě se dnes koná summit Evropské unie a Ukrajiny. Hlavním tématem bude asociační dohoda, kterou Ukrajina podepsala s EU v roce 2014, ratifikována byla ale až tento týden po zdržení kvůli referendu v Nizozemsku. Řešit se budou i protikorupční reformy a vleklý konflikt v Donbasu.

EU a Japonsko našly politickou shodu na dvou zásadních smlouvách

06.07. 14:42

Brusel - Evropská unie a Japonsko na dnešním summitu v Bruselu potvrdily politickou shodu nad dohodami o ekonomickém a strategickém partnerství. Konkrétními texty obou dohod musí ještě pracovat právníci a obě musí také projít potřebným ratifikačním procesem.

Summit EU pokračuje, jednat se bude o ekonomických tématech

23.06. 13:22

Brusel - V Bruselu začal druhý jednací den červnového summitu EU, uvedl na twitteru Preben Aamann, mluvčí předsedy vrcholných unijních schůzek Donalda Tuska. Prvním tématem, které dnes šéfy států a vlád zemí unie čeká, je hospodářská a obchodní problematika. Části jednání je proto přítomen šéf…

Vrací se vnímání EU jako řešení, nikoliv jako problému, říká před summitem Tusk

21.06. 11:24

Brusel - Šéfové států a vlád zemí EU se budou ve čtvrtek a v pátek zabývat bezpečností a bojem s terorismem. Předseda Evropské rady Donald Tusk ve zvacím dopise uvedl, že se summit sejde v jiném politickém kontextu, než když se před pár měsíci zdálo, že sílí tlaky zaměřené proti EU.

Jednání o brexitu se zamotávají. EU vyčkává, na tahu je Londýn

09.06. 12:10

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes připustil, že po britských parlamentních volbách není nyní zřejmé, kdy začnou jednání o brexitu. Ještě ve čtvrtek, tedy v den britských voleb, přitom počítala EU s tím, že by se příští týden odehrála první "jednání o jednáních".

Tusk se sešel s čínským premiérem, jednali o klimatické oblasti

02.06. 19:55

Brusel - Čínský premiér Li Kche-čchiang dnes v Bruselu jednal s šéfem Evropské rady Donaldem Tuskem. Po schůzce bylo oznámeno, že EU a Peking prohlubují svou spolupráci při ochraně ovzduší. Řeč přišla také na lidská práva, což Čína většinou nese s nelibostí.

reklama
Fotogalerie